Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 18.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема за дискриминацията в гей средата .нови  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано27.09.05 11:25



този въпрос е обсъждан много пъти .. отдавна... но аз имам един въпрос :

Нормално ли е според вас лесбийките да бъдат дискриминирани от гейове ? Аз мисля, че след като сме така да се каже ЛГБТ общество или ненам си кво там, не е много в реда на нещата...

Става въпрос за човек, който не познавам...и той не ме познава . Работата му е да сервира, в небезизвестно заведение в София . Следователно аз очаквам едно нормално обслужване и отношение ... друго не ме интересува свързано с тоя човек. И така след известно време с гаджето ми установихме, че младежът незнайно защо има лично отношение към нас. Това си пролича от действията и думите, няма да изпадам в подробности...но думите "шефът ми каза да не пускам такива като вас" , "срамно е да си обратен, трябва да се криеш" ме притесниха. Не знам за какъв се има този човек, но явно има проблем. Дори си позволи да ми направи забележка защо се целуваме, след като имало НОРМАЛНИ клиенти в заведението ...

Това е само част от случилото се...Моята реакция съответно беше да се обадя на шефа на заведението, обясних му на кратко за какво става въпрос и тези дни ще се видим. Не мисля, че подобно отношение на работник трябва да бъде толерирано. Може би някой ще се сетят за кого става въпрос, а може би не...но се чудя дали това е единичен случай..или просто гейовете сякаш се дразнят от присъствието на жени наоколо ?! При мен лично - познавам доста момчета, които смятам за нормални, за разлика от Господина, и които не ги е срам, че са такива каквито са ...


СВОБОДА!!!

Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: mireto:)]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.09.05 21:26



Сервитьорът гей ли беше?
Освен това, мисля че си в правото си да се целуваш, където искаш. И какво значи "нормални" - ние сме си нормални та дрънкаме. На собственика можеш да обясниш, ако се прави на интересен, че ако ти вкарва изречения, щото си лесбийка си проси дело за дискриминация...



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: mizrahi]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано27.09.05 22:11



не смятам, че случилото се е правилно...

но доколкото ресторантът е частно заведение, не е ли право на собственика да определя правилата? ако иска ще е само за хомота, ако иска - само за хетери, ако иска - само за облечени в черно или голи от кръста надолу. антидискриминационният закон не се ли отнася само за държавни/обществени организации?



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: uncool]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано27.09.05 22:18



антидискриминационният закон не се ли отнася само за държавни/обществени организации?

не. законът се отнася за абсолютно всяко частно или юридическо лице, организация, институция или каквото и да е на територията на България. действията на собственика са незаконни и ако момичето успее да докаже, че това се е случило ще го осъди без никакъв проблем.



искам да ме няма...

Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: Gnomeo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано27.09.05 22:45



случайно да имаш указател ("линк") към текста на закона, да се просветя?



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: mireto:)]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано27.09.05 22:57



може да ги осъдиш-освен че следващият път всички ще ви се усмихват може и да хапвате 2-3 месеца безплатно там. ще те дават по телевизията и ще станеш известна. незнам обаче какво ще каже майка ти затова



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: uncool]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано27.09.05 23:06





това е онлайн варианта на една картичка на Джемини

за пълния текст на закона обаче ще трябва да се обърнеш към тях.



искам да ме няма...

Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.09.05 04:35



благодаря ти, бащице :-)

интересно, законът е почти всеобхватен, с изключение на изброените изключения. ако правилно чета, това например означава, че в хотелите не може вече да има два ценоразписа, "за българи" и "за чужденци".... и т.н.



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: uncool]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано28.09.05 10:26



> това например означава, че в хотелите
> не може вече да има два ценоразписа,
> "за българи" и "за чужденци".... и т.н.

Съвсем правилно, наскоро по радиото чух за проблеми точно с този пример -- някои хотели още имали такава практика и уж ги гонят



Тема Re: за дискриминацията в гей средата .нови [re: mireto:)]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано28.09.05 10:29



> Нормално ли е според вас лесбийките да бъдат
> дискриминирани от гейове ?

Ами не е, според мен :-) Ако си спомняш, преди година-две-три се оплаквах от подобно отношение на новите по онова време барманки в "Джордж" към мен и приятеля ми.

Това че се получила огледална ситуация обаче хич не ме радва :-(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.