Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 21.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Тъп въпрос  
Автор Mr Alexander (непознат )
Публикувано25.09.05 12:21



Сори, приятели, ама имам тъп въпрос: не разбирам какво му е хубавото на това да си модератор? И... за кво са тия борби, тия препирни, това чудене кой да е модератор, кви са тия преврати... :) Моля ви, обяснете ми... :) А относно гласуването - смятам да пропусна ;)



Тема Re: Тъп въпрос [re: Mr Alexander]  
Автор eлия ()
Публикувано25.09.05 13:07



Ами например като подхвана аз някоя тема, която дразни тоз и онзи - на модератора на раменцето плачат. Той ми променя или изтрива мнението. Или като подхванем темата за Джемини, модератора трие, Приньо е доволен и модератора е добре дошъл в офиса... примерно... Или става съадминистратор на Момчето или на Кибела.
Или като напише Никам нещо остричко.. модератора модерира. Или слага бан. Кеф.

Прибави към това и виртуална значимост. Прибави възможност да си "нещо" и "някой" и да се представяш "Здравей, аз знаеш ли кой съм? Аз съм модератора на Адам и Адам в дир-а!" За някои дори факта, че контактуват с администрацията е значим и важен. Модераторите дори си говорят на "колега". То си е като гилдия... професия.

Търси в тази посока... и ще разбереш отговора на твоя "тъп" въпрос. Неслучайно хора драпат с нокти и зъби да сложат пагонче. Други пък не биха сложили пагонче никога. Трети пък веднъж сложили пагончето, ако го свалят - осиротяват. Губят значимост в собствените си очи и това се отразява на реалния им живот.

И разни в този дух...

Мария Илиева пееше една песен:
"Ако нямаш мен - значи нищо нямаш"
Ей го Сам, примерно... пагончето на модератор му пее същата тази песен!



Тема Re: Тъп въпрос [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.09.05 13:31



Или като подхванем темата за Джемини, модератора трие, Приньо е доволен и модератора е добре дошъл в офиса... примерно... Или става съадминистратор на Момчето или на Кибела.
Кога е станало това, че не разбрах?
Или да попитам на разбираем за теб език: Сссс с ссссссссссс сссссссс сссссссс?



Тема Re: Тъп въпрос [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано25.09.05 13:49



Е как кога? Сега... Тази година. Ти сам каза за съадминистративните функции на Модератора в момчето.ком. Преди това той, заедно с другия модератор и теб, само пишехте в Клуб Кибела - който се администрира пак от теб.
Факт е също, че тук в този клуб - За Джемини или само добро - или нищо! Като за мъртвец. И Модератора не спи - но бди за да трие и заключва теми.
Хайде да не се лъжем. Това, че Модератора Сам пита "Колко високо?" - когато му кажеш "Скачай!" - го виждаме всички.
Новия модератор също ще е така... иначе щеше да намериш причина и неговия избор да прекратиш. Пак поради принципни противоречия с правилата, които и на втория избор имаше, но вече подходящия кандидат печелеше темпо и този път от принципите ти не остана и следа.

Павлине, Павлине.... с подлоги авторитет не се гради!



Тема Re: Тъп въпрос [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.09.05 14:30



Уау, какъв хаос ти е в главата... По традиция пишеш преди да мислиш.
Никога не съм писал в Кибела, а ккаво остава да съм модератор ... Всъщност изобщо неразбирам какво наричаш "клуб Кибела" - защото този сайт за който се сещам (и с който нямам нищо общо) няма форум.
Всъщност кибелското присъствие във форума изобщо не гласува за martyr. Така че по този въпрос е добре да си изясниш нещата,преди да пускаш лъжи.

Принципът е, че не се пише лошо за никоя от организациите. И той се спазва доста стриктно. И беше измислен и наложен от Sam. За да предодврати пренасянето на войните от ЛГБТ тук. Тоест принципът и постоянството на модератора подействаха и клубът оцеля, за разлиа от другия, в който все още се търкалят кофите ...
Тоест ако аз сега напиша нещо лошо за Куиър или Билитис (на който ти все още официално си Изпълнителен директор), постингът ми ще бъде изтрит.

Много ми е тъпо да отговарям на приказките за предполагаемото ми влияние върху Sam. Мисли си каквото искаш.


Що се отнася до това кой е печелил по време на рестартираните избори. Печелеше този, който печелеше и преди рестартирането на изборите. Така че полза в гласове някаква от това нямаше. Идеята беше новият модератор да бъде избран легитимно и да не бъде лесно атакуем. Разбира се и в двата случая твоята кофа е пълна - ако бяха останали първите избори щеше да твърдиш, че новият модератор е избран със съмнително мнозинство в съмнително гласуване, защитавано от стария модератор напук на всички доводи. Сега твърдиш, че е спечелил заради рестартирането на галсуването. Всички вече знаят, че за теб вентилаторът винаги работи, така че никой не се учудва.

Елия, елия ..... сссссссссс ссс ссссссссс сссссс

Редактирано от prinyo на 25.09.05 14:34.



Тема Re: Тъп въпрос [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.05 14:36



Харесваш ми. Сякаш описваш една позната модераторка от едно друго клубче.

За останалите добавям: Ако вземе да се заформи оживена дискусия този път не ме бройте на ничия страна. Описания от Елия начин на модераторстване обаче много точно отговаря на начина на модераторстване на повече от едно от клубчетата, в които пиша.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...

Редактирано от AЛБATPOC на 25.09.05 14:43.



Тема Re: Тъп въпрос [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано25.09.05 14:37



Няколко уточнения.

Клуб Кибела се администрира от pensif, Stara_Chatna и мен. Сайтът на клуба е на безплатен сървър. Sam и prinyo не са писали в клуб Кибела. Всички материали в клуб Кибела са преведени/публикувани от тримата администратори, изброени по-горе, davide и Станимир Панайотов, който беше от Куиър България (не знам дали сега е с тях). Освен това имаме и yahoo група, в която наистина членуват и хора на Джемини и Момчето (но не Sam или prinyo), но тази група няма активност вече две години сигурно, както и самия клуб сме го позарязали. Материалите си стоят онлайн, разбира се.



Тема Re: Тъп въпрос [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано25.09.05 16:15



Още едно доказателство, колко струва истината за елия. Факти, случки, слухове, измислици, всичко се замесва в каша, с която да се боядиса пердето, дето си го е пуснала пред очите....



Тема Re: Тъп въпрос [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано25.09.05 18:01



Клуба е оцелявал много преди Модератора и ще оцелява много след Модератора. В това мисля всички сме сигурни.

Павлине... много си нов за да знаеш какво правя по принцип... Дали първо мисля и после пиша или първо пиша, а после мисля. Деси да го напише, разбирам... ама ти...!

А иначе - аз каквото и да кажа в този клуб, относно каквото и да е... няма да има значение. Никога не съм си позволявала да гласувам аз във ваши избори - никога няма и да си позволя. Това си е ваш клуб. Така че да очакваш оспорване на избори за модератор във виртуалния гей клуб на дира... показва колко много още има да растеш. Ако ти се даде време за това де...

И като си се разсъскал... не забравяй, че змиите имат очи, които помнят.



Тема Re: Тъп въпрос [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано25.09.05 18:05



Мдам... приемам забележката. Очевидно информацията ми не е вярна, относно Клуб Кибела, и се извинявам на засегнатите лица. Моя грешка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.