Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 29.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: eлия]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано13.04.06 12:48



Уау! Ще воювате! С автомати! И ако аз дойда на похода, ще ме изгоните, защото не съм от вашата общност? Еди кой-си може да е идиот, ама нали е хомо, винаги е по-добър от гадния хетеро. Ти наистина си враг на хомосексуалната общност.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: Mъppp]  
Автор php* ()
Публикувано13.04.06 13:24



не се афектирай, тя не осъзнава смисъла на това, което говори/пише.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: php*]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано13.04.06 14:13



Разбрах. Макар и трудно. Пустата ми вяра в доброто и в човека!



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: Mъppp]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.04.06 15:04



Не изкривявай нещата - Елия е права, че ние искаме само това, което ни се полага като на човешки същества - всеки, който е ЗА тази кауза е добре дошъл и никой няма да му гледа сексуалната ориентация. Важен е обаче начинът по който се предлага и дава помощ - има подкрепа има и милостиня - предполагам, че това иска да каже Елия с постинга си - всяка подкрепа е добре дошла, но от милостиня се нуждаят само слабаците, които не могат да вземат това, което им се полага по право а Елия е борец по душа.

Иначе, не бих казал, че ще се прибягва до автомати - оръжията ни са две, но не по малко силни - просвета / по голяма част от хомофобите са такива, заради липсата на информация/ и съдебните дела.

А за това, че гейовете подкрепят гейове на всяка цена не си права - нашата общност е много разнородна и има вътрешни противоречия, като всяка друга общност. Не можеш да кажеш "хомоескуалните" искат това и онова, както не можеш да кажеш и "българите" искат това или онова - има различни хомосексуални с различни желания, както и българи. Това е вярно в почти всички случаи освен в един ВСИЧКИ ХОМОСЕКСУАЛНИ ИМАТ ПРАВО ДА БЪДАТ ПРИЕМАНИ КАТО ХОРА. Тук изключения няма :)



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: Mъppp]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано13.04.06 15:53



Е... занапред ще знаеш значи.
Да... враг съм на тази.. удобната за "съпругите" хомосексуална общност. Враг съм на удобната за уж подкрепящите ни... които също като теб "милеят" на думи за нашите права, но... там... да не ви я навираме в очите... Където нямате нищо против хомосексуалните, но нали... там да не си личи... да е на скрито...
Враг съм и на тези, които под булото на доброто намерение искат да се намърдат сред нас за да ни създават групички, да ни разделят... да намерят нещо за тройка на съпруга си (тук не става дума за теб), да ни убеждават как нямаме никакви нужди и как исканията ни са необмислени и ненужни...

С автомати няма да воюваме... както ти е казал и Милен... Това не е нито гражданска война, нито партизанска... Закони има и ще воюваме с тях. Не само български... има и международни закони. Просто малко време трябва за да се намерят достатъчно хора, които да водят дела... и достатъчно да израстне усета на хомосексуалните към възможностите, които ни дават законите и смелостта им да си отстояват правата докрай. Ще съдим и хора... и институции и медии и държавата даже... докато не получим всичко полагащо ни се по право.
Ще воюваме и с информация. Това вече го правим. Наскоро тук се писа, че в световен мащаб има два ЛГТБ тракера... тук вече имаме четири. Имаме повече информационни гей сайтове от всяка една друга държава (изключвам личните сайтове). Все повече заставаме с имена и лица зад сексуалността си.

Ние сме 10%. толкова, колкото са и турците в България. Просто трябва да си повярваме и работим усилено върху тази нужда... а след като си повярваме и сред нас ще се появи нашия Ахмед Доган. Тогава аз ще имам същите права като теб... ще мога да се оженя ако искам..или да не се женя ако не искам... да си осиновя дете или да не си осиновя... ще може да осиновя детето на моята партньорка и тя да осинови моето... Ще има гей паради в София.. както има в много други страни, ще има гей и лесбийски барове и заведения... ще има квартали за нас, както примерно е в Испания или Холандия. Ще има списания и телевизионни предавания, ще имаме не само предавания по радиото, но и цели радия... ще имаме много неща.
И ще се борим за други наши права. Примерно в сексуалното възпитание в училищата да влиза не само хетеросексуалните, но и хомосексуалните взаимоотношения... Или примерно родителите да носят отговорност за думите или действията на децата си при проява на хомофобия или дискриминация... или куп други неща...

Само след няколко месеца влизаме в ЕС... Законите тук ще бъдат все повече ревизирани и съдебните власти озаптяване от европейските. Браковете в Европа са разрешени в Испания, Холандия, Белгия, Англия... под една или друга форма съжителствата са регулирани в Германия, Швеция, Норвегия, Финландия и още сума държави. Осиновяванията също са разрешени в Испания, Белгия, Холандия... мисля че има и още държави... Кметовете на Берлин и Париж са открити гейове, заявили сексуалността си в предизборните си агитации...
Изобщо не разчитайте на балканските нрави. Вече няма да сме на балканите и дължимите ни права ще си ги получим, та ще ви пукат ушите... Както си получихме антидискриминационния закон. Щракнаха в Европа с пръсти... и парламента си счупи краката да гласува. Български съд осъди СУ. Авиокомпания отстъпи и ни включи в промоцията си... когато тези примери станат повечко... ще придобием повече смелост да търсим и индивидуалните си... лични права....

А ти и хора като теб можете да ни с присмивате.... можете да се опитвате да ни влезете под кожата и да ни убеждавате, че благосклонно се отнасяте, но не сте наясно какво точно искаме...
Знаем какво точно искаме. И ще го постигнем. Без да молим за него. Защото ни се дължи.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано13.04.06 16:17



Не съм борец по душа изобщо... Просто не съм родена за да пълзя!
И за нещо, което ми се полага аз няма да се моля. Както като пазарувам в магазина на мен не ми се молят да платя, а съм задължена да го направя.
Хора като нея ни предлагат милостинята на разбирането си, облечено в удобни за тях рамки, а после се възмущават, че ние не подаваме свитичка шепа за да им получим милостинята. Както вика Аксиния - Айде нема нужда! Пренебрежително-съжалителното им отношение е повече от обидно. Показното им великодушие се съчетава с една много странна форма на изразно закрилничество... покровителствен начин на общуване с нас, събран със съвети, звучащи като "чакай да ви науча как да го постигнете"... Същите тези хора утре ще застават против дължимите ни права с аргумента как много са общували с нас, как ни познават добре.. как на база това общуване са се уверили, че ние не знаем сами какво искаме... че целта ни е да се мляскаме по улиците, да се караме помежду си и да си отглеждаме дечица за секс.... и ей такива... И ще тръбят "Аз много съм общувал с хомосексуални и добре знам те какви са"
Много са опасни такива хора... Много повече от хомофобите...
Тя вече ни убеждава с примери как не сме единни. Вече изтъква аргументи как не трябва да се подкрепяме повсеместно... "е хайде...в отделни случаи - може"!
И не може да разбере.... едно простичко нещо...

Един българин... дори и да е олигофрен... е мой сънародник. И аз трябва да му помогна и да го подкрепя дори пред най-интелигентния и възвишен чужденец.
Един човек от моето семейство е мой роднина. Дори и да е олигофрен - аз трябва да го подкрепя и защитя, да му вдъхна вяра и да го прилаская, когато има нужда... и да го предпочета и пред най-свстния друг човек, защото олигофрена е мой роднина - моя кръв.
Един хомосексуален човек е мой другар по съдба. Дори и олигофрен, той има много повече място в нашите редици от хетеросексуалната дама с която споря сега... най-малкото защото тези редици са за него... За хомосексуалния. А не за шоу на другите.

А нашите вътрешни различия ние ще си ги изглаждаме. Не са ни нужни арбитри отвън. Ще излъчим арбитри от нашите редици. Те най-малко ще са наясно със същностите на споровете ни.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: php*]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано13.04.06 16:30



Опитваш се да ме предизвикаш да ти отговоря. Не можеш да сдържиш желанието си да ме провокираш.
Дерзай мило дете... това ти е шанса за себедоказване. Като поспориш с мен. Но каквито и да ги надрънкаш тук... нали и ти и аз знаем, че това е реакция от изгонването ти от клубовете на бг-лесбиан.

Та аз името ти не зная... възрастта ти не зная... сексуалността ти не зная... дали си омъжена не зная... в коя държава си не зная дори... Тук, в този клуб никой не знае тези неща... а ти очакваш да ти взимам провокациите насериозно.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: eлия]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано13.04.06 17:19



Много се радвам, че наистина съм общувала с такива и ти не можеш да ми развалиш мнението.

Ако всички бяха като теб, щях да съм тотално против.



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!!нови [re: mizrahi]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано13.04.06 17:25



Ти си умно момче, но изпадаш в крайността - да подкрепя Елия на всяка цена.

Как я виждаш тая просвета, като според думите на Елия - хич не ни пука за всички хетеро и не ги щем. Ние си имаме общност, а вие - вън. Аз си мисля, че съм толерантен човек, но тя ме изкара чудовище. Не казвам, че разбирам всичко, но все пак си мисля, че съм по-напред от тия дето викат "мръсни педераси" и т.н. Ама не - на вас такива не ви трябват. Ние сме врагът



Тема Re: Да подкрепим Дим Дуков!!! [re: Mъppp]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано13.04.06 17:41



Ще си позволя да ти отговоря непопитана... Най- малкото показването на прекалена толерантност може да се стори съмнително или обидно в тези среди... В смисъл, ако наистина си толерантна няма да го говориш толкова за тая си толерантност, а просто ще се държиш еднакво с хората по принцип и без оглед на сексуалността им. И даже няма да толерираш, щото това си изглежда като снисходително приемане на някой, а ще уважиш различието му като пространство, където нямаш място, ала въпреки това можеш да намериш много други сходни неща с нея/него....

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.