Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 18.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема поза - "активен"нови  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано20.07.05 20:55



Не ви ли се струва, че тези, които се представят за активни гейове пред хората много често го правят, заради имиджа? Аз имам много широки наблюдения, че голяма част от гейовете се представят за активни в хетеросексуалните среди, а понякога и в хомосексуалните, а на пасивните гледат леко презрително. Дори един от потребителите на този форум веднъж посъветва един юзър с ник "пасивенмъж" да не казва, че бил пасивен, защото щели да му се подиргават хората, а в същото време призна, че аналният секс му е приятен. Ама, че лицемерие! Ами тези хора не изпитват ли някакво уважение към гаджетата си?



Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано21.07.05 00:44



И аз съм го забелязал това. В сравнение със Запада в България има много сексизъм. Жената в много по-голяма степен е сексуален обект, а мъжът е този, който се възползва от сексуалния обект. Затова да си пасивен означава, че се отказваш от това да използваш сексуален обект и сам да се превърнеш в такъв. Което е унизително.

Това, което ме удивява, е, че жените в България не ги дразни да бъдат сексуален обект и дори това се пропагандира като модел на поведение. Вчера гледах едно шоу на Слави, в което той и Рангел Вълчанов се отнесоха по невероятно унизителен начин към едната от певиците. Извикаха я да пее на Рангел, който се беше излегнал на дивана в студиото. Тя трябваше да му пее нещо на микрофона(!), при което той я милваше по главата... Такова нещо в цивилизования свят не може да се случи. На следващия ден и двамата биха били обвинени в унизяващо отношение към жените. В нашия случай обаче всички им ръкопляскат, а въпросната певица сигурно се е почувствала поласкана от честта да бъде там. Забележете също как в шоуто на Слави ролята на жените е изцяло за удоволствие на мъжа. Те са безгласни в шоуто, те са танцьорките и певиците. Тези които говорят и пишат думите са само мъже. Това е най-гледаното шоу и налага модел на мислене и поведение в България.

За нас няма да стане по-лесно в България, докато на жените се гледа като на сексуален обект и докато за тях самите това е цел в живота. Това е много странно като се има предвид, че през годините на социализъм равенството на мъже и жени беше нещо важно. Имаше жени трактористки, електроженистки и т.н. Може би тогава сме прекалили и това, което се случва сега, е някаква реакция... Съжалявам, че не мога да се изразя много добре, защото не съм наясно с термините в тези хуманитарни области, но се надявам, че съм ясен.



Тема Re: поза - "активен"нови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано21.07.05 00:53



Тези които говорят и пишат думите са само мъже.

това не е съвсем вярно. има една жена, която е сценарист или режисьор на шоуто и много често Слави се обръща към нея в ефир и тя му отговаря през тонколоните.

с останалото съм съгласен

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано21.07.05 11:24



Има и много позьори, но:

Какво му е лошото да се чувстваш Активен и да практикуваш Пасивен анален секс?
Какво му е лошото да се чувстваш Активен и да практикуваш Пасивен орален секс?
...

Активността е нагласа в характера, а не специфично поведение в леглото. Въпреки това и тук има голямо размиване ... в една връзка може да се разберете ти да готвиш, той да мие съдовете ... кой е пасивен или активен в нея тогава.

Мисля, че с постинга си сезираш млади или незряли индивиди, които са оставили грозно впечатление в теб.



Тема Re: поза - "активен" [re: Гъзe]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано21.07.05 11:56



Какво им е активното на активните? Активни, как ли пък не, тия ги разправяй на баба ми. Чакат да ги задоволиш(орално, анално, мануално...) и докато активно се трудиш, оня седи като пън и мучи. Старая се да уважавам хората, но когато чуя някой да ми казва, че е "само активен" мнението ми за дадения човек доста се влошава. Това е върхът на сексуалния егоизъм. Че всеки гледа да задоволи сексуалния си нагон за сметка на някой друг-ясно. Но когато предварително заявиш, че видиш ли си "само активен" и дори една ръка няма да удариш от кумова срама... Е това е върхът на нахалството.
Напълно съгласен съм с гледната точка която jaytee изрази. Оставяйки настрана жените, бих добавил, че докато има хора които безропотно задоволяват "активните" без да се борят за правото на собственото си сексуално задоволяване, подобни субекти, ще си живеят преспокойно, пъчейки се гордо, биейки се в гърдите и крещящи: Аз съм активен! Активен, ама друг път.
Не на оралния и не на аналния секс за "активните"!!! Може набързо някоя ръчичка и толкоз. Ще ми бъдат "активни"...

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано21.07.05 14:09



jaytee вярно е това за унижението, макар че аз нямах точно това в предвид. Темата беше по - скоро за тези гейове, които са "активни" за пред хората, които позират "активност" и сякаш с гордост обявяват, че са активни, а всъщност това е лъжа, с която си пазят лицемерното достойнство унижавайки приятелите си едновременно с това.
martyr по думите ти излиза, че си точно такъв. Аз си спомням веднъж беше казал, че си активен под това може да се разбира само едно, не ми излизай с крилати фрази.



Тема Re: поза - "активен"нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано21.07.05 16:17



Аз под активен обикновено разбирам, който не си дава.... ахъм. Шокиращо е това което говориш, но предполагам, че ги има и такива, според мен (предполагам де) може и в теб да е грешката, че си "прекалено добър"



Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано21.07.05 16:56



аха, поредните стереотипи...

"активен" = мъжкар, мъжествен, "не му личи"
"пасивен" = женствен, "чупещ китки", "швестерка"



Прав си, има нещо такова. В хетеросредите много гей-момчета (мъже) гледат да се представят за "активни", сигурно като оправдание, си мисля, като избиване на комплекса и страха, срама (все пак) - видите ли аз съм гей, ама от по-добрите, по-нормалните, дето са си като мъже и го правят като мъже.

Докато в нашите си среди (използвам твоята постановка с хетеро- и гей-средите) сигурно нещата стоят както jaytee ги е описал (доминацията, сексуалния обект и т.н.). И още нещо тук - вероятно играе роля и фактът, че по принцип сякаш повечето гей-мъже си изпитват влечение към хетеросексуални момчета/мъже, та затова сред нас "се търсят" повече стрейт-изглеждащите, което автоматично се асоциира с "активни". Като добавим и срама на много гей-момчета/мъже да ги видят на улицата с (други) по-женствени, по-нежни момчета и да не ги помисли някой за гей... и картинката с презрението сякаш още малко се попълва.

Та сигурно много хора го правят за имидж, както казваш.
Лично за мен тия квалификации "активен-пасивен" са празни от съдържание, не точно защото не ги одобрявам като думи, като понятия, а защото не обичам крайностите, пък и не вярвам в еднозначното съдържание, което се влага в тях много често;-)

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано21.07.05 17:26



Говорех не за себе си, а напълно по принцип.

Предпочитам визията на активен доминантен мъжкар, защото (ме харесват/се харесвам) повече по този начин. Иначе не отказвам и пасивната роля и съм точно толкова умел и отзивчив в нея, колкото и в активната ... както се досещаш обаче - живота е театър.

п.п. Отлична тема, мерси!



Тема Re: поза - "активен"нови [re: Гъзe]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано21.07.05 17:52



Странно, кои са тези които в хетеросредите се представят за "активни" и кой в хетеросредите го интересува?
Аз например никога не съм дискутирал с хетероприятелите си подробностите от сексуалния ми живот - нито тях ги е вълнувало, нито аз съм се натискал да им обяснявам...

I once was me, but now he's gone.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.