Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ... по повод Сидеровнови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано30.07.05 22:39



Еми... може... Тук вече навлизаме в юридическата страна на нещата, а за нея си трябват юристи...
Аз просто изказах мнението си на базата на обща култура... но как е точно... юристите ще преценят.



Тема Re: ... по повод Сидеровнови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано30.07.05 23:08



Тези думи са подстрекаване за дискриминация:

В отговор на:

Не, не съм толерантен с тях. Така, както те не са толерантни с мен и непрекъснато тикат педерастията или циганията си в лицето ми. Някой ден сигурно ще поискат от няколкото останали хетеросексуални у нас да се кастрираме, за да не нарушаваме човешките права на травеститите и педерастите.




Въпросът е сега ли трябва да се реагира или след като гей мъж бъде нападнат от последователите му. Ако второто се случи, тогава пак може да се появят адвокати, които да го оправдаят и да кажат, че не е виновен за действията на извършителите на нападенитето... и така нататък...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: mauer]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 13:27



Много хора дискутираха в тази тема искът на Български хелзинкски комитет (БХК) срещу Волен Сидеров, но ме съмнява, че те са прочели за какъв иск точно става дума и дори не знаят кой е инициаторът. Единствено Мауер внесе яснота по въпроса (както и по много други въпроси свързани със срещата на организациите) за което му благодаря. Но смятам че е нужно да публикувам и точната информация която бе изпратена до мен от БГО Джемини (предполагам защото съм регистриран на сайта им):

"БГО Джемини бе поканена от Български хелзинкски комитет да се
присъедини към широка коалиция от обществени организации, които ще заведат
гражданско съдебно дело срещу

Волен Сидеров по чл. 71, ал. 3 във връзка с чл. 71, ал. 1 от Закона за
защита срещу дискриминацията (ЗЗСД). Искът ще бъде съдът да установи,
че крайните антисемитски,

антитурски, антиромски, хомофобски, антимюсюлмански, антипротестантски
и антикатолически изявления на Сидеров, публикувани в негови книги,
статии, речи и предавания, съставляват тормоз на основата на етнос,
религия, език и сексуална ориентация като форма на дискриминация, както и
подбуждане към дискриминация (чл. 5 ЗЗСД). Ще се иска съдът да осъди
Сидеров да се въздържа в бъдеще от подобни изявления. Няма да се иска
обезщетение или друга санкция. Делото ще е гражданско. Няма да се търси
наказазателна отговорност. Ще се търси лична отговорност на Сидеров за
негови индивидуални деяния. Няма да се оспорва законността на организацията
“Атака” или да се иска тя да бъде забранена. Коалицията от организации,
които ще бъдат ищци в обществен интерес срещу Сидеров, ще включва
малцинствени организации, организации на хора с увреждания, правозащитни
организации, женски организации, изследователски центрове, организации за
правна и обществена реформа, професионални сдружения, потребителски
организации и др. Към коалицията могат да се присъединят и отделни
личности с малцинствена принадлежност."

Аз напълно подкрепям тези действия на БХК и мисля, че имат пълно основание за да бъдат предприети.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано31.07.05 17:16



Ами нали затова дискутираме. Ти смяташ за основателен този иск. Аз смятам, че няма дискриминационно и неравностойно третиране на хомосексуалните, което да е подходящо са съд.
Съответно ти казваш, че напълно ги подкрепяш, аз пък не ги подкрепям и ще се разгранича.
Хора сме и мислим различно... Сигурна съм, че няма да може да се докаже ХОМОФОБИЯ и дискриминация спрямо хомосексуалните. За другите... аз самата съм супер зле настроена към циганите и турците. Смятам определено, че трябва да се свалят новините на турски, смятам и че спрямо циганите трябва да се вземат крайни мерки, за да започнат да спазват законите на страната. За мюсулманския фанатизъм всички знаем... мисля, че тук няма да имаме различия... За другите неща не съм компетентна да отсъдя, но те пък нямат никаква връзка с дискриминацията на хомосексуалните българи.
Знам само, че дискриминация спрямо хомосексуалните българи просто няма как да се докаже. Така че, не виждам ролята на хомосексуалните българи в тези дела.
Това си ми е моето мнение... разбира се, други хора 100% ще имат друго мнение...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 17:59



Законите са си закони и те трябва да се спазват от всеки който живее или е временно в България, независимо от неговата раса, пол и т.н. За тези които престъпват законите си има полиция, съд, затвор. България е правова държава, претендираща да постигне развита демокрация. Не може при тези обстоятелства, да пратиш наказателни отряди срещу хора за които дори не си сигурна, че са извършили престъпление. А Болен Сидеров разчита именно на тези отряди (скинхедс) които нямат и капка мозък и на които и аз съм бил жертва. А причината да стана жертва е, че съм Варненец и съм посетил "чужд" град в собствената си родина (бях с хетеро компания). Няма да споменавам името на града, защото не смятам, че всички които живеят в този хубав град са малоумни като тази шепа не хора, а животни. Тази случка беше преди 10 години, но още ми държи влага.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано31.07.05 19:33



Самия ти... претендиращ за едно или друго... наричаш този човек "Болен"... вместо Волен. Изводи не правя...
На какви отряди разчита Волен Сидеров и дали наистина разчита на отряди, надявам се, че ще го докажете пред съда. Ако не успеете, явно просто си клеветите... Или гузни - негонени бягате. Едно от двете.
Какви наказателни отряди си въобразяваш, че ще се пращат... нямам понятие... надявам се да уточниш. Решението с престъпленията на циганите е просто... ефективни присъди по бързата процедура - за възрастните... Трудово възпитателни училища за децата. Който не плаща ток - няма да му свети. Който си открадне ток - се съди за кражба. Който не плаща вода - няма да има вода. Който краде вода - затвор. И така...
Както е за българите.

Съжалявам за твоята жертва. Насилието спрямо невинни хора не е хубаво нещо. Какво общо има това обаче с делото за дискриминация на хомосексуалните хора от страна на Волен Сидеров персонално - идея си нямам. Той ли е бил в тази група? Ако е така... мисля че трябваше да кажеш по-рано, за да не мине давностния срок.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 20:08



Публичното подстрекаване поражда тези наказателни отряди. Защото на малоумниците им трябва само някой политик да им пусне муха и те да направят от нея слон. А Боленчо не пуска мухи, а направо слонове. Време е да му се подкастрят крилцата, така както е станало преди няколко години с крайните националисти и на Запад. Сега там си мерят думите преди да правят публични изявления.
Що се отнася до какво общо има това с хомосексуалните, аз съм преди всичко човек, а след това хомосексуален. Не одобрявам дискриминацията, както на сексуална основа, така и на расова и етническа.
Съгласен съм с теб за действията срещу тези които нарушават закона, но не съм съгласен с това да се настройват на кръв българи срещу роми. Ако се действа със законни средства срещу ромите, те няма и да имат основания да водят дела в Хага или Страсбург срещу България.
Не може заради действията на някои хора да наказваш всички. Мисля, че ние също сме от хората които страдат заради поставянето на всички под общ знаменател.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано01.08.05 01:18



Ами каза го най-накрая това, към което те водех. Че тук заемаш принципна позиция срещу дискриминацията, в качеството си на гражданин на България, а не на хомосексуален. Което е напълно разбираемо в този случай. Неразбираемо е, когато се заема позиция (подчертавам, че говоря за този случай) в качеството не на граждани... а именно на хомосексуални.

Волен не е нужно да настройва българите срещу циганите... Достатъчно направи Доган, като обяви в ефир по национална телевизия, че ще направи нужното циганите да НЕ си плащат тока и водата, а да продължат да ги ползват.

Те ти общ знаменател! И аз искам да съм циганка, като ми дойде сметката за тока и водата!
Ама за жалост... съм българка.
И щом има турска етническа партия... Щом има циганска етническа партия (дори не една), не виждам защо да няма и българска етническа партия. Някой трябва да се грижи и за българите в тази България.
А дали и как подстрекават турците и циганите, не можем да разберем, защото не знаем цигански и турски и защото техните митинги не ги излъчват. Фактите обаче са, че циганите убиват българи... неведнъж... а убит от българи циганин - няма.
Та преди Волен, виж там Дон Цеци - или Цар Киро...

Добавям, защото току що се сетих.
Преди време - не много отдавна... миналата година... Константин Тренчев - Президента на КТ Подкрепа, призова по медиите българите да създадът въоръжени отряди и сами да се заемат с опазването си от циганската напаст.
За това какво ще кажеш?

Редактирано от eлия на 01.08.05 01:21.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано01.08.05 01:40



В отговор на:

аз самата съм супер зле настроена към циганите и турците. Смятам определено, че трябва да се свалят новините на турски, смятам и че спрямо циганите трябва да се вземат крайни мерки, за да започнат да спазват законите на страната. За мюсулманския фанатизъм всички знаем... мисля, че тук няма да имаме различия...



И защо си супер зле настроена към турците? Аз пък съм супер зле настроен към всяко расистко отношение.

Шокиран съм от откритата омраза, която се излива срещу българските турци покрай тези избори и виртуално и на живо. Опитах се да се поставя на тяхно място и просто не мога да разбера как успяват да си траят и да търпят подобно отношение. Те са граждани на тази държава като всички други и заслужават уважение и нормално човешко отношение. Така мислех и когато живеех в България. Етнически българин съм и съм от поколението, което го учеха в училище да мрази турците.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано01.08.05 02:14



Елия, циганите и турците не са Проблемът на България. Пропагандирането на омраза към тях няма да доведе до нищо добро. Животът в България ще е толкова добър, колкото хората умеят да се уважават един друг въпреки различията си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.