Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 03.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте какъв спор се е заформилнови [re: Gnomeo]  
Автор Ambrosius (непознат )
Публикувано01.07.06 16:01



о, благодаря. Това е моето мнание за егоизма като цяло, а не за хомосексуалността (същото е и при хетеросексуалните, чревоугодниците и т. н.)



Тема Re: Вижте какъв спор се е заформилнови [re: Kurvoazie]  
Автор Ambrosius (непознат )
Публикувано01.07.06 16:41



Ооо, ама чакай малко - аз също слагам себе си в бройката на егоистите - ти кво мислиш... Последният човек съм аз, дето ще дойда да те уча тебе (или който и да било друг) как да живееш, на кво да се кланяш и ква ценностна система да имаш. Самият аз имам толкова трески за дялане(та чак - "капаци", ако си виждал как се разбичват трупи в гатер, в резултат на което се получават дъските - много е любопитно да се наблюдава!), че не бих си позволил лукса да бъда ментор на никого. Убеждението ми е, че извън частните характеристики, отделните особености на всеки индивид съществуват няколко базисни добродетели, от една страна, и пороци, от друга, върху които се градим като личности - добродетелите и пороците са нещо като дънера на дървото на живота и основата на миросданието, а ние сме клоните или надграденото - и там вече всеки се развива съобразно каквото му хареса от основата, от където да черпи с корените си... Едни си избират да се вкоренят в пороците, които са отгоре и чиято рохка и наглед "плодородна" земя е мека и в нея бързо се вкореняваш, но за сметка на това - при първия по-силен вятър или буря (като нощес!) дървото ти се изтръгва и умира за няколко мига...А други си избират (те са много по-малко, уви, и в нашето съвремие прогресивно и застрашително намаляват) да пуснат корени в стипчивата и корава на пръв поглед земя на добродетелта, да ама там трябва работа, да се копа здраво коравата земя, да се рови дълбоко, че да стигнеш до вода и благодатна почва да посадиш дървото си. Това дърво, дълбоко и здраво посадено, ни вятър го брули, ни буря го изтръгва, нито зверове го повреждат...
Та егоизма през тази призма го разглеждам като един от пороците човешки, който е коварен и лукав, защото е прикрит зад благовидния и легитимен образ на чувството за самосъхранение, за себеуважение, за "права" и "свободи" (на гейовете, жените, мъжете, циганите, малцинствата и т. н. - се едно!)
А относно това дали ще се промени нещо с един, пет или хиляда и пет мои постинги в този или друг клуб, сигурен съм, че това няма да стане. Но като се пише се постигат няколко много важни неща, които сумарно могат и да могат един ден да променят нещата: 1. Пишещият развива сам мисленето си, разсъждава и търси аргументирано; 2. Четящите или поне част от тях, също се замислят и съпостяват мислите на пишещтия с техните собствени, в резултат на което често пъти се раждат много интересни неща (взаимно обогатяване); 3. И четящият и ппишещият се "контролират" в известна степен и то не за да се ограничават взаимно, а да си помагат да не изпаднат в глупост или заблуда. В резултат на тези няколко неща един ден може и да се появи между нас едно явление, наречено "общество" и прецизирано с прилагателното "гражданско". Е те тогава ще можеме да говорим смислено за много неща, вкл. за хомосексуалност, нормалност, права, любов, морал, Бог и всякакви други важни неща, които в момента само безплодно дъвчем (хеле пък в нашия клуб!)
Малии, кви неща написах... Дано бъда разбран и да не подразня някой прекомерно... Просто така ми тече мисълта... Винаги обяснявам сложно...



Редактирано от Ambrosius на 01.07.06 16:47.



Тема Re: Вижте какъв спор се е заформилнови [re: Ambrosius]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано01.07.06 18:28



Ееее, амброзия си за "ушите" ми. Много рядко срещам човек с виждане за живота и с опит да построи система за да сравнява, класира и там каквото пожелае. Това вкарано в символи и алегории.... супер... Та до тук с баданарката.

'Последният човек съм аз,.. да те уча тебе (или който и да било друг) как да живееш, на кво да се кланяш и ква ценностна система да имаш.
Убеждението ми е,... всеки се развива съобразно каквото му хареса от основата...Едни си избират да се...А други си избират...'


Това в основата си е принципа 'всеки има право на избор/избора в човека е водещото'.

Успоредно с това прочетох внимателно и системата която приемаш, заложеното изначално 'като дънер(а) на дървото на живота и основата на миросданието'.
Като замисъл това се доближава до моята представа. Но аз вкарвам доза друг поглед.

Човека с раждането си е ясно определена и сама по себе си конкретна единица. Заложбите в него са постулат. Не подлежат на промяна, а само на проява. Тези заложби се проявяват в социума, пак по точно определен начин и няма мърдане. В течение на живота си той в определени моменти се проявява с подсилени качества (тези които притежава) или влезнал в комбинация с друг човек/-ци, негови качества се подсилват или – не, допълват или – компенсират. Не давам място на... ИЗБОР. Избираш това, което можеш, искаш.... но, ако постигнеш, то това не е защото си го поискал, а защото си го могъл (било е възможно). Нпр, имам сини очи и няма шанс да станат черни, варирам в решенията си или съм ясен, но винаги става това, което мога да постигна.
От това си ва`ди извод, защо не приемам разкриването на гея (без вътрешната лична преценка); нямам особени дразнения от човека насреща. Напъвам се да разбирам и после преценявам какво да правя.

Прав си, че с писането тук има някакъв шанс за нещо...
Нали не се надяваш, че тук влизат всички... Ако всички гей влизат (едва ли), къде остават хетерото... 'Сумарно' там трябва да настъпи промяна, най-малко да се изравнят с напредналите нации по мислене и представи (на някой де). Във времето промяна виждам след поколение/две развитие по-същество. Сега текат отлагателни процеси (натрупване).
Сигурно си схванал, че в някой нюанси мислим еднакво.
Харесва ми и това, че даваш принос. И аз се пъна, но внимавам пътя да не е към ада барабар с добрите ми намерения. Да помогнеш на много хора е добре, но на един да навредиш си е престъпно.

Редактирано от Kurvoazie на 01.07.06 21:19.



Тема Re: Вижте какъв спор се е заформилнови [re: Kurvoazie]  
Автор Ambrosius (непознат )
Публикувано02.07.06 20:13



От всички човешки грехове, Бог най-тежко наказва глупостта! - Ето за тва пиша в този клуб! поклон пред твоята интелигентност!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.