Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 18.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема АДМИНИСТРАТИВНАнови  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано02.11.05 23:24



пускам тази тема с надеждата, че неща свързани с поддръжката на клуба ще се пишат тук. неща като кой догока изключен, оспорвания на банове, гласувания, предложения за правила, кой-кому-какво изтрил и т.н.

нека ги пишем тук, за да може хората, на които е писано, да ги отбягват лесно!



Тема отн: къде отиде темата за гласуване?нови [re: uncool]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано02.11.05 23:38



за тези, които се чудят какво е станало с темата за гласуване, че не се вижда вече - оказва се, че понеже е била закопчана най-отгоре, като се откачи и пада седмица назад в списъка - когато е била създадена.

така че гласовете са си там, никой не я е изтрил или скрил, както някои параноици (като мен) биха си помислили. беше ми обяснено - отидох и видях, верно си е там :)

Редактирано от uncool на 02.11.05 23:40.



Тема Изборът на модератор ...нови [re: uncool]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано03.11.05 11:52



... приключи. Победител е Guardian_Hearts. Механизма по промяна на потребителските му настройки е задвижен. Киро отговори, че ще го направи до една седмица.



Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: uncool]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано03.11.05 12:52



Абсолютно приветствам идеята ти.

Но да си призная, не вярвам да се използва темата по предназначение. В смисъл, малцина са тия, дето се съобразяват доброволно с някакви правила, било и тук... Все пак, по-яко е да си изтипосаш темата (коментара, оплакването, мрънкането и т.н.) най-отгоре, независимо че си има място за нея (тук, да речем), та да го прочетат повече хора...

Поне досега такава практика (с фиксирана целева тема) не е действала, дори и под опеката на модераторите... Пример: темата с обявите. Аз бях изключително против създаването й... Е, откакто съществува, никой не я използва по предназначение. За сметка на това не липсваха теми, съдържащи обяви (търся това, търся онова...), които никой не си направи труда да премести на мястото им. Тогава за какво съществува закована онази тема там?

Та и за тази имам такива подозрения(не говоря за закотвяне горе). Както споделих с един клубар вчера, ако всички се движехме маалко по-малко в действията и писанията си от собственото си его, сигурно този клуб щеше да е по-добро място. Защото всичко си има някакви граници. Не може непрекъснато на едно място, където има много други хора, да искаш всичко да става на твоето. То бива-бива индивидуализъм, егоизъм, егоцентричност - ОК, такова е времето, това беляза и прехода ни от онва старото (гледам, че се споменава из други теми) към новото време. Ама чак толкова... няма как да стане тук по-добре, ако не мислим първо малко повече за клуба(колективно мислене), ама не през призмата на някакви свои цели, и за това, че има и други хора тук, които също искат някакви неща, но не опищяват непременно и непрекъснато всички теми с исканията си... Какво би станало ако всички се разкрещят с претенциите си? Нужен е някакъв самоконтрол на първо място. А не контрол от модераторите.

Само че надделяването над своите гордост и его май се оказва най-трудната работа... Почнах да си мисля, че при нас, гейове-лесбийки, егоцентричността е най-характерният белег. И бих се примирил, да речем, ако сега се появявах в клуба, бих опитал да го приема такъв, какъвто е сега, но не мога да го направя, понеже съм бил тук и в най-хубавите периоди от съществуването му, особено преди някои единици да решат, че всички трябва да се съобразяват с тях (далеч не визирам модераторите, ако не е ясно), и най-вече понеже знам и съм видял, че може да бъде и другояче.

Затова единствения път за справяне с досадното положение, който аз виждам (съвсем скромно мнение на редовен клубар от 2003г насам), е да не се поддаваме толкова много на силни емоции, на позиви на наранена гордост и самолюбие, на гласа на егото, а да се съобразяваме малко повече с другите, с това, че сме на място, което изначално има някаква ориентация и правила, с предимствата и недостатъците на самата форма на общуване тук и т.н.
Абе изобщо, нека си припомним какъв изобщо е смисълът на понятието клуб...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: pensif]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.11.05 13:07



И на мен клубът ми липсва такъв, какъвто беше, когато ме привлече, но не мога да не забележа, че правилата и законите важат за всички, което според мен включва и модераторите. Те подлежат на подчинение на правилата също толкова, колкото и всеки останал пишещ тук и не е редно просто да трият, защото точно по този начин се създават непримирими врагове и то в ситуации, когато е могло да се мине просто с един малко по-дълъг разговор.
Всеки обаче избира сам за себе си дали да гради или да руши.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: AЛБATPOC]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано03.11.05 13:12



"Те подлежат на подчинение на правилата също толкова, колкото и всеки останал пишещ тук и не е редно просто да трият, защото точно по този начин се създават непримирими врагове и то в ситуации, когато е могло да се мине просто с един малко по-дълъг разговор.

В цивилизованият диалог, който предпочитам. Събеседниците се аргументират. Та:

Къде точно нарушавам правилата на клуба. Кажи моля те.



Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: martyr]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.11.05 13:27



На клуба може би точно не, но на поведението на модератора да. Заключената тема например - защо не пожела да отговориш коя точно точка от правилата нарушавам и как да избегна нарушението следващия път? JT го правеше.
Още нещо - попитах те защо си направи труда да преброиш обидите на Елия, но не каза нищо за поведението на Сам? Той самият сипе немалко обиди, но на него не му се казва нищо. Защо?
Освен това някой (не е важно кой) е решил, че го заплашвам. Би ли бил така добър да ми обясниш как да му обясня, че е глупак, защото е решил, че го заплашвам с нещо? И как да го накарам да престане да бъде глупак и да се опита да гради вместо да руши и да си създава съюзници а не врагове.

Правилата Мартире са за всички... и глупак е онзи модератор, който не съумее да покаже и докаже на клубарите, че поставя всички на една равнина и че няма любимци.
Съжалявам ако приемаш лично това последното, но ако някой прави глупости как да го наричам отсега нататък за да не го обиждам?

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано03.11.05 13:30



Човече, сигурен ли си че не си жена бе мама му стара?
Обхождаш всички теми и хленчиш като...

ЕДИН ден не е минал от изборите и вече нарочи нова жертва!



Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: AЛБATPOC]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано03.11.05 13:31



Отговарям на всеки въпрос, поставен културно на лична бележка. Ако не те устройват МОИТЕ предпочитания, съжалявам. Няма да разреша обаче да се пълнят важни теми с глупости.



Тема Re: АДМИНИСТРАТИВНАнови [re: Garion]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.11.05 14:03



Не започвай. Не ми се занимава. Искам обаче, когато ме перват през пръстите да зная защо го правят а ако ме бият по главата без да ми обясняват защо и аз ще отвръщам. Толкоз.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.