Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано02.08.06 12:04



Отново предаване на тема хомосексуалното – НОВА, при Милен Ц.
Май го хванах от самото начало. Гледах повторението.

Интересно разположение в студиото. Аксиния, Дим Д. Ивелин Й. (БСП) срещуположно на Николай Б. и режисьор-хетеро.
Визуално представителните Дуков, БСП-ареца и Аксиния срещу Николай и хетерото. Случайно или не, това разположение създаде ползата – най-сетне вид в унисон с представите за нормален човек в Д., И. и А., вредата – ясно се открояваше Н.Б. с блузка, прикрит непукизъм и гейска освободеност, гарнирана със смешки, безсмислени за ситуацията. Но и демонстрираше – виждате ли, пак съм тук, и си правя каквото искам… Освен ‘смешник’-а, друго не постигна на фона на костюмите и сериозните напъни да се придаде авторитет на ситуацията и проблемите. Хилядите думи, китки, пози и жестове, които натвори... само затлачваше и стимулираше представата за ‘педераст’. Чудех се на моменти, какво ли прави там. Е, не се чудя за първи път... де.
Хетерото, уважаван режисьор, сигурно на моменти и той си зададе въпроса какво ли правя тук... Водещия не му беше подкрепа........................................

Скромно ще отбележа липса на нови послания, идеи и най-важното - обща концепция. (Стари послания приемам само медийното присъствие.) Имаше преповтяряне на стари мисли, звучащи като оправдания, и изключения, кръпки - повечето случайни, на ръба до липсата на отговор. Къде са координираните, ясни и точни виждания, отговори и съждения. НПО-та на куп, обединени от сексуален признак, а все едно всяка се бори сама! Дуков, като че дублира хъса си от предаването с въртящия се стол(bTV), но това сега не вършеше работа. Там убедителността изигра роля, сега, това предаване е друго... Значи, успеха там... е бил случаен...

Отдавна във форума не е нищена темата за хомосексуалното и захранването към лидери и мисионери е секнало.
Вие, които се кичите с възможността да говорите от името на хомосексуалното общество, какво точно правите с тази възможност? Както казва народа: ‘Слаба ракия!’ сте.
От дългите писания тук сте отчели, че обстановката в БГ още не предполага, не е акумулирала възможност за много. Но, защо личното мнение на Дуков да е фактор, по отношението на гей-браковете (?), (едно от малкото които съм чувал, обикновено се преразказват идеи от форума), вметнато от позиция... просто.. той да каже.
Уважаеми „лидери”, от едната крайност да лансирате брака заедно с осиновяването, сега отивате в другата – работите по законопроект, за нещо като брак с термин, който и Вие не можете да издекламирате, а уж работите по тази идея заедно. Това партньорство – законна връзка, гейска "световната" промисъл ...., много сигурно ни дистанцира от нормалността, за която се води редовно и безсмислено борба. Това ще е автогол. Ще постигнете нова категорията подбрак, второ качество брак. Не знам в друга държава да има такава формулировка, защото, хем съдържането й е самодискриминиращо и името напряга, хем и отликите с брак едвам прозвучаха, респективно – не са Ви ясни. Та – БРАК лидерство наше – брак и нищо повече! По Вашата (в случая на Дуков, логика) сега, узаконяваме партньорства..., после бракове, после осиновяване. Етапи, борби, действия, многократни напъни, закодирани, заложени още в началото на гейските борби. Питате ли се какво ще правят тези след Вас. Та, Вие, като (дано да не постигнете) постигнете това, ще се накичите с лаври, ще предадете „щафетата” с мисълта, че ВЕЧЕ нещо сте направили и.... това ще е доброто оправдание да не продължите още напред. Следващите да му мислят, нали!
Каква беше тази мотивация на И.Й., че този законопроект едва ли не очертава и включва новия модел съжителство, както за хомосексуални, така и за хетеро. С вметката на Аксиния, че брака е сделка (вярно), какво излезе, че Вие предлагате Новия модел на живот... партньорският. Хетерото ако са умни, ще ви взривят като рушители на единствената възможна форма – брака. Минали са хилядолетия, хетерото не са се сетили, и ето, гейовете откриват нова топла вода. Това, драги, в други държави по-мога да приема, че може да мине, но в консервативна БГ, с тези здрави и сигурни устои на брака по принцип, как може да си и помислите, че е реално. И не толкова реално, колкото РАЗУМНО. Да, свободното съжителство като количество е нараснало, прираста от години е минимален, застаряваща нация сме, но.... не сте ли чули, че хетерото се борят с това. Вие, предлагате какво - нова форма..., стимулираща друг вид брак. Дърпате нещата... НАДОЛУ. Не знам..., това не е нормално.

Не чуствам нужда да съм напълно наясно, какво точно е в други Европейски държави или зад океана, не водя статистики, а не е нужно, те СЕ и са СЕ развивали по друг начин. Трезвата логика диктува БГ логика. Във всеки човек има една дума за съвместен живот и тя е БРАК - както у нас, така и в останалият свят. (И водещия недвусмислено реагира... какво остава за невидяните и нечутите.) Възползвайте се от нея. Вие се напвате да ходите по пътеки никому не нужни, водите гейството надолу. Представете си, че постигнете това с партньорските... бракове. И като попитат такива свързани партньори.. какво сте, отговор: „Ами ние имаме партньорски... ббббрак.”. Реакция: „Ааа, гейските бракове, да, добре..., ами дааа, нямате право да се кичите с думата Брак, да се именувате Брачни”. Не искам да импровизирам още по-тежки мисли... на основата на ганьовското, мутринското и просташкото мислене.
Дупе Ви трябва.. дупе! Да стиска и да не се страхува. Както и задълбочена представа за общовалидните реалности, а не да съдите САМО от ГЕЙСКАТА паралелна реалност, какво е, и какво трябва.

Аксиния, (задочно)
не знам да има гей-мафия, но определено има гей-елит. И съм сигурен, че знаете кои са. За да разбереш каква е разликата с тях (Дуков, след участието по bTV, съм склонен в известна степен да изключвам), сравни начина, визията и възможностите на заместителите-водещи в предаването „Здравей България!” по Нова, с основните Коритаров/Крумова, Така изглеждате отстрани. Сети се и това, колко е плитко морето и на кои... Котерийните Ви битчици и щения, роене вече на бройки, не Ви движат напред, а показва липса на някаква зрялост, поглед. (Дали ще Ви стигне и целеят живот за такава.) Да, с IT сте добре, натрупали сте информация, макар да звучи неубедително, но явно тя не Ви върши работа. Не котенца Ви трябват, а връзки и контакти със зрели и трезво мислещи личности, пък било то и хетеро. А гей-елита...!!!!! Да не би да сте се събрали там някъде... крале и кралици по мислене за да се показвате някъде, да се съдите и роите, а друго... тоооо, ще го изградим..., ще дойде, както се е чакало комунизма. Мисионери..., толкова много станахте, че скоро в едно предаване няма да можете да се съберете. А да се съгласувате... абсурд. Като погледна Н.Б. – голяма мисия носи, мнооого голяма.

Защо не беше пусната информация, че ще има такова участие в NOVA TV!!!!!
Нямам и една дума по-мека от.... безобразие.
За кого работите Вие там всичките? Значи, правилно ви обвиняват, че само симулирате поведение и случайни постижения. (Пак отбелязахте, че по всеизвестното гей-делото са Поискали от Вас помощ..., а не, че вие сте предложили. Това е наглост = на вижте... търсят ни, гейове търсете ни, иначе... нищо от нас, които можем.... мнооого)
Айде, Куеърите да не пуснат.., има прикритие, те са фондация, ама останалите, тези с членска маса, с мисионерските титли, не работите ли за всички! Точно тези Ви участия трябва да се оповестяват. Да Ви вижда простосмъртния гей. Да се чува какво мислите, на къде тласкате гейството в БГ. Май акъл не Ви стига в такива моменти, за да прибавите и този ПЛЮС! Че как ще си набавите членска маса, поддръжници(!), за последователи и дума да не става. И като призовавате за шествия, паради и подкрепа, нали няма да ръсите обвинения, че няма реакция, няма интерес! Вие трябва да привличате, не да чакате някой да се привлече. А и да може някой да се привлече, то той като не Ви знае, не Ви е виждал, как... как...!!!!!!!!!!!!! Едно е да си чул, друго е да си наясно и мисля, че от второто се интересувате, нали!
Вероятно се страхувате от нещо! От критиката, от това, че гейовете ще ви гледат и обсъждат. Ако е така, значи се криете с умисъл. Това е страх от свои, страх от истини.





Тема Гледах го,нови [re: Kurvoazie]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано02.08.06 14:38



(повторението) докато пиехме кафе и се стягахме за работа ... не знам какво да кажа. Имаше доста pros и cons, Аксиния се стараеше да е на ниво (и с прическа и с говор), Дим се правеше на гей-примадона, другите не ги познавам изобщо.

Не казаха нищо ново според мен.



Тема Re: Гледах го,нови [re: martyr]  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано02.08.06 15:29



Незнам защо, но след това предаване ми остана горчив и гаден вкус в устата, нали.



Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови [re: Kurvoazie]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано02.08.06 18:33



нищо не разбрах! само чета рояк от мислите ти и нищо не разбрах! даже не си направих труда да го изчета цялото. нито разбрах каква е била темата, нито какво са говорили, нито резултата. моля те обясни накратко или поне някой друг,който е гледал, да го направи!

Редактирано от [bbourgas] на 02.08.06 18:35.



Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVA [re: [bbourgas]]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано02.08.06 23:00



Прочети кой го е написал. К`во друго очакваш?



Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови [re: [bbourgas]]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано03.08.06 03:12



ще ти отговоря само на част от поста, другото за сега ще го подмина, а именно:
моля те обясни накратко...
понеже не съм гледал предаването от самото начало, ест не знам как е била формулирана темата и съм анализирал, захранвал... по принцип и конкретно, спрямо реплики, идеи и видяно/чуто.





Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано03.08.06 04:22



`Що си просиш отговори от мен!
В един друг портал, където се бараш за модераторче покрай останалите, много отдавна намерихме с мой приятел твой разкази. Той търсеше литературни текстве на гейска тема. Открихме и неща писани от теб (автора е Сам като твоя ник). Какво мисли, той, за твойте текстове, не знам, не питам и не ме интересува. Никога няма да ти напиша, какво мисля, аз, за твойте напъни - техника, идеи, послание и ред други нюанси.
Твойте писания, 'покрай' много друго написано, заедно с други изводи, показват какво четеш (и къде), какво си чел, дали подражаваш на някой от великите писатели или поне... дали приличаш на себе си. Пробвай се, поне малко, да прочетеш нещо на Томас Ман, Маргарет Юрсенар, Вирджиния Улф, Пруст, Умберто Еко и ред други подобни (и гей) класици на текста и мисълта.

Нито съм очаквал, нито е задължително да си чел и да познаваш ти или всеки друг, тези автори. Също, няма задължително условие да си написал 5 книги или 100 статии, да си с филологии зад гърба за да седнеш и да драснеш, какво мислиш. Зад нескопосаното, зад жаргонизмите и правия текс може да се усети идеята, силата на мисълта, всичко, което можеш да схванеш. И владееш ли простия смисъл на думичката - добронамереност, живота е хубав.
Е, приключи някога за теб с мерака да се имаш за писател.
Приключи някога с тази злост и негативизъм. Приличаш на Марио...
Също, преглътни, че основна роля да не си модератор тук съм аз? Това не ме прави горд, но твоя агресивен и досаден манталитет пресираше.

Трябва да си разбрал отдавна, че се боря срещу агресията от бисексуалните към гейовете. От гей към гей... това е друго. Ние си се наместваме някак. Разбираме се, отстъпваме си.



Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови [re: Kurvoazie]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано03.08.06 22:53



Бляяя... Гола вода, пък критик се бара. Като напишеш поне едно свързано, построено на чист български и граматически правилно изречение, тури го в кавички, прати ми го и тогава може и да взема отношение "по същество", макар от твоите изречения "съществото" прилича на змей горянин.

Па намерил се и кой да ми говори за позитивизъм...

Хайде да не ти турям определения, че ми възникват много образни картинки, смях с теб пада и ще пада, ама нали съм си добър по природа...

А - и още нещо, надценяваш ролята си на мърморко. Единствената причина да не съм модератор точно тук съм АЗ и никой друг. Няма нещо, което да съм искал и да не съм го направил, това - включително



А "борбата" ти "срещу агресията от бисексуалните към гейовете" е простащина и простотия и нищо, ама нищо другичко. Целувки!



Тема Re: Язък за Ман, Маргарет Юрсенар, Вирджиния Улфнови [re: Kurvoazie]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано05.08.06 19:08



Язък, че ти си чел Ман, Маргарет Юрсенар, Вирджиния Улф, Пруст, Умберто Еко :)

Това по никакъв начин не си личи от наистина хаотичния ти е неструктуриран начин на изразяване на мнения и идеи.

Може би трябва да ги прочетеш пак ? :)

И хайде пак започна старата песен за Агресията на Би към Гей- такова животно няма, не разбра ли ? :)))))



Тема Re: ХОМОСЕКСУАЛНОТО - TV, NOVAнови [re: Sam]  
Автор MaяПлиceцka (барелинка)
Публикувано07.08.06 09:40



Аре бе би-чичко, що не си оставиш комплексите за възпитание в къщи, у собствените деца? от години ревеш тука по тая и по оная колко била неграмотна, а съм сигурна кво е състоятните ти в къщи! Нема нужда да му туряш определение, по постигна ти се разбира от години ти каква си мърморана - все нещо те сърби, все нещо искаш да се покажеш на по виша форма. Това че сем. средата ти проечи да се проявиш в обществото като типичен хомосексуалист, не значи че тука задължително трябва да си избиваш комплексите, като си изказваш претенциите за това какво си бил тука и какво все още не си в къщи!
Имаш си клуб който преебаваш аре ни остави малко на мира а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.