Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 29.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Странанови  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано31.03.06 09:35



Да попитам за страха ми се иска някакси:
От какво ги е страх хората - от факта, че сме хоммосексулисти, че сме по креативни или от това, че и те искат, ама не им стиска ?



Тема Re: Странанови [re: lmperator]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано31.03.06 11:49



според мен страхът им е в следствие на нерабиране. не може когато ред години е набивано в главата на няколко поколения, че да спиш с мъже е лошо, изведнъж всичко да тръгне по мед и масло. сега когато всичко излиза наяве, това е шок за по-голямата част от хората и те гледат с недобро око към това, именно заради това, че не го разбират-страх от непознатото.

вчера вечерта гледах шоуто на слави заради гостът азис, който се изправи срещу пет от сценаристите. честно-двамата в двата края на масата бяха толкова задрътени, че просто няма накъде-говореха с такава хомофобия...



Тема Re: Странанови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.03.06 14:03



говореха с такава хомофобия

при това без да се усещат. Сигурен съм, че ако ги питаш ще кажат, че изобщо не са хомофоби, просто не искат да гледат голи мъже, не искат децата им да са гейове и т.н. То ако детето иска, бащата не може да направи кой знае какво по въпроса, освен да го осакати психически и да му набие комплекси, че е нещо ненормално... Лошото е, че хората просто не искат да видят нещата, ако не от наша гледна точка, то поне отстрани. Те са хетеро и са свикнали да вярват, че да си гей е противно, затова всяко нещо, което е гейско попада в тази категория и върви после доказвай, че нямаш сестра...


Това неразбиране е характерно не само за стандартните задръстеняци - помня, покрай делото срещу СУ говоерехме с известна специалистка в НПО сектора, която каза "Ами да, прави са били хората, трябвало е да се правите на хетеро, ако трябва - да говорите за жени, коли и т.н., а не да ги дразните с гейското си поведение...". Аз й отговорих тогава, че това е същото като да кажеш на хората с увреждания "Ами стойте си у вас, къде сте тръгнали да излизате, че и претенции да имате..." и тази жена млъкна, но това е показателно - хората просто не искат да признаят правото ни да живеем свободно - тоест - да се държим толкова гейски, колкото ни идва отвътре...



Тема Re: Странанови [re: lmperator]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано31.03.06 17:24



Една част ги е страх от това, че може да им хареса ако опитат. Други ги е страх от насилието, което понякога се проявява над деца, защото определено (без да искам да засегна никого) насилие в комбинация на хомосексуалност е новина, която се раздухва повече отколкото само насилие.
Има и още мотиви, но основното е това, че и вие самите (гейовете имам предвид) сте дискриминатори като цяло и не приемате сред себе си "чужди".
Това последното ти го казвам от собствен опит и не се опитвай да ме разубеждаваш - около две години съм в това клубче и макар и не винаги да да пиша чета доста редовно.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Странанови [re: AЛБATPOC]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано31.03.06 18:41



За мен дискриминацията с обратен знак е нещо напълно в реда на нещата и случващото се изобщо.
За пример ще дам нещо много плоско, но и просто за разбиране - Ако отида в гей заведение, за мен няма нищо по отвратително и просташко от това да видя целуваща се хетеросексуална двойка. По една много проста причина - те могат да правят това навсякъде и никой няма да им каже копче, а ако аз го направя това с момче в хетеро заведение, шансът да бъдем и двамата разфасовани в следствие на което е около 90%. С други думи - всяка жаба да си знае гьола.




Тема Re:Измислици-непремислицинови [re: lmperator]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано31.03.06 19:24



"Хората" НЕ ги е страх от ФАКТА, че някои други хора са хомосексуални.
По същество, "хората" са твърде заети с личните си проблеми и рядко надничат в съседския двор, освен ако нямат причина да го правят.
По аналогия, теб едва ли ще те е страх да погледнеш в двора на съседите - по-вероятно е да изпитваш страх, когато и ако видиш КАКВО има там.

Хомосексуалните хора не са по-"креативни" от хетеросексуалните. Време е да спрем най-сетне с тази горделива самозаблуда, която създава изкуствено усещане за "елитарност" всред някои гей-мъже. Вярно е, че има доста световни гении-гей, но също вярно е, че чисто количествено хетеросексуалните гении са много повече.

Нека и да спрем с оправданието за ненавистта към нас с шаблона "и те искат, ама не им стиска". Това просто не е вярно. ТИ например влюбвал ли си се в жени, искал и правил ли си секс с тях ? По-вероятно -не. Завиждаш ли на хетеросексуалните мъже за това, че правят секс с жени? Предполагам -не.

Защо тогава толкова много хора, включително и ти, считате, че видиш ли, хетеросексуалните си умират от злоба за това, че ние го правим с мъже, а те -не ? Уверявам те, че за доста хетеро-мъже самата идея да лапат нечии член, да чукат мъжки задник или да бъдат чукани, буди точно същото отвращение, каквото вероятно в теб буди идеята да ближеш женски клитор, да галиш женски гърди и дупе, и да обичаш - жена.

Редактирано от peterbio на 31.03.06 19:24.



Тема Re:Измислици-непремислицинови [re: peterbio]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.03.06 20:12



Вярно е, че има доста световни гении-гей, но също вярно е, че чисто количествено хетеросексуалните гении са много повече.
А, има си хас.
Няма как хетеро-гениите да не са повече, като се има предвид, че хетерото са си по принцип (доста) повече. Може би трябва да намериш статитика за гениите на "глава на човек" при двата типа?


---



Тема Re: Странанови [re: lmperator]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.03.06 20:20



Всичките ми наблюдения досега сочат, че най-големите хомофоби са мъжете, които се чувстват несигурни в себе си и в собствените си еротични предпочитания. И те реагират по обичайния начин - чрез омраза. Така успяват да избягат от мисълта, че може и те да са "такива".


---



Тема Re: :)нови [re: prinyo]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано31.03.06 20:30



Да, това би бил обективен, "нормализиран" , казано на статистически език, начин за сравнение. Но дори и това да стане, малко ще е трудно да се сравни кой е по-гений - този, който е създал теорията за ДНК или този с нобелова награда за мир, например :)



Тема Re: :)нови [re: peterbio]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.03.06 20:37



А и ще е доста трудно да се разбере кой е по-гей


---




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.