Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 23.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано09.12.06 05:34



Ами... не знам дали грешиш.
Знам само, че не е луд този, който яде зелника.
Като хората са параноясали и тоя спин ги е шашнал... производителите и търговците на презервативи да не са луди, та да не ядът зелника!
Не мога да мисля всички. Който го е страх - да слага и по десет презерватива. Да иде да си го резне - най-добре. Така няма да лепне спин от секс гарантирано.

Мен не ме е страх и обичам лудо секса и ако някой разчита с някакви плакати и призиви и глупости да ме накара да правя изкуствен секс... не е познал. Като го е страх - да спре да прави секс. За моите си здраве, секс, живот... аз имам грижата. Другите да се грижат за своите си.

Ако хвана спин и провя секс с други хора, без да съм предупредила и без предпазни средства - разбирам да търпя упреци и клеймо. Но някой да ме упреква за собствения ми избор... много моля... не ми се бъркайте в личния живот. Особено пък в сексуалния личен живот. Това, че аз правя секс без презервативи и простотии от този тип, не застрашава никого по никакъв начин, щом аз съм здрава и не мога да го предам на тези с които правя секс. Това, че застрашава мен, си е лично мой проблем. Аз не мисля, че ме застрашава.

Едно допълнение. Аз никога не си правя тестове за спин. Но често давам кръв. Като ми взимат кръв, задължително проверяват и за спин и за сифилис и за жълтеница... Ако имам нещо - по закон трябва да ме привикат. Така знам дали съм чиста или не. Не параноясвам и допринасям за нечий човешки живот едновременно.



Тема Re: offнови [re: AЛБATPOC]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано09.12.06 15:19



Ти още ли си хетеро ? :)



Тема Re: offнови [re: peterbio]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.12.06 16:43



Какво значение има това за теб? Преди отнасях забележки, че споменавам за щяло и не щяло сексуалната си ориентация. Може би забележките да са били с основание, но сега, без да искам да бъда груб, смятам да отида в другата крайност и да коментирам сексуалната си ориентация само с тези, с които сме се отправили към леглото.
Нищо лично.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: Aнo]  
Автор jism (39/би)
Публикувано09.12.06 17:14



Наистина е тревожен фактът, че младежите в България, водещи активен сексуален живот не си правят своевременно тестове.
Не е и малка бройката на заболелите/заразоносителите и умрелите от СПИН.
Объркването и депресията, които вероятно чувствате, са толкова разбираеми..
Как да се овладее ситуацията и да я поставите под контрол, ще си позволя да Ви помогна от позицията на човек, който 5 години е консултант на МЗ по проект BUL/00PO1 на ООН за България.
Надежно средство за предпазване от СПИН и полово предавини болести е презервативът.
Ако обаче вирусът попадне във Вас не бива да започнете да живеете в надвисващата му сянка. Първо споделете със специалист за да можем заедно да поставим вируса в клетка. Въпреки че все още е невъзможно напълно да го елиминираме от тялото, ние сме вече достатъчно добри да спрем неговото размножаване.
Нормално има 3 фази на HIV инфекцията. Във фаза 1 веднага след инфектирането, вирусът се размножава в тялото много бързо, но имунната система се бори успешно с него. През фаза 2 имунната система държи вируса под контрол, но борбата става неравностойна. във фаза 3 защитните сили се изчерпват, вирусът се размножава неконтролируемо със съпътстващи заболявания.
От 3 до 6 седмици след контакта с HIV 50% от пациентите развиват краткотрайни грипоподобни заболявания с треска, умора, увеличени лимфни жлези, главоболие, обрив...
Тук е мястото за прием на ПЕП - лекарствата, но те не са практика за сега в България.
Във фаза 2 вирусът не предизвиква болестни изяви. Живеете така, както сте живели и преди, чувствайки се здрави. Обаче, неизвестно за Вас, защитните сили стават все по-слаби и по-слаби...
Във фаза 3 вирусът е вече спечелил битката. Имунитетът е критично отслабнал. Инфекциите на белите дробове, червата, очите, мозъка, се разпространяват неконтролируемо. развиват се тумори. Този стадий е известен като СПИН . Но дори и фаза 3 имате възможност да се лекувате, "да сграбчите СПИНа за гърлото".
Три неща са важни за HIV инфекцията:
На първо място има имунни клетки в тялото, известни като CD4 клетки.Тяхната функция е да разпознават и убиват всичко "чуждо" на тялото. Това, което прави вируса толкова опасене, че негова цел са точно тези пазители на имунитета. Той постепенно унищожава способността на CD4 клетките да изпълняват стражевата си функция.
На второ място е вирусът сам за себе си. Той има шанса да надхитря CD4 клетките, ако е в големи количества.
На трето място, както се очаква, има лекарства, които спират размножаването на вируса и го държат в "клетка".



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: jism]  
Автор jism (39/би)
Публикувано09.12.06 17:36



Времето между първичната HIV инфекция и развитието на клиничната картина на СПИН, дори без каквото и дае лечение може да продължи с години
/средно 7 - 12 години/.
Въпреки бавния ход на инфектирането, възпроизвеждането на вируса и броя на CD4 клетките непрекъснато се променят. Всеки ден умират милиони CD4 клетки. Много рядко се развива СПИН в първите 2-3 години. Той е факт с нарастването на вирусния товар . Ниските нива на HIV в периферната кръв и стабилния брой на CD4 могат даже понякога да дадат фалшив, или несигурен отрицателен тест в началото.
John Coffin от Университета Туфтс дава една интересна илюстрация по темата
с т.нар. влак върху релсите. Ако си представим инфектирания като влак, пътуващ към гара/СПИН/ - нивото на CD4 клетките ни дава информация за разстоянието от влака до гарата, а вирусният товар - за скоростта на влака.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: jism]  
Автор jism (39/би)
Публикувано09.12.06 17:49



Понастоящем няма лекарствени средстваза пълно изкореняване на HIV вируса, затова целите на лечението се свеждат до:
ВИРУСОЛОГИЧНИ ЦЕЛИ НА ЛЕЧЕНИЕТО - да намалим колкото можем вирусния товар по малко от 20-40 c/ml за най-дълъг период от време и да се забави прогресиращия ход на заболяването
ИМУНОЛОГИЧНИ ЦЕЛИ - да се възтанови имунитета, да се поддържат CD4 летките в границата на нормата и да имат качествен имунен отговор;
ТЕРАПЕВТИЧНИ ЦЕЛИ - да се подберат нужните лекарства с минимум странични ефекти;
ЕПИДЕМИОЛОГИНИ ЦЕЛИ - ДА СЕ ОГРАНИЧИ, ДА СЕ ПРЕКЪСНЕ ПРЕДАВАНЕТО НА HIV ИНФЕКЦИЯТА. По този повод, драга ЕЛИЯ, моля да "не замазваш пред по-малките" опасността. Презерватив му е майката.
Разбира се и избягването на многобройни контакти с непознати.
Смятам да спра до тук.
Който се интересува от конкретното лечение, нека се обърне към специалистите... Моля да е на лични бележки.



Тема Re:нови [re: jism]  
Автор jism (39/би)
Публикувано09.12.06 17:55



Специално искам да благодаря на Ано , че повдигна темата и даде обяснения, които са правилни.
Специални благодарности и към скромния химик Linjack , който също е в час с нещата и има правилни възгледи.
Специални поздрави и на bbоurgas, за правилната човешка позиция, за искрените човешки напътствия, за това,че наистина правилно и преди е модерирал, и писал по темата.

Редактирано от jism на 09.12.06 18:01.



Тема Re: Табу ли е темата за вас?нови [re: jism]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.12.06 20:28



jism написа:
"ЕПИДЕМИОЛОГИНИ ЦЕЛИ - ДА СЕ ОГРАНИЧИ, ДА СЕ ПРЕКЪСНЕ ПРЕДАВАНЕТО НА HIV ИНФЕКЦИЯТА. По този повод, драга ЕЛИЯ, моля да "не замазваш пред по-малките" опасността. Презерватив му е майката.


Чета днешния Труд. Неделя 10 декември 2006г. стр. 6
Пише, с малки съкращения:
"На всеки седем минути по един българин умира от сърдечно заболяване - съобщиха вчера на симпозиум на БАН. Страната ни продължава да е на първо място в Европа по сърдечни заболявания, защото 67% от общата ни смъртност се дължи именно на тях. Починалите българи през миналата година са 113 374 души, като от тях 75 960 човека са починали от болно сърце, показват данните от Националния център по здравна информация. Основните причини за сърдечните болести са нездравословното хранене, пушенето и затлъстяването."

На всеки седем минути по един българин си отива от сърце. За миналата година са си отишли от сърце над 75 000 човека. А колко са умрели от СПИН? Има ли изобщо умрял от СПИН миналата година в България? Но ето... за СПИН имаме и теми и кампании и световен ден дори... А за сърцето? А призиви за здравословно хранене, за отслабване, за сърдечна превенция? Нула! В същата статия се дават за сравнение данни от сърдечната смъртност в други държави (като бройка). Гърция - два пъти по-малко (38 000), в Италия три пъти по-малко (25 000), във Франция четири пъти по-малко (18 000). Цначи в тези четири държави само за миналата година от сърце са умрели около 157 000 (сто петдесет и седем хиляди) човека. Колко ли са умрелите от СПИН за миналата година в тези четири държави? 10? 50? 100? Доколкото знам в Българиа и в Гърция умрели от СПИН няма.

Изобщо... много несериозно ми се струва да се плаша от болест от която няма умрял миналата година или ако има е един... а да нехая за болест от която са умрели 67% от всички смъртни случаи в България за миналата година. Да не говорим пък, ако призоваващите за борба със СПИН пушат, хранят се нездравословно или имат повечко килограми...



Тема Re: Съществената разлика..нови [re: eлия]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано10.12.06 21:03



Съществената разлика, Елия, е , че ти и всеки един човек сте изцяло в контрол на това да намалите лично за себе си до минимум риска от това да се разболете от сърдечно-съдово заболяване, диабет, дегенерацията на роговицата, рак - чрез добре балансирани физически натоварвания и рационално хранене.

Никой не може да те зарази или да ти причини инфаркт, инсулинозависим диабет или рак на белите дробове (за да бъда съвсем точен - това е възможно само ако този някой ти инжектира венозно едни изключително скъпи химикали, предназначени да предизвикват рак в опитни животни).

Или пък, ако ти си болна от тези заболявания, колкото и секс да правиш с твоя партньор/ка, не можеш да му/й ги предадеш - и да обречеш и неговия/нейния живот.

Без да казвам, че примера за значимостта на сърдечно-съдовите заболявания е лош (напротив, това е огромен проблем), мисля, че сравненията, които правиш са неточни.

Ако правим изобщо някакво тълкуване на "значимостта" на отделно заболяване, то по-рационално е да сравняваме значимостта на СПИН, човешки папилома вирус, хламии, херпес вирус, хепатит C - все заболявания предавани по полов път, за които НЯМА профилактика (освен презервативите)- това ги обединява.



Тема Re: Съществената разлика..нови [re: peterbio]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано11.12.06 00:51



Не мисля за особено удачно да се вълнуваме само от полово предавани болести. Аз лично не виждам разлика дали си умрял от Спин или от инфаркт. Получава се така, все едно само от полово предавани болести се интересуваме. Не знам какъв е шанса да заразиш някого или ти да се заразиш с болест, чиято смъртност за миналата година е седемдесет и пет хиляди и деветстотин и шейсет пъти по-малка от смъртността на прословутия СПИН, но се чудя... някой може ли да ми посочи каквото и да е, носещо смърт, чиято смъртност да е по-малка от тази на СПИН?
Презерватива е достатъчно несигурно средство дори от забременяване. Та какво остава от зараза с ХИВ инфекция...
Пак повтарям... който го е страх, нека си се страхува, но да не настоява всички да се страхуват като него... и ако наистина го е страх, нека си намери по-сигурно предпазно средство от това, което дори от бременност не предпазва 100%. Сприти секса, не дарявайте кръв, не допускайте да ви оперират по каквито и да е причини, освен животоспасяващи, никаква дрога, никакви раждания, никакво зъболечение... и ще се предпазите от СПИН.

Проблема ви не е да се предпазите, а да настоявате и други да последват вашия страх. Какъв е смисъла на това, питам? Да не умират други хора? Други хора умират от много други неща, но тях не призовавате да престанат да убиват. Много несправедливо ми се струва това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.