Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Срещите на клуба...нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано18.10.05 23:34



Понеже някой тук се почувства /или заплаши да се почувства/ лично засегнат от споменаването на срещите на клуба, може би е добре да се внесе леко уточнение. Откакто пиша в този клуб е имало 2 предложения за срещи, поне доколкото аз съм обърнал внимание.

На първата среща не отидох по принципни съображения, а те бяха две : Първо, беше решено мястото и часът на срещата да се пускат само на лични бележки, което според мен е неправилно. Второ - беше казано, че дамите, пишещи в клуба са нежелани - нещо което също смятам за неправилно. ЕТО ЗАЩО не отидох на тази среща.

Втората среща беше почти аналогична - мястото на самата среща не беше посочено, единствено Албатрос каза, че ще чака хората в 17 и 30 на площад Славейков, което за съжаление научих от него, след като ми се обади по телефона а тогава имах друга работа...което е жалко, защото така и не познавам Албатрос лично, а може би би трябвало...Както и да е, надявам се Албатрос и Гардиън Хартс да са си прекарали добре...

Още нещо - въпреки казаното от някой, че това е виртуален клуб, животът навън не е виртуален и не е все едно дали си принца на Монако или само се мислиш за принца на Монако...

То естествено всеки си решава - аз за себе си съм решил - докато местата и часовете за сбирките се предават скрито - мен на такава сбирка няма да ме видите... Без да искам да обидя никой, предпочитам да общувам с хора, които са готови да застанат зад това, което са с лицата си, а не с никовете си... Това казва много за мен, а също и много за другите :)))



Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: mizrahi]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано18.10.05 23:48



Да припомня, че преди време приехме с гласуване да няма правила, по които се организират срещите на клуба. Това го казвам само за уточнение да не започне сега ново гласуване за това как да се провеждат срещи...

Темата с гласуването е

.

--

Редактирано от J.T. на 19.10.05 00:36.



Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано19.10.05 00:50



Леко извърташ, но това си е твое право. На който поиска съм дал личните си координати, но не се надявайте да ги пусна публично а място, където ще ходим не беше назначено по простата причина, че сте несериозници и само двама от тези, които написаха, че ще дойдат ми метнаха бележки да разменим телефони за да се разпознаем. Това на практика означава, че останалите не са имали намерение да дойдат и при това положение как да правя резервация???
Що се отнася до теб конкретно не е нужно да ми мяташ бележка за да знам, че телефона ми го имаш и не ти е проблем да ме разпознаеш ако се появиш на място на среща, която е организирана от мен.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: J.T.]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано19.10.05 01:07



Забележете, че в гласуването за правила за организиране на срещи през януари всеки е имал право да гласува за повече от един вариант. Borealiss се е възползвал и е гласувал за варианти 2 и 4. BBourgas и prinyo са взели участие в гласуването без да са протестирали срещу начина на гласуване. Темата е тук:



Това като закъснял отговор към BBourgas, който попита къде се е гласувало преди по този начин. Има и други примери, но този ме изненада, защото е в АиА и го бях забравил.

--


Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_Hearts (кифлест)
Публикувано19.10.05 09:19



Като си тръгнал да внасяш уточнения, дай и аз да се включа. Нека нещата станат ясни за всички, да няма такова било-онакова било.

Откакто съм в този клуб, до момента са се провели 3 официални срещи на пишещите тук.

Първата бе на 6-ти септември 2004. Инициатор и организатор бях аз. Обясних, че за мен "публичното" обявяване на детайлите за срещата в клуба не е нито проблем, нито нищо. Но счетох за нужно да се съобразя и с мнението на мнозинството. Мнозинството реши да няма "публично" обявени детайли. Срещата се проведе. Нямаше проблеми нито покрай организирането, нито покрай провеждането на срещата.

Втората среща бе организирана от приньо. Не мога да говоря от негово име за нещата около срещата. Но мога да изкажа личното си мнение. Смятам, че проблемът с присъствието на дамите бе изкуствено повдигнат, напълно безсмислен и ненужен. Ако не е станало ясно - не съм присъствал на тази среща. Причините бяха две, а именно: не желаех да присъствам, а дори и да желаех ми беше невъзможно, тъй като учех в провинцията и бях в сесия.

Третата среща бе организирана отново от мен. Организацията ми куцаше. Предполагам, че ми липсва авторитет. Мислех, че с тропане по масата ще си спестя излишни въпроси въпроси, ама нъцки. Моя грешка, явно не съм тропал достатъчно силно. Голям пропуск бе и липсата на предварителна резервация. Ако не се лъжа беше петък(или събота), правете си изводи как ми се смяха по телефона като питах дали имат маса за около 15-20 души в разни заведения. Не е оправдание това, че до последния момент някои хора се подмотваха с потвърждението, просто аз не си свърших "работата". Е допълнение, на срещата присъстваха още хора, които не влизаха в предварителните очаквания. това допълнително ме притесни и изнерви. Тук отново ще спомена липсата ми на организаторски умения в дадения случай и отново ще подчертая липсата ми на авторитет. Но мисля, че в последствие нещата минаха сравнително добре и останалите доволни бяха повече от останалите недоволни.

Четвъртата "среща" бе организирана от АЛБАТРОС. Сложих среща в кавички, тъй като на нея присъствахме само трима души от клуба. Часът и мястото на срещата бяха публично обявени. Прекарахме си много приятно, макар и само трима "клубари".

Още нещо - въпреки казаното от някой, че това е виртуален клуб, животът навън не е виртуален и не е все едно дали си принца на Монако или само се мислиш за принца на Монако...


Това може ли на по-прост език? Пет пъти, бавно, с картинки. Че не го разбрах. Схванах смисъла в най-общи линии, но не и конкретната употреба.

Иначе както казах в отговор на един друг твой постинг по същия въпрос - разбирам позицията ти за откритото обявяване, подкрепям я, но също така смятам, че когато организираш среща на клуба(подчертавам) трябва да се съобразяваш.

Надявам се с казаното нещата да са се изяснили. Да, почувствах се и в допълнение заплаших, че ще се почувствам лично засегнат от думите ти. Аз поне оставам с впечатлението, че си с негативно впечатление от всички срещи, в това число и организираните от мен. Оттам и искам да си изясня, защо се получава така. В крайна сметка съм организирал две от срещите. Някой да не си помисли, че държа монопол, просто имам желание за това.

Дано сега всичко е ясно.

Редактирано от Guardian_Hearts на 19.10.05 09:31.



Тема Re: Срещите на клуба... [re: mizrahi]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.10.05 14:27



Понеже си се заинатил да чоплиш работи отпреди година и повече, да добавя и аз нещо.

Откакто пиша в този клуб е имало 2 предложения за срещи, поне доколкото аз съм обърнал внимание.

Мдам, сам си каза... Не че си длъжен да следиш и знаеш всичко, но точно това не ти дава право да се изказваш неподготвен и то не с мнение, а с квалификации за хора, действия. Явно си пропуснал броя на срещите, както и обсъждането и приемането на правило за срещите, което се случи точно заради многото въпроси около организацията, по които нямаше единно мнение - публично обявяване или не, присъствие на момичета или не, кой да организира и т.н. Т.е. всеки днес може да предложи среща и то както си иска, по свои правила, и това пак бе прието от мнозинството. Ако на хората им харесва/устройва ги - идват, ако ли не - пасуват (пример - последната сбирка, предложена от Албатрос. Не се видя някой да има претенции, всеки си решава). Поне по този въпрос мрънканията мислех, че са спрели. Ама не - няма мирясване. Все трябва да се чопли нещо. Та да се чуди човек, хем принципите ти не ти позволявали да присъстваш, пък хем другите виновни, че не действат според твоите принципи. Ъъъ, кой е виновен?

Основните ти впечатления, както стана ясно, са на база срещата от септември, 2004. ПЪРВАТА официална среща на клуба. Нещата бяха неясни, хората не се познаваха в болшинството, вероятно у мнозина е имало някакво неясно притеснение от това как изглеждат другите, как ще се държат, какво ще се случи и т.н. Все пак не всички са лица на гей-организации или висят по гей-барове и т.н. водят някакъв открит "гей-живот". Всеки сам определя личния си живот и избор. Поне аз така си обяснявам желанието на мнозинството тогава срещата да не се обяви публично, още повече, че АиА е място, където всеки може да чете. Както и Гардиън отбеляза, взе се предвид волята на мнозинството.

Това, че теб това не те е устроило? Ами твоя работа. С калъп не може да се наложи нещо на другите. Ти си решаваш. Но не е много гот да проявяваш нетолерантност към други хора, би трябвало да знаеш. И да подхождаш с ирония и високомерие (че били госпожици, страхуващи се да не им счупят маникюра, пък видите ли, аз съм големият мъж с принципи). Има хора, на които са им нужни години да преодолеят страха си, себе си, на други пък и една такава среща на клуба би им стигнала, за да видят, че няма нищо страшно да си заобиколен от 20 гея посред бял ден на улицата или в "нормално" заведение.

И да, именно на една такава среща хората застават с лицата си пред другите, не с никовете. Всички от клуба, които са били поне веднъж, са го направили. И без да са задължавани с лозунги и фалшива демагогия. Въпрос на желание, доверие и уважение към другите.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор eлия ()
Публикувано19.10.05 14:54



Чакай да те попитам нещо много важно.

Били сте трима. Часът и мястото на срещата са били обявени публично. Прекарали сте много приятно.
Кажи ми две неща:
1 - Някой притесни ли ви? Нападна ли ви? Обиди ли ви? Мястото и часът на срещата са били ясни и положително са могли да бъдат прочетени и от "враговете" от които толкова се пазят много хора. Тези "врагове" бяха ли там и по някакъв начин попречиха ли за приатното прекарване на трима приятели?
2 - Смяташ ли, че публичното обявяване на часа и мястото на срещата би могло да е причината за това, че сте били само трима? Смяташ ли, че тези, които са се уплашили, имат изобщо място в компанията на хора, които могат да гледат другите в очите?

Те въпросите са повечко... защо написах "две неща" - и идея си нямам...
Сори...



Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.10.05 15:19



За коректността да отбележим нещо във връзка с второто "нещо" от постинга ти.

Мястото на срещата бе обявено публично в темата на Албатрос едва когато стана ясно кой ще ходи, съвсем накрая. Дотогава (в продължение на повече от седмица) имаше 6-ма заявили желание да присъстват, според преброяването на Албатрос. И пак дотогава Албатрос твърдеше, че няма намерение да обявява публично мястото (негово право). Т.е. хората не са се "уплашили" от публичността, както намекваш.

Бтв, единственият заявил възможност, а неотишъл на срещата, е бил mizrahi. Интересно...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: mizrahi]  
Автор jism (39/би)
Публикувано19.10.05 15:35



Още едно уточнение.
На последната четвърта среща бяхме ЧЕТИРИМА. Трима клубари и моят приятел.
Наистина всичко беше гот. Не бях предварително казал нищо, освен това, че ще присъствам. Знаех мястото и часа на срещата и както каза Елия - не ми беше проблем да отида и да погледна хората в очите. Нямаше нищо странно в това 4 човека да се видят, да си стиснат ръцете и да поемат в една посока. Докато чаках, на мястото си бяха чукнали среща поне още дузина други случайни хора. Идваха, прегръщаха се и си тръгваха - всеки в своята посока. Гейрадара ми улови и две двойки, които не бяха от нашия клуб.
Имаше и един приятен господин, който пристигна в 17.30 точно, после отиде някъде за кафе, после приседна на един от бордюрите, допи си кафето и ...си тръгна точно когато тръгнахме четиримата вкупом... Така че все пак някой ни проследи...Не е бил обаче агент 007
На следващата среща ще дойда пак!
Ако искате да е в провинцията - например в Банско, мога да Ви я организирам.



Тема Re: Срещите на клуба...нови [re: pensif]  
Автор eлия ()
Публикувано19.10.05 15:47



Дано да е така. Дано на следващите срещи хората докажат, че публичното обявяване на мястото и часа на срещата не е пречка страха да изяде душите им.
Всъщност това е едно от най-важните неща в тези срещи.

За Милен - не знам... като се сметне, че той е достатъчно публична личност в качеството си на гей, ми се струва, че е абсурдно да се е притеснил от публичност. Да не забравяме, че това е човекът, който осъди СУ за дискриминация на гейове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.