Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 10.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.03.06 02:06



Не зная дали темата е за тук, но бих искал да прочета мненията ви относно следното:

Един разговор съвсем наскоро ме накара да си задам въпроса какво точно е травестит? Доколкото зная това е мъж, който носи женски дрехи и се облича като жена, но веднъж, разговаряйки с човек, който се представи за травестит чух от него изказването, че той може и с жени, и с мъже.
Това добре, но доколкото зная и бисексуалните могат и с жени, и с мъже.
Каква точно е разликата между гей, бисексуален и травестит?

Имам въпросчета за още една тема, но ще ги пусна тук:

Какво е отношението на гейовете към травеститите?
Ако гей ти направи свирка (например) ще има ли основание да каже, че и ти си гей?
Ами ако същото го направи травестит?
И изобщо къде е границата между хетеросексуалността, хомосексуалността и секса при травеститите, какъвто и да е той?

Надявам се да кажете все пак достатъчно по въпросите ми - това са въпроси, които наистина си задавам, но нямам техните отговори.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Gnomeo (climbing)
Публикувано22.03.06 09:36



много ти е мътна картинката май.

това е което аз знам: да, травеститите наистина се обличат като жени защото ги кефи. те обаче си се чувстват мъже и това е само забавление. ти по-скоро говориш за транссексуалните, при които става въпрос за т.н. различна сексуална идентичност. тези хора имат съзнанието на единия пол и тялото на другия. това е една огромна трагедия. жалко, че хората масово смесват двете неща и повече се интересуват кой с кого, отколкото от самите хора. но хората винаги се интересуват главно кой с кого, независимо от ориентацията.

ако наистина те искаш да знаеш повече за живота на транссексуалните, гледай Трансамерика. главната героиня в филма се отвращава от собствения си пенис.



Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано22.03.06 10:23



* Какво е отношението на гейовете към травеститите?
Ами презрително и пренебрежително. Освен това и подигравателно. Освен в случаите, когато гейовете се правят на травестити с цел "смях в залата", маскен бал или някакво купонче. Но то в тези случаи така или иначе си е подигравателно/осмиващо.

* Ако гей ти направи свирка, например, ще има ли "основание" да каже, че и ти си гей?
Всеки може да си реши, че има "основание" за каквото му душа поиска. Но една свирка гей не прави, независимо дали я правиш или са ти я направили.

* Ами ако същото го направи травестит?
Тоест, ако травестит направи свирка на хетеро, дали травестита има "основание" да твърди, че същия е гей? Не. Това с "основанията" го казах и малко по-горе.
В случаите, когато хетеро мъж прави секс с травестит или кара мъжа с който прави секс да се облече като жена/да облече някоя женска дреха(аксесоар), голяма е вероятрността той да смята, че така или иначе си прави секс с "жена". Демек - той е чист като пролетна роса. Щото не гей му духа, а нещо като полу-жена. ако щеш наречи го половин грях.

* И изобщо къде е границата между хетеросексуалността, хомосексуалността и секса при травеститите, какъвто и да е той?
Ами където пожелаеш да я сложиш.

Колкото до бисексуалния травестит, за който споменаваш - да не вземем да обърнем темата в подобна на онази за бисексуалните и бисексуалността.

И все пак това е само моето мнение по въпроса. Дано ти отговорят повече хора, че да получиш повече гледни точки и да си отговориш на въпросите.



Тема Преди време ...нови [re: AЛБATPOC]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.03.06 22:14



... мен ме заинтересува фундаменталният въпрос "Мъжът, аджеба, който прави секс с травестит какво е?" Пуснах тема тук и получих отговор, че ако го прави ВЪПРЕКИ, че травестита има пишка е по-скоро хетеросексуален, а ако го прави ТОЧНО ЗАЩОТО травестита има пишка - по-скоро гей.

В тая връзка в "Говорим си за секс" бях пуснал анкета на тема "На самотен остров, където нямате избор с кого бихте спали - с ослепителен травестит или грозна жена?". Ама не помня резултата - ако ти се рови по архивите виж.



Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано23.03.06 00:13



А ти от кои си? Не, че съм забравил, че около 76 пъти си казвал в Адам и Адам, че си хетеросексуален. Напротив - точно заради това.



Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.03.06 09:19



Сам... не се опитвам нито да се заяждам, нито да предизвиквам някого. Просто искам да разбера. Сексуалната си ориентация или ако искаш да кажем сексуалните си предпочитания за момента не съм променял (никой не е застрахован от такова нещо за в бъдеще и затова си позволявам да говоря само в настояще) и все още предпочитам да го правя с жени.
Сега ще получа ли отговор по темата си и от теб или се обади само за да напомниш, че макар и да пиша тук мястото ми не е точно в този клуб?

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема На практика:нови [re: AЛБATPOC]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано23.03.06 10:32



... не можеш да си "промениш" сексуалната ориентация. А предпочитанията обикновено се диктуват от нея.



Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано23.03.06 19:12



Първият ти въпрос,
всички са в една група.Вярно,много дълга тема за обеснение,но си е така.
Моето отношение към травеститите е отвратително,но никога не съм им го казвал,
всеки си има право да си живее както си иска.
Ако гей ти направи свирка,ще има ли основание да каже,че и ти си гей.
Ако става дума за теб,аз те питам,
правена ли ти е свирка от гей,и колко пъти?
И на въпроса ти,не няма основание,гея да ти каже,че и ти си гей.
Не съм контактувал с травестити,но ми се струва,че въпроса ти е глупав.
Давам пример:
Ако ти си имал връзка с травестит,правили сте секс,и ти знаеш,че е мъж облечен в женски дрехи,
и много ми е интересно,ти как би отговорил?
Имаше скандал,много отдавна с Еди Мърфи.
Той имаше срещи с травестити,и много се говореше,че е гей.

Редактирано от redjeep на 23.03.06 19:14.



Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях. [re: Gnomeo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.03.06 20:55



много ти е мътна картинката май.

Не подозираш дори колко си прав. Когато се изправиш очи в очи срещу някой, който ти каже "Аз съм травеститка" определено изненадата може да те накара да изгубиш дар слово, особено ако си си мислел, че срещу теб стои жена.
И определено ми беше кофти да попитам човека за нещата, които исках да науча, защото не знаех как ще реагира и как ще се почувства.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Гейове, травестити и хетера. Въпроса е за тях.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.03.06 20:59



Но една свирка гей не прави, независимо дали я правиш или са ти я направили.

А какво е това, което прави от един мъж гей?

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.

Редактирано от AЛБATPOC на 26.03.06 21:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.