Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Невалидни гласовенови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.09.05 19:03



Абсолютно вярно!



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: martyr]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.09.05 21:49



Провокирате момчетата да "намерят какво да кажат" до 25 постинга за да им важат гласовете. Не знам до колко е правилно.

идеята явно е била да се зачитат гласовете само на онези, които са вземали дейно или съществено участие в миналото; което би препазило срещу призоваване на агитка от случайни или създаване на фалшиви акаунти за да се спечели гласуването.

според мен е добро и правилно.



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.09.05 21:52



Дотук преброих два невалидни гласа на хора, които са гласували без да имат 25 мнения в клуба към момента на гласуването. Няма да ги трия, но и няма да ги броя накрая. Кой има 25 мнения в клуба може да провери всеки, без да е необходимо да е модератор.

моля да ги маркираш сега (с отговор на мнение или добавяне на бележка в техния глас) или да ги изтриеш. първото е за предпочитане.

така че да няма оспорвания за "преброяване на гласовете в тъмна стаичка" после




Тема Re: Невалидни гласовенови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.09.05 22:38



добре де, нарочно го написах така, защото всички заинтересовани могат да броят. ама като държите да кажа, ок:

dukolenkov. Броят на мненията е осем, съдържанието няма да коментирам.
и

nikolaos. Брой на мненията 20. За качеството пак не ми се коментира.

Ако искате да видите колко мнения имат в клуба е просто: кликвате по ника на човека, излиза рамката с неговите данни. Под нея има надпис "Покажи всички мнения на портебителя". Мнения могат да се търсят и от предишните години и само в клуба и във всички клубове и т.н.



Тема Уточнениенови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.09.05 23:05



8. В теми, обявени от модераторите като "ТЕМА ЗА ГЛАСУВАНЕ", имат право да гласуват потребители, чиито профили са създадени ПОНЕ 1 МЕСЕЦ преди датата на старта на гласуването и имат НАД 25 МНЕНИЯ.

Това е въпросното правило.

Въпросното правило беше добавено от мен и боян, докато бяхме модератори с явната цел да не се стига до спекулации с току що регистрирани никове и изкуственонабъбващи гласове. Правилото се е използвало и за избирането на мен и на Сам и на Джейти, без да се тълкува по допълнително/ако може да се каже тълкува-защото е повече от ясно какво е написано-не е упоменато в кой клуб трябва да са 25-те гласа/. Забелязвате ли обаче, че никъде не пише че мненията задължително трябва да са САМО в нашия клуб? Незнам Сам откъде си как си го е насосал. Когато ние бяхме модератори, нямаше тази възможност да се проверява всеки потребител колко мнения е написал във всеки клуб. Това означаваше тема по тема да се търсят мнения...

Наистина е по-удачен методът, който той е "самоналожил", но не на място,не може-такива решения се взимат по друг начин. Вероятно след изборите чрез гласуване.

Ако сега ще се вдига скандал от "засегнатите" от първото гласуване госпожички - моля да си го спестят!!! Мога да се откажа от двата гласа, които са в моя полза-така или иначе няма да спечеля изборите. Стига мир да има и писаците да липсват!!!

Намирисва ми, че това е изфабрикувано, за да бъда ощетен...



Тема Re: Невалидни гласовенови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.09.05 23:27



Това че си модератор, по абсолютно никакъв начин не ти дава право да правиш оценка на мненията на потребителите в клуба.

Какво означава на ръба на валидността?! Това едно от най-новите ти понятия за относителност ли е?! А всъшност дали не бъркаш Eмото с Истинският Емо?



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 02:47



Наистина е по-удачен методът, който той е "самоналожил", но не на място,не може-такива решения се взимат по друг начин. Вероятно след изборите чрез гласуване.

Ако сега ще се вдига скандал от "засегнатите" от първото гласуване госпожички - моля да си го спестят!!! Мога да се откажа от двата гласа, които са в моя полза-така или иначе няма да спечеля изборите. Стига мир да има и писаците да липсват!!!

Намирисва ми, че това е изфабрикувано, за да бъда ощетен...


абе я стига глупости!
(бих казал "и педераски номера", ма да не земе да се обиди някой)

ба! представям си Сам как сън не го фаща и се чуди, и се мае - как да те прецака! на кого мислиш му дреме дали ще загубиш избора с голям, или с малък брой гласове?

щом ти и Боян сте писали правилото, къде сте блеяли - и кому к(акво) държали, че не сте добавили "в клубовете" или "в клуба" за яснота?

разбирай се със Сам за тълкуванията, но си отбележи, че не си прав за смешния плач в последните три абзаца!

пп. това на три пъти го преписвах, във все по-кратка и мека форма




Тема Re: Невалидни гласовенови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 02:49



хм, за тези две неща си общо взето прав...



Тема Re: Уточнениенови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано20.09.05 03:07



щом ти и Боян сте писали правилото, къде сте блеяли - и кому к(акво) държали, че не сте добавили "в клубовете" или "в клуба" за яснота?


Достатъчно ясно е. Не е задължително 25-те мнения да са само в този клуб. Ако трябваше да са само тук, щеше да е изрично написано.

Че си го е самоналожил-така си е. Не ми е за двата гласа, които ще загубя, защото знам, че няма да спечеля, а ми е за хората които са ме подкрепили. Общо взето тези избори за нов модератор се превръщат във фарс на своеволията.

Добре познавам стила ти, затова ти благодаря че си се самосезирал

Редактирано от BBourgas на 20.09.05 03:18.



Тема Re: Уточнениенови [re: BBourgas]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано20.09.05 03:29



Да, много е мъдро някой да пише в Тунинг на коли или в Бродерии и плетки, а после да дойде да гласува за модератор в АиА :-) Изключително целесъобразно.

Да кажем, че по онова време не е имало възможност мненията да се броят по клубове. Сега има. И изобщо не е първото нещо, което ще трябва да се преформулира срещу дупки. Разбирам че някога може и да е имало техническа невъзможност да се провери, но да се държи човек със зъби за него е меко казано... аре да не казвам, че вече намалям хапчетата :-))) На това му викат да се държи за буквата, вместо за духа на правилото. И ето защо.

Чух някъде идея, че смисълът на това да се броят мненията във всички клубове било че потребителят можело само да чете, да не пише и затова да нямал мнения. Ми тогава защо изобщо ще се слага долна граница на броя мненията? Ами аре, то човекът може да чете АиА без да пише, но да има 25 мнения в клуб Астрология. И после да си пусне първото мнение за глас за модератор. Ами то може и да чете без изобщо да е регистриран!

Ако целта на срока е да се предотврати манипулация на изборите, ми то с разпростиране върху всички клубове пак се отваря врата за манипулация. Мобилизираш тоз-онз познат от Пипи Дългото Чорапче и Майкъл Джексън да дойдат да гласуват. Нищо че тука не пишат, а там някъде имат 125 мнения. Като историята на ДПС с автобусите от Турция, била тя истина или лъжа.

Ако някой вижда някаква логика да се броят мненията във всички клубове нека моля да я изясни. Особено ще се радвам да е ББургас, който така отблизо ни обясни духа на правилото (да се затвори врата за манипулация), а по посочените от мен аргументи противоречи на този дух, захапвайки буквата му (отваря вратичка за манипулация).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.