Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 05.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:12



съгласен съм с теб, че темата е твърде сериозна, но аз нямам куража да я изведа в отделна тема - прекалено неподготвен съм по нея.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 20:14



Темата може да бъде продължавана винаги и навсякъде



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.10.05 20:16



Според мене видимата част от поста трява да е отражение на нещо, което се случва дълбоко вътре в тебе, един вид индикация за процес на промяна, която е почнала в тебе. Това е смисълът на поста. Лично за мене това, което правиш е един вид себенаказание, опит да покажеш на Бог че ти можеш да се самонакажеш и че не искаш Неговото, далеч по-тежко наказание да виси на главата ти. Добре де, това не е ли като идеята за идулгенциите. Да търсиш мнима себеправедност е голяма заблуда и губене време на вятъра.

С това не искам да те обезсърчавам да търсиш мир с Бога и себеприемане. Аз самият минавам по подобен път и знам, че не е лесно, защото малко или много има разминаване на queer ценностите и тези, описани в Библията. Но въпреки това, цитатът от Queer as Folk за Божието приемане е много подходящ.



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:19



Хахахах, отлично представена теза, но за жалост - невярна! - Сексът и Душата нямат много общо, да не кажа - нищо!:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:21



а какво значи да "живееш"?



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:30



след минералните бани

--



Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:34



"Според мене видимата част от поста трява да е отражение на нещо, което се случва дълбоко вътре в тебе, един вид индикация за процес на промяна, която е почнала в тебе. Това е смисълът на поста. Лично за мене това, което правиш е един вид себенаказание, опит да покажеш на Бог че ти можеш да се самонакажеш и че не искаш Неговото, далеч по-тежко наказание да виси на главата ти. Добре де, това не е ли като идеята за идулгенциите. Да търсиш мнима себеправедност е голяма заблуда и губене време на вятъра."

Уверявам те, че перфектно разбирам смисъла на поста- за това и го правя. Именно континуитивния процес на промяната дълбоко вътре в мен ме води в това ми начинание. Не, не проявявам лицемерие, както си мислиш, постейки. Решително се противопоставям на "търговския" принцип във вярата - "давам за да ми дадеш"(широко разпространен в догмите на Римокатолическата църква - в частност - индулгенциите, за които говориш). Това, което се опитвам да постигна, е покаяние, постигнато със сърдечно съкрушение... Останалота, което ти е дало, очевидно, повод за това ти разсъждение, са само спомагателни техники, ако ме разбираш...
Май вече станахме доста досадни за аудиторията...:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:36



да, дори след тях:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 20:40



Това, което се опитвам да постигна, е покаяние, постигнато със сърдечно съкрушение...

Какво е сърдечно съкрушение?



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:44



Виж, аз нямам проблем с Амстердам и със секс партитата. Такива неща има за хетеросексуалните, има и за нас. Но съм против този начин на живот да бъде представян като истинската същност на хомосексуалния мъж и да бъде прокарван като мейнстрим. А това става, когато самите гей-активисти започнат публично да говорят подобни неща. За това реагирах така. Ще кажеш, "ами стани тогава ти гей активист". И ще бъдеш прав. Не искам да съм такъв. Но просто си казвам мнението... Аз очаквам от гей органзациите да работят в посока приемане на хомосексуалните връзки от мнозинството. Обясни ми как ще стане това? Със секс партита?

А на мен ми е ясно, че тези, които ходят по секс партита не са принцески. На horsedick парти не се ходи, за да си покажеш маникюра.

--




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.