Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ХИВ/СПИН и орален секс!  
Автор platinum_boy (Защото мога!)
Публикувано24.11.05 12:21



Моля, обяснете по-подробно за връзката между ХИВ и оралния секс. Знам, че повечето момчета си правят "сви*ки" без никакви предпазни средства! Има ли вариант за "сви*ка" с презерватив? Няма ли да е много гадно?
Ако има болен зъб или кървави венци, или глътне малко от секретите - по този начин става заразяването за този, който ти "ду*а", ама, ако ти не "ду*аш" - ще се заразиш ли? Интересно ми е как се заразяват мъжете, които са активни (тук и огромното число на хетеросексуалните), след като те не поемат никакви секрети от вагината или анала!?
В този форум, предполагам, има медицински лица (тази ми мисъл идва от това, че доста професионално отговаряте на разни мед. въпроси), нека който знае нещо да казва, че вече ме е страх да правя секс!

Мога да вдигна слон с една ръка,
но откъде да намеря слон с една ръка?!

Редактирано от platinum_boy на 24.11.05 12:24.



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: platinum_boy]  
Автор Gary (човек)
Публикувано24.11.05 14:16



От тази статия можеш да стигнеш до отговор на твоите въпроси. Истината е, че някои от тях нямат еднозначни и сигурни отговори и затова ако искаш ти да си сигурен, трябва да приемеш по-лошия вариант.



Ето и една малка част от статията която ми се вижда и най-актуална предвид непълната яснота по въпросите поставени там.
"Фелациото е типът секс за който е най-трудно да се даде съвет, тъй като най-малко се знае със сигурност каква опасност от инфекция има при него. Видно е, че тя е много по-малка когато лижеш пенис, отколкото когато правиш анален секс. Възможно е да има вирус на ХИВ в семенната течност, която се отделя, когато пенисът достига ерекция, както и при еякулация, но количеството не е толкова голямо, че да предизвика сериозни притеснения. Като цяло се смята, че този, който прави фелацио на заразен с ХИВ трябва да има рани в устата си, за да бъде инфектиран. Опасността от инфекция може до голяма степен да се намали ако избягвате да поемате семенната течност с уста. Когато вирусоносител лиже пениса на здрав човек няма никаква вероятност да се получи инфекция, тъй като броят на вируси на ХИВ в слюнката е нищожен. Този, който прави фелациото трябва да има кървящи венци, за да е възможно да се предаде инфекцията на здравия човек по този начин. Все пак има толкова много неяснота около този вид секс, че не можем спокойно да го наречем “безопасен секс”."



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: Gary]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано24.11.05 17:19



а какви са тия полеви спин тестове, които работили с точност 99%, а ресултът излизал след 15 мин? тази вечер чакам да ми докарат и ще видя що за чудо е.



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано24.11.05 22:54



е явно никой не обърна внимание. след малко ще напиша нова тема и ще пусна снимки и първи впечатления от свършеното



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано25.11.05 01:45



Аз обърнах. Ще съм ти много благодарна, ако предоставиш информацията, която имаш.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано25.11.05 01:53



готово! преди десетина минути пуснах нова подробна тема в клуба. според мен съм го написал достатъчно ясно и разбираемо. надявам се да ти е от полза.



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: platinum_boy]  
Автор timmy (bellus)
Публикувано28.11.05 23:59



Активните се заразяват оттам че вагиналния секрет им влиза в уретрата (канала), а лигавицата на уретрата е с висока пропускливост. Освен това, влагалището и ануса осигуряват възможно най-благоприятната среда за вируса откъм температура, влажност и липса на кислород. С други думи, пениса попада в една микросистема която е строго изолирана и с висока концентрация на вируса (при заразените).

В аналния секрет не се среща ХИВ - обаче при анален секс винаги стават микроскопични наранявания и изтичане на кръв (без изключение) което поставя пениса в директен контакт с вируса в същата тази строго изолирана и благоприятна среда.

Необрязаните срещат допълнителен риск от факта че препуциума (кожичката) на пениса е лесно възпалим (няма необрязан мъж който да не е чувал за калиев перманганат!) което отваря нов фронт за вируса. По принцип възпалената кожа е много по-уязвима от здравата не само на пениса.

При орален секс наличието на слюнка, на кислород (ако духаш здраво... хехе) и атмосферната темература осуетяват до значителна степен предаването на вируса. Риск обаче без съмнение има - виж мненнието на Gary който дава причините.



Тема Re: ХИВ/СПИН и орален секс!нови [re: platinum_boy]  
Автор tigereyes (непознат)
Публикувано12.03.06 03:20



Брей, страх го било момчето да прави секс вече.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.