Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 12.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Табу ли е темата за вас?нови  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано25.11.06 08:10



Скоро е първи декември!
За повечето хора тази тема е табу, защотото... на тях не може да им се случи...
Въпреки всичко, никой не знае, че от години СПИН е ограничен, защото дори и в България се предлага безплатно лечение срещу хив. В момента в България броя на регистрираните е около 700 и много от тях са хомосексуални. Това също ли е тема табу за вас? Въпреки наличието на лечение, много хора не ходят да си правят тестове, въпреки безплатната и анониммна възможност за това, защото ги е страх от неизвесността. Въпреки съществуващите отделения в България за наблюдение на и лечение срещу опортюнистични инфекции, много хора попадат в тях, именно защото ги е страх да се тестват, и понякога това е доста късно. В понеделник, за съжаление почина такова момче... Табу ли е темата за вас?
Табу ли е темата че съществуват т.н. ПЕП - -лекарства които предпазват от развитие на ХИВ при евентуален рисков контакт, или мислите че на вас такъв контакт не може да ви се случи?
Е ако темата за вас е табу, да споделят за какво ще бъдат съпрочастни на 01.12!

Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!


Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано25.11.06 21:16



темата не е табу за мен, аз всяка година се изследвам по 1-2 пъти. и водя винаги някой познат с мен.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано25.11.06 23:42



Темата е важна и сериозна, не се отнася разбира се само или най-вече за хомосексуалните, но се отнася И за нас - за всички.

За мен решението е в презерватива.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано26.11.06 11:39



Чудесно, че точно вие като двама бивши модератори сте се изказали, само че, по време на вашето модериране, е била табу явно!
За сега оставам с впечателнието, че освен да се ползват презервативи и да се тествеа редовно, друго по темата няма какво да кажете!
А знаехте ли че съществува безплатно лечение?
Освен това, за вас не е табу, но за другите потребители? Май като са я видяли са избягали от неq, защото [url=http://hiv.dir.bg]Ако мислите "На мен не може да се случи"...[/url]

Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!


Тема Съпричастност? Не.нови [re: Aнo]  
Автор MrAlexander (новак)
Публикувано26.11.06 17:41



Не зная дали пишеш като човек, който е претърпял загуба на любимо същество или най - малкото много близък приятел, или като разгневен от божията несправедливост, която е изразена в една смърт на един млад човек... Дори нито едно от двете да не е вярно, имам усещането, че обвиняваш хората тук в непредпазливост и неинформираност.
Може би, Ано, имаш право. Повечето хора познаваме ХИВ като вирус, който предизвиква много лоши неща с появата си, но си мисля, че повечето хора вече са грамотни на тази тема и надали се притесняват да поставят темата открито. Разбира се, вина за това да не се говори за СПИН-а имат многото и все безмислени, тъпи кампании, които "популяризират". Как популяризират, какви са похватите и какъв е ефекта от тях - оставам на останалите да преценят.
Аз лично ходя редовно да се тествам за СПИН. Не се срамувам от това и нямам скрупули към никого. Да, вероятно презервативът е начин да се предпазиш, доста сигурен при това, но не можем да отречем, че повечето от насо поне няколко пъти в живота си са правили необезопасен секс. Така, че риск има.
Ано, усещам, че обвиняваш и затова, че не знаем, че има ПЕП - лекарства, които предпазват от развитие на ХИВ при рисков секс. Това категорично ме навежда на мисълта, че момчето, за което говориш е било твой близък човек.
Още веднъж, съжалявам за загубата, но... аз няма да бъда съпричастен с нищо на 1 декември. По задължение ще трябва да отбележа този ден, но в никакъв случай няма да бъда съпричастен. Просто, защото според мен съпричастността към нещо, което не си изпитал е чиста проба двуличие.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано26.11.06 21:03



Чудесно, че точно вие като двама бивши модератори сте се изказали, само че, по време на вашето модериране, е била табу явно!

мне, напротив. за хив и спин винаги се е говорило в този клуб, дори още преди ти да разбереш, че клубът съществува!

За сега оставам с впечателнието, че освен да се ползват презервативи и да се тества редовно, друго по темата няма какво да кажете!

ми, толкова, какво друго искаш? то и ти много си казал - съществувало безплатно лечение... е и?
наближава 1-ви дек и всеки взе да говори за хив/спин. въобще тая тема не ми харесва, навява ми нотки на депресия, а не трябва. болните живеят пълноценно с болестта, все нови и нови пенкилъри се измислят, но в крайна сметка, накрая човек си заминава...
Ако мислите "На мен не може да се случи"
разбира се, че може, но това не е въпрос на късмет, някаква извратена лотария. всичко си е строго индивидуално-кой както си го направи. и накрая трябва да поеме вината, а не да се сърдя на някому, изправен пред свършен факт.





Тема Re: Съпричастност? Не.нови [re: MrAlexander]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано27.11.06 07:52



Може би те разбирам, но какво значи, че ще отбележиш деня по задължение?
Кой те задължава?

Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!


Тема Ано,нови [re: Aнo]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано27.11.06 12:46



темата определено не е табу за "нас". В този клуб се е обсъждало много пъти и ще се обсъжда. Факт е обаче, че си много нападателен и вече получи няколко по-рязки отговора.

Аз искам да те питам нещо обаче! Ти гей ли си?



Тема Re:нови [re: martyr]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано27.11.06 18:33



Щом темата не е табу, бих искал да запитам:
Къде има закачена тема най-отгоре с възможните места за анонимно и безплатно тестуване за ХИВ в България?
Къде има написано начините за предаване и съответно за предпазване от ХИВ?
Къде има информация за отделенията за лечение на потвърдените пациенти, и къде има информация че съществува безплатно лечение, което намалява броя на вирусните частици в организма до неоткриваем?
Доколкото разбирам, според някой бивши твои колеги лечението било с болкоуспокояващи- достатъчен показател за това колко не е табу темата ХИВ и СПИН!

Моля преди да се опитваш да влезеш в личния живот на който и да е човек да помислиш по горните въпроси.

Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!


Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано27.11.06 20:12



Не мога да подмина тази тема, въпреки че съм хетеросексуална жена и много от вас може да кажат, че не съм за този клуб.
Да, наближава 1-ви и съм сигурна, че много хора и организации ще отбележат този ден по задължение и с цел отбиване на номер. Това е много тъжно. Аз открито мога да кажа, че се опитвам с всички сили да обърна вниманието на хората към този проблем, за да ги предпазя от това. Няма смисъл да обяснявам, просто можете да хвърлите поглед на нещо, което написах по друг повод:


Второто, което ми се иска да погледнете, е една моя тема в този клуб, както и нейния край:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.