Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 17.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Каква визия искаме да постигнем за всички нинови  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано18.07.06 09:09



Ще ми се да ви запитам:

Каква визия ни се иска да постигнем пред останалите хора, ние , а?

Искаме ли за нас да се мисли като за определен вид "участници в парад на идиотите" - визия насаждана от определени медийно представени господа и .... странни субекти? Или искаме да ни приемат, като нормални момчета и мъже, иащи право на собствен избор и гледна точка, съществуващи наравно с останалите и непречещи на никой.

Искаме ри да се срамуваме и да ни заглеждат по улиците чупейки китки или да вървим с достойнство, отстоявайки себе си.

Повдигам темата, защото все повече и повече, опасявам се, че вече е и синдром първият варянт се налага. Истината е, че ми се иска да направим нищо за да станем по-приемливи за всички около нас и да се научим да не се напрапваме, както не се натрапват и останалите, около нас.

Най- любезно ви моля, не обръщайте темата за това, как виждатели каво правят хетерото. Те не са въпроса, дами и господа.

Редактирано от lmperator на 18.07.06 14:20.



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: lmperator]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано18.07.06 10:04



мисля, че мнението ти е много грешно още от изходната точка. как така останалите около нас не се натрапват?

пълно е с мъже, които когато покрай тях мине момиче я оглеждат от долу до горе и си позволяват дори коментари на висок глас. веднъж пък видях как двама такива земериха момиче с недоядена си кифла.

пълно е с момчета, които дотолкова парадират с "мъжествеността си", че понякога трудно се сдържам да не се разсмея гледайки как ходят, как се обличат, как говорят, какви са им маниерите. да се изплюеш на улицата е най-мъжката от всички мъжки постъпки, а повдигане на блузката и продължително галене на собственото ти коремче показва какъв си пич.

пълно е с двойки (и не двойки), които демонстрират сексуалността си по най-нахален начин. често срещана картинка около НДК е натискащи се такива, като преди броени дни видях момче, което беше бръкнало в гащите на момиче на спирката на 74 под моста.

причината всичко това да не ти прави впечатление е, че обществото ни е хетеросексуално и тези неща се смятат за естествени. дори едно държане на ръце от еднополова двойка или по-разчупен стил на обличане или маниери, различни от бай-ганьовските се считат (и явно ти считаш) за парадиране.

опитай се да си представиш един хомосексуален свят, където се появяват хетеросексуални индивиди като описаните - и тогава ли ще смяташ, че те "не се натрапват"?

--
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours. --Magnolia


Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: Gnomeo]  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано18.07.06 10:33



Боя се, че в навиването си си, си изпуснал поантата - натрапването е да видиш млад силно пискащ и феминизиран маж да обяснява на някой себеподобен колко на някой му е нещото - това е натрапване.



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: lmperator]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано18.07.06 10:44



може би наистина съм се объркал... но не е ли същото да видиш млад плюещ на интервали мъж с походка на патица да обяснява на себеподобен колко са й на някоя гърдите?

--
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours. --Magnolia


Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: Gnomeo]  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано18.07.06 10:45



Именно - съгласен съм.



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: Gnomeo]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано18.07.06 11:36



Позволете ми да се включа и аз, с мнението си на българка и хомо-момиче -

Първо си мисля, че колкото и да сме интелигентни като нация и колкото и олимпиади да печелят българчетата, все ще си останем прост народ.
С бай-ганьовски манталитет на преобладаващата част от населението, не само на мъжете... И някои ще продължават да си плюят семките по улиците, да си изхвърлят фасовете и боклуците пред вратите на съседите и да си се окопават в панелните кутийки, сякаш останал свят не съществува...
И, парадоксално, въпреки всичкото това ще надничат в чуждата чиния!?
Това не го разбирам...

И второ - повдига ми се адски от това парадиране с хетеросексуалността на обществени места. От натискането и шумно мляскащи се хетеро двойки, които се кълнат във вечна вярност, но ако ги срещнете след 2-3 месеца, те ще са в период на бурни разправии и скандали... ако изобщо все още са заедно...
А като жена ми е писнало да ми се натрапват точно такива псевдо-мачовци, които и не подозират за моите предпочитания... Да ми обсъждат безсрамно анатомичните особености...
Имаше една хубава тема - за "културния шок и нормалните гей-двойки". За мен в този контекст определението за "нормална гей-двойка" е такава, при която двамата души нито се крият от другите, нито прекаляват с показността.
Образно казано си го представям - да речем се държат за ръце, може да се прегърнат при срещата си, но това е всичко. Няма натискане и лигавене, няма парадни пера(за гей-мъжете) или каруцарско поведение(за хомо-жените).



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: Epoussette]  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано18.07.06 12:57



Защо нападате хетеро-двойките, обсъждаме нашето релевантно държание - ние сме малцинството, рискуващо да не бъде разбрано.



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: lmperator]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано18.07.06 13:54



И аз съм момиче, предварителни извинения, ако включването ми изглежда натрапващо се... Предполагам повечето сте прочели скорошно обсъждане на хомосексуалните в блога на днес. дир. бг. И да, като оставим на страна непонятни за мен аргументи (тип- ако може да сключват бракове и педофилията ще се легализира), повечето негативни мнения бяха точно против парадиране със сексуалност. Ала когато попитах Защо точно Това им Пречи, никой не ми даде отговор. Също така попитах два пъти защо се обсъждат само гейовете, все едно че лесбийки няма... И този ми въпрос беше подминат...
Банално е, говорено е вече, но мисля, че мнението на хората ще се промени само, ако ни познават. И в други обсъждания, които съм чела виждам много по- ласкави изказвания от страна на хора, които са контаксували с хомосексуални. Виждам това и лично контактувайки с хетеросексуални, които казват, че покрай мен са си променили мнението за гей общността.... от един единствен човек. Много хора всъщност искат да ни разберат. Ако се крием, те може би смятат, че ние самите се мислим за грешни, нередни, и незнам още какво си.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: lmperator]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано18.07.06 18:25



Понеже съм абониран за пипълметричните излседвания на Оптис и активно участвам в тях, днес получих едно много интересно изследване свързано с хомосексуалните, хората с етническа принадлежност, наркозависимите и хората с психични проблеми.

Ще изчакам да излезнат резултатите и тогава ще коментирам.

А по принцип на въпроса: "Каква визия искаме да постигнем за всички ни?"
Аз не искам по мен да съдят за останалите и по останалите да съдят за мен. Оттам нататък коментарите са излишни



Тема Re: Каква визия искаме да постигнем за всички нинови [re: [bbourgas]]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано18.07.06 20:48



Напълно те подкрепям! Най-доброто, което може да се постигне, според мен, е обществото да излезе от стериотипите и желанието си да поставя етикети на хората и да възприема дадения човек като такъв какъвто е, а не като "част от нещо". Когато си личност ти си личност, независимо дали си гей, лесбийка, бисексуален, евреин, протестант, цветнокож и т.н. За съжаление не виждам кога ще се случи, но пък звучи хубаво

.

"Happiness is an option...."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.