Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 18.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови  
Автор prinyo ()
Публикувано20.07.05 17:36



Представители на четири от петте организации в България, работещи в областта на правата и социалното добруване на гей, лесбийки, бисексуални и транссексуални се събраха в понеделник за да обсъдят възможностите за съвместни действия и инициативи. БГО Джемини, фондация Куиър България, ресурсен център Билитис и спортен клуб Тангра декларираха желанието си да загърбят противоречията и да работят съвместно по въпроси и инициативи, касаещи ЛГБТ у нас.
Всички присъстващи на срещата се обединиха около становището, че за да стане по-ефективно ЛГБТ движението у нас е необходимо да се преодолеят факторите, които досега пречеха на организациите да комуникират адекватно помежду си и да действат кооординирано - помагайки, а не пречейки една на друга.
Представителите на Джемини, Куър България, Тангра и Билитис се споразумяха да поддържат по-тесен контакт, да засилят обмена на информация помежду си, да се подкрепят в различните начинания.
Първите стъпки в тази насока ще са опит за изработване на единна позиция по участието в колективен съдебен иск срещу председателя на коалиция Атака Волен Сидеров, както и организиране на различни събития по време на гей празниците във Варна през август.
БГО Джемини бе представена на срещата от Павлин Стойчев - председател на УС, Аксиния Генчева - изпълнителен директор, Драгомир Иванов - член на УС, служители и активисти. За Фондация Куиър България присъстваха членът на УС Дим Дуков и изпълнителният й директор Мартин Цветков. Спортен клуб Тангра бе преставляван от председателя си Петер Мьовс, а ресурсен център Билитис - от председателката си Моника Писанкънева.
Представители на спортен клуб Фет Кетс не уважиха срещата. Член на ръководството на клуба каза за Момчето.ком, че Фет Кетс не е гей клуб. Той обясни, че липсата на разписан по точки дневен ред на срещата не е дал възможност на клуба да прецени дали на нея ще се говори за спорт, което би било основание за тяхното присъствие. Предварително обявените теми - за сближаване на гей организациите и за участие в делото срещу Сидеров, не представлявали интерес за спортния клуб.







Докато писах новината бях изненадан да науча, че Фет Кетс не е гей клуб. Никъде - в нито един документ на клуба, не се споменава нищо за гей. Което е доста странно, защото именно инициаторите на отцепването на Фет Кетс от Тангра навремето твърдяха, че непосочването на гей тематиката в устава на Тангра е проява на страх и обезсмисля начинанието.Тангра обаче все пак има официален учредителен документ - Мисия, в която е декларирано че се занимава с гей спорт. Странни неща стават по света (,Милене)

Редактирано от prinyo на 20.07.05 18:58.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано21.07.05 21:25



Поздравления.
Това наистина може да доведе до повече полезност за всички.
Желая ви късмет!



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор Gary (човек)
Публикувано21.07.05 21:41



Много хубави новини . Крайно време беше.
Успех!



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано21.07.05 22:07



Смущаващото в иначе добрата инициатива е, че отново започват дребнави подхвърляния, в случая към Фет кетс, които като спортен клуб наистина работят отлично.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: BGMEN.COM]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.07.05 22:14



Нали прочете добре, че фет Кетс сами пожелаха да останат встрани от процеса.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано21.07.05 22:29



Да, само че не виждам защо тяхното неучастие се обсъжда и специално. Така са решили.
А и те наистина са си чисто спортен клуб, аз това харесвам в тях-успяват да съберат много хора около спортните си дейности.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: BGMEN.COM]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.07.05 08:52



Не е конкретно тяхното. Струва си да се обсъжда нежеланието за диалог на когото и да е. В случая това са Фет Кетс. Ако други бяха проявили такова пренебрежение към другите си струваше да се подчертае и това. Но такива няма.
Иначе вярвам, че ако Фет Кетс се обърнат към някого с конкртни идеи и предложение, няма да има никакви проблеми да се работи с тях.
Но предполагам, че първо трябва да се уточнят те самите дали са гей клуб или не и дали искат да водят диалог с другите или не.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано22.07.05 11:18



Много интересно мнение си написал. Два негови пункта ми правят впечатление.
На първо място - това че смяташ за полезно да се обсъжда нежеланието на някого за диалог. Тоест, да обсъждаш резултата. Нежеланието е резултат. Резултата е следствие на някаква причина. Да се обсъжда един резултат, вместо една причина, си е просто чесане на езици според мен и не е стъпка в никаква посока.
На второ място - това, че казваш "други нежелаещи няма". Думите ти внушават, че всички хомосексуални хора - цялата общност, с изключение само на Фет Кетс - желаят и водят такъв диалог. Това е вярно само що се отнася до регистрираните съдебно организации и фондации, които са юридически лица. С уговорката, че не знам какво стана със Сензус - те дали се регистрираха или не...

Постинга ми е коментарен.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.07.05 13:18



Не мога да разбера смисълана постинга и какво искаш да кажеш с него.
Некоректно е да изопачаваш думите ми в плоскост причина - следствие. Аз разсъждавам върху нещата, които знам. Знам, че те не пожелаха диалог, но не знам защо. И не разсъждавам върху неща, които не знам. Това е само твой запазен специалитет.

Разбира се, че става дума само за регистрираните. Аз навсякъде съм писал за регистррианите. Къде точно прочете, че говоря за нерегистрирани???
А и ти като изпълнителен директор на Билитис не виждам какво против имаш.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано22.07.05 22:09



С други думи, ако направя паралел с политиката (слушам Панорама в момента), то ти би коментирал единствено факта, че НДСВ отказва участие в правителството и само мой, и на водещия Панорама запазен специалитет е, да се питаме ЗАЩО се е стигнало до един отказ и какви са причините. Разбира се и аз и той... сме толкова тъпи, че да разсъждаваме върху неща, които не знаем... но пък от друга страна си се намираме на работа... нали така..
Както и да е...
Та смисъла на постинга е... че докато не се запитате за нещо ЗАЩО е така, няма как да го контролирате и насочите в една или друга посока.

Аз съм ИД на Билитис на хартия. От една страна разбрах точно каква съм в Билитис, само преди месец. От друга страна, ако аз наистина бях ИД на Билитис, гарантирам, че Билитис нямаше да бъде на тази среща. Но пък нали и това беше една от основните причини да се оттегля от Билитис още в началото на тази година - като каквато и да съм се водила там - а именно, да си се съюзите и да не търсите причини за неуспеха да организирате хомосексуалното общество, извън вашите редици. Където именно са причините за неуспехите, според мен.
Та смисъла на тази част от постинга ми беше:
Милион човека да се смените там... в организациите... милион пъти няма да се научите, че на улицата има хора и че обединението идва не като се обедините декларативно там десетина лидери на пет организации, а като обедините хората навън... Тези хора... които не са ангажирани с усвояване на проекти, а за които са всъщност тези проекти... И докато не ги обедините тях.... няма друго обединение, освен декларативното и касаещо само част от лидерите на тези организации...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.