Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли самотнинови  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.08.06 22:54



Прекрасна нощ е, а аз съм сама





Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор ДopoтeяToнчeвa (артиска)
Публикувано06.08.06 23:44



martyr: Порасни!

Редактирано от martyr на 07.08.06 10:45.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.08.06 14:06



Харесвам играта на думи с основа 'сам'.
Сам съм, но не се чуствам самотен.
Самотен съм и между много хора.

Обичам да съм сред хора. В даден момент имам нужда от осамотяване. Тогава премислям, строявам мислите, търся рашения.

Също обичам вътрешното осамотяване. Получавам го между много хора във вид на вътрешен глас, а като съм сам - леко, не насилствено търся тънките мисли.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор Roy (student)
Публикувано07.08.06 17:29



Аз също съм сам... :( Лягам си на празно легло. Няма кой да ме гушне и да си играе с мен.

Самотно тигърче ще си остана.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Kurvoazie]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано07.08.06 19:20



Харесва ми да съм сама. Даже почвам да се плаша. но вчера бях наистина самотна. Сигурна съм, че долавяш тънката разлика.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.08.06 19:54



Ще излъжа ако кажа, че не съм бил и самотен.

Нещо подобно е, но на макс, когато приключвам връзка. Знам си ада в който влизам.

Не искам да мисля, че сега си в нещо като приключване. Но, ако можеш погледни го и така. В самотността се появяват всякакви мисли, може би и крайни(самообвинения). Става нещо като катарзис, изправяш се пред едно безмилостно огледало, което всичко показва, всичко ти говори, крещи и безмилостно диктува твоята реалност. Като че се изхвърля ненужното. Ставаш празен, проснат изсмукан труп, който не знае как да продължи.
Е да ама може! Може и то двойно по успешно. Усамотението катарзис мисля, че е полезното.

И защо да си самотна! Ти, щом обичаш усамотението, значи обичаш да чуваш мислите си. Да ги следиш и да се съобразяваш с тях. Нали не говорим за изолация или друго...
Може да си прекалила. Ей Богу, това не е добре.
Тъпо е да ти казвам, гледай филм, прочети нещо, препрочети друго любимо или изчисти къщата, изглади, чисти гадни кюшета или оправи нещо което отдавна чака. Ама знаеш ли, в тъпите и банални неща често има отдушник. Проза, която приковава към дребни и несъществени действия, които вадят.

Ето, аз сега ти пиша глупост до глупост и като ме четеш помисли си тоя не е у ред. Да, обичам да изглупявам, да изтъпявам. Това ме разтоварва, освобождава нещо.
След като ти прочетох последното... имах нужда да направя така...





Тема Re: Има ли самотнинови [re: Kurvoazie]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано07.08.06 20:14



Май и със самотата е като с всяко друго нещо. Цениш я, когато а нямаш. А когато останеш сам, виждаш колко ти липсва безмисленото суетене, празните приказки и др. Мечтая да остана сама точно за да свърша 1000 неща, та дори и да си легна с книжка. А накрая се чувствам точно празна.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.08.06 20:49



Май и със самотата е като с всяко друго нещо. Цениш я, когато а нямаш.

Дааа, когато изгубим, тогава ценим.
Не я обичам тази логика. Гадна е. Един път ми се случи.
И не ми свърщи работа антидота 'Таке е било писано!'

Редактирано от Kurvoazie на 07.08.06 20:50.



Тема Re: Има ли самотнинови [re: Mъppp]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано08.08.06 09:57



Добре, след като се почувстваш "празна", не ти ли хрумва, че точно в един празен, добре измит и подсушен съд можеш да сипеш вкусно ястие, приготвено с много Любов?

Хубаво ти казва Курвоазие -
В самотността се появяват всякакви мисли, може би и крайни(самообвинения). Става нещо като катарзис, изправяш се пред едно безмилостно огледало, което всичко показва, всичко ти говори, крещи и безмилостно диктува твоята реалност. Като че се изхвърля ненужното. Ставаш празен, проснат изсмукан труп, който не знае как да продължи.
Е да ама може! Може и то двойно по успешно. Усамотението катарзис мисля, че е полезното.


Тоест, ако в теб има разни горчивини и хаотични мисли се блъскат като електрони, то тази самота ти е необходима, за да се прочистиш от всичко, преди да започнеш каквото и да било ново - нова връзка, ново приятелство и т.н. Дай си време. Не се изнервяй. Слушай си вътрешния глас. Остави емоциите да си се набушуват. Усмихни им се, сякаш си страничен наблюдател. Търпение му е майката! И кураж, и надеждата, че когато ти се случи нещо Красиво в бъдеще, ти ще си готова да му се насладиш и отдадеш изцяло, ще можеш да започнеш "на чисто"!

Успех!





Тема Re: Има ли самотнинови [re: Epoussette]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано08.08.06 12:04



от толкова позитивизъм ми се догади... а не, чакай, може да е защото съм болен.

--
Не бяха самолетите, нито Красавицата. Реалността уби Звяра.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.