Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Полеви СПИН тестнови  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано25.11.05 01:39



нещо в последно време се разписах доста "по жuрналистически", като колежката от форума елия, което взе да ме притеснява... мисля, че ще ви е интересно и полезно така, че хвърлете един поглед!

Наскоро двама мои познати си говориха за тестове за СПИН и на мен ми стана интересно и залепих ухо. Единият разказваше на другия за някаква история-младо момче от малък град момче имало известни съмнения, но го било страх да отиде да се изследва, защото майка му работила в ХЕИ в града и трябвало да го направи при нейните колежки, а за каква анонимност си говорим тогава... Единият от приятелите ми живее от известно време в Германия и спомена нещо за полеви СПИН тестове, а на мен ми стана интересно, защото за такова нещо чувам за сефте...



Редактирано от BBourgas_conteporary на 25.11.05 01:40.



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.11.05 10:37



Аз съм чувал. По новините даже съобщиха, че от следващата година в САЩ пускат за продажба такъв СПИН тест, който дава отговора сравнително бързо. Не уточниха обаче, дали отново трябва с кръв да се прави или и слюнка става... Предполагам, че все пак ще се касае за кръв, което ще го прави малко неприятен за използване в домашна обстановка, особено ако решиш да си тестваш всяка бройка преди да си легнете :=))



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: mizrahi]  
Автор platinum_boy (Защото мога!)
Публикувано25.11.05 11:33



Полеви СПИН тест, тц-тц-тц!
Как се открива СПИН в лабораторна обстановка?! Изследва се кръвта за наличието на антитела срещу ХИВ вируса. Има нещо много сериозно тук - дори и да си заразен, никой няма да разбере, защото антителата се развиват след около 3 месеца. Антетелата се намират в кръвта, по логика, отпада слюнката, урината и т.н. => за да се открие СПИН трябва да:
1. Изследват кръвта.
2. Да са изминали поне три месеца от опасния контакт ( а всеки един контакт е опасен, дори ако го правиш със сериозния си приятел).
Изводът: Докато не се намери ваксина или лекарство срещу ХИВ, всеки да си седи със сериозния партньор и много, много да не митарства .
А пък учените тъкмо ще измислят лекарство, а ние тук ще остареем и никой вече няма да ни харесва - така че сме двойно прее*ани!

Мога да вдигна слон с една ръка,
но откъде да намеря слон с една ръка?!


Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано25.11.05 14:29



доколкото ми е известно има 2 разновидности-кръвен и с използване на слюнка, като вторият е неточен, тъй като количеството на вируса в слюнката е почти нищожно. Доколкото знам в Америка използването на тези тестове езабранено, но в някои клиники могат да ви го направят. Причината е, че здравната им организация гледа със съмнение и неодобрение, още повече че държат теста да не е анонимен, за да се правят "консултации" ако тестът се положителен. В цяла Европа тетстът се приема добре и се използва сравнително често.
Кръвният полеви тест не е никак неприятен. Аз си го направих в домашна обстановка. Механизмът за убождане е доста удобен, е страховете ми бяха неоснователни - игличката е много фина и не усещате нищо, толкова фина, че няма да разберете, че сте ободен ако не видите кръвта на мястото



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: platinum_boy]  
Автор Gary (човек)
Публикувано25.11.05 20:21



Много си прав, тези 3 седмици до 3 месеца за които повечето от нас знаят, бъркат работата. Все пак, наистина всичко зависи от вида на теста. Ето линк към видовете тестове за СПИН. Всеки от тях има различен период в който могат да дадат грешен отрицателен резултат.


Интересно, че в wikipedia се говори не за 3, а дори за 6 месеца когато става дума за тестване за наличие на антитела. А в някои случаи този период може да бъде дори 12 месеца:
Antibody tests give false negative results during the window period of between three weeks and six months from the time of HIV infection until the immune system produces detectable amounts of antibodies. During this window period an infected person can transmit HIV to others, without their HIV infection being detectable using an antibody test. Antiretroviral therapy during the window period can delay the formation of antibodies and extend the window period beyond 12 months.

Там пише още, че бързите (полеви) тестове са на принципа на откриване на наличието на антитела. Този принцип е с най-голям период на грешен резултат (както се вижда 3 седмици до 6 месеца, а в определени случаи до 12 месеца), но е най-точен.
По-лошо от това да си спокоен, на базата на неверни или непълни знания е най-коварното, така че УМНАТА.



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: platinum_boy]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.11.05 00:20



Чувал съм, че се работи по тестове, които няма да откриват антителата а ще засичат самия вирус, което ставало доста по бързо, но доколко е така, не знам със сигурност - не съм лекар, нито специалист в тази област. Сега обаче се сещам за едно приятелче, което работи в института по вирусология и специално със СПИН се занимава. Не знам обаче, доколко инфото в БГ ще е адекватно на световната практика, защото за други области знам, че сме на светлинни години назад...



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: mizrahi]  
Автор Gary (човек)
Публикувано26.11.05 08:20



Дори и това което казваш за полевите тестове да е вярно, тестовете които не са на принципа на откиване на антитела са с много по-ниска чувствителност (т.е. има голяма вероятност резултатът да е грешен), а и при тях също има период на грешен резултат от около 16 дни.
Ако някой разполага с полеви тестове, върху тях би трябвало да пише какъв е принципа на тестване.



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: Gary]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано26.11.05 12:54



Ми то си пише:

Редактирано от BBourgas_conteporary на 26.11.05 12:54.



Тема Re: Полеви СПИН тест [re: BBourgas_conteporary]  
Автор Gary (човек)
Публикувано26.11.05 15:44



Дам, пише си и за съжаление се вижда, че не са измислили нищо ново . Периода на грешен резултат си остава 3 седмици до 6 месеца, в определени случаи и до 12 месеца. Но все пак удобството на полевия тест не може да се отрече, особено за тези които се притесняват да отидат в специализиран кабинет.
Интересно ми е каква е цената и продават ли се в БГ.



Тема Re: Полеви СПИН тестнови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано28.11.05 05:52



http://www.orasure.com/products/default.asp?sec=2&subx=2&cid=2&prd=138

http://www.walgreens.com/store/product.jsp?CATID=100702&navAction=jump&navCount=0&id=prod5135


His Toy


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.