Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Обсъждане на тема "Нов модератор"  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано07.02.06 08:28



Обявявам ново гласуване за модератор на мястото на джейти. То ще протече на два етапа - номинации и същинско гласуване.
От днес (7.9) до 14 септември, 22.00 часа, в тази тема, всеки ще може да предлага кандидатури за модератори или да се самопредлага. В същата тема предложените могат да си правят отвод или да излагат "предизборните си обещания".
На 14 септември ще направя списък с номинираните и неотказали се момчета (държа на пола!). Тогава ще пусна тема за гласуване, в която всеки може да посочи по едно име - кандидатурата, на която дава гласа си. В тази тема всички постинги, които съдържат друго, освен името на кандидат, ще бъдат изтривани. Гласуването ще трае 1 седмица - до 21 септември. Имат право на глас всички регистрирани потребители, чиито профили са създадени ПОНЕ 1 МЕСЕЦ преди датата на старта на гласуването и имат НАД 25 МНЕНИЯ. Всеки има право на едно мнение, което е равно на един глас - глас за една кандидатура, който може да промени в рамките на 6 часа.
Написаното до тук от всички относно изборите за модератор, както и гласуваното от всички, да не се чете и да не се има предвид, освен за лично осведомяване.

Гойко Митич!

Номинирани и неотказали се до тук, изброени по реда на предлагането им:
Никам
Martyr
Guardian_Hearts
Мизархи
BBourgas

Номинирани и ОТКАЗАЛИ се:
Нортвен
uncool
Gary

пиша го тук и от сега, за да не стане грешка

Ако някой ще се отказва, да го прави преди гласуването. Ако се откаже след като стартира гласуването, хората, които са гласували преди това за него ще са го направили напразно. Няма да гласуват втори път. Казвам предварително, за да не стане фал и да няма "допълнителни тълкувания".

Още нещо, което казвам предварително за да изложите евентуалните си претенции, понеже такъв прецедент досега не е имало:
Тъй като се появиха много кандидат-модератори, се увеличи вероятността да има двама или повече с най-много, но равен брой гласове, в този случай ще се наложи повторно гласуване (балотаж) само между тях. Тоест (казвам пример, че да ми е по-лесно за обясняване): Най-много гласове са получили иванчо и драганчо - и двамата по 10. Останалите кандидати - имат по 9 или 5 или 1 гласа. Ще направим още едно гласуване по същите правила, на което ще се гласува дали иванчо или драганчо ще е нашият избранник.

Ама се надявам да не се случи, защото наистина е по-добре клубът да има 2-ма модератори и то по-скоро.

Редактирано от Sam на 14.09.05 18:49.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано06.09.05 23:51



Предлагам Никам!

P.S. Разказвали са ми навремето за филм на Гойко Митич. Винету и Поразяващата ръка. Та заловили някаква бяла жена и Винету пита: "Какво да правя сега с нея?". Глас на циганка от залата му подсказва: "Дай й да го духа, бате Гойко!"
Това по повод подписа ти...



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано06.09.05 23:56



Никам е прилежно записан в списъка ми.

Ама на вица ти не можах да се разсмея, щото не го разбрах. Ще да е щото съм много тъп. Не, щото ти не умееш да духаш...



Тема Никам!нови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано07.09.05 00:02



И аз мисля, че това ще да е...



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.09.05 08:27



Аз предлагам martyr, не само защото е умен, интелигентен и оправен, но и доста уравновесен и толерантен.
Както се вижда от постингите му, доста трудно е да бъде въвлечен в словесни битки и се отнася с любезно снисхождение към тези деца или същества, които се опитват да му се катерят по главата (горната)
Такова спокойствие и позитивен поглед към живота са много необходими на модератор в този клуб, където половината постващи смятат, че са незаконно родени деца на Господ и са по-по-най - наясно с нещата.
Освен това досега не съм забелязвал у martyr склоност към вземане на странни решения и аргументации от типа "щото така" или "зашото така реших".



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано07.09.05 12:16



Е, хайде, не бъди толкова скромен

нямаше да се разсърдим ако беше написал "в този клуб, където половината постващи смятаМЕ, че сМЕ незаконно родени деца на Господ и сМЕ по-по-най - наясно с нещата."

Все пак, отделна тема ни пусна, обясни (на децата и съществата, без сниЗхождение, разбира се) какво и как... та чак и модераторът, който твърдо беше за НЕрестартирането на изборите, изведнъж си е променил решението...

мдаа, спомням си едно твое мнение срещу "изборите до дупка" преди 2 години някъде... ама хората еволюират, явно... според както им е угодно.

Предлагам Guardian_Hearts. Няма нужда да хваля качества и т.н., присъщи за познанства извън клуба. Темите, които пуска намирам за интересни, живи и различни. Не участва в скандали и безсмислени спорове.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 07.09.05 12:36.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.09.05 18:55



Силно надценяваш предполагаемото ми "влияние" върху Sam, както и тежестта на мнението ми в клуба. Не смятам, че моето мнение за правилата на гласуване са повлияли особено на Sam. Опитните клубари, поглеждайки последните няколко постинга на джейти, бързо ще разберат какво е станало. Оставям на Sam да реши дали да осветли ситуацията или не. За мен е все едно.

Нещата, които съм написал за martyr се базират на постингите му тук. В разбиранията ми за откровеност влиза да казвам както лошите, така и добрите неща, които мисля.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано08.09.05 01:06



Никам.
Много ми допада чесността му.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано08.09.05 16:04



Оставям на Sam да реши дали да осветли ситуацията или не. За мен е все едно.

ами ето - все пак става ясно, че някои тук знаят повече неща от други...

Очевидно ти знаеш...

И на "опитните клубари" ни е ясно защо го знаеш.

И е в пълно противоречие с воплите ти за гласност, прозрачност, честност и т.н.
В клуба НЕ СТАНА ЯСНО ЗАЩО БЕШЕ РЕСТАРТИРАНО ГЛАСУВАНЕТО ( не се извинявам за главните букви). Особено след като Сам няколко дни говореше със същите букви, че изборите няма при никакви условия да бъдат рестартирани, щом са вече в ход. Това, което единствено се видя е, че след заканите на BBourgas, след твоето появяване, Сам внезапно промени решението си... Е, какво трябваше да си помисли обикновеният несведущ потребител?

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: pensif]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано08.09.05 16:32



Май още трябва да лъскаме кокала на jaytee.



Тема kакво е модератор?нови [re: Sam]  
Автор Mитko Пeнчeв (непознат)
Публикувано09.09.05 13:41



тука не сме ли всички гей?

Редактирано от Mитko Пeнчeв на 09.09.05 13:41.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.09.05 14:08



но след като Сам няколко дни говореше със същите букви, че изборите няма при никакви условия да бъдат рестартирани, щом са вече в ход. Това, което единствено се видя е, че след заканите на BBourgas, след твоето появяване, Сам внезапно промени решението си...

Никакви закани не съм правил, нещата трябваше да протекат по начинът, който са протичали и преди. Не смятам повече да давам обяснения, ако смяташ, че има нужда начинът на гласуване да бъде променен то можеш да дадеш ред предложения, които да се гласуват и ако бъдат приети - ОК! Но не и да се прилагат наготово, без да са обсъждани, най-малкото пък да са гласувани.

Представи си следната ситуация:
-ти предлагаш да се смени правило номер 4/примерно/. аз и още 6-7/примерно/ човека гласуваме:

"-Да съгласен съм да се промени и не, не съм съгласен /двата гласа в един вот/."

Защото това е по-добрият метод, чрез който може да се разбере мнението на клуба-колкото повече гласове в един вот, толкова по-качествено ще е гласуването. Нали пенсиф?

Ъ-ъ-ъ-ъ всъшност би ли "отгатнал" какво съм гласувал?!



Тема Re: kакво е модератор?нови [re: Mитko Пeнчeв]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано09.09.05 14:26



По същество е, абсолютно, без значение кой пише във форума, стига да се съобразява с правилата. Важното е какво пише. Малко странното е изписване в една комбинация на гея и би-то. Това повече би притеснило би-то, отколкото да го привлече да си споделя мисли и преживявания. Открито!
Нали?



Редактирано от Kurvoazie на 09.09.05 14:33.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано09.09.05 17:08



продължаваш да се излагаш... показа вече, че си слаб в логиката, но не се спираш.

ще ти отговоря на достъпен език...

когато има 2 възможни, противоречащи си по своя смисъл отговори ("да" и "не"), не можеш да гласуваш "за" двата едновременно... ако така желаеш, нещо друго ти куца... ама то не се учи.

в случая с модераторите - те са много на брой и кандидатът BBourgas, да речем, няма как да противоречи на martyr, пак примерно, дори и да имаха взаимоизключващи се платформи (каквито в нашия случай няма). И имам правото да дам и за двамата своя глас, щом ми харесват и двамата, и държа да бъде някой от тях, а не pensif, да речем.

Сега по-ясно ли е?

и последно, "начинът, по който са протичали [изборите] и преди" не е никакъв аргумент. Показва само, че досега никой не е тълкувал правилото, което само по себе си допуска такова нещо. И други обясниха.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Нови предложения.нови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано09.09.05 17:12



Предлагам Мизархи и ББургас.
Двамата са от Бургас. Единия е бил модератор вече и си е подавал сам оставката, така че не е да не се е справял с модерирането. Другия е познат на всички ни ЛГТБ лидер, който смятам също ще се справи с тази отговорност.
Надявам се те да не си направят отвод.



Тема Re: Нови предложения.нови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.09.05 17:20



Другия е познат на всички ни ЛГТБ лидер

именно това ми се струва най-важната причина да не става модератор на независим клуб като АиА

---


искам да ме няма...

Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.09.05 17:49



изобщо не е. логиката на гласуването е да се избере 1 единствен. всичко останало, което присъства в мнението противоречи на правилата и е баластра, чиито повторения могат да доведът до погрешен избор. Няма логика в това да избираш 2, 3-ма или повече, след като имаш един единствен фаворит, който желаеш за модератор.

За в бъдеще ще те помоля да запазваш самообладание и да си спестяваш подобни реплики от сорта: '' ако така желаеш, нещо друго ти куца... ама то не се учи." Това е присъщи за човек, който не може да се обоснове правилно и търси оправдание в нещо друго, а също говори за теб че не уважаваш събеседниците си.

... досега никой не е тълкувал правилото, което само по себе си допуска такова нещо. И други обясниха.

Това, че никой досега не е тълкувал правилото, красноречиво говори колко ясно е било написано то. То не е тълкувано, защото просто не е имало нужда да бъде тълкувано. Вашето тълкуване идва от нуждата да прокарате идеята, за едно неправилно гласуване.

Логически този начин на гласуване няма смисъл-ти обаче веднага скалъпи и му намери смисъл.
Нарушава правилата - ти обаче започна да ги четеш така както дявола чете библията.
Освен това не е честен, но явно понятието честност ти се размива-според теб е честно някой да гласува 2 пъти, а друг само един път.
Естествено, че начинът по който са протичали изборите е аргумент, при това достатъчно ясен.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано09.09.05 18:02



просто вече съм отговорил на всичко , което си написал, особено на предния постинг.

Логически този начин на гласуване няма смисъл-ти обаче веднага скалъпи и му намери смисъл.

виж какво, ти не можеш да кажеш кое има смисъл и кое не. Каква инстанция си? И си противоречиш - щом аз и колко още други хора обясниха, че сме намерили, не мислиш ли, че все пак има? макар и ТИ да не го виждаш?

За в бъдеще ще те помоля да запазваш самообладание и да си спестяваш подобни реплики от сорта: '' ако така желаеш, нещо друго ти куца... ама то не се учи." Това е присъщи за човек, който не може да се обоснове правилно и търси оправдание в нещо друго, а също говори за теб че не уважаваш събеседниците си.

и от какво се засегна? освен това, нищо не казваш за предходния си постинг? нали искаше да ти "отгатна"... логиката.

И накрая - май спомена, че няма повече да "обясняваш", а продължаваш... Пък аз се надявах, че съм говорил на достъпен език... извинявай

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.09.05 18:28



виж какво, ти не можеш да кажеш кое има смисъл и кое не. Каква инстанция си? И си противоречиш - щом аз и колко още други хора обясниха, че сме намерили, не мислиш ли, че все пак има? макар и ТИ да не го виждаш?

виж какво, ти не можеш да кажеш кое има смисъл и кое не
Хм, опитваш се май нещо тон да ми държиш?
Каква инстанция си? А ти каква си? Кой беше ти, че не мога да се сетя?!

Ти също не можеш да ми кажеш кое има смисъл и кое не, още повече след безмислиците в които се мъчиш да ме увериш.Това, че трима мислят нелогично като теб, не може да ме увери в правотата и липсата на логиката, която защитаваш. Не количеството е важно, а качеството в случая!



Тема Re: Нови предложения.нови [re: Gnomeo]  
Автор eлия ()
Публикувано09.09.05 20:22



Ъъъъъ... може би не знаеш... но той е вече бивш лидер. Сега е независим човек, необвързан с организации.
Пък и в клуб ЛГТБ примерно, модератор е Солджъра и няма оплаквания.



Тема Важнонови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано09.09.05 20:43



Четете от време на време заглавната тема, защото я редактирам с постъпването на нови предложения (да е жива и здрава елия). Претенции, отказвания, коментари - докато е време.



Тема Re: Нови предложения.нови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.09.05 22:34



ок, моя грешка

---


искам да ме няма...

Тема Re: Нови предложения.нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано10.09.05 00:15





не подкрепям кандидатурата на ББургас по причини:
преследване на индивиди в клуба (Елия, Сам); персонално провокативни подпис-картинки; склонност към "конспираторски" манипулации; режисиране на бури в чаша с вода;

държа да отбележа, че уважавам и ценя таланта и инициативността му; поради което още повече ме учудва склонноста му към ръчкане с пръст в нечии незарастнали рани и подобни форми на забавление; може би се дължи на младежка незрялост - но по моему модератор (букв. "регулатор") трябва да бъде улегнал и труден за провокации.

не съм следил проявите му като мордор-ратор в предишен мандат, така че хал-хабер си нямам дали (колко) греша.



не подкрепям кандидатурата на Мизрахи, по причини: спорна личност, с уклон да наложи собственото си мнение; често забелязван от едната или другата страна на разгорещени разправии.

мисля си, че модераторът би трябвало да е по-неутрален и неполяризиращ. това тук не са избори за това кой е по-по-най-умен (инак веднага бих се курдисал и аз кандидат барабар с мъжете!), а за организационна фигура която да прочиства клуба от плевели. колкото по-добре си върши работата, толкова по-незабележим е.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано10.09.05 00:21



Предлагам Никам!

(с надежда:) шегуваш се, нали?!

Никъм е лЮт за връзване... освен ако не е почнал да си пие хапчетата последните 6 месеца



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано10.09.05 00:38



това което ти пиша сега, няма връзка с гласуването, само искам да ти дам материал за размисъл

Представи си следната ситуация:
-ти предлагаш да се смени правило номер 4/примерно/. аз и още 6-7/примерно/ човека гласуваме:

"-Да съгласен съм да се промени и не, не съм съгласен /двата гласа в един вот/."


представих си. и окото не ми мигна даже.
ако ти и няколко други гласувате "ем да, ем не", това означава, че се двоумите (двоумвирати :) ) и не можете да предпочетете едното пред другото. резултатът ще е същия, както и ако не гласуваш въобще. представи си везна, дали ще сложиш две теглилки по 100г във всяко блюдо или няма да сложиш - все е тая, няма да наклониш везната.

в описания от теб случай "едновотовото" гласуване няма да има никакво предимство, сети се че не могат да те накарат насила да гласуваш и очевидно двоумвиратите ще се въздържат от гласуване...

Защото това е по-добрият метод, чрез който може да се разбере мнението на клуба-колкото повече гласове в един вот, толкова по-качествено ще е гласуването.

ами всъщност не, не е така. ако примерно те гледам от 200 метра и колкото повече се приближавам, толкоз по-убав и левент ми се видиш, това не значи, че като застана на 0 метра от теб, ще те виждам най-добре. и обратно, ако съм прекалено близко и колкото по-надалеч се дръпвам, толкова по-добре те виждам, това не значи, че ако се зафуча на 500км, ще виждам по-добре.

по същия начин и екстремумите при гласуване - да гласуваш за всички кандидати и да не гласуваш за никого - са безполезни.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор jism (39/би)
Публикувано10.09.05 00:42



Предлагам и Нортвен.
Спокоен,искрен,ориентиран в проблемите.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор Paдocлaв (непознат)
Публикувано10.09.05 09:51



Предлагам uncool,

балансирани мнения, достатъчно интелигентен, реагира добре на провокации. Преди пишеше много редовно, но не знам дали положението и сега е същото. Той да си каже.



Тема Регламентанови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано10.09.05 15:30



Не забравяйте да четете промените на първа страница и при желание - да ги коментирате.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: jism]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано10.09.05 15:46



Благодаря за номинацията, но ще напомня че не мога да се заема с това, понеже нямам свободна валентност, тъй да се каже...
Т.е. няма смисъл името ми да влиза в списъка с кандидати (това за всеки случай за модератора)



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Paдocлaв]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано12.09.05 21:08



Предлагам uncool,
балансирани мнения, достатъчно интелигентен, реагира добре на провокации. Преди пишеше много редовно, но не знам дали положението и сега е същото. Той да си каже.


благодаря за доверието <кхе-кхе>,
но ще си направя самоотвод.

причини: нередовен - вяствам се само отвреме-навреме и после отливът трае няколко месеца. за някои неща имам категорично мнение и съм склонен да го прилагам безкомпромисно, надали ще съм обединяваща фигура.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано12.09.05 21:21



Бе ще те запиша в предложени и отказали се . За протокола !



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор dukolenkov (новак)
Публикувано13.09.05 19:37



BBourgas


UBI BENE,IBI PATRIA


Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор dukolenkov (новак)
Публикувано13.09.05 19:41



Moiat vot e za BBourgas

UBI BENE,IBI PATRIA


Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: dukolenkov]  
Автор eлия ()
Публикувано13.09.05 22:23



Тук няма вотове. Само номинации. Така че изчакай да стартира гласуването и дай вота си за предпочитания от теб човек или номинирай някой, който вече не е предложен. Защото модератора Гейко Митич не спи, а бди и.... мдам... има Поразяваща уста! Или май беше ръка....



Тема Последен ден за номинации.нови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано13.09.05 22:48



Ако някой иска да посочи свой фаворит за модератор, неспоменат до сега, или да каже добра дума за вече номиниран, да го прави до утре 22.00 ч.

Същото се отнася и за тези, които искат да си направят отвод (да се откажат) или да се самопредложат.

Тик-так, тик-так...

Гейко Митич!



Тема Злобен flame.нови [re: eлия]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано14.09.05 10:40



Чудя се, ако някой впише в кандидатурата си, че ти ще имаш перманентен бан за цялото му модераторско съществуване - колко ли гласа ще спечели!?

'айде по-спокойно!



Тема Re: Garyнови [re: borony]  
Автор Gary (човек)
Публикувано14.09.05 10:50



Благодаря за доверието Борони. Аз отскоро съм член на клуба, често не разполагам с необходимото време, предстоят ми промени в професионално отношение. Поради изброените причини, не смятам да се кандидатирам за модератор.



Тема Re: Злобен flame.нови [re: martyr]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 12:55



Направо си представям как ще се опияняваш от толкова виртуална власт. "Най-после и аз да мога да направя нещо!" - ще си казваш.
Сигурен път да намериш общ език с колегата си.
Това за "общия език" не звучи ли многозначително?



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: eлия]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано14.09.05 14:13



Всеки гледа от своята си камбанария, та и ти не си изключение.



Тема prinyoнови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 20:23



Срамота е никой да не предложи prinyo!
Като Председател на сериозна обществена организация, съм уверена, че ще се отнася сериозно и безпристрастно към модераторските си задължения и в този клуб. Което също се явява обществена дейност.

P.S. Към Сам, на който не успях да отговоря на изтрития му постинг.
Правя предложение за модератор. Предложих всички четирима, които смятам за способни и достойни да носят пагончето и да разполагат с думите ни по свое усмотрение. Няма ограничение за предлаганите кандидатури. Честно казано се надявах някой да предложи prinyo, за да не прекалявам с моите предложения, но понеже това не стана, а срока изтича, взех нещата в свои ръце.
Какво точно те подразни - не разбрах, но нейсе!

Редактирано от eлия на 14.09.05 21:03.



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: php*]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 20:25



Ти се стремиш да гледаш от чужди камбанарии ли?



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: eлия]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано14.09.05 21:48



Намирам излишно да обяснявам значението на думата "всеки".

По повод камбанариите - "Направо си представям как ще се опияняваш от толкова виртуална власт. "Най-после и аз да мога да направя нещо!" - ще си казваш." - та откъде имаш толкова добра представа?




Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: Sam]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано14.09.05 21:54



Нека припомня историята с Пенсиф, за който бяха гласували няколко души, преди да успее той да реагира и да се откаже.

Аналогично, ако нечия номинация се появи примерно час преди крайния срок, според мен трябва да се даде техническо време на набедения номиниран да реагира -- няколко дни или нещо такова. За да може да се актуализира списъка с номинациите преди да започне истинското гласуване.

Това по повод предложението на несъмнено загрижената за доброто на думите ни Елия

Знаете ли, преди години все ми се струваше, че злонамереността прави мръсотии повече или по-малко далеч от живота ми. Заради добродушното едносекундно хлъцване на Елия, сега окончателният списък с номинациите няма да е съвсем ясен поне няколко дни, през време на които ще тече гласуването. Колко хубаво и прекрасно, а то е най-малката импликация, която може да се провиди.

За да е клубът подготвен към намеренията на такива добронамерени хора като Елия, предлагам, ако сега не се случи (понеже вече е обявено кога започва гласуването), то поне необходимата техническа пауза да се предвижда за бъдещи гласувания.

Редактирано от нopтвeн на 14.09.05 22:19.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: нopтвeн]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:07



Добре се досещаш. Все още има мислещи, освен действащи в този клуб. Може би защото си достатъчно свестен, за да разчиташ и на други стойности, освен виртуална значимост.

Но предложението ти няма ли да противоречи на написаното от Гейко Митич? Или той пак първо е действал, пък после е мислил и сега ще трябва да прави нови доуточнения след като вече е минало 22 часа и темата трябва да се заключи...
Да си Митич е лесно... първото е трудно.



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: php*]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:10



Ако нещо се опитваш да ми кажеш, защо не го направиш в прав текст, в друг клуб - подходящ за целта и в тема, която не е за дебати по гласуване. Или викаш "Кво ми пука - тук си ми паднала!"



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано14.09.05 22:18



Или той пак първо е действал, пък после е мислил и сега ще трябва да прави нови доуточнения след като вече е минало 22 часа и темата трябва да се заключи...


Темата въобще не трябва да се заключва. Обсъжданията на гласуването, кандидатите и т.н. ще продължат до края на гласуването, а може и след това. Просто нови предложения от тук нататък няма да взимам под внимание.

Никоя система не е съвършена, ще се справяме както можем със ситуацията.

И нали знаеш колко присърце взимам отношението ти към мен и оценките ти за мен?



Тема Тогава...нови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:20



Можеш да ми изтриеш бързо мнението от темата за гласуване. Ще ти го напиша тук.

Казваш: "Желаещите да гласуват за prynio да имат предвид, че той не е заявил съгласието си и моля да го изчакат да го заяви, за да не отидат гласовете им на вятъра
На което искам да ти обърна внимание, че и останалите кандидати:

Никам
Martyr
Guardian_Hearts
Мизархи
BBourgas

също НЕ са заявили съгласието си и може би трябва, щом ще се изчакваме, желаещите да гласуват за някой от тях да изчакат и те да го заявят. Иначе се получава, че само prinyo ще си е заявил съгласието. Което пък подсказва правота в някои думи на тези, които те упрекнаха, че го слушкаш при даден сигнал.
За всички трябва да е еднакво. Защо само гласовете за prinyo да не се губят, а за другите нека си губят гласовете?

Редактирано от eлия на 14.09.05 22:24.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: нopтвeн]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано14.09.05 22:28



Прав си. Не съм Господ за да предвидя всички трикове. Оправданието ми е само, че всички имаха една седмица за да направят необходимите предложения, уточнения и корекции по гласуването.

Затова, продължаваме.



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: eлия]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано14.09.05 22:28



Тъй като явно си наясно, осветли ме моля те, кой според теб е "другия", "подходящ" клуб за "целта".

Интересно защо коментари от рода на -

"Защото модератора Гейко Митич не спи, а бди и.... мдам... има Поразяваща уста! Или май беше ръка...."
и "Сигурен път да намериш общ език с колегата си.
Това за "общия език" не звучи ли многозначително?"


според теб имат място в темата за дебати по гласуването?

Или викаш "Кво ми пука - тук си ми паднала!" - как реши, че това "викам"?



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: php*]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:35



Е... за теб, ако този клуб е подходящ - за мен не е. А кой е подходящ - всяка решава за себе си.
С това от моя страна дискусията ТУК е приключила.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:36



Стига бе! Майтапиш се! Не си Господ???!!! Не може да бъде!



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано14.09.05 22:38



Желаещите да гласуват за prynio да имат предвид, че той не е заявил съгласието си и моля да го изчакат да го заяви, за да не отидат гласовете им на вятъра.

Същото се отнася и за Nikam.

От останалите съм чул "ДА".

П.П. Благодаря на елия, че намери дупка в системата. Изобщо мисля, че това гласуване създаде достатъчно въпроси и даде достатъчно идеи, за да уточним възможно най-точни правила за гласуване, веднага щом приключи това гласуване. Не вярвам, че ще успеем да запушим всички дупки, но можем да опитаме .

Редактирано от Sam на 14.09.05 22:46.



Тема Re: присмял се хърбел на щърбелнови [re: eлия]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано14.09.05 22:40







Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано14.09.05 22:46



Е сега ли се сети да кажеш, че си чул ДА от останалите?
И като важи и за Никам, защо го пропусна тихичко и спомена само prinyo, та трябва да досаждам на всички за да те ръчкам!
Както и да е...
Като се оплете в правила като пиле в калчища, накрая реши, че както стане - така. Оправяй се Митич.... колкото можеш - толкова.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: нopтвeн]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано14.09.05 23:00



Струва ми се, че ако вместо да правя списък на "Номинирани и неотказали се", бях направил списък "Номинирани и потвърдили желанието си" щеше да е по-добре. Но вече е късно.

В свое оправдание ще припомня пак, че всички четохте тази тема цяла седмица и никой не се сети, че може да има подобен добронамерен ход на елия.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: eлия]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано14.09.05 23:06



> Добре се досещаш. Все още има мислещи, освен
> действащи в този клуб. Може би защото си достатъчно свестен,
> за да разчиташ и на други стойности, освен виртуална значимост.

Благодаря за тази оценка, но тя пропуска нещо (и то не по отношение на мен), което е лесно за пропускане.

Мислещият човек, дори да е най-гениален на света, си остава човек и сътвореното от него не може да бъде идеално от раз. И аз да седна, и ти да седнеш, винаги ще остават някакви слаби места в сътвореното.

Има обаче мислещи хора, които ползват дарбата си да мислят не за да съграждат, не за да допринесат за нещо да се подобри, а за да го атакуват. Където слабо място намерят, там.

Ако беше забелязала по-рано от мен тази слабост на процедурата, можеше да я изтъкнеш, за да бъде поправена навреме. Но сигурно не си и добронамерено номинираш някой в последния момент.

Хакерът намира слабостта, за да я опознае зависимостите в нея, може би да я поправи, а разбойникът използва слабостта, за да я атакува. Не съм добър хакер в политиката, вероятно затова ми е твърде омерзителна подобна игра.



Тема хехенови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано14.09.05 23:07



Що мрънкаш сега? Нали публично те потупах по рамото и ти изказах благодарност!





Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: Sam]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано14.09.05 23:48



> П.П. Благодаря на елия, че намери дупка в системата.

Това е идея :-)))

Всъщност не по-малко разумно е да благодарим на бактериите и вирусите за създаването на пастьоризацията и ваксинирането. Уверен съм, че Луи Пастьор ще ни разбере и самият той ще им отдаде дължимото :-) Ще ни разберат несъмнено и милионите, които са починали преди появата на пастьоризацията и ваксинирането. :-)

Редактирано от нopтвeн на 14.09.05 23:53.



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: нopтвeн]  
Автор eлия ()
Публикувано15.09.05 00:59



Е, сега. Няма начин оценката ми да не пропуска неща около другите, щом е персонална, а не групова.
Прав си за мислещите хора. Но си пропуснал да споменеш как е, когато един човек е сътворявал нещо няколко пъти и пак е пълно със слаби места, а отгоре на всичко същия човек ще има в бъдеще пак претенциите да ги „сътворява”.

Кога съм забелязала тази несъвършеност няма никакво значение. Отдавна ми е ясно, че тук ще ми се направи напук. Разбира се понякога казвам за пропуски, както сега с потвърждението само от pinyo и то се взима постфактум предвид, след над 20 минути размисъл (а ако питаш мен след бърза консултация с номинирания), но пък това ме натоварва.

Разбираемо е за теб подобни „игри” както ги наричаш да са омерзителни. Но пък аз имам форуми за които да се грижа и с намирането на подобни пропуски трупам опит. А и често ги откривам от опит.
И накрая... сума народ живее с убеждението, че света е длъжен да е добронамерен до краен предел към другите. Така се обричат да живеят в постоянно омерзение. Но пък техен си е живота..



Тема Re: хехенови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано15.09.05 01:03



Ами погледни часа на постинга ми и часа на твоата редакция с "потупването". Съвпадат ли? Съвпадат.
Така че потупването беше не оценка, а принудителност.
Закъде си без жена край теб!



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: нopтвeн]  
Автор eлия ()
Публикувано15.09.05 01:07



Сигурна съм, че сам разбираш, колко куца тази логика.
Ще подскажа леко - не може да се открие ваксинация срещу нещо, което не се осъзнава, че го има.
Защото не аз съм създала тези пропуски в гласуването. Аз само ги открих, както е направил Луи Пастьор с бактериите и вирусите. Разбира се някои биха сложили Пастьор на бесилката, защото откъде на къде ще намира пропуски в тогавашното здравеопазване.... но такива са били нравите тогава... Пък и сега...
Нищо ново в мисленето...



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: eлия]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано15.09.05 01:34



:-)

> И накрая... сума народ живее с убеждението,
> че света е длъжен да е добронамерен
> до краен предел към другите.

Вероятно живее. И както живее се учи. Включително и да детектира злонамерености под нечии ах, колко добронамерени ходове.

Което ме подсеща -- ако ви попадне филмът "Невинни ходове" (Innocent Moves), препоръчвам ви го.



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: eлия]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано15.09.05 01:44



> Аз само ги открих, както е направил Луи Пастьор
> с бактериите и вирусите.

Ти ги откри, запази ги и ги използва за свои цели.
Бактериите и вирусите откриват слабите места в защитата на човека и ги използват за свои цели. Наистина нищо ново в мисленето -- бактериите "мислят" така много преди да се появи човекът.

И добре че е дошъл Пастьор с бесилката, та да донесе нещо по-добро за хората. Щото той не само е "намерил" и го е донесъл като всеобщо благо. Не си го е скрил в патрондаша и не е отишъл да пусне бактерии и вируси на англичаните, за да ги гледа как измират поради слабости в здравеопазването си. И после да претендира за добронамереност, щото видите ли, посочил им слабостите, излагайки ги на бацили.

Редактирано от нopтвeн на 15.09.05 01:48.



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: нopтвeн]  
Автор eлия ()
Публикувано15.09.05 04:17



Разбирам те добре. Благодаря ти, но все пак аз нямам претенцията да съм равна на Пастьор. Нито дори да съм сравнима с него или с хора от неговия ранг.
Нормално е да използвам нещата открити от мен за свои цели. Та кой не го прави? Само светците.
Рано ми е още...



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: нopтвeн]  
Автор eлия ()
Публикувано15.09.05 04:23



Това все пак са си лични преценки. Твоята правда е само твоя правда. Или най-много на още някои твои съмишленици. Така и откритите от теб предполагаеми злонамерености под нечии "ах, колко добронамерени ходове" са си само твои умозаключения.
Освен ако нямаш претенции за всемирна правота. А не вярвам да имаш. Така че, ако съзираш "предполагаеми злонамерености под нечии ах, колко добронамерени ходове" - сподели ги с нас, а не ги пази за себе си, за да ги използваш за свои си цели. Както Пастьор е споделил откритието си за вирусите с Човечеството, за да го спаси.
Бъди равен Нему!
За мен се оказа непосилно - уви!



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: нopтвeн]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано15.09.05 07:14



к'о се дърляш с елия?

не си ли чувал, че
"Кучетата си лаят, а керванът си върви"



Тема Re: Последен ден за номинации.нови [re: eлия]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано15.09.05 10:17



> Както Пастьор е споделил откритието си за вирусите
> с Човечеството, за да го спаси.

Неговата роля вече изиграх достатъчно в непретенциозен пиковариант, с почтителен поклон пред паметта на Луи Пастьор :-) Ти също своята.

Права си, че за истинските ти мотиви не мога да знам, така че оттеглям звучения за последна и сигурна инстанция, ако съм допуснал такива.

Да, мога само да се догаждам за тез мотиви, но не виждам смисъл да отделям излишно енергия в тази посока. Стига ми да гледам методите ти и да си правя изводите.
Каквито разбира се всеки може да прави сам за себе си.

Амин

Редактирано от нopтвeн на 15.09.05 11:06.



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: uncool]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано15.09.05 10:21



Тфа е щото снощи не си изпих вечерните успокоителни
(с реверанс към който си знае за авторското право )



Тема Re: prinyoнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано15.09.05 11:11



Поласкан съм просто
Всъщност пропускът в системата не е особено голям, защото сега като кажа, че не искам да съм модератор и редът се връща. Сиреч голяма интрига няма да стане.
При предишното гласуване ме бяха споменали веднъж и тогава аз казах, че не ща. Затова и сега Сам, правилно предполагайки, че няма промяна в мнението ми за 1 седмица, предупреждава, че най-вероятно ще се "отведа". Което и правя.
Без значение дали името ми ще остане в списъка или не (процедурно), ако никой не гласува за мен, то тогава няма да има разпръсване на гласове.

Не че се налага, но ми се иска да уточня, че съм неподходящ за модератор по две причини. АиА е независим клуб и е най-добре да си остане такъв. Смятам, че е нередно той да бъде модераторстван от хора, притежаващи "тематични" сайтове или от хора, тясно свързани с една или друга организация.
Пример за последното са войните в ЛГБТ, които се вихриха, понякога извън рамките на благоприличието, защото Деси беше между чука и наковалнята - ако заключи някоя тема когато аз съм в слаба позиция - аз се сърдя, акоя заключи, когато ти си в слаба позиция - ти ревеш, че ти налагаме цензура и че "служитеките" ми правят каквото им кажа. Та за това е най-добре модератори на форум като АиА да са хора, необвързани нито организационно, нито със собствен (конкурентен) проект в Интернет.



Тема Re: prinyo и Nikam-успокоителнитенови [re: нopтвeн]  
Автор borealiss (уморен)
Публикувано15.09.05 11:21



Полетял на крилата на емоциите,човек не бива да забравя и тленността на физиката.Успокоителните слагат мир в душата освобождавайки я от ненужното бреме на емоциите и дават шанс на тленното да се погрижи за себе си

С една дума,спокойствие му е майката и всичко си идва само на мястото



Тема Re: prinyo и Nikam-успокоителнитенови [re: borealiss]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано15.09.05 11:53



Харе Оммммм
Да гледаме си създаваме емоции, които ни радват и вдъхновяват :-)



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано15.09.05 13:32



Да? От мен кога си го чул, след като ние не разговаряме?

Това разбира се се подразбира от метода:
не е направил отвод следователно кандидатурата остава.

Но да споменаваш, че си чул от всички "да" е малко самонадеяно...

---------------


Редактирано от BBourgas на 15.09.05 13:34.



Тема Re: prinyo и Nikamнови [re: BBourgas]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано15.09.05 18:41



Специално от теб го има дори в темата с обявите, пък и на други места. Тоест методът не е споменатият от теб.

Но ако съм сбъркал и си даваш отвод - това си е твое право дори и след изборите !



Тема Re: prinyoнови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано16.09.05 01:55



Та за това е най-добре модератори на форум като АиА да са хора, необвързани нито организационно, нито със собствен (конкурентен) проект в Интернет.

Щи си позволя да не се съглася с стази мисъл.
Като нормален гей ще започна обратно на твоя ред.
Слушайки какво се случва тук-там из форумите забелязвам, че във форуми като нашия, когато избора се падне на необвързан човек той с времето развива или пасивно или активно поведение спрямо обвързаните. И в двата случая мода е респектиран, в напрежение. Пасивното поведение довежда форума до поле където "обвързаните" и техните подвластници се вихрят, а активното - до поле за битки, редовно безмислени.
На места където са изживяли такива събития, преборили са ситуацията и за мод е застанал човек компетентен, но с качеството да обслужва форума по неговия замисъл (белег за професионалност), пак има размяна на мнения стигащи до червено, но има свобода, клубарския инфантилизъм не царува, обвързани и необвързани имат респект от мода, не страх.

В гейските орг. със сигурност има компетентни. Кои обаче има и професионалност (качество което се появява при дълго упражняване на професия).

"Бяхме те споменали веднъж"... (ти, пък, не щя). `Ма не толкова `щот е беден избора (етапа позволява необременяваща свобода), а `щото се експериментира (поне, аз). Ти си много обвързан, известна ти е биографията, може да се педположи, че си развил професионалност, ще можеш да проникваш в задължителните нужди на назависимият АиА и всички ще сме на печалба. `Ма ти на щя!!!
И да подчертая, не че липсват подходящи никове, смятам, че се търси полезния за нашия форум.

Необвързаните лесно стават обвързани, но в смисъл, подвластни. Те са лесна мишена. Член на борд в гейска орг. ако е мод е лесна мишена, но в полза на форума който обслужва.

пп
Почуствах необходимост да призная.
Обърках ника на pensif с този на prinyo при първият старт на изборите. Месеци не можех да посещавам Нета по принуда и като отворих форума гледам избори и ..... Гласувах за pensif с мисълта че е човека от prinyo. Не че не познавам кой е pensif. Чел съм с интерес негови постове в посока литеретура. В онзи момент вторият ми избор със сигуронст щеше да е той. Предпочетох prinyo тогава заради доста от написаното по-горе.



Тема Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано18.09.05 22:25



Дотук преброих два невалидни гласа на хора, които са гласували без да имат 25 мнения в клуба към момента на гласуването. Няма да ги трия, но и няма да ги броя накрая. Кой има 25 мнения в клуба може да провери всеки, без да е необходимо да е модератор.

Що се ебавате бе?



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.09.05 00:39



Кои са те?Защо не ни кажеш?



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: BBourgas]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано19.09.05 14:52



dukolenkov, nikolaos, Eмото е на ръба - формално също не отговаря

Under the knife - they'll cut you out of me
Maybe love's imitation is life...


Тема Re: Невалидни гласовенови [re: WebMister]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано19.09.05 16:41



Провокирате момчетата да "намерят какво да кажат" до 25 постинга за да им важат гласовете. Не знам до колко е правилно.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: martyr]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.09.05 16:57



че защо трябва да наваксват в движение ("да намерят какво да кажат"), след като досега не са имали какво да кажат?

В правилото пише "преди датата на старта на гласуването"...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 19.09.05 17:03.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: martyr]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано19.09.05 17:10



Не, не е необходимо да наваксват. Трябва да са имали 25-те мнения преди започване на гласуването.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.09.05 19:03



Абсолютно вярно!



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: martyr]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.09.05 21:49



Провокирате момчетата да "намерят какво да кажат" до 25 постинга за да им важат гласовете. Не знам до колко е правилно.

идеята явно е била да се зачитат гласовете само на онези, които са вземали дейно или съществено участие в миналото; което би препазило срещу призоваване на агитка от случайни или създаване на фалшиви акаунти за да се спечели гласуването.

според мен е добро и правилно.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.09.05 21:52



Дотук преброих два невалидни гласа на хора, които са гласували без да имат 25 мнения в клуба към момента на гласуването. Няма да ги трия, но и няма да ги броя накрая. Кой има 25 мнения в клуба може да провери всеки, без да е необходимо да е модератор.

моля да ги маркираш сега (с отговор на мнение или добавяне на бележка в техния глас) или да ги изтриеш. първото е за предпочитане.

така че да няма оспорвания за "преброяване на гласовете в тъмна стаичка" после




Тема Re: Невалидни гласовенови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.09.05 22:38



добре де, нарочно го написах така, защото всички заинтересовани могат да броят. ама като държите да кажа, ок:

dukolenkov. Броят на мненията е осем, съдържанието няма да коментирам.
и

nikolaos. Брой на мненията 20. За качеството пак не ми се коментира.

Ако искате да видите колко мнения имат в клуба е просто: кликвате по ника на човека, излиза рамката с неговите данни. Под нея има надпис "Покажи всички мнения на портебителя". Мнения могат да се търсят и от предишните години и само в клуба и във всички клубове и т.н.



Тема Уточнениенови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.09.05 23:05



8. В теми, обявени от модераторите като "ТЕМА ЗА ГЛАСУВАНЕ", имат право да гласуват потребители, чиито профили са създадени ПОНЕ 1 МЕСЕЦ преди датата на старта на гласуването и имат НАД 25 МНЕНИЯ.

Това е въпросното правило.

Въпросното правило беше добавено от мен и боян, докато бяхме модератори с явната цел да не се стига до спекулации с току що регистрирани никове и изкуственонабъбващи гласове. Правилото се е използвало и за избирането на мен и на Сам и на Джейти, без да се тълкува по допълнително/ако може да се каже тълкува-защото е повече от ясно какво е написано-не е упоменато в кой клуб трябва да са 25-те гласа/. Забелязвате ли обаче, че никъде не пише че мненията задължително трябва да са САМО в нашия клуб? Незнам Сам откъде си как си го е насосал. Когато ние бяхме модератори, нямаше тази възможност да се проверява всеки потребител колко мнения е написал във всеки клуб. Това означаваше тема по тема да се търсят мнения...

Наистина е по-удачен методът, който той е "самоналожил", но не на място,не може-такива решения се взимат по друг начин. Вероятно след изборите чрез гласуване.

Ако сега ще се вдига скандал от "засегнатите" от първото гласуване госпожички - моля да си го спестят!!! Мога да се откажа от двата гласа, които са в моя полза-така или иначе няма да спечеля изборите. Стига мир да има и писаците да липсват!!!

Намирисва ми, че това е изфабрикувано, за да бъда ощетен...



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.09.05 23:27



Това че си модератор, по абсолютно никакъв начин не ти дава право да правиш оценка на мненията на потребителите в клуба.

Какво означава на ръба на валидността?! Това едно от най-новите ти понятия за относителност ли е?! А всъшност дали не бъркаш Eмото с Истинският Емо?



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 02:47



Наистина е по-удачен методът, който той е "самоналожил", но не на място,не може-такива решения се взимат по друг начин. Вероятно след изборите чрез гласуване.

Ако сега ще се вдига скандал от "засегнатите" от първото гласуване госпожички - моля да си го спестят!!! Мога да се откажа от двата гласа, които са в моя полза-така или иначе няма да спечеля изборите. Стига мир да има и писаците да липсват!!!

Намирисва ми, че това е изфабрикувано, за да бъда ощетен...


абе я стига глупости!
(бих казал "и педераски номера", ма да не земе да се обиди някой)

ба! представям си Сам как сън не го фаща и се чуди, и се мае - как да те прецака! на кого мислиш му дреме дали ще загубиш избора с голям, или с малък брой гласове?

щом ти и Боян сте писали правилото, къде сте блеяли - и кому к(акво) държали, че не сте добавили "в клубовете" или "в клуба" за яснота?

разбирай се със Сам за тълкуванията, но си отбележи, че не си прав за смешния плач в последните три абзаца!

пп. това на три пъти го преписвах, във все по-кратка и мека форма




Тема Re: Невалидни гласовенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 02:49



хм, за тези две неща си общо взето прав...



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 03:07



щом ти и Боян сте писали правилото, къде сте блеяли - и кому к(акво) държали, че не сте добавили "в клубовете" или "в клуба" за яснота?


Достатъчно ясно е. Не е задължително 25-те мнения да са само в този клуб. Ако трябваше да са само тук, щеше да е изрично написано.

Че си го е самоналожил-така си е. Не ми е за двата гласа, които ще загубя, защото знам, че няма да спечеля, а ми е за хората които са ме подкрепили. Общо взето тези избори за нов модератор се превръщат във фарс на своеволията.

Добре познавам стила ти, затова ти благодаря че си се самосезирал

Редактирано от BBourgas на 20.09.05 03:18.



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано20.09.05 03:29



Да, много е мъдро някой да пише в Тунинг на коли или в Бродерии и плетки, а после да дойде да гласува за модератор в АиА :-) Изключително целесъобразно.

Да кажем, че по онова време не е имало възможност мненията да се броят по клубове. Сега има. И изобщо не е първото нещо, което ще трябва да се преформулира срещу дупки. Разбирам че някога може и да е имало техническа невъзможност да се провери, но да се държи човек със зъби за него е меко казано... аре да не казвам, че вече намалям хапчетата :-))) На това му викат да се държи за буквата, вместо за духа на правилото. И ето защо.

Чух някъде идея, че смисълът на това да се броят мненията във всички клубове било че потребителят можело само да чете, да не пише и затова да нямал мнения. Ми тогава защо изобщо ще се слага долна граница на броя мненията? Ами аре, то човекът може да чете АиА без да пише, но да има 25 мнения в клуб Астрология. И после да си пусне първото мнение за глас за модератор. Ами то може и да чете без изобщо да е регистриран!

Ако целта на срока е да се предотврати манипулация на изборите, ми то с разпростиране върху всички клубове пак се отваря врата за манипулация. Мобилизираш тоз-онз познат от Пипи Дългото Чорапче и Майкъл Джексън да дойдат да гласуват. Нищо че тука не пишат, а там някъде имат 125 мнения. Като историята на ДПС с автобусите от Турция, била тя истина или лъжа.

Ако някой вижда някаква логика да се броят мненията във всички клубове нека моля да я изясни. Особено ще се радвам да е ББургас, който така отблизо ни обясни духа на правилото (да се затвори врата за манипулация), а по посочените от мен аргументи противоречи на този дух, захапвайки буквата му (отваря вратичка за манипулация).



Тема Re: Уточнениенови [re: нopтвeн]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 03:56



много ми е интересно защо съществуват тези правила, след като и модератора не ги спазва? в други ден на някой от модераторите може да му хрумне нещо друго и да си го направи, без да се допита до клуба, както всъшност и се случва за втори път. Само защото това е в духа на правилото и не трябва да се държи на буквата. тълкувания, тълкувания на килограм-два гласа минус за ббургас, но за единият на мартир ще си помислим... правилата по които са избрани и всички модератори досега без да има проблеми, до момента в който се появи проблем, просто защото се оказа, че има хора които ме подкрепят.



Тема Re: Уточнениенови [re: нopтвeн]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 04:02



всъщност на мене ми беше все едно как се броят, но сега ми даваш идея, каква лошавина може да се случи, ако не се искат мнения от този клуб.

да речем аз съм Груйчо, и пиша само в клуб Скинхед или Неонация и аз там съм тартора. и един ден решавам да им видя сметката на тея гнусни педераси в съседното клубче. не че съм чел и влизал там, ма просто не мога да ги дишам. ше им вратна кранчето. идвам и се кандидатирам за модератор и ще въведа правило "кой не е ебал повече жени от мъже или е анално податлив, не може да пише тука". подканвам бандата от мои юнаци да дойдат и да ме подкрепят и ставам модератор. победа за националсоциализЪма! наред са евреите. ако са толкоз тъпи да имат правила като хомотата де!

Редактирано от uncool на 20.09.05 04:06.



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 04:09



да бе ама защо не се сети по-рано за това?

в момента не става въпрос за въпросния груйчо или бандата му, проблема е само заради това че гласивете са за мен...



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 04:14



на мен пък ми е много интересно кой ги пише тея правила (да е**!), че са толкова неясни! правила, които ни Сам, ни Джейти промениха, ма все те са криви, че все чели, ма недоразбрали!

келяви модератори... фюрер ни трябва, за да възтържествува Правдата!

Едни са правилата, и ББургас е техният п(р)орок !!



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 04:25



на мен пък не ми е ясно след като са толкова неясни какво направиха джейти и Сам да ги направят по-ясни, нека само да припомня, че Сам, малко след като подадох оставка обеща, че ще прави предложения за промяната им. Как така бяха толкова ясни докато се избираше Сам и джейти и никой не си ги изтълкува както сега и никой не писна?!



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 04:26



Достатъчно ясно е. Не е задължително 25-те мнения да са само в този клуб. Ако трябваше да са само тук, щеше да е изрично написано.

можеш да ми се довериш, че не е достатъчно. иди пред огледалото и напляскай онзи, който е писал правилата

Че си го е самоналожил-така си е. Не ми е за двата гласа, които ще загубя, защото знам, че няма да спечеля, а ми е за хората които са ме подкрепили. Общо взето тези избори за нов модератор се превръщат във фарс на своеволията.

я стига дрънканици, това е демагогия!
помисли си за Лъжливото Овчарче, дето викало, викало... но никой вече не му вярвал. така и ти сега си подкопаваш доверието на другите.

Добре познавам стила ти, затова ти благодаря че си се самосезирал

а! ето затова не бих искал аз да съм модератор.
понеже не съм блага душица, бих се изкушил да въведа Ред и Дисциплина (и в частност да ти откъсна главата КОГАТО правиш глупости. нищо лично). което не е по християнски и богоугодно.



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 04:32



да бе ама защо не се сети по-рано за това?

ми ко да пра'а кат съм проз и мога да грея само с отразена светлина от нортвен...

в момента не става въпрос за въпросния груйчо или бандата му, проблема е само заради това че гласивете са за мен...

ебаси, не съм очаквал сам да го напишеш това. очаквах да чуя какви ли не високоморални доводи, ма не и да си кажеш простичко, по ленински, къде те стяга чепика :)



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 04:38



можеш да ми се довериш, че не е достатъчно. иди пред огледалото и напляскай онзи, който е писал правилата

къде спа мило клубарче ункуул да направиш опровержение в самото начало като ги писахме правилата с боян? след като си такъв голям активист за правдата и си тук доста преди сам?

я стига дрънканици, това е демагогия!
помисли си за Лъжливото Овчарче, дето викало, викало... но никой вече не му вярвал. така и ти сега си подкопаваш доверието на другите.


от ясна по-ясна ми е заложената безгранична добронамереност на сам. в случая има просто как да се замаже положението, но съм уверен че би го направил отново и отново само за да ми попречи дори и да бях фаворит и да водя с 15000 гласа, за да ми го върне тъпкано за някои неща...

А за другите работи с откъсването на глави... ще се оплача на джемини за заплаха свързана със сексуална мотив, дупе да ти е яко!



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 04:42



рядко съм изкрен



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано20.09.05 07:08



> до момента в който се появи проблем, просто
> защото се оказа, че има хора които ме подкрепят.

Хихи
Неоснователно се величаеш според мен :-)))

(1) Ако според теб точно такива хора те подкрепят (които не са писали "достатъчно" в клуба), то няма нищо величаво за теб, точно обратното даже.

(2) Ако според теб те подкрепят хора, които пишат често, пак няма нищо величаво за теб в историята около правилото, понеже то не накърнява гласовете в твоя полза, а тези против теб.

(3) Ако те подкрепят хора и от двете страни, проблемът пак изобщо не опира до теб, понеже правилото хич не ти влияе.

Така че послез малко на земята.

Проблемът сам по себе си не е свързан с теб, проблемът е в правилата и формулировките им, които допускат различни тълкувания.

Иначе аз се подразних не от това кой за кого бил гласувал, а от настойчивостта в мението, с която поддържаш едно абсурдно тълкувание на правилото. Но това вече не е проблем на клуба, нито твой.

Редактирано от нopтвeн на 20.09.05 07:13.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: BBourgas]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано20.09.05 10:22



"ръбът" беше моя формулировка
С нея имах предвид, че Емото има 24 мнения в клуба. 25тото е гласът му.

Under the knife - they'll cut you out of me
Maybe love's imitation is life...

Редактирано от WebMister на 20.09.05 10:26.



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано20.09.05 11:06



Гласът на Мъррр също не трябва да се смята за валиден според мен. 'айде да пием по една ракия и да не трошим нерви за дреболии.



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 12:42



за смешния плач

Вързано ду** колкото повече го ч****, толкова по-сигурно кефа ще дойде.





Тема Re: Уточнениенови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 13:21



Проблемът сам по себе си не е свързан с теб, проблемът е в правилата и формулировките им, които допускат различни тълкувания.

В 99% от случаите, когато някой си позволява да тълкува "Правила" както намери за изгодно, то той определено е или гласоподавател без шансове, или е услужливо гласче в изборната ситуация на принципа "ако не съм със силният на деня значи съм против него, я по-добре да ...".

Много е показателно, че позициониралите преимущество в този момент не тълкуват и условието, че
"Клуб "Адам и Адам" представлява форум за всякакви дискусии между мъже с хомосексуална или бисексуална ориентация....

Добре дошли са всички, независимо от сексуалната си ориентация и пол, "


Значи,
Клуба е за Адам с отношение към друг Адам, които са мъже!
Добре дошлите с друга ориентация и пол са гости на "Адам и Адам" с изискване за съблюдаване на поведение покрай Адамовците.
Добре дошлите (гостите) защо им се подменя статуса, при цялото ми уважение, особено към дамите-гост?

Нищо лично!





Тема Re: Невалидни гласовенови [re: pensif]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 14:29



след като досега не са имали какво да кажат?

В добавка!

Защо трябва основен критерии за активност да е участието във всяка тема? Много никове, зад които стоят спокойни, уравновесини и некомфликтни личности, когато не желаят да коментират или участват в спорове или теми нетипични за тяхния натюрел, да стават неудобни когато трябва. Всеки гей в АиА поддържа присъствие според желанието си. Това, че не клечиш пред компа, не експлоадираш за щяло и нещяло, не припяваш на 10-тината активни (незнайно от какви подбуди), да те прави виновен в Клубното пространство за свободен достъп по качество и количество.

Да разтоварваш язвителност, емоции, лична неудовлетвореност, маневри от интерес и т.н., не може да е дейстие което да заслужава толеранс или модел за уважение.

Нищо лично!




Тема Re: Уточнениенови [re: нopтвeн]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 14:59



да бе, разбира се че проблема ще е в мен. правилата са несъвършени, но никой не направи нищо, за да се променят. сега обаче когато се гласува започват разни тълкувания, които досега на никой не са му хрумвали наум... и всичко това се прави за доброто на клуба, своеволно от модераторите, на които утре може да им хрумне нещо друго



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Kurvoazie]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано20.09.05 15:09



не схванах... това, което си написал в отговор към мен, към кого точно е адресирано...съгласяваш се с мен или критикуваш това, което съм написал...

никой никого не може да накара да пише против волята си... аз това се опитвах да кажа - защо някой трябва да пише мнения на конвейер, след като няма какво да каже или не иска? само за да гласува?? малко странно изглежда откъм мотивация...

и ще го кажа за пореден път: форумът СЕ ПРАВИ от пишещите, от желаещите да дискутират, каквито и да са те, колкото и да са интересни, скучни, заядливи, скандални, интелигентни, "ограничени", "госпожички", "големи мачовци" и т.н.... ако няма кой да пише, няма да има и форум... пишещите не са избирани с конкурс, нито богоизбрани, напротив - който иска, може да се включи по съвсем лесен начин - с една регистрация в дир-а.

който иска да има какво да се чете и то да е това, което му харесва и т.н., начинът е ясен...

иначе на критики отстрани и дълбокомъдри коментарии свише, всеки е способен...

Правилото за необходим брой мнения при гласуване съществува в клуб АиА... за да се е стигнало до него, значи е имало повод, имало е защо... както бе обяснено - от съображения за "познатост" до някаква степен в клуба. Даже си спомням, че първоначалното предложение за това правило беше 100 мнения в клуба и определена активност в последните няколко месеца. Както се вижда, това, което имаме днес, е доста по-смекчен вариант. Може да не е идеално, но парира някои евентуални "извращения", като възможността който и да е да се меси и да гласува за неща, които всъщност ПРЯКО не го касаят (че то иначе всеки ник в дир-а може да иска да гласува с претекст, че чете редовно... ама модераторът няма права над действията на само четящите, нали?)....

Така че ако някой се сеща за някакъв по-добър начин за отчитане на "активност" и "редовност" във форума, за "познатост" и за определяне кой има право на глас, да каже... явно много неща има за обсъждане относно правилата след изборите. Които така или иначе утре най-сетне май ще свършат...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 20.09.05 15:47.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.09.05 15:15



В 99% от случаите, когато някой си позволява да тълкува "Правила" както намери за изгодно, то той определено е или гласоподавател без шансове, или е услужливо гласче в изборната ситуация на принципа "ако не съм със силният на деня значи съм против него, я по-добре да ...".
Някак си се почуватвах некоректно засегнат от това невярно твърдение...

Що се отнася до примера от правилата - не разбрах какъв е проблемът с цитираните от теб изречения.
Сапун Бебе се прави за да могат да се къпят бебетата така, че да не им се зачервява и раздразва кожата. Но той може да бъде ползван от всички желаещи - без значение на колко години са.
Къде виждаш противоречие в случая. Никъде. Къде виждаш противоречие в текстовете за идеята на клуба и изречението, че всички са добре дошли да се включат и да постват? Не разбирам.
Предполагам при доброжелание под всеки бик може да се намери стадо теленца.

Редактирано от prinyo на 20.09.05 15:16.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: pensif]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 15:27



Допълних те.

Грозните намеци и квалификации, раздаването на статукво при наличието на никове които са повече от тактични в дадени моменти, кгатото някой се възползва от това, изглежда недобър маниер. За мен, видимо и за теб.

Подкрепям те в принципа!

Редактирано от Kurvoazie на 20.09.05 16:54.



Тема Re: Уточнениенови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 16:51



Цитираното"В 99% от ..." , prinyo,
в стил мнение>основание, че "някак си" те докосва, повярвай ми, ме изненадва. Отдавам реакцията и изводите, на пропуск в посока неизчитане на нишката която продължавам. Освен да влизаш в роля на защитаващ по принуда. И `що се набутваш в категорията гласоподаватели за които пиша?

Ще си позволя да ти попреразкажа някои нюанси заради които се намесих в чатене на ниво, с риск да ме заподозрят в адвокатсктване, та
свежо се разменят реплики в които основно се доподчертава колко правотата е на страната на нападащия.
Преди това, забелязах, едно женско гласче на фона на мъжкия хор в темата за "Гласуване.."
Веднага (той и ника сам си признава че може и да бърка), се замислих - "това е клуб за МЪЖЕ със сексуална ориентация.... и това е казано ясно. Останалите по ориентация и ПОЛ се оказват гости."
И,
`хора от нападки над ник ( BBourgas, който, в чест на истината, си е попроменил тона в последно време ((точен, без изблици и настървеност))) започна да прилича на разправа. А се пропуска, според мен, от нападащите ВВо..., че (познати) женки гласовете в подкрепа на които и да е номиниран, могат да се оспорват. Това, много елегантно съм го намекнал, защото всички които си раменят мисли за правилата на форума е хубаво да оглеждат и това.

В твоя пост (няма да трупам определения) обаче виждам,че използваш информация от проведения ни делови разговор в неделя, където неангажиращо си споделяхме и странични неща. От споделеното от мен, от впечатлението което съм оставил в теб ти направи двоен удар под кръста. Не е некоректно, не е ненормално, живота е такъв. Свикнал съм да го живея както дойде. И ще спра до тук!

Нищо лично!



Редактирано от Kurvoazie на 20.09.05 17:05.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.09.05 17:08



КАКВА ТОЧНО ИНФОРМАЦИЯ СЪМ "ИЗНЕСЪЛ"?

Шантажът е кофти линия за самозащита. Много кофти....



Тема Re: Уточнениенови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 17:51



Извинявай,
пак виждам че не четеш открай до край и с разбиране! Не, че е задължително.
Имам впечатления от други твои участия в дискусии, че си от умеещите да четат. Не искам да си променям мнението, че си от позволяващите си да про`читат само това което им изнася.

Водиш ме в посока, която не приемам. Това е улица без изход.
Знаеш, че не прилагам некоректни методи! Каквото и да ми струва!

Предлагам да гледаме на живота тъкъв какъвто е, без емоция и велико сложно.
Ако държиш да продължим в посока с изход, мога да ти разкажа една история, която се оказва валидна за нас гейовете, открити или не, извода от която беше много поучителен и валиден от наблюдения които съм правил. В момента се случи пак гейска реакция, която хетерото (следователи професионалисти) познават.



Редактирано от Kurvoazie на 20.09.05 18:20.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.09.05 17:57



Прост въпрос, обаче няма отговор....
Питам отново - просто и ясно. Какво означава това:
В твоя пост (няма да трупам определения) обаче виждам,че използваш информация от проведения ни делови разговор в неделя, където неангажиращо си споделяхме и странични неща.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано20.09.05 22:05



Аз самият не съм далеч от подобна идея - че клубът е на "мъжете с хомосексуална или бисексуална ориентация", а останалите са гости. Всъщност вярвам в това!

По отношение на гласуването обаче ще се сблъскаме с доста проблеми.

Имам предвид, че полът на участниците (доста от които само и единствено виртуални) може да се установи само чрез местоименията, които използват, говорейки за себе си. А както знаете, някой от момчетата говорят за себе си в женски род и се обръщат към други пак така... Днес гледам тема от момиче, което би искало да е гей... Що пък да не се представя виртуално за такъв?... На мен лично не ми е трудно да приема, че някой от момичетата, пишещи редовно тук всъщност са мъже с мустаци... А на теб?

Е кво? да пия кафе с всички наред за да се убедя, че местоимението което използват за себе си съответства на първичните им полови белези преди да допусна да гласуват??? Или в мнението с гласуването да декларират "Аз съм мъж, гей (бисексуален). Гласувам за..."

(обосновката ми не е идеална, сам виждам дупки в нея, ама като за първо време става).



Тема Re: Уточнениенови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано20.09.05 23:21



Ами вземи някакво решение де.
На предишни избори жени не гласуваха. Сега изчаквам да видя дали допускате да гласуват, за да знам да си давам ли гласа. Това е новост и поне я обявете.



Тема Re: Уточнениенови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано20.09.05 23:50



Сam,
найстина в отва отношение може да се стигне както до патова, така и до комична ситуация. Разпознаването си става чрез посещаемост. От едно количество постове се свиква с ника и така се запомняме (предполагам).
Открехнах този нюанс в правилата само заради познатите женски никове, които прескачат от ЕиЕ. Нещо, повече от нормално. Не толкова да бъдат игнорирани, сега, при гласуването (те могат да се окажат важни за всеки фаворит/номиниран), защото не знам как е ставало при предишни гласувания, а с цел да се оглежда и тази подробност. Мисля, че обективно решение лесно можеш да вземеш.

Честно е срямо номинираните.

Повода да пиша за това не е за нищене.





Тема Re: Уточнениенови [re: eлия]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано21.09.05 01:28



dexter_sum



mireto:)


Мъррр


Никой не ги е разкритикувал. Все девойки, какво те спира да си дадеш гласа?



Тема Re: Уточнениенови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано21.09.05 07:39



На предишни избори жени не гласуваха

Това е от "фактите", поднесени по типично твой начин. Имам предвид, че не са факти.

Жени, докато не приемем друго, имат право да гласуват в клуба. Има достатъчно прецеденти, че жени са гласували в клуба - наистина, само такива, които често пишат или са писали тук. Ето ти няколко линка, че при (почти) всички гласувания е имало и женски грасове:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1942154766&page=&view=&sb=
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1939680166&page=60&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1939023834&page=68&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1939025457&page=68&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1944311460&page=146&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=aa&Number=1944320438&page=146&view=collapsed&sb=5

Та, по този въпрос няма защо да вземам решение.



Тема Re: Уточнениенови [re: Sam]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано21.09.05 08:50



Изобщо не се бях замислила, че по полова принадлежност, може да нямам право да гласувам. Клубът ми харесва.А между жените има много повече, които ви разбират и подкрепят, отколкото сред "мачовците". Е, понякога, като видя някой готин мъж-гей, си викам Каква загуба за женската половина на човечеството!



Тема Re: Уточнениенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.09.05 14:00



дефакто никой не знае че си жена. няма и как да се докаже



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.09.05 14:09



всъшност жени вече гласуваха в рестартираните избори, както и в сегашните. муша-буша, декстър_съм, мирето:) ect. Техните гласове стоят непокътнати, така че не вярвам да има проблем и ти да гласуваш



Тема Re: Уточнениенови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 14:39



На предишни избори жени не гласуваха. Сега изчаквам да видя дали допускате да гласуват

Дали се допуска!?! Очевидно, че Елия намира основание и логика да се съмнява че е редно. В "Правилата" е повече от ясно за кого е основан Клуба и кой се смята за член (гласоподавател).

Да погледнем и какво ще става когато има избори в Клуб Ева и Ева! Мъжко пришествие. И като се прикачим за изискването 25 мнения (лесно изпълними), свободно ще можем да объркаме сметките, както си пожелаем. Дали, дамите, които се чустват в женското си обкръжение във свои води, ще изпитват спокойствие. Дали, когато номинирана дама спечели с мъжки гласове останалите ще смятат, че това е истинското мнение на женската членска маса. Ще излезе, че избори се печелят с помоща (може би от интереса) от номинант - нечестно.

Много ще е важно, след гласуването, да се забележи от всички - колко хора ще участват в избора.

Нищо лично!




Тема Re: Уточнениенови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 15:00



докато не приемем друго, имат право да гласуват в клуба

естествено, няма какво да се приема. В правилата е указано за кой е създаден Клуба. Решение не може да се взима, правилата трябва да се спазват до тяхната промяна. А, това, че до сега се е случвало нарушение без никой да обърне внимание, си е просто 'грешки на растежа' в Клуба.

клубът е на "мъжете с хомосексуална или бисексуална ориентация", а останалите са гости. Всъщност вярвам в това!

След като си написал това и сляп като му го прочетат ще реши, че клуба е за МЪЖЕ с едикаква си орентация. Това, че ти вярваш в това сега, е не защото мъжът се е събудил сега в теб! Ние всички, независимо от сексуалната си ориентация СМЕ СИ МЪЖЕ.

ЗА БОГА, НЯМА ЛИ МЪЖЕ В КЛУБА?

Елия, женитe, ли трябва да ни подсказват, че сме си И МЪЖЕ.

Редактирано от Kurvoazie на 21.09.05 15:28.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 15:23



Клубът ми харесва.

Да приятно е. Гейовете в женска компания се държат подчинително. Това си е удобно за тях. С едно погледче, могат да засегнат "ранимата гейска душа". Но, докато не проговори МЪЖА оттатък, си мисля.
Жените които бягат от "мачовците" са или властни (което си е неизгодно за тях) или просто защото не могат да ги имат, си мисля.

Не съм забелязал гей да бяга от мачо. Знае се, че няма да му е зле с него. А, ако побегне, отказва се от солта на живота! То и за жените трябва да е така!!! Нали???

Нищо лично!




Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия ()
Публикувано21.09.05 18:40



О не... поне докато се подвизавам в Ева и Ева, ще се боря докрай никога да не се допусне мъже да гласуват в решения, касаещи един изцяло женски клуб. Да не говорим пък да се избере модераторка с мъжки гласове - това е просто невероятно, според скромното ми мнение. Ако някой толкова се кефи, че да се прави на жена и го прави успешно, нека гласува. Докато го мислим за жена - всичко е ок.
Но тук става дума за Адам и Адам и какво ще правите - вие си решавате. Щом може да гласуват жени - ще гласувам и аз, заедно с другите момичета.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано21.09.05 18:45



Ние не можем да любим истински слабите -
само сме ласкави с тях и добри,
главите им на коленете си слагаме,
жалим ги като верни сестри.

Силните - те са, които завинаги
слагат върху ни властна ръка.
Като лозници край тях се вием
и се вливаме в тях, сякаш ручей в река.

Те ни правят кралици и свои неволници,
те никога не ни принадлежат съвсем.
Ала с тях ний узнаваме полет и болка,
тях обичаме ний, додето умрем.

Клубът ми харесва защото няма скандали, обиди и просташко държание.



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия ()
Публикувано21.09.05 18:45



Понеже се обръщаш и към мен в твоя постинг - ще си кажа мнението.
Именно защото има много мъже в клуба, е такава ситуацията.
Ако ме разбираш, какво искам да кажа.
Женската компания е приятно нещо за определен кръг от мъжете... и в това няма нищо лошо!



Тема Re: Уточнениенови [re: Kurvoazie]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано21.09.05 19:28



Като се поразмислих, май си прав. Клубът има своето очарование точно защото пишат Мъже. Мъжкият клуб се е пръвърнал на кокошарник. Ако и тука нахлуят жени, не знам какво ще стане.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 19:33



Признавам си, беше ми приятно да прочата стиховете.

Втори и трети, като че са ми точни. `Що ли Господа не ми е пратил жена, която да приема силния така. И силния, в своята слабост, има нужда от упора.

Клубът ми харесва защото няма скандали, обиди и просташко държание.

Днес се разходих в ЕиЕ. Попаднах на две коренно различни теми. Едната беше изпъстрена с `обиди и просташко държание`. Малко онемях.... Не ми се цитира, че е грозна работа. Другата, за любовта, през погледа на лезбиен, и в по-обощените аспекти, ми припомни, колко липсва любов и обич на много от пишещите.
Хубаво е да се чете при Вас!

Много лично, беше....



Редактирано от Kurvoazie на 21.09.05 19:58.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mъppp]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 19:36





Срам ме е да кажа, че си права.....!



Тема Re: Уточнениенови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.09.05 19:51



Великолепно те разбирам.

Да, женската компания, жената, ако ти липсва (като присъствие или както и да е), то половината смисъл от живота ти е под съмнение. В същата сила, смятам, че важи и за жената.



Редактирано от Kurvoazie на 21.09.05 20:00.



Тема Re: Обсъждане на тема "Нов модератор"нови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано28.09.05 19:18



проба




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.