Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Цената на свободатанови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.04.06 03:10



????
Естествено, че това е мое мнение. Нали тук изказвам свои мнения. Ти не изказваш ли твои мнения тук?



Тема Re: Цената на свободатанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.04.06 12:29



Само глупак би се гордял с неспособността си да създаде трайна връзка, независимо дали става въпрос за м-м, м-ж или ж-ж.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Цената на свободатанови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.04.06 14:11



Петер не говореше за трайни връзки, а за множество връзки. Има и полигамни трайни връзки.
Като гледам сега Вип Брадър, се сещам, че съм близка приятелка с жената на Киро, а с Киро пък работя понякога. Трайна си им е връзката отвсякъде. Което не му пречи да се хвали и гордее, че има телефоните на няколко стотин жени.
Като пример само.
Всички тук знаем за прословутите мъжки тефтерчета с "минатите" момичета. Всички знаем на каква почит и какъв обект на завист са бройкаджиите.
Разбира се, не всички са такива... само тези, които могат. Останалите или си измислят, или се комплексират.



Тема Re: Цената на свободатанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.04.06 14:37



Всички тук знаем за прословутите мъжки тефтерчета с "минатите" момичета. Всички знаем на каква почит и какъв обект на завист са бройкаджиите.
Разбира се, не всички са такива... само тези, които могат.


Това си е твое мнение. Ако правилно те разбирам твоята ценностна система приема това за нормално. Греша ли?

Останалите или си измислят, или се комплексират.

Има и друг вариант. В същност има и повече варианти най-вероятно, но моят е различен от изброените от теб, следователно е трети.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Цената на свободатанови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано10.04.06 16:52



Разбира се, че грешиш.
Не го намирам за нормално. Само за супер разпространено. Направо масово. Ако го приемах за нормално, защото е преобладаващо, щях да заприличам на тези, които приемат за нормална хетеросексуалността, защото е преобладаваща.

Това дали твоя вариант е различен, не променя нещата. Говорим по принцип, а не за определени частни случаи. Не може сред няколко милиарда мъже да разгледаме милионите частни случаи. Както по принцип мъжете са хетеросексуални. Но не всички. Което не пречи твърдението, че окрупнено са хетеро да е вярно. Защото е вярно.

Така и с бройкаджиите. Само се замисли колко публични домове има примерно... колко стриптийз бара.... и така....



Тема Re: Цената на свободатанови [re: peterbio]  
Автор prinyo ()
Публикувано10.04.06 18:52



И как мислите - когато става въпрос за толкова силен културологичен сблъсък между моногамен и полигамен начин на живот - реално ли е да мислим, че в нашия кратък живот една голяма, издигнала в култ моногамността обществена група би възприела малката, издигнала в култ полигамията като "нормална" ?

Заблуда е, че хетеро обществото е моногамно, а гейовете са символ на полигамността. Като се има предвид, че повечето ти контакти с гейове явно са с хората търсещи секс в известен бг сайт, който често цитираш, нищо чудно, че живееш в такава заблуда.

Въпреки че помолих да се конкретизираш, ти не благоволи да кажеш кого имаш предвид от инициаторите на новата организация, когото обвиняваш в "морални грехове". Не мога да разбера кога ти и още няколко чпвекатук ще започнте да уважавате сами думите си. Отделно ми е много странно защо се вживяваш в служител на морална полиция.


И ако постоянно, включително от представители на гей-организации се твърди, че "повишената сексуална активност" (тоест безразборния секс) при гей-хората е нещо, което трябва да се приеме за даденост и няма никаква връзка с техните проблеми и социален статус,
Гей организациите не са съдници - нито за честотата на сексуалните контакти, нито за нещо друго - дали пък например гей хората не лъжат и не крадат повече, дали пък не се преструват и не лакейничат повече? Сигурен съм, че ще ни осветлиш и по тези въпроси... Но това не са неща, с които една гей организация ще се занимава - защото тя не е съдник, а инструмент на тези хора.
Все пак това, което мога да те посъветвам е да си основеш нова организация - Орден на гейовете от сияйната светлина или нещо подобно, чрез която да започнеш война и/или покръстване, на всички прегрешили курви - пе...сти....


---



Тема Re: Цената на свободатанови [re: peterbio]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано10.04.06 19:06



В отговор на:

"Тая олелия", както ти я наричаш, има за цел едно единствено нещо - да накара поне няколко човека да се ЗАМИСЛЯТ, че съществува ВЪЗМОЖНОСТ "хората" да мислят за нас разни неща не защото са "лоши", "гадни хетеросексуални" или "не ни разбират", а просто защото имат очи и виждат с тях, имат очи и чуват с тях.




С това съм напълно съгласен, но тук има една тънкост, която сякаш не се забелязва на фона на олелията.

Разбирам, че има хора, които смятат моногамията за правилното поведение и не харесват полигамията. Обратното също -- че някои се чувстват добре полигамни и не желаят да се моногамизират.

Това, което не мога да разбера е защо която и да било от двете групи ще търси кусур на другата. Принципно да -- може да се спори за отговорности и т.н.
Но няма честен начин да се излезе на плоскост "гейовете тъй", "хетерото инак".

Според мен няма абсолютно никакво значение коя от групите е по-моногамна или по-полигамна. Единственото, което има значение е, че всеки човек от коя да е група си е сам за себе си и не може да му се вменява полигамност само защото е гей и обратното.

Също толкова несправедливо, както има тенденция да се опява, че гейовете с женствена жестомимика ни били създавали лош имидж. Според мен песента е същата, макар да е на друг глас -- полигамните ни създават лош имидж.

Съгласен съм че обществото може да се настройва отрицателно от всеки пример за полигамен гей, но то се настройва отрицателно и като види гей насочена голота и почва да се жалва. А забравя, че на някои места в София през 20 метра висят цветни плакати с по два чифта голи цици, реклама на не знам си кой стриптийз клуб.

Това е инерцията да почерним нещо, което ни създава дискомфорт, възползвайки се от всяка морална рамка, която ни се стори подходяща.

Специално за полигамността -- аз познавам много хетеро, които се държат полигамно, но не съм тръгнал да смятам, че всеки нов хетеро е полигамен.
И обратното -- познавам и моногамни, но пак не съм нося предубеждение, че всеки следващ хетеро е такъв.

Единственото реално и смислено страдание, което според мен съществува е, когато ножът опре до кокал. Да речем, когато моногамният родител се притеснява за бъдещето на полигамното си дете. Или когато моногамният М. е вклюбен(а) в полигамния П. Или когато хормонът гони X по полигамни коридори, а съвестта му го яде, че трябва да е многогамен. И т.н. от сорта. Но в такава конкретика винаги има толкова сложни конкретни взаимовръзки, че е безпредметно да се говори на принципна основа и в мащаби "ЛГБТ общество" и тези проблеми могат да се разрешават само с по-насочена и премерена сила.

Тия дето виждат и слушат Азис и той е представата им за гей -- нима те имат "очи и уши"? А нима трябва да запрем Азис в затвора, за да не ни вреди на имиджа?



Тема Re: Цената на свободатанови [re: peterbio]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано10.04.06 21:40



Повтори нещо хиляда пъти и то става истина. май това е тактиката. Знаеш ли, мисля си, че всички хора са твърде различни, за да бъдат категоризирани по какъвто и да е начин. Отново избягвам да правя коментар, макар че ми е на върха на пръстите.
А има и друго нещо, което аз мкога да кажа за себе си. Мен не ме интересува какво мисли обществото като цяло за мен. мен ме интеревсуват приятелите и близките ми. не се числя към никакво хомосексуално общество, защото за мен това е глупост и сепаратизъм, дразнещ в самата си есенция. Както няма хетеросексуално общество, тоест хора, които да се категоризират и групират на базата на сексуалната си ориентация, така не бива да има и гей общество. Аз съм много повече от простия факт на това с кого споделям леглото си. По-скоро дори бих се категоризирал към своята професионална група, отколкото към сексуалната си. Това е някак глупаво, струва ми се.
Поздрави,
Грифона




Тема Re: Цената на свободатанови [re: peterbio]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано11.04.06 00:23



М, аз живея с приятелката си съвсем моногамно... Не съм скрила от никой, който ме познава, когато съм била попитана. Нито един приятел не ме е изоставил (освен едно момче дето ме харесваше), т.е. отношенията ни не се промениха изобщо след т. нар. coming out. И родителите ми знаят...друг въпрос е, че това с ходенето на гости заедно е в сферата на болните илюзии.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: Е ли мъжко да те чукат :))нови [re: peterbio]  
Автор Free AngeL ()
Публикувано11.04.06 21:46



Имах предвид физическата агресия, когато писах мнението си. Иначе съм съгласен, че гейската солидарност е загубена кауза... Няма да има кой да я оцени, а не е и нужна според мен. По-важна е общочовешката солидарност. Признателността, искреността и казването на истината са слабо разпространени сред гейовете. Виж, що се отнася за интригантството, подмолността, увъртането, лъжата, използвачеството и подобни ... ... те са в изобилие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.