Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 23.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sunlight]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:35



Отново повтарям предложението си за избор на модератор с мнозинство 50% +1 гласа, за да има мир и любов през цялата година.

всъщност, това е възможно сега, и нищо чудно да се случи. ето защо: когато гласуваш за някого в началото на изборите и към края виждаш, че кандидатът ти губи (понеже може да гласуваш само за 1!), сега може да промениш вота с и в полза на някой от водещите двама кандидати, като по този начин гласа ти натежи за онзи, когото предпочиташ от тях!

няма вече загубени гласове и "аз бих гласувал срещу него, ама не можах"



Тема Re: За Sam!нови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:37



на мен ънкул също ми е симпатичен, но за лична употреба в леглото, а не за всеобща тук...

"а Биг Мак не щеш ли?" - попитал добрият старец :)



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:51



Ами момчето просто се опитва да наложи термин "тролство"

"нема такова животно! НЕМА НЕМА НЕМА!" - крещеше Елия през решетките и замерваше с обелки нахалните посетители, които бяха дръзнали да прочетат на глас табелката пред клетката.



в който да влиза всичко, което е неугодно за него. Така няма да има нужда да се позовава на правила. Правилото ще бъде само едно. ! - Пишеш така, че да ми хареса това, което пишеш. Останалото е "тролство" и съответно взимам мерки!

душа, ти не забравяй онези 50%+1, дето ми обеща. а мерките и теглилките ще заръчаме от парижкото предградие Север (Sèvres).



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 22:02



В отговор на:

Предлагам .... клубът да премине под административен контрол




Това означава, че съзнателно, по човешки, отхвърляш идеята за `лидер`- модератор. Ако нямаше причини и поводи, дали щеше да се появи такова изречение!!!

`Това място .. се нуждае от лидер, ...` (Албатрос.)

Какво е `лидер` в свободния виртуален АиА? Модератора или "накой" от Клуба? Нито едното, нито другото.

Модът е техническото лице, с гласувано ДОВЕРИЕ за да замести администраторския контрол. Вид оперативна дейност. Знае какво може и какво - не (според правилата). Мнението му по дискутираните теми е невалидно. Мнение, без `обиди` е валидно с право на оспорване. Това си става и сега и така е било от самото начало - после кой от къде`ее... Къде има място за `лидер` та и под формата на модератор.
Ако Клуба е с ръководство, има програма и цели (Устав), тогава `лидер` (презедент) е лице, което ще представлява интересите и целите на клуба. В организациите доверието е трансформирано в `нужния`(лидера) за болшинството. Е да ама клуба не е организация и лидер - какво е това. А модератор-лидер.... възможно ли е?

ДОВЕРИЕТО, тук, се дава, не от администрацията, а от пишещите във форума. Собстениците на Дира са го позволили. Дали са ограничения минимум, за да може спецификата на всеки форум да допълни правила. Защото,

лошия мод (изживядаш се за лидер) може без останалите да забележат да си позволява.... Инкрументариума е в него, той е на тъмно, там някъде..... и след бърза реакция.... иди гони михаля. (`Старите и печени модератори знаят...(новите се научават). Някои не се свенят да ползват знанието си...`(Елия))

В Адам и Адам, НЯМА никъде как мода ще санкционира мнения и теми. Пътя го няма. А той е обикновенно - 3 изречения. Административният път го няма. Сигурността на посетителите я няма. Сигурността на избирателите я няма. В уважаваните се форуми това го има. Друго, тук - колкото искаш.

Писах много, преди да питам - прав ли съм или греша?


Редактирано от Kurvoazie на 22.10.05 03:24.



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано21.10.05 22:34



Размислих за подкрепата. Ти си трол и тролстваш. Ако си модератор, клуба ще се тролира и само тролове ще виреят.



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 22:48



Размислих за подкрепата. Ти си трол и тролстваш. Ако си модератор, клуба ще се тролира и само тролове ще виреят.

непостоянство, твойто име е жена!

допреди няколко часа имах твоята 50+1 подкрепа и нямаше такова животно трол, сега пък всички сме тролове и загубих обичта ти... как да ти угодя?

какво ще кажеш, ако ограничим тролстването до едно "блато", където да може да цамбуркаш на воля?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 23:06



....не налагаш на другите как те трябва да възприемат нещата.

това е много хубаво казано.
Ако си забелязал, лично аз, обикновенно казвам,
това което е ИЗВЕСТНО, неоспоримо. Стъпвам по твърда почва.
Това се все известни норми, които ако не си имал възможността да ги срещнеш, не е беда. (говоря за постовете на тема `Правила`)

Вижда се и от `самолет`, че се мисли, обмисля - преоткрива се топлата вода в точките за правилата. За това се получават дълги теми с разсъжвения.....
С незнанието или с "нежеланието" се боря и изчерпателно пиша. Нима това е лошо.... ???????
Човек ако не иска да си разшири своя хоризонтит, той изостава. От мен, от теб, от всички, е нужно да си помагаме. Не може да сме навсякъде.
Но ако се показват своеволия от липса на точица в `Правилата`(3 изречения), с пътя на санкциите, нима това е натрапване на мнение... !!!! Че това го има на хиляди места из Нета. Техническите операции за модовете при санкция ги НЯМА. От `раз`триене подтиква към извращения и своеволия. После `иди гони михяля`.

Питал ли си се, защо не пишат още хора?
Защо рядко пишат гласуващи?
Защо пишат само 10-15 ника....?
Защо се контролира писането така... и само чисто ХОМОСЕКСУАЛНИ се оплакват или са неизгодни...?
Нищо лично.

Добронамереното в мен не го ли забелязваш? Какво има да делим тук...?
Тук могат да ни делят... от интерес. Интерес, който е извън теб и мен. Защо да сме употребявани, а и форума.




Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 23:14



какво ще кажеш, ако ограничим тролстването до едно "блато", където да може да цамбуркаш на воля?

интелигентността ти е НЕУСПОРИМА.
Жалко, че приложението и често е неуместно.
И ако ти си модератор, изгубването на мярката е повече от сигурно.
Освен да станеш мод, което да те самостопира заради отговорността и довението.





Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано21.10.05 23:31



Написах това изречение защото малко или много съм тук от самото начало на този клуб и имам наблюдения какво става. Откакто дойде Никъм преди нялколко години винаги се въртят спорове и скандали къде/кога/защо/кой модератор го е преебал/изтрил/накърнил/ущетил... това в момента е просто един от пиковите му моменти. Имало е други такива моменти преди, ще има и такива НЕЗАВИСИМО кой стане модератор и незнам си колко нови правила се гласуват. Винаги става така - почива си малко никъм и пак подпуква!

Сега, съвсем очевидно е че поста "модератор" е в самата основа на нещата, един вид катализатор за никъм, който очевидно не може да търпи да има такова административно разделение. Затова съвсем логично предлагам да изкореним проблема изцяло като просто премахнем този пост. Т.е. клуба остава без модератори.

Това е. И без друго забелязвам че повечето хора тук покрай цялата тази патардия и с помощта на няколкото външни агента започват да гледат на клуба като на някаква сложна йерахистична административна структура.

Правила, закони, проекторешения, ала-бала, кому е нужно това? Това не е организация, това е просто клуб бе - виртуално пространство където хора със сходни интереси идват да си починат и да си полафят НЕАНГАЖИРАЩО. А не да пуснат корени тук и да живеят накакъв пълен със болни амбиции скапан виртуален живот!

Та в този ред на мисли модераторът е просто един вид НЕЗАБЕЛЕЖИМ помощен персонал който се е нагърбил със досадната задача да пази чистота и ред. Това е цялата философия, нито има някакви особени права над останалите форумци, нито някакви облаги. Да не говорим че определно НЕ му влиза в задълженията да Е ПЪДАР или възпитател на идиоти с липсващо възпитание до първи клас!

Ей това ми беше мисълта като написах че искам клуба под административен контрол



Тема Re: За Никам !нови [re: Kurvoazie]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано22.10.05 06:14



интелигентността ти е НЕУСПОРИМА.
Жалко, че приложението и често е неуместно.
И ако ти си модератор, изгубването на мярката е повече от сигурно.


дали?! като оставим настрани хапливия език, да се сещаш нещо без мярка? сещаш ли се за мои безумни искания и разбирания?

Освен да станеш мод, което да те самостопира заради отговорността и довението.

хм (ако си плюя на рахата, та се кандидатирам и ако някой ме избере - бъдеще неопределено), тогава ще трябва и сам да се урегулирам, но за момента ми е леко и безхаберно на душата.

виж, интересно ми е Сам ако остави пагона, дали ще продължи да обръща и другата буза по христиански след всеки шамар на Елия и Нюкем ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.