Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 12.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема приказка за свобода далеч от дъгатанови  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано20.06.06 00:54



ще пробия една дупка сред пиаците и оргиите за да спомена за един интересен филм, който гледах днес. казва се "В за Вендета" и е писан и режисиран от създателите на Матрицата.

във филма има една красива любовна история между две жени, която в контекста на общата картина е част от много силен политически призив. доста различен от борбата за равни права в реалния свят. но истинско въздействие ми оказа друго - невероятно успокояващо е да видиш нещо на хомосексуална тема, в което липсва всякакъв сексуален отенък. обич, семейство, рози... смърт

надявам се, че има хора, които имат желание да гледат и такива неща





--
някои разочарования са прекалено големи за да можеш да живееш с тях...

Тема Re: приказка за свобода далеч от дъгата [re: Gnomeo]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано20.06.06 01:32



Първо не е "В за Вендета", а е "V като Вендета"/заглавието на български според Александра филмс/. "V for Vendetta" е преведено като "В за Вендета" в аматьорския превод на див икс версията пусната по фрии сървърите. Точно от теб не го очаквах! Срамота! Не беше ли ти този, който преди време ми триеше сол на главата за един албум на Каризма?!



във филма има една красива любовна история между две жени, която в контекста на общата картина е част от много силен политически призив. доста различен от борбата за равни права в реалния свят. но истинско въздействие ми оказа друго - невероятно успокояващо е да видиш нещо на хомосексуална тема, в което липсва всякакъв сексуален отенък. обич, семейство, рози... смърт


моля? анонсът на филма -
да не би да сме гледали различни филми, защото това което си написал по-горе въобще не е ака. ако употребя "загатната" за хомосексуалната тема ще звучи хиперболизирано, тя просто липсва...

Редактирано от [bbourgas] на 20.06.06 01:42.



Тема Re: приказка за свобода далеч от дъгатанови [re: [bbourgas]]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано20.06.06 11:02



знаеш ли... жал ми е да те гледам как се мъчиш в злобата си

я по-добре вложи тази енергия в нещо по-градивно. като организирането на пиаци по парковете. дано ти се отдава повече от гледането на филми.

--
някои разочарования са прекалено големи за да можеш да живееш с тях...


Тема Re: приказка за свобода далеч от дъгатанови [re: Gnomeo]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано20.06.06 11:16



много навътре го прие, та чак си изпусна нежните нервички. грубиян такъв!



Редактирано от [bbourgas] на 20.06.06 11:17.



Тема Re: приказка за свобода далеч от дъгатанови [re: Gnomeo]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано20.06.06 11:17



Здравей!
Аз съм момиче и само наминах оттук...

Наистина ли във филма на Уашовски наред с този "Футуристичен пейзаж в тоталитарна Великобритания. " се разказва и за "красива любовна история между две жени" ?



Тема Re: приказка за свобода далеч от дъгатанови [re: Epoussette]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано20.06.06 11:25



да, наистина

всъщност любовната история е само част от житейския път на една хомосексуална жена и е разказан от самата нея в автобиография написана на тоалетна хартия. цялата й история е разказана и визуализирана на части така, както само братята Уашовски могат

--
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours. --Magnolia


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.