Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 26.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 23:23



Дефиницията на гей-активист за мен е човек, който работи или е доброволец в организация за защита на социалните права на хомосексуалните.

Въпросите, които поставяш, са интересни и важни. Аз лично смятам, че сексуална ориентация и сексуално поведение са две различни неща.

В отговор на:

Не само по моите наблюдения отделните хетеросексуални хора са склонни да приемат хомосексуалността, стига тя да не е сексуална. На пръв поглед малко противоречиво твърдение, но е факт. Хората са склонни да възприемат гея, знаейки че е такъв, ако той по никакъв начин не изявява и най-малък признак на сексуалност. Затова смятам, че за да има в крайна сметка истинско приемане на хомосексуалните, хората трябва да свикнат с идеята, че това е наистина друг тип сексуалност.


Забележи, че хетеросексуалните приемат хетеросексуалността за нормална, но по-освободеното хетеросексуално поведение не винаги се приема за норма от мнозинството. Т.е., мисля, че мнозинството може да приме хомосексуалната любов за нормална, без да трябва да приема честата смяна на партньори или секса за удоволствие в специализирани заведения непременно за нормални. Ако мнозинството трябва да ни приеме заедно с по-освободената сексуалност, това е двоен товар за това мнозинство.

Това ми е мнението по въпроса за гей сексуалността. Аз мога да се радвам на един човек, че е гей и се влюбва в мъже, но едновременно мога и да не му се радвам, че често сменя партньорите си. За мен двете неща не са свързани. Но може би греша и са свързани. Може би хомолюбовта идва в комплект с по-различно сексуално поведение, както е било в Древна Гърция и нашето приемане от мнозинството трябва да мине през приемане на по-совободеното сексуално общуване.

--


Тема Re: Бог и гейоветенови [re: peter25]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 23:24



Аз бях на някои от филмите в Червената къща, но явно точно тези съм ги пропуснал. Ще кажеш ли кои са те и от къде мога да си ги набавя, за да ги гледам! Ще ти бъда благодарен!



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:24



Обаче Х ... смята, че ... всеки гей, който не ходи и не прави безразборен секс бяга от истинската си същност.

а това Х. наистина ли го смята или ти само така си мислиш?
дай да се уточним, та да знам Приньо ли ще мечим, или теб?



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:26



Всички епизоди могат да се свалят от data.bg

субтитри има ли, или да се организираме да превеждаме?



Тема Re: Бог и гейоветенови [re: ANEW]  
Автор peter25 (вече на 26)
Публикувано29.10.05 01:31



Филмите са "С ужас пред името Му"(Trembling before G_d) ,
Обиколен маршрут (Round trip) и "Навън от Истанбул" (Out of Istanbul).
Опитай се да ги намериш сам, аз не съм ги търсил в нета все още. Ако не успееш, напиши го.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:43



Забележи, че хетеросексуалните приемат хетеросексуалността за нормална, но по-освободеното хетеросексуално поведение не винаги се приема за норма от мнозинството. Т.е., мисля, че мнозинството може да приме хомосексуалната любов за нормална, без да трябва да приема честата смяна на партньори или секса за удоволствие в специализирани заведения непременно за нормални. Ако мнозинството трябва да ни приеме заедно с по-освободената сексуалност, това е двоен товар за това мнозинство.

няма проблем, нека обществото не приема "комплект" всяко хомосексуално поведение.

не смяташ ли обаче, че би било справедливо, "еманципирано" и съвсем нормално момчета да се целуват по улиците или да вървят хванати за ръка - това не противоречи на моралните норми прилагани към хетеросексуално поведение, нали?

друго нещо - това което ти подразбираш е, че ако някой "по-разюздан" в личния си живот стане обществен активист, трябва да стане светец? защо втеляваш това на другите, няма ли други варианти - като например ти бъди този активист за обществен пример? или да не намесва личния си живот с обществения?



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано29.10.05 02:02



В отговор на:

не смяташ ли обаче, че би било справедливо, "еманципирано" и съвсем нормално момчета да се целуват по улиците или да вървят хванати за ръка - това не противоречи на моралните норми прилагани към хетеросексуално поведение, нали?


Да, смятам. Ако идеята е да има равенство, тогава всичко, което е нормално за хетеродвойките, трябва да е нормално и за хомодвойките. Но, ако социалният модел е друг: жена вкъщи и момчета-любовници в сауната, тогава не е ясно дали трябва да има равенство. Затова въпросът, според мен, е в ясно определяне на социален модел. За съжаление, аз не виждам яснота по тоя въпрос. Може би проблемът е у мен.

Докато в други държави се създават организации специално, за да отстояват социалното равенство на гей двойките, в този форум вече три години аз водя спорове с "наши" хора има ли смисъл от равнопоставяне на хетеро и гей двойките в България. Моето впечатление е, че за повечето гей хора в България е ОК хетеродвойките да имат едни институции, а хомодвойките други. Това ги изправя пред двоен проблем, според мен, едновременно искат да ги третират като равни, но искат и да са различни...
В отговор на:

друго нещо - това което ти подразбираш е, че ако някой "по-разюздан" в личния си живот стане обществен активист, трябва да стане светец? защо втеляваш това на другите, няма ли други варианти - като например ти бъди този активист за обществен пример? или да не намесва личния си живот с обществения?


Аз не мога да кажа какво трябва да бъде поведението на някого. Не втелявам! Аз не съм втелител! :-) Просто си изказвам мнението. С това само мога да помогна на някой активист да тренира отговори на подобни въпроси на по-важни места от тоя форум. Защото им се налага да отговарят на подобни въпроси.

--


Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.10.05 15:34



Почти всички епизоди имат англисйки субтитри. Тези, на които ги няма там могат да бъдат намерени по други сайтове. Проблемът е, че това са бая серии и ще трябва да се съберем поне 5-6 мераклии иначе ще е малко зор.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано29.10.05 22:21



Почти всички епизоди имат англисйки субтитри.

E че той сериала си е на инглиш, защо са му английски субтитри?



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор BBourgas_temporary (дзверо)
Публикувано29.10.05 22:47



за да става по-бързо превеждането




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.