Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 01.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема бТВ "горчиво" преди 15 мин  
Автор BBourgas_contemporary (дзверо)
Публикувано12.01.06 17:28



Случайно докато вечерях преди малко бях пуснал телевизорът за фон. Вървеше предаването "Горчиво" по бТВ. Регламента е следния-задават няколко въпроса на 3 семейни двойки поотделно и в зависимост от това какво са отговорили и съвпадат ли отговорите на мъжа и жената печелят точки.

Един от въпросите беше следният, зададен първо към жените:
"Какво е мнението на мъжът за хомосексуалните?"
При което първата жена отговоря:
"-Мниението на мъжът ми е отрицателно, въпреки че не разбирам защо. Много пъти сме разговаряли за това."
Втората жена:
"-Строго отрицателно"
Третата жена:
"-Отрицателно"

Водещият, явно за да замаже положението каза "моето мнение е положително, всеки има право на избор." след, което изръси нещо от рода на "положително е ама се дистанцирам от тях"

Идва ред на мъжете.
Първият,вторият и третият:
"-Отрицателно."
Публиката бурно ръкопляска...

ъъ честно ви казвам стана ми много тъпо. Първото семейство беше сравнително младо. може би затова отговорът на жената беше либерален. втората двойка приличаха на извадка от семейство адамс, а третата сякаш за пръв път бяха напуснали родното си село, за да дойдат до Софията и да участват в предаването. ПЛАЧЕВНО!

Задавам си няколко въпроса. Дали е въпрос на време промяната на обществената нагласа спрамо нас? Каква част от младите хора ни приемат либерално и колко голяма е тази част? Защо обществото е толкова отрицателно настроено? Защо обществото се интересува от това кой с кого спи, а не дали е стойностен човек? Как се стигна до там, че масово да се използва дума определяща някой като хомосексуален, за начин по който може да се обиди друг. Педали са полицаите, педали са политиците, педал е този който ти е отнел предимство на пътя...



Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: BBourgas_contemporar]  
Автор desired (послушко)
Публикувано12.01.06 23:03



Понеже съм много уморен, няма да се впускам в подробности, но питаш дали и как ни приемат младите хора...

Отоговорът: Строго положително!!!

Дори и малкото хора, които знаят за мен се държат по начин, който ме изненадва. Не съм получил нито една заядлива реплика, нито намеци за това какво правя в леглото си и т.н. Напротив... Обикнаха ме повече, след като вече познават моята същност и се опитват да ме разбират във всяко едно отношение...

Естествено си остават и многото други хетеро friends, в повечето случаи "задръстените надувки", които хем ги боли - хем ги сърби! Едвам са се откъснали от патриархалното си съществуване и вече тръгнали да дават оценки, кого щели да застрелят, щото бил гей и т.н. и т.н....

Та какво исках да кажа... ааа-да! Колкото и да ме боли от факта, все още преценям пред кого и какво трябва да говоря... Малко ми омръзна да се нагласям и да лъжа според ситуацията, но това явно е животът...

Между другото - обичам си го!

Съблечи моя страх и за грях дай ми таен знак...


Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: BBourgas_contemporar]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.01.06 23:46



Не виждам какво те учудва - в БГ все още това е най лесният начин да се направиш на мъж - като не ставаш за нищо друго /тъп си, некадърен си и т.н./ все още можеш да компенсираш като си го изкараш на "педерастите". Така всички виждат какъв голям мъж си :) за чудо и приказ...

А колкото до това, защо това все още е така, не искам да навлизам в полемика, пак ще кажат че плюя по някой...да кажем по-меко, че причината е в липса на положителна информаиця за гей мъжете и лесбийките, която да се бори със стереотипите от селския патриархат...



Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: BBourgas_contemporar]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано13.01.06 00:25



Тва не съм 100% сигурен, но мисля, че са го казали просто щото се чудят какво да кажат. Българите са адски дезориентирани хора. Просто не са си изградили определено поведение към хомосексуален, може би защото незнаят кои от познатите им са хомосексуални. Ако имат хомосексуален семеен приятел примерно и ходят с него на кафе никога няма да се изкажат така.



Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: desired]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано13.01.06 00:47



Да бе и при мен нещо такова тези, които знаят са някви супер ухилени като ме видят дори бих казал прекалено широко ухилени . Даже майката на съседа разбрах, че сина и и е казал за мен като я видях една сутрин и си помислих, че тя е прекалено ухилена за да незнае .



Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: BBourgas_contemporar]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано13.01.06 13:31



А аз не разбирам как в 1 такова предаване може да се поставя този ?. Предаването е лековато, сравнително забавно. Обикновено ? са от рода Какво предпочита мъжът ви - шоколад или луканка. И изведнъж - отношение към хомо... Крайно ненамясто.



Тема Re: бТВ "горчиво" преди 15 миннови [re: BBourgas_contemporar]  
Автор Neuken ln De Keuken (Lul)
Публикувано14.01.06 11:43



Няма да ме учуди ако тези същите хора извън предаването кажат, че нямат нищо против педалите.

Разбери ги и ти все пак, казали са на колеги и приятели че ще ги дават с булката по телевизора и ако не кажат че мразят педали ще ги скъсат от бъзици.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.