Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: peterbio]  
Автор axx (непознат )
Публикувано29.01.06 22:45



Примера с делфина и акулите, Peterbio, е показателен за това как много от гейовете виждат себе си в обществото - като аутсайдери и лузъри, на които системата трябва специално да помага, за да могат да се адаптират. Аз не искам да съм част от тази част от обществото, която възприема себе за нещо специално само щото си го слага отзад и поради това смята себе си за невероятно изтънчена, както и не искам обществото да има специално отношение към мен по същата тази причина (само защото си го слагам отзад)!

Има и хетеросексуални делфини сред акулите. Те защо да не се ползват със специално отнощение?

А между другото и в казармата и живота след това съм акула и когато се храня с делфинчета не правя разлика колко е голяма дупката под опашката им.

Що се отнася до това за данъците, мнението ти искрено ме разсмя:
Това е все едно да кажеш - абе я там, ВСИЧКИ са се примирили да плащат високи данъци, ТИ с какво си по-специален бе, че да искаш по-ниски.

Да бе, ти с кво си по специален да искаш по ниски данъци (в случая повече права) само за теб или за тази част от обществото, която смяташ за по-добра, по-нежна, изтъчена...?

И само да вметна за всички, които пишат по две педи постинги против казармата - Момчета, аз и предполагам повечето тук сме убедени в БЕЗСМИСЛЕНОСТТА на казармата, поне в българския й вариант.
Проблема лично за мен е във факта, че определни индивиди смятат, че това че са гейове ги прави по различни от всички български граждани, които ходят в казарма по задължение.

Повечето гейове, които познавам са пичове и мъжкари, за които да справят с психологическия натиск и хомофобията в казармата не е чак такъв проблем та да тръгнат по военни психиатри да реват как ще ги излапат акулите

Редактирано от axx на 29.01.06 22:59.



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: axx]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 23:55



Пич, нещо не сме се разбрали - аз също не искам да съм част от тази част от обществото, която възприема себе за нещо специално само щото си го слага отзад и поради това смята себе си за невероятно изтънчена, както и не искам обществото да има специално отношение към мен по същата тази причина (само защото си го слагам отзад)!

А искам по-ниски данъци не защото смятам, че съм от тази част на обществото, която е "по-добра, по-нежна, изтъчена" - всъщност точно на тази "представа" в хетеро-обществото за гейовете, както и на повечето гей-мъже за самите себе си винаги яростно съм се противопоставял, просто защото не е вярна.

Не, аз искам по-ниски данъци за себе си, не защото си падам по мъже /това би било наистина нелепо и глупаво/, а защото знам КОЛКО труд съм вложил и как съм си скъсал задника от бачкане, че да събера парите за данъците - и очаквам, че когато плащам данъци, Държавата ще упражнява контрола, който се плаща чрез моите данъци, не избирателно , а еднакво взискателно, но това не е така.
Тоест - аз очаквам Държавата да извърши някаква услуга, за която си заплащам, но качеството на тази услуга е лошо - в правото си съм да поискам намаляване на цената, нали ?

По същия начин, ако някой гей-мъж разбира, че услугата "Опазване на личната неприкосновеност ", която Държавата ТРЯБВА да предлага в казармата /справка -Конституцията/, не е с достатъчно високо качество, той трябва да има правото да откаже да ходи в казармата. Същото право, естествено, трябва да имат и хетеросексуалните мъже. И такова право е дадено - алтернативната военна служба - за тези, които вярват , че зад понятията "дълг", "отечество", "родина" все още има съдържание, а не са синоними на фразата "безплатн ангария".

А това, че някаква, каква да е група хора, доброволно се отказва от личностни права, дадени й от Конституцията, е проблем на самата група. Делото по спасяване на делфините е дело на самите тях, а не на акулите.

Теб, лично, КАЗАРМАТА ли те направи мъж ? :)



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: peterbio]  
Автор axx (непознат )
Публикувано30.01.06 01:06



е, ОК, аз съм доволен, че все пак сме на едно мнение.

Аз спорих за това може ли да има привилегии на сексуална основа и както виждам и двама смятаме, че не може

А по въпроса за смисъла от казармата и данъците това е една съвсем друга тема
За данъците мисля, че по-скоро конкретно гейовете ги касае т. нар. ергенски данък, който имаше идеи да се въвежда.

Айде лека, че трябва да се спи





Тема Re: Да пази Господ от аматьори...нови [re: mizrahi]  
Автор uncool (еднорог)
Публикувано30.01.06 11:34



Нещата не са точно така. Никой няма да откаже на един хомосексуален да влезе в армията, ако иска. Къде е тука дискриминацията?

дискриминирани в случая са хетеросексуалните момчета, защото за тях няма "искам-не искам", докато ти смяташ, че за хомо службата трябва да е по желание. ако армията освобождава избирателно на база сексуални предпочитания, може да бъде съдена за дискриминация от чувстващите се ощетени (губещата категория са хетеро).



Тема Re: Да пази Господ от аматьори...нови [re: uncool]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.01.06 19:31



дискриминирани в случая са хетеросексуалните момчета, защото за тях няма "искам-не искам", докато ти смяташ, че за хомо службата трябва да е по желание. ако армията освобождава избирателно на база сексуални предпочитания, може да бъде съдена за дискриминация от чувстващите се ощетени (губещата категория са хетеро).


Предлагам ти всеки да се грижи за собствените си хора - хетерото, като толкова не им се ходи в казармата - да не ходят. То нали затова се правят всички тия реформи, за да няма наборна служба и всички да могат да преценят дали искат или не да ходят в армията. Казармата е отживелица...

И отново се питам, аз ли лошо обяснявам, ти ли зле ме разбираш - нещата са се променили. Военните не те ослобождават, щото си болен от "хомосексуализъм", а просто защото Конституцията гарантира на гражданите неприкосновеност на живота и здравето, а военните отчитат, че в казармата не могат да я гарантират на хомосексуалните момчета.

Ако обществото в армията беше нормално и не беше проблем да си гей, тогава нямаше да освобождават никого. И пак казвам - няма дискриминация тук - и хетеро момчета, които не се чувстват психически годни за казарма се освобождават по тази причина...



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: axx]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.01.06 19:37



Абе аз дадох примера с делфините и акулите, за да стане ясно и на най ощетените откъм интелект какъв е проблемът...ама май все някой неразбал остана...

Изобщо не е наивно да сравнявам обстановката в армията с аквариум с акули. Вярно е, че има акули и акули, но един делфин ще бъде изяден от тях, независимо колко са силни или слаби акулите, защото е РАЗЛИЧЕН...

Естествено, че гей мъжете се различават от другите, особено в очите на обществото. Ние може да тръбим колкото си искаме, че сме като останалите, но иди в някое село и кажи на площада - аз съм гей, ама съм като всички останали... Да, ние си го знаем, ама те не го знаят и много бързо ще се опитат да ти го докажат...Докато не разберат, че да си гей е нормално, животът ти ще бъде застрашен в такава среда...

Сега ти си много отворен тук във форумите, но кой знае какъв си в реалния живот... Акула - друг път. Най много делфин със защитна окраска на акула...

Тук си мисля, че водим празни разговори. Не ми е работа да те убеждавам в нищо, просто се дразня на скодоумието, което изчетох тук по въпроса за дискриминация, равноправие и т.н.

Казах нещо по-горе, което смятам за най-важната част от написаното от мен по въпроса. Гей организациите трябва да защитават редовите гейове от всякакви посегателства, а не да им казват "Ама разбира се, че ще отидеш в армията. Да, там може и да те пребият, ама нали трябва да сме равноправни...стига сме дискриминирали горките хетеро, те имат право да те бият, колкото си искат, пък ти им обясни, че си нормален..."

Смятам, че ако едно момче не иска да отиде в армията, защото там животът и здравето му ще са в опасност, то не трябва да ходи там. За другите не знам, но ако някой има сериозни проблеми, аз ще му помогна с каквото мога.



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: mizrahi]  
Автор axx (непознат )
Публикувано30.01.06 20:10



Едно си баба знае, едно си бае ....

Аз се отказвам да споря с малки лигльовци, приели аутсайдерска позиция в живота.

Както ти казах, да цивриш на военния психолог е аутсайдерска позиция. По презумпция приемаш, че гейовете са по-различни (тук по-слаби психически и емоционално, физически и не знам още какво). Това може би е вярно във твоя случай, но не и в останалите. Ти може би си, не всички са. И ако смяташ, че се правя на отворен само по форумите, заповядай да се видим: fit_bg@yahoo.com

А ако военния психиолог ти спести хомофобията за няколко месеца в казармата, той няма да ти я спести в реалния живот по-нататък. И за да избягаш от нея тогава ти ще се затвориш в някакво твое си гейско гето (обкръжение), където на воля ще чупиш китки, нали Мизрахи?




Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано30.01.06 20:21



Мисля, че твоето поведение и защита са насочени към открития гей. Този който му се иска да застане навсякъде и да тръби, че е гей. Няма лощо. Полезен беше последния ти пост и предложение за помощ.

Но, има и гейове които не желаят да тръбят. Не желаят да нараняват чуствата на обичните(не защото те са прости, а защото си представят живота различно). Не желаят да демострират сексуалността си, интимния си живот. Те какво да правят?
Ако те са добре възпитани, ако парадността им е чужда, а от освобождаването ще се повдигнат въпросителни, избора казарма е реален!
Какво да правят И тези гейове, които искат освобождаване, но нямат връзки и пари да се освободят по заобиколен начин и не желаят шум около себе си.... И те какво да правят?

Аз лично на тях помагам. А и вероятно съм казал нещо за последиците от бягството по принцип... и откритостта като самоцел. Всеки помага на подобни. Някой 'отворено', други с 'плява', трети... с декларации. Нормално нали?



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: Kurvoazie]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано30.01.06 21:23



Но, има и гейове които не желаят да тръбят.

Това "тръбене" изобщо не е нужно, нужно е просто при най - обикновен разговор за руси... мацки да си проличи, че не си в тон с останалите. Освен ако... не започнеш да играеш роля на хетеросексуален и така лъжа, след лъжа, след лъжа. Лошо няма, ама не мога да уважавам такъв човек сори.



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: Гъзe]  
Автор axx (непознат )
Публикувано30.01.06 22:22



Неспособността ти да проведеш или да не проведеш разговор за "руси ... мацки" е проблем на собствената ти междуличностна комуникация. Не всички хетеро се интересуват от мацки и коли, а дори и да се интеруват само от това, ти би трябвало да се опиташ поне да разбереш (не да възприемаш или оценяваш) техния мироглед. Нещо което май искаме да искаме хетеросексуалните правят към нас.

А всъщност най-голям расизъм можеш да видиш сред негрите. Ако не вярваш посети някой американски негърски квартал. И както въждам най-големите радетели за сексуална дискриминация са точно гейовете, Гъзе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.