Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 26.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чудесна книга  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 17:18



Искам да споделя само, че чета стахотна книга. Сюблимно описание на една приказна любов между двама 17 годишни младежи и неописуемата страст, която изпитват по между си. Отдавна не съм изпитвал такова невероятно удоволствие от текст - даже силом се спирам да чета, та да удължа по този начин удоволствието...:-)
Книжката е на Ерик Журдан и е на френски, казва се "Les mauvais anges". На младежите втози клуб, които имат добро ниво на владеене на френски, им препоръчвам горещо тва романче! За другите, надявам се да имам време да преведа това литературно бижу!

Редактирано от carte на 27.10.05 17:19.



Тема Re: Чудесна книганови [re: carte]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано27.10.05 19:30



А откъде си се снабдил с това "литературно бижу"? (привлече ми интереса)
по-точно как/къде и мога ли да я намеря в София?

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Чудесна книганови [re: pensif]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:37



значи в София - никъде. Аз си го поръчах по интернет от Франция, но мога да ти дам книжлето, след като го прочета и му се насладя:-)



Тема Re: Чудесна книганови [re: pensif]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:42



Само искам да ти напиша първото изречение, защото ще оцениш и ще си направиш изводите...
Le ciel etait d'un bleu royal, d'une grandeur calme.

Нататък се сещай...:-)) Текстът тече нежно и плавно като литургия!:-)



Тема Re: Чудесна книганови [re: carte]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано28.10.05 10:00



Ех, хубаво е когато човек попадне на готина книга за четене.

Аз поглъщам предимно и само фантастика/фентъзи за удоволствие и току-що свърших Half-life на Хал Клемънт /няма нищо общо със популярната компютърна игра/. Не беше кой знае какво, а финала направо ме разочарова.
Сега трябва да ида до www.overstock.com да си купя някоя нова книжка че нямам какво да чета... може би някой Конан който все още нямам, дочело ми се е нещо неангажиращо и епично



Тема Re: Чудесна книганови [re: Garion]  
Автор carte (непознат)
Публикувано28.10.05 12:21



Мдам, разбирам. Нищо не ми говорят тези заглавия, а и жанрът фентъзи/фантастика никога не ме е влечал - като ученик се насилих да прочета 1-2 романчета, щот бяха голям хит сред съучениците ми, та и аз да съм в крак с модата, но много бързо разбрах, че не ме вълнува това и почнах да чета исторически романи, като така се увличах, че направо си живеех в паралелна реалност:-) През деня бях на училище, а вечер из сокаците на Царевец по времето на цар Иван Александър, примерно...а за рицарските западноевропейски романи - да не ти разправям!:-))))))))))



Тема Re: Чудесна книганови [re: Garion]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 23:45



баси, за half.com и amazon.com - used books не си ли чувал, къв е тоя овърсток?



Тема Re: Чудесна книганови [re: carte]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 23:50



"Вимето на розата"?



Тема Re: Чудесна книганови [re: uncool]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано29.10.05 06:53



Мразя да купувам книги на старо, хваща ме скомина от мазни и разръфани страници.

amazon е окей, но overstock средно е със около 10-20% по-евтин от него, като шипинга му е $1.40 за една книга, или $2.95 flat за какъвто и размер поръчка

Общо-взето има всички книги които ги има и на амазон



Тема Re: Чудесна книганови [re: Garion]  
Автор carte (новак)
Публикувано29.10.05 09:47



хм, тва е интересно, аз досега ползавх амазон, но ще пробвам този сайт, за който ми говориш, а още повече, ако цените на доставка са по-ниски...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.