Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 18.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предложение за кое какнови  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано21.09.05 22:57



Предложение за правила за избор на модератор.
Гласуването протича на два етапа:
1. номинации и
2. същинско гласуване.
Всеки етап трае по 7 календарни дни.
Първо се разкрива тема за номинации, в която всеки ще може да предлага по една кандидатура за модератор или да се самопредлага. В същата тема предложените могат да си правят отвод или да излагат "предизборните си обещания", а съгласните да бъдат номинирани го заявяват недвусмислено..
В края на посочения първи период, се прави списък с номинирани и ЗАЯВИЛИ ЖЕЛАНИЕ И ВЪЗМОЖНОСТ (в темата за обсъждане) кандидати, за които да се гласува.
След приключването на предизборната седмица се пуска тема за гласуване, в която всеки може да посочи по едно име - кандидатурата, на която дава гласа си. В тази тема всички постинги, които съдържат друго, освен името на кандидат, ще бъдат изтривани.. Имат право на глас всички регистрирани потребители, чиито профили са създадени ПОНЕ 1 МЕСЕЦ преди датата на старта на гласуването и имат НАД 50 МНЕНИЯ В КЛУБА. Всеки има право на едно мнение, което е равно на един глас - глас за една кандидатура, който може да промени в рамките на 6 часа.
Ако се откаже след като стартира гласуването, хората, които са гласували преди това за него ще са го направили напразно. Няма да гласуват втори път.

Ако се случи двама кандидати да имат най-много, но равен брой гласове, в този случай ще се наложи повторно гласуване (балотаж) само между тях.

Спорни въпроси:
1. имат ли право момичетата да гласуват. Ако не – кой ще бъде признат за мъж и кой не? Ще поддържаме списък на имащите право на глас? При гласуване всеки ще заявява че е гей/би мъж? А обявилите се за хетеросексуални?
2. колко мнения трябва да има гласуващият (25 или 50 или друго?)
3. тези мнения в клуб АиА ли трябва да са или по принцип където и да е.
4. ще може ли след като си гласувал и са минали 6 часа, но искаш да смениш избора си, как да стане това – с ново гласуване, което да зачеркне предишния глас?
5. само за един човек ли да се гласува или да може и за повече едновременно, като всеки посочен кандидат да получава точка и печели получилият най-много точки?
6. всеки да може да предлага 1 или повече (колко? 2? 3? кандидати?) Защото една персона беше почнала да прави списък на клубарите, вместо предложение за модератор...

Ако съм пропуснал някой спорен въпрос, допишете, предложете, отречете или потвърдете една или друга теза...



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано22.09.05 10:17



аз съм съгласен с тези правила за гласуване.

относно спорните въпроси:
1. тъй като клубът ни се казва "Адам и Адам" мисля, че е логично да гласуват само хомо/би-сексуални мъже. нямам нищо против момичетата. просто логика.
2. 50
3. в клуб АиА разбира се, иначе това условие напълно се обезсмисля
4. мисля, че трябва да имаш право да смениш гласа си и след тези 6 часа с ново мнение
5. все ми е едно
6. би било най-удачно да всеки да може да предложи по двама кандидати. нито ще си ограничен да избираш един, нито ще можеш да правиш списък с всички клубари

---


искам да ме няма...

Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.09.05 17:10



Хм, досега бяхме на принципана мълчаливото съгласие от страна на номинираните. Може би изричното потвърждаване на кандидатурата в добра идея, още повече, че ще направи невъзможен казусът : Ако се откаже след като стартира гласуването, хората, които са гласували преди това за него ще са го направили напразно. Няма да гласуват втори път.
Тоест той щом не се е съгласил преди старта на гласуването значи няма опасност от злоупотреби с предложенията.

1. Ако започнем да слагаме подобни ограничения ще стране страшно. Жени,хетеросексуални... - Интернет в момента е достатъчно анонимен и не предполага подобни ограничения. Иначе ще трябва да правим изборни комисии, които да проверяват, че всички гласували са мъже с малко или повече хомосексуални наклонности наистина
Призракът на сексизма беше пуснат в клуба от едно доста изкривено прочитане на няколко изречения в правилата и според мен резултатът от това ще бъдат само нови интриги и скандали...

2. 25

3. Само в АиА

4. Най-добре изобщо да не може да се променя гласа, но щом имаме 6 часов срок за редактиране на мнение можем да продължим да го използваме.

5. Само за един


6. Не виждам проблем всеки да предлага колкото си иска, при положение, че въведем изискването за потвърдено съгласие на номинираните.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано22.09.05 21:18



Ох, забравих да кажа, че тази тема ще съществува поне седмица, докато дойде време за гласуване. След което предложенията ще бъдат оформени и формулирани по подходящ за гласуване начин.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано23.09.05 12:21



Хубаво е, че ведната след изборите се предприемат действия за вкарване на още яснота в “Правила”-та на форум Адам и Адам, създаден с идеята, Гей и Гей да показват явно присъствие сред останалите сексуални ориентации (неслучаен световен подход).
Хубаво ще е да влезе в употреба целият потенциала на Клуба (имаме юристи, литератори, логисти и т.н.).

ПРЕДЛАГАМ да се включи за обсъждане и МАНДАТНОСТ, без ограничение за брой мандати,
СРОК 1 (ЕДНА) ГОДИНА (?).
Основания:
- примерът на jeytee е повече от идеален и показателен;
- Клуба АиА не е частна територия (сайт), юридическо лице или домашен будоар; Възможността да се превърне в нещо такова е лесна, ако модовете не се тестуват с избори. Всеки друг вариант може да води до капсулация, задкулисни спекулации, съмнения;
- случаен или дирижиран мандат ще преминава по-лесно;
- мястото ‘модератор’ не е платено и доброволността на ангажимента изисква разчет на ресури (време, усилия...);
- с наближаване края на мандаТ, всички ще очакват изборите и ще могат да реагират на периода избори;

По “Спорните въпроси”:

1.Тъй като всеки ник, който гласува на избори, ИМА ПРАВО ДА Е номиниран за модератор (т.8 от “Правила”), ПРЕДЛАГАМ, женски никове (познати или разпознаваеми от постовете) и други никове, различни от гейската сексуалност (разпознаваеми от постовете), да участват с мнения по време на обсъждане, без да издигат кандидатури и да не участват в гласуването. Това предполага, че мод не може да бъде жена (лезбиен/гейка), мъж (хетеро) или други видове. Когато се приемат новите условията за ‘25 мнения’ и то ‘само от постове в Клуб АиА’ за право да се участва с предложенията за мод, наблюденията от модовете, редовно пишещите и всички добронамерени, всичко това на куп, трябва да спомогне да се разпознаваме от/по постовете. Адам и Адам навсякъде се тълкува като Гей и Гей. Правата регламентират кой да модства АиА.
Е, ако някой успешно играе ролята на гей в постовете (перифраза на Елия), то той успешно ще си гласува, както и ще може да бъде избиран за модератор. Съвместяването, по място, на двата пола става в Адам и Ева. По повод вкараните БИсексуалните. Смятам, че би-то, изживяват близост, родеят се, причисляват се повече до хетеросексуалните, а и общественото мнение ги смята за по- от нас(). НО, както сме допуснали вече редом с нас и още една сексуалност на фактическо ниво (статус), така и на всички други нива ще се очаква да ни приемат. Защото тук, в този форум до гея има място само равен. Извън форума – личен избор за роля. Обичам, признавам гейовете, не означава равен на гея!!! Пред Създателя всички сме равни.

2.Минимум 25 поста за право да гласуваш и да си номинант.

3.Признаване на постинги едиствено от Адам и Адам.

4.Ограничението от 6 часа е наложено от dir.bg. Неспазването ще е нарушение и спрямо правилата на Дира.

5.Предлагам да спазваме логиката от т.8. в ‘Правила’-та. В темата за ‘Гласуване ...’ по време на избори да остане логиката - ЕДИН ПОСТИНГ С ЕДИН ВОТ/ГЛАС. Защо?!?
След като се изясни колко номинирани ще има (примерно 5) в темата за ‘Обсъждане ...’, всеки ще може да гласува за който пожелае, вече. Ако допуснем повече от един глас в пост ще може да се гласува и за петимата номинирани. Тогава няма да има избран, патова ситуация! Колелото ще се завърти отново до ... Това е краен вариант, но, реален. Реален вариант (на jeytee) е и въмможността всеки да посочва различно количество никове. С изброяването, сумира се, има избран. Но, аз защитавам актуалната логика в правилата. Тя предпазва от НЕЖЕЛАНИ МАНЕВРИ И СПЕКУЛАЦИИ. Чрез нея става ясно кой за кой е, в което няма нищо страшно. Това не стимулира интригантстване, скандални ситуации и подобни. Не подтиква малодушие или страх. Ако желаеш да си настрана от опасна или съмнителна ситуации, просто, НЕ ГЛАСУВАШ. А чрез негласувалите се вижда колко не подкрепят, неприемат, държат се настрана от нещо.

6.Хубав въпрос!!! Според правило № 8 е ясно кой има право да предлага/номинира. Предлагам, право на една номинация/предложение в темата за ‘ Обсъждане ...’. Защо?!?
При едно предложение, то е с тежест, буди респект, приема се сериозно. При повече от едно, където се два, три, там са и пет предложения. В същност, предлагаш за да има количество и не търсиш качество и кой ще е най-полезния, или застраховаш изборите да не останат без кандидатури. В добавка, при много предложения удобно можеш да се скриеш зад количеството никове за да не засегнеш някого. Но къде ще си скриеш мнението, след като после ще се гласува с по един ник и тогава ще си на светло. Който иска да си скрие мнението най-удобно е да не се гласува! Видя се, че не боли като гласуваме с един постинг, равен на един глас, с един ник вътре. (стари практики) Кратко казано, ПРЕДЛАГАШ ЕДИН НИК, ГЛАСУВАШ ЗА ЕДИН НИК. Ако има отвод, и друг не е предложил вторият запасен вариан, пак предлагаш. Ако вече е предложен вторият ти запасен вариант, подкрепяш и - толкоз.

ПРЕДЛАГАМ да се приеме практиката от избора на Martyr, с вкарване на тема ‘Обсъждане на нов модератор’(Sam), което да е част от процеса по време на избори. Такава тема е идеалното място за кандидатури, отводи, размисли на клавиетура и мнения.

Уважаеми ДАМИ, може да ме изтълкувайте като сексист!!! Не съм във война със сексуалността си, камо ли с чужда. Половете ги е създал Господ, както и Той е решил какъв секс ще изповядват. Вие ни допълвате великолепно в този форум, уравновесявате когато пожелаете, но, мисля, че Адамовете (МЪЖЕТЕ) в АиА ще могат да се справят с едни избори. Все пак, избираме ‘модератор’ който ще следи за спазване на правилата! Не се избира водач, шеф или за какъвто желае да се изживява мода, като отизбора се постига първия възможен мод, а не най-подходящия (последното е лукс ‘когато му дойде времето’). Ако имаше форум Адам и Ева, в смисъл, Гей и Лезбиен, щеше и там да се нищят мнения, взаимоотношения, какво можем заедно, какво – не, всичко в което се припокриваме и разминаваме, ама още по-всичко. И ще е много интересно на избори...

Запазвам си правото по-късно да предложа и точните кратки формулировки по предложенията!

Простете, това беше “скромен” ферман. Нямах друг избор. Старах се да пиша ясно и точно. Много ми се иска да имам помалко от литературния Pensif , лаконичните Sam и Jaytee. Те имат образ в представите ми. Струва ми се, че съм обстоятелствен като Prinyo и нашата ДАМА Елия. За останалите - образи плуват към повърхността.




Редактирано от Kurvoazie на 23.09.05 12:59.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.09.05 15:08



моите предложения:

1.Срок на модераторски мандат - 6 месеца
2.Гласуването в изборите - 1 вот=1 глас=1 едно предложение
3.Условия за гласуване - всеки който има над 35 мнения в клуба, независимо от какъв пол е :-)
4.Време за коригиране на вот- 6 часа колкото е дадено от дир.бг за коригиране на мненията. Моето мнение е, че всеки който гласува трябва да го прави в ясно съзнание, какво прави и какво прави, като има 6 часа, за да промени вота си. Обикновено, ако се получи грешка той ще си промени мнението веднага, така че не е нужно повече време. Така може да се избегнат конфронтации от типа-аз гласувах, после някой ми изтри вота/модератора/, или пък аз гласувах за еди си кой, апък сега в мнението ми е редактирано от модератора и сега името е друго. Така всичко ще е ясно и видимо.
5.Отваряне на клуба за нерегистрирани потребители

Редактирано от BBourgas на 23.09.05 15:52.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: BBourgas]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.09.05 15:56



Струва ми се, че първото от предложенията ти трябва да го направиш в клуб "Предложения за нови клубове" - да направят клуб "Избори за модератор", в който да тече гласуване всеки месец...

Желая ти успех!



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.09.05 16:05



Тук нещо смешно ли има или се опита да напишеш нещо съществено? Не ти разбирам хумора бе Сам!

Редактирано от BBourgas на 23.09.05 16:23.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: BBourgas]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.09.05 16:15



1.Срок на модераторски мандат - 6 месеца

предложението го правя с цел да има по-голяма сменяемост на модераторите. Някой може да си изпълнява задълженията добре, но какво пречи на друг да го прави също толкова добре? Освен това смятам, че е по-честно и по-демократично спрямо всички.



Тема Re: Предложение за кое какнови [re: BBourgas]  
Автор prinyo ()
Публикувано24.09.05 17:06



Практиката показва, че когато има избори за модератор клубът почти спира за няколко седмици, най-често наводнен от караници за реални или измислени проблеми. Какъв е смисълът да си причиняваме това на всеки 6 месеца.
Сегашната система е достатъчно демократична - ако достатъчно голям брой клубари не са доволни от някой модератор, могат да го свалят без проблем.
Иначе - мисля си, че модераторстването не е като виенско колело - всички да се изредим да се повозим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.