Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо не казвате на родителите си?нови  
Автор Ami az (непознат )
Публикувано05.03.06 13:25



Извинявам се предварително , ако моят въпрос ви е подразнил, но сега ще ви обясня защо го задавам.
Имам съседка , чийто син е с вашата сексуална ориентация, но майка му не знае. Знаете ли колко е кофти , когато идва у нас, радва се на моето внуче и си мечтае за нейно, нещо което май никога няма да стане. Всички в квартала знаят, само тя не знае. Мечтае си, как сега вече завършил висшето си образование ще може да се ожени и да има деца, а тя ще се радва на внуци, ноо... Жал ми е за нея, вярно, рано или късно някой ще и каже, няма да съм аз де, но не е ли по добре да го научи от него , а не от чужди хора, както най-често става ,а и така много боли.



Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: Ami az]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.03.06 14:06



Е, всеки живее собствения си живот - не мисля, че момчето трябва да се чувства "виновно", заради това, че няма да осъществи амбициите на майка си за "хетеросексуална" кариера :)))

Аз лично съм казал на родителите ми и все още мисля, че това беше едно правилно, но не много умно решение :) От една страна на мен ми е добре - в смисъл, вече не ме питат кога ще се женя, не трябва да давам измислени обяснения за това защо някакво момче вдига телефона у нас и т.н.

В същото време си мисля, че родителите ми биха предпочели да не знаят и да тънат в илюзията, че все някой ден...



Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: mizrahi]  
Автор sea_horse ((ecce homo_)
Публикувано05.03.06 14:25



А може би майката знае..или поне допуска този вариант,но никак не и се иска това да е така?Знам ли!?Всеки родител иска за децата си най-доброто(според тях,де!),в т.ч. да се радват на внуци-"както всички останали нормални хора"

The Truth Is Out There!


Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: sea_horse]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано05.03.06 15:31



Тук идва другият ?. Може би пак се изказвам неподготвена. Защото съм жена, хетеро. Разбирам родителите ви.

Искате ли да имате деца?

Обясних защо влязох - заради онова тъпо предаване, че всеки хетеро може да има деца. Пияница, безотговорен. За да караш кола, трябва да имаш книжка. А деца може да има всеки.

Майка ми има внуци, но не ги е гледала 1 мин.



Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: Ami az]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано05.03.06 16:46



А ти мила,задавала ли си въпроса,
ти самата ако имаш син или дъщеря гей,как би се чуствала?
Обесни на всички.
Това е много трудно,да споделиш на родителите си това което си.
Много неща не се казват на родителите,от гледна точка да не ги тревожим.
В България,е много трудно да се възприеме факта че си гей.Това е кратко и ясно.
Имам приятел,който,като бил на 16 години,майка му е разбрала,че е гей.
И какво става:
Започнали са да го водят на доктори ,по санаториуми да го лекуват и така на татък.
Едно дете на 16 години,как ви се струва че се е чествало,при невежеството на родители и доктори?

Редактирано от redjeep на 05.03.06 18:04.



Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: Ami az]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано05.03.06 19:35



Главната причина може би е, че не ме питат.
И оставяйки настрана фактът, че това не им влиза в работата и не ги засяга, те са пределно наясно с факта, че внуци ще има.

Колкото до конкретния случай, който описваш - извинявай, но не подценяваш ли съседката си? Трябва да я смяташ за много несхватлива(компенсирам по-грубия израз - тъпа), че да се озове в ситуацията целият квартал да знае, само тя не. Винаги съм смятал, че жените ги усещат тези работи, и по правило не са никак тъпи.
И какво му е кофтито? Няма да има внуче, защото синът и е гей ли? Ами ако той не иска деца? Не всеки е длъжен да иска. Ами ако е стерилен? Ами ако не иска евентуалното му чадо да наследи гените на рода му(поради ред причини)? Изобщо, без значение с кой спи той, има ли нещо, което да го задължава да "дари" на майка си внуче? Освен "Традицията повелява - зарадвай родителите си с наследник.".

И в крайна сметка - какво трябва да научи майка му? Че синът и е гей или че няма да има внуче? Защото двете са различни неща, които не е задължително да имат каквото и да било общо.



Тема Re: Защо не казвате на родителите си?нови [re: redjeep]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано05.03.06 19:35



Това ми напомня на моята история.
Бях на 17, когато казах на майка си. На нея това и дойде в много тогава, още повече, че се бяха разделили в тоя период за малко с баща ми. И мен ме влачиха по доктори, санаториуми, психиатрии и т.н. Даже си спомням как завеждаща детска психиятрия в МедиСВинска академия ми обясни, че съм един изрод, който трябва да бъде убит с камъни (цитат!), който само тревожи родителите си, говори глупости и се прави на интересен и т.н., и т.н., и т.н. Всъщност най-накрая наш'те сами се набутаха, завеждайки ме при поредния психолог/сексолог, който, макар той самия да е хетеросексуален, им обясни, че те са лудите за връзване. Е, естествено, че майка ми го обяви за простак и некадърник, след като, видите ли, не е могъл да ме излекува, но много вода изтече от тогава:) Всъщност в момента съм в доста добри отношения с родителите си, слава Богу.



- Моят блог

Тема Re: Защо не казвате на родителите си? [re: Mъppp]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.03.06 19:42



Искате ли да имате деца?

Не, аз не искам. Определено не ме влече никакъв бащински инстинкт, не мисля да се женя /имам си момче за гадже и сме си добре/, а макар да звучи консервативно, на едно дете ще му е по лесно да израстне в хетеросемейство/макар, че съм много ЗА правото на гейовете да осиновяват хлапета, но това е друга тема/. Освен това, имам други виждания за смисъла и целите за живота и не искам да ги жертвам, заради едно дете. Имам приятели, хетеросексуални, които ми споделят, че детето осмислило живота им, че станало най важното и т.н. Сигурен съм, че са прави, само че за мен целта на Човешкият живот надхвърля размножаването и поне за себе си, не смятам да се вкарвам в този сценарий...



Тема Re: Защо не казвате на родителите си? [re: Ami az]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано05.03.06 21:46



Аз казах на наще точно за да ме оставят на мира с това "кога ще се ожениш, искаме внуци". От тогава една дума не са ми казали.. май не са го приели особенно добре...

"The more you debug it, the more it bugs" - аз


Тема Re: Защо не казвате на родителите си? [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано06.03.06 01:25



Е кажи ми,
как да не обиждаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.