Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.12.05 11:23



Защо точно вие, които сте неразбрани от обществото, се нахвърляте и отричате други с "нестандартни" вкусове?
Според мен болката ти не е от това, че е бисексуален, а че живее и спи и с жена си и с теб. Ако вместо с жена живееше с мъж, по-леко ли щеше да ти бъде. Навит ли си на тройка с мъж?


Бил съм с жена, бил съм и с мъж, трябва да има нещо по-добро.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано06.12.05 11:21



Честит имен ден! Жив и здрав!

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Mъppp]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано06.12.05 13:38



никой не ги отрича. просто се коментират специфичните черти на повечето от тях



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 17:48



Май забелязвам "залитане", твърде далеч от същественото, като се привиждат 'истерии', 'неприязън', 'злоба', 'насилие', та... и 'расизъм'. Емоционалните и етикетните терминчета, пуснати в обръщение с желание да направят окраска, съществен ‘признак’ на .... някой, си е плитко.
Идеята харесва/нехаресва е в арсенала на женският манталитет. Когато често се оглеждаш в огледалото, освен себе си друго няма да видиш. Така се свиква и издирваш собственото си отражение във всеки.

Да, като се създава мътилка, може и да се хване едра риба. Ама нали е плитка ситуацията, опитът със сигурност... ще е неуспешен.
Добрите намерения ще доведат някой... до ада, заедно с нюанси на ‘лицемерие’ и псевдо загриженост. Всичко това от.... някой да каже.

Та пак по същество.
Гротеска - би- в брак и жена му с друг мъж/жена (това не е ли изневяра!). Сигурно... биха го приели, за да се изравни резултата. Изгодно ще е. Гейската същност ще намери удобната логика, само и само да им излезнат спатиите. Е много качествен живот, много качесвена действителност! А, това любов, вярност, надежност на действията - голяма липса.
В същност, има ли живо същество, което да не иска верен партньор, сигунрост в отношенията...?!!!! И истересно защо е нужно това?!!!
Този гьол, не `ще да е моя…
А наженени би-, още не са нагазили дълбоката вода...
Да ги ПАЗИГоспод, всички...

Феминизацията не е присвоена от гейовете. Има и хетеро с такава природна даденост. За съжаление, тази визия не се приема, особено на видимите ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА. ТОВА винаги е удобен повод да НЕ те приемат сериозно, да те манипулират.

Май все говоря за тактика и стратегия, за да ни припознаят, а мойте хора ме бутат под вола. Дали само мен….!!!! Да беше мъж...чудесно. Но, нека да е качествен..., моля...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано06.12.05 18:22



> "залитане", твърде далеч от същественото,
> като се привиждат 'истерии', 'неприязън', 'злоба',
> 'насилие', та... и 'расизъм'.

Истериите и злобата се виждат достатъчно често дори в този клуб.

Насилието съм го преживявал лично, слава богу в лека форма.

Расизмът съм го виждал и пред себе си, макар и не спрямо мен.

Де да ми се бяха само привидяли.


Колкото до мътилката, именно говоренето за цяла общност, приписвайки й безогледно конкретика, каквато няма, е вдигане на мътилка. Може да има само някаква лична статистика.

Че конкретен човек е бисексуален, това не значи, че ще се ожени; Ако се ожени не значи, че ще изневерява на жена си; И ако изневерява, не значи че задължително убива нечие щастие -- това може да преценява само той и близките му; Гьолът може и да не е твой, но не значи че рибата вътре е гнила. А свойството да се греши е част от всички ни.

Знам как се приема масово женствеността, да. За етикетчето "качествен мъж" да не говорим. Стереотипи и етикети бол.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: redjeep]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 18:35



Някои хора не желаят да те разберат.
Нежелаят да разберат и това, защото нямат адекватни отговори.

Винаги се питам защо организациите, наравно с гей и лезбиен, са приели да бранят и би-тата?
Примерно, женено би- с деца. От кого ще бъде пазено(?) - от съпругата, децата... в работата; от страха на жените да се женят за би-та ли, от кого... ???; или от сексуалните им наклонности преди, по време или след брака???

Под шапката на Хомосексуалността като се нареждат и би-та, каква категория сексуална практика са, или са гей...но, с друго име? Или се подчертава, че гея може да си ляга и с жени...! Как жена би реагирала на гей-деятел който доказва, че дадено би- е годен за брак, деца и... няма вече да спи с мъже...(или само по малко?)?

И, ако си би- преди брака, какво се по време на... него? Бисексуалното изчезнало ли е, или си чака моментите на тъмно, за да се живее спокойно.
Може би се смята, че мъж с би-наклонности, ги оставя, жени се, и става нов мъж! А къде отива гейското...?
Тъмна гора, в която не влизам...

Май само жени, засегнати от този род мъже, могат да кажат. Или разведени би-та?
Много въпроси, много 'или'-та, много неизвестни, за главите на би- френдли.
Или става въпрос само за човешка далавера, много рискове..., много пострадали. А те, все са си разновидност на... хомосексуален.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 19:30



Няма да коментирам реакцията ти… имаш право на каквото пожелаеш…Определения и етикети не са нужни, емоцията е …видна.

Насилието съм го преживявал лично, слава богу в лека форма...
Де да ми се бяха само привидяли.
- може би точно тази 'лична статистика' те мотивира да проявяваш защитни действия.
Прав си, че имам 'лична статистика'. Че как иначе ще се мотивират действията? Точно от нея се вадят изводи. (само за обема можеш да намекваш/питаш)

Може би по някакъв начин съм докоснал струна, натегната да скъсване от неприятна реалност? Съжалявам. Искренно.

Но, трябваше да предположиш, че и аз имам достатъчно основания ЩОМ полагам усилия за себе си и… за гея – по принцип. И ти, и аз сме от една страна, нали?
Тогава, не разбирам, защо се опита да ме насадиш на пачи яйц (виждам, че тънко и интелигентно пишеш)? Защо не проявяваш добро четене? Защо упорито не забелязваш с какво искам да помогна (тактично).
Ти на мен ли искаш да помогнеш, или помагаш на себе си? ИЛИ помагаш на себе си и на гея – по принцип? Че и аз правя същото.
`Що не пишеш така искренно и лично (сори за шаблонката)(?), а правиш заемки, шаблонираш ситуацията, търсиш нещо… като в същност сме с еднакви мотиви, основания и цели.

Хубаво би било, да не се бъркат 'злоба' с 'остро', 'възмушение' с 'истерия'.
'Качествени мъже' в секса и като природа – има. Житейски шанс е да се срещнат. Но, те не ходят на всяко място…

По същество… после.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано06.12.05 20:17



Човек, постоянно повтаряш по същество, по същество пък така и не виждам нищо съществено в твойте постове все разни усуквания и увъртания и в края на сметка нищо.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Гъзe]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 20:40



Защо си част от нечии хор... мога да разбера.
Ама що не можеш да разбираш, не е мой проблем.

Правия текст е за прави мозъчни гънки на равно поле.
Нищо лично.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано06.12.05 20:55



Същото го каза и на мен преди 2 дни. Казвал си го и на други. Замисли се дали проблема не е в начина по който излагаш разсъжденията си. Аз има къде да си тренирам гънките на мозъка през деня. В този форум влизам за релакс и инфо базирано на знанията или личния опит на тук пишещите. Обичам дискусиите, но за да ги има е нужно да говорим поне на един и същ език със събеседниците. Когато имам да кажа нещо го казвам в прав текст без увъртания. Не те карам да си променяш стила на писане, но ако искаш да те разбираме и да водим смислен разговор, може би ще е добре да направиш усилие.
И престани да ни слагаш в нечии хорове! Всеки човек е индивидуалност, но е нормално по някои въпроси, някои индивидуалности да са по-близки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.