Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бисексуалност?нови [re: odin3O]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 17:03



Ти си първото би- в този форум(според мен), дето си признава, че гейското в него говори.

Моята закачка, явно си я разбрал добре...

Сега основното ти е мъжа, а жената е покрай... в добавка. Почти обратното на миналия ти период, когато си живял с жена и си имал връзка с мъж.
Разбирам още, че имаш постоянна нужда от гей(мъж).

Както и да жевееш, приоритета някога ще се появи.
Ако е мъжа, значи си повече гей.
И аз минах през период на бисексуалност с много задълбочаване по женската част. Дойде момент, в който разбрах, че секса и чуствеността които получавам от мъж са ми е по-нужни и... това ме закова като гей. Жени останаха, но сърцето е за мъжете.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 17:55





Приемам.
Но, ако чарковете не й ръждясат там, и скърца шумно от мераци, ще се налага инвентаризация за скрап.

Някой от тукашните би-та, или не знаят, или не прозират, че гея е в центъра на хомосексуалното. Да го оставят, и ще почустват ползата.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано10.01.06 19:09



ти за кой се мислиш?
я слез на земята и стига излива негативизма си в клуба.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано10.01.06 19:56



Коментирах ти първия абзац. Съвсем ясно го казах - глупости.

"Подви опашка" - я вземи да прочетеш "12-те стола" - изпаднал си в същата тъпа ситуация като попа, когото цитираш (убеден съм, че без да искаш).

И може да си мислиш, че отговаряш конкретно... обаче трябва да се научиш да отразяваш мислите си писмено - хич не ти върви в тая работа.

Цитат от Kurvoazie: "Като риташ срущу мен, риташ срещу Господа".

С тая реплика пък направо изби рибата...

Както и със следващата: Отдавна ми казаха, че си досаден. - абе, пич, ти не можеш ли да четеш и да разговаряш, че някой трябва да ти казва кой кой е и какъв е? Не за първи път се позоваваш на някакви неизвестни/ анонимни авторитети, които ти били казвали нещо за някого. Опитай се да мислиш със собствената си глава, а?



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано10.01.06 22:53



надявам се да не се подразните от намесата ми, пред вид, че темата е принципно за мъже:) но до колкото бисексуалността засяга и двата пола, си позволявам да изразя мнение. Моето мнение в известна степен се покрива с второто виждане- "Според други обаче - бесуксуалните са просто гейове на които не им стиска да бъдат каквито са и предпочитат да водят едно жалко съществуване приемайки хетероповедение като защитна окраска..."
Според мен това е най - често срещаното. По същество е така!А за това може да има много причини - от обществено прикритие до сексуална ненаситност.
Все пак, може би е вярно, че всеки може да ти даде по нещо и всеки дава нещо различно и е добре да се опита от всичко...
Но това, според мен, не трябва да става за сметка на партньорите ни.
Не знам ( и би ми било много интересно да разбера) какви са вашите виждания по въпроса - коя изневяра боли повече - ако ти изневерят с човек от товоя пол, или с човек от противоположния.
казват, че някои мъже са либерално настроени към изневери на половинките им с други жени - в това има известна логика...но все пак...
Май отидох много далечинтимната ми мисъл беше, че бисексуалността често е заплаха за партньора и може да наранява. По един особен , но много гаден начин!

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Markizata]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 01:05



Много е сложна темата с бисексуалността. Така както ти постави въпроса те няма да те разберат. Просто защото мъжката и женската бисексуалност има различни изражения, измерения, следствия, последици...
Повечето от бисексуалните полигамни жени не са скрити. Партньорите им мъже, знаят за тази тяхна привлеченост и дори я поощряват. Често с цел тройки и разни подобни простотии. Докато повечето бисексуални мъже крият бисексуалността си от партньорките си - жени. И правилно - тя не само няма да поиска тройка с гаджето на бисексуалния си любим, но и най-вероятно ще го напусне.
Досега не съм го повдигала като въпрос, но отдавна се занимавам с това - да намеря съпруга или приятелка на открито бисексуален мъж. Още не съм намерила такава, която да е съгласна дори теоретично, в разговор, да дели мъжа си с друг мъж... Хетерките имат пословична толерантност към гейовете. И дори дружеска привлеченост, но се отдръпват от мъжа до тях, когато видят как друг мъж му го слага.
Много интересна тема за дискусии, според мен....

Друго... бисексуалността при жените често бива моногамна. Докато при мъжете няма моногамна бисексуалност по правило. Винаги е полигамна - тоест - бисексуалния мъж задължително има паралелни връзки и с мъже и с жени, докато при бисексуалната жена това не е правило и често се случва да е моногамна, като бисексуалността й се изразява в поредицата от моногамни връзки - жена, после мъж, после пак мъж, после жена... и т.н.

Бисексуалните мъже не създават емоционални връзки с мъже. Създават сексуални такива, но не и емоционални. Макар че има изключения, когато емоционално са привързани към любовника си, докато живеят с жена си, но това са повече изключения.
Та при мъжките гей връзки с бисексуален, е далеч по-трудно да се стигне до това, което ти казваш - изневяра. Преди всичко изневярата е налице още от началото и е даденост - единия или и двамата имат връзки и с друг човек. И на второ място, почти не се наблюдава двустранна емоционална обвързаност, за да се стига до изневяра. Такъв проблем се наблюдава само като резултат от разочарования на гей, който е открил неочаквано, че другарчето му не е гей, а би и при това с връзка с жена. Но не е същото като изневярата - то си е лъжа.

Още една разлика е, че скритите бисексуални мъже се крият предимно от срам и страх, докато скритите бисексуални жени се крият предимно заради удобство и сигурност. От тук съдя и за това, че на бисексуалните мъже не им стиска да се разкрият защото ще пострадат, ще се дискредитират, ще се изложат... а на скритите бисексуални жени не че не им стиска, просто не виждат смисъл да рискуват удобството и закрилата на хетеросексуалното съществуване. Особено ако са хубави и лесно си свалят жени.

Що се отнася до мен лично... далеч повече ме боли за мъж.. ако тя отиде при мъж...отколкото при жена.
Много дълга тема...

Редактирано от eлия на 11.01.06 01:09.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано11.01.06 01:15



Ето едно изказване, което претендира за компетентност, а е просто глупаво. Толкова глупаво, че не си заслужава дори да бъде обсъждано ред по ред.

Личният ми опит като бисексуален ми говори съвсем различни неща. Натъртвам на ЛИЧЕН опит като противопоставяне на теоретизирането на лесбийката елия, подвизаваща се в мъжки форум. Но като казвам ЛИЧЕН, не очаквайте да си напиша автобиографията тук. Достатъчно много хора (включително и от този клуб) ме познават за да знаят, че не лъжа, говорейки за личния си опит.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано11.01.06 01:30



Сакън да пропуснеш да се изкажеш... "компетентно"....

Аман от разбирачи и всезнайковци!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано11.01.06 02:05



Що се отнася до мен лично... далеч повече ме боли за мъж.. ако тя отиде при мъж...отколкото при жена.

И аз съм така! Ужасно много ревнувам от жена. Струва ми се, че това е адски дълбоко за да се разберът просто ей така причините. Може би, защото възможността на един човек да бъде заедно и с различния си пол е потенцялна възможност за брак и семейство и някак си покрай това, имам чувството, че сякаш ето, поредния човек си отива, а аз оставам. Незнам дали е това, но определено е депресиращо за мен.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Гъзe]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 03:25



Ами за мен е много объркващо. Като теория се обяснява с това, че другия пол не се явява конкуренция. В смисъл няма как да се конкурираш с другия пол. Различни неща може да предложиш. И от тук ревността. Но от личните си чувства аз го усещам не толкова като изневяра, колкото като предателство. Направо се вдивявам, когато ме напуснат заради мъж. Заради жена търся вината в себе си предимно... но за мъж - не прощавам никога...
При вас има ли нещо подобно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.