Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 07.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитис  
Автор prinyo ()
Публикувано20.07.05 17:36



Представители на четири от петте организации в България, работещи в областта на правата и социалното добруване на гей, лесбийки, бисексуални и транссексуални се събраха в понеделник за да обсъдят възможностите за съвместни действия и инициативи. БГО Джемини, фондация Куиър България, ресурсен център Билитис и спортен клуб Тангра декларираха желанието си да загърбят противоречията и да работят съвместно по въпроси и инициативи, касаещи ЛГБТ у нас.
Всички присъстващи на срещата се обединиха около становището, че за да стане по-ефективно ЛГБТ движението у нас е необходимо да се преодолеят факторите, които досега пречеха на организациите да комуникират адекватно помежду си и да действат кооординирано - помагайки, а не пречейки една на друга.
Представителите на Джемини, Куър България, Тангра и Билитис се споразумяха да поддържат по-тесен контакт, да засилят обмена на информация помежду си, да се подкрепят в различните начинания.
Първите стъпки в тази насока ще са опит за изработване на единна позиция по участието в колективен съдебен иск срещу председателя на коалиция Атака Волен Сидеров, както и организиране на различни събития по време на гей празниците във Варна през август.
БГО Джемини бе представена на срещата от Павлин Стойчев - председател на УС, Аксиния Генчева - изпълнителен директор, Драгомир Иванов - член на УС, служители и активисти. За Фондация Куиър България присъстваха членът на УС Дим Дуков и изпълнителният й директор Мартин Цветков. Спортен клуб Тангра бе преставляван от председателя си Петер Мьовс, а ресурсен център Билитис - от председателката си Моника Писанкънева.
Представители на спортен клуб Фет Кетс не уважиха срещата. Член на ръководството на клуба каза за Момчето.ком, че Фет Кетс не е гей клуб. Той обясни, че липсата на разписан по точки дневен ред на срещата не е дал възможност на клуба да прецени дали на нея ще се говори за спорт, което би било основание за тяхното присъствие. Предварително обявените теми - за сближаване на гей организациите и за участие в делото срещу Сидеров, не представлявали интерес за спортния клуб.







Докато писах новината бях изненадан да науча, че Фет Кетс не е гей клуб. Никъде - в нито един документ на клуба, не се споменава нищо за гей. Което е доста странно, защото именно инициаторите на отцепването на Фет Кетс от Тангра навремето твърдяха, че непосочването на гей тематиката в устава на Тангра е проява на страх и обезсмисля начинанието.Тангра обаче все пак има официален учредителен документ - Мисия, в която е декларирано че се занимава с гей спорт. Странни неща стават по света (,Милене)

Редактирано от prinyo на 20.07.05 18:58.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано21.07.05 21:25



Поздравления.
Това наистина може да доведе до повече полезност за всички.
Желая ви късмет!



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор Gary (човек)
Публикувано21.07.05 21:41



Много хубави новини . Крайно време беше.
Успех!



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано21.07.05 22:07



Смущаващото в иначе добрата инициатива е, че отново започват дребнави подхвърляния, в случая към Фет кетс, които като спортен клуб наистина работят отлично.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: BGMEN.COM]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.07.05 22:14



Нали прочете добре, че фет Кетс сами пожелаха да останат встрани от процеса.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано21.07.05 22:29



Да, само че не виждам защо тяхното неучастие се обсъжда и специално. Така са решили.
А и те наистина са си чисто спортен клуб, аз това харесвам в тях-успяват да съберат много хора около спортните си дейности.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: BGMEN.COM]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.07.05 08:52



Не е конкретно тяхното. Струва си да се обсъжда нежеланието за диалог на когото и да е. В случая това са Фет Кетс. Ако други бяха проявили такова пренебрежение към другите си струваше да се подчертае и това. Но такива няма.
Иначе вярвам, че ако Фет Кетс се обърнат към някого с конкртни идеи и предложение, няма да има никакви проблеми да се работи с тях.
Но предполагам, че първо трябва да се уточнят те самите дали са гей клуб или не и дали искат да водят диалог с другите или не.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано22.07.05 11:18



Много интересно мнение си написал. Два негови пункта ми правят впечатление.
На първо място - това че смяташ за полезно да се обсъжда нежеланието на някого за диалог. Тоест, да обсъждаш резултата. Нежеланието е резултат. Резултата е следствие на някаква причина. Да се обсъжда един резултат, вместо една причина, си е просто чесане на езици според мен и не е стъпка в никаква посока.
На второ място - това, че казваш "други нежелаещи няма". Думите ти внушават, че всички хомосексуални хора - цялата общност, с изключение само на Фет Кетс - желаят и водят такъв диалог. Това е вярно само що се отнася до регистрираните съдебно организации и фондации, които са юридически лица. С уговорката, че не знам какво стана със Сензус - те дали се регистрираха или не...

Постинга ми е коментарен.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.07.05 13:18



Не мога да разбера смисълана постинга и какво искаш да кажеш с него.
Некоректно е да изопачаваш думите ми в плоскост причина - следствие. Аз разсъждавам върху нещата, които знам. Знам, че те не пожелаха диалог, но не знам защо. И не разсъждавам върху неща, които не знам. Това е само твой запазен специалитет.

Разбира се, че става дума само за регистрираните. Аз навсякъде съм писал за регистррианите. Къде точно прочете, че говоря за нерегистрирани???
А и ти като изпълнителен директор на Билитис не виждам какво против имаш.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано22.07.05 22:09



С други думи, ако направя паралел с политиката (слушам Панорама в момента), то ти би коментирал единствено факта, че НДСВ отказва участие в правителството и само мой, и на водещия Панорама запазен специалитет е, да се питаме ЗАЩО се е стигнало до един отказ и какви са причините. Разбира се и аз и той... сме толкова тъпи, че да разсъждаваме върху неща, които не знаем... но пък от друга страна си се намираме на работа... нали така..
Както и да е...
Та смисъла на постинга е... че докато не се запитате за нещо ЗАЩО е така, няма как да го контролирате и насочите в една или друга посока.

Аз съм ИД на Билитис на хартия. От една страна разбрах точно каква съм в Билитис, само преди месец. От друга страна, ако аз наистина бях ИД на Билитис, гарантирам, че Билитис нямаше да бъде на тази среща. Но пък нали и това беше една от основните причини да се оттегля от Билитис още в началото на тази година - като каквато и да съм се водила там - а именно, да си се съюзите и да не търсите причини за неуспеха да организирате хомосексуалното общество, извън вашите редици. Където именно са причините за неуспехите, според мен.
Та смисъла на тази част от постинга ми беше:
Милион човека да се смените там... в организациите... милион пъти няма да се научите, че на улицата има хора и че обединението идва не като се обедините декларативно там десетина лидери на пет организации, а като обедините хората навън... Тези хора... които не са ангажирани с усвояване на проекти, а за които са всъщност тези проекти... И докато не ги обедините тях.... няма друго обединение, освен декларативното и касаещо само част от лидерите на тези организации...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано22.07.05 23:10



Поредната полемика на Приньо/Елия ..., Пат, имаш ли наистина нещо за казване или си чешеш езика с Павлин публично?



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: martyr]  
Автор klasik (земен)
Публикувано22.07.05 23:45



ами нали трябва да отбележат дейност хората? Какво да е друго ако не това...

Всички ме радват. Едни - когато идват, а други - когато си отиват.


Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: martyr]  
Автор eлия ()
Публикувано23.07.05 02:25



Чеша си езика с Павлин публично

Но защо все трябва да се намесвате? Ние ще си кажем с Павлин каквото имаме за казване... и това е... Не виждам защо все арбитри трябва да сте...
Не те кефи... пропускаш постингите ми и voila...
Иначе ще си помисля, че преди да поствам трябва да се замисля дали и колко и на кого ще се хареса това, което пиша... Смислено ли е за всеки, не е ли...
И такива разни...
А това не е правилно...

Редактирано от eлия на 23.07.05 02:30.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: klasik]  
Автор eлия ()
Публикувано23.07.05 02:27



Опс... сори... но на мен дейност за отбелязване и отчитане не ми е нужна... Нито има за какво, нито пред кого... Така че.. както вече споменах... просто си чеша езика ей тъй на...
Ама не го четете ако не ви кефи де...



Тема Re: Иск ?нови [re: prinyo]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано23.07.05 12:28



За какъв иск срещу Сидеров става въпрос ? Заради кое негово действие / изказване ?

Може би това http://www.atakabg.com/downloads/download.php?file=527 ?

Търсих други материали, включително и в сайта на Атака, от които ясно да се заявява какви са позициите им спрямо хомосексуалните хора, но така и не намерих ?

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.

Редактирано от peter25 на 23.07.05 12:48.



Тема Re: Иск ?нови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано23.07.05 13:32



Атака никога не са се изказвали против хомосексуалните.
Нещо повече... дори най-крайното националсоциалистическо крило на Атака (ако мога така да го нарека) - вдига рамене по темата за хомосексуалистите и заявява, че не пречим и нямат претенции към нас. Включително към мъжете хомосексуалисти.

Проблем със Сидеров имат малко по-други малцинствени групи... Но ти се досещаш, че въпроса не е в това дали Сидеров е обидил хомосексуалните... защото аз обида не чух. Проблема е, че той е добър повод да се прикрепим към други и да извлечем дивиденти защитени от масовката.
Защото никой не взе да съди Слави за подигравките му... Никой не предприе съдебни стъпки срищу Козовски, а накои от нас дори защитаваха Биолчев.
Изобщо... превръщаме се в копие на циганските банди, които са дръзки и смели само когато са в група.. като орди...


Все пак аз съм радостна, че има напредък някакъв. Преди време в кандидат президентската си кампания лицето Георги Петрушев заяви, че трябва да се отвори Белене и да се затворят там хомосексуалистите, определени като проказа за обществото. Тогава от Джемини не пожелаха дори да призоват да не се гласува за него. Сега ще съдят Сидеров... Ако заведат един ден дело и срещу Слави... съвсем ще ги харесам.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано23.07.05 17:10



В отговор на:

Ние ще си кажем с Павлин каквото имаме за казване... и това е...




Можете на лични бележки. Аз например тази вечер ще ходя да пия по един джин с него и после ще си поговорим ... може и за теб да си поговорим. Така се прави. Ако не искаш всички да са ти арбитри - водиш го да пиете и да си говорите на 4 очи Ндам.



Тема Re: Иск ?нови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано23.07.05 21:56



Това за обединението и Сидеров е много хубаво. Радвам се, че Куиър ще могат да използват авторитета и потенциала си, за да помогнат на Джемини в това смело начинание. Важното е, че историята вече е създадена-има спечелено дело, дано това на Джемини да е Второто.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: martyr]  
Автор eлия ()
Публикувано23.07.05 22:00



Можем и да си шепнем, разбира се. Може и да пошушукаме... Но не ме кефи..
Аз арбитри не търся, защото това не е състезание, а размяна на мнения.
Ако имаш мнение по въпросите, които съм повдигнала - даваш го. Ако нямаш - подминаваш темата и готово.
Прощавай martyr, но се опитваш да ме вкарваш в рамките на собствените си разбирания и възприятия.
Те обаче са ди приемливи за теб и хора, мислещи в твоя стил. Не са приемливи за мен. А мислех, че вече поне мнението си мога да изказвам без цензор или поучаващ да ми виси на главата и да ми нашепва "Не е правилно да мислиш така, мило дете, сега ще ти кажа, как е правилно да мислиш"

Та вижте се там и си говорете... но, както вика Акси - "айде нема нужда" да ми налагаш своите разбирания и да искаш от мен да живея според тях.

Нищо лично.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано23.07.05 22:08



Нама как да е второто спечелено дело.
Сидеров просто никъде е се е изсказвал хомофобски, подигравателно или обидно, заплашително или агресивно спрямо хомосексуалните хора. Да не говорим, че е депутат и просто не виждам как ще осъдят депутат за изказванията му. Те Козовски - където беше "сам войн" без никого зад гърба си, не посмяха да съдят - а Сидеров ще съдят... с цяла парламентарна група, която при това ще изпрати цели двама евродепутати.

А да не се лъжем - Делото на Куиър го издърпа Милен и четирите момчета. Така че ако някой има авторитет и опит в това отношение, надали е новият им ИД, Ивелин, Дим или Катето Евро.



Тема Re: Иск ?нови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано23.07.05 22:37



Естествено, че основната заслуга е на Милен. Добре е и той да помогне на Джемини, все пак Куиър са с толкова повече опит в това отношение.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано23.07.05 22:42



Аз мисля, че важното е да има партньорство, хубаво е че Куиър България подават ръка на Джемини и ще им помогнат в техните начинания, не е лошо че най-авторитетната фондация, приобщава най-старата гей организация....



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 00:09



На мен ми се струва обратното, но нейсе.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 00:16



Виж сега... Джемини не завежда дело за хомофобия. Джемини се включва към група организации, които искат да съдят Сидеров за много неща, които наистина съществуват в неговите изказвания. Но сред тези неща трудно може да се открие хомофобия. За това ставаше дума.
Куиър и Милен.. с целия си опит от първото дело, няма да има как да докажат пряка дискриминация. Нито да посочат лица, дискриминирани от Сидеров на основа сексуалната им ориентация. Защото той (Сидеров) дори ... ако не си забелязал... използва думата... гей... Гей!!!

Цялата работа е просто един PR... Което не е зле, между другото. Стига да не се залитне пък сега в предимно ПР - акции и да се зарежат пак хората.



Тема Re: Иск ?нови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 12:51



Ами аз Сидеров малко съм го слушала от митингаджийската му дейност. Но прослушай записа на предаванията му... речите... където има качени. Като тази, към която даде линк Петер. Използва думата "гейове". Чак се изненадах. Остава и вместо "цигани", да каже "роми"...
Това му изказване, което ти цитираш е меко казано смешно. Все едно педерастите са някакъв етнос.

Като цяло от Атака се твърди, че те нямат против етносите. Имат против тези етноси, представителите на които масово пречат на България и нарушават законите на България. Да ти кажа, и на мен ми е гадно да слушам новини на турски, да ме наричат "гяурка" и да ме учат, че хляб на турски е "екмек", та ако попадна в такъв район, да не остана гладна. Гадно ми е и Доган да обещава, че циганите няма да плащат ток и вода. Гадно ми е да си стискам чантичката като обезумяла по Витошка и Графа, заради циганските орди от джебчийки. И много други неща в този дух.

Та... всъщност... не съм защитничка на Атака, но да се тръгне да се съди Сидеров за хомофобия и обидни изказвания по отношение на хомосексуалните, а да се подмине Слави и Козовски, и да се оправдава Биолчев, ми звучи... хм...



Тема Re: Иск ?нови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано24.07.05 22:47



За съжаление си напълно права-и аз си мисля, че много други са "по-заслужили" да бъдат съдени за хомофобски изказвания. Само че, някои кучета скачат според тоягата.



Тема Re: Конкретиканови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано25.07.05 00:53



Аз също не съм защитник на Атака и на идеите, които изповядват - но базирайки се само на голите факти, ми е много трудно да си представа по какъв начин би бил формулиран един иск срещу тях. Когато човек се вслуша внимателно в изказванията на Сидеров, може да забележи, че той никога и никъде не е казвал "циганите на сапун" или "гейовете - в затвор". Според мен той доста хитро, премерено и манипулативно в предизборната си кампания използва различни думички, които хората /по различни причини, които не искам да коментирам сега/, асоциират с негативен товар - а той успява да внуши, че ще помогне на обществото да се оттърси не от самите "проблемни" хора, а от "товара", който тези хора носят. За циганите - да - казва, че ще ги накара да си плащат данъците. Но как ще накара гей-хората да станат "нормални" - такова нещо той не е казвал, поне доколкото аз знам.

От тази гледна точка, изцяло те подкрепям, че поне засега има много по-ясни и по-категорично изказани анти-квалификации за гей-хората, които заслужават по-голямо внимание, отколкото изказванията на Сидеров.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Конкретиканови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано25.07.05 02:07



Ами виж сега аз какво мисля.
Сидеров много остро напада циганизацията и турцизацията на страната ни. Нещо, с което аз в голяма степен съм съгласна, че все повече се забелязва.
Момента е, че както знаем ДПС е много силна, влиятелна и богата партия. Цеганите, особено така наречените цигански Барони, също не си знаят парите. Чели сме всички за сватби с по три хеликоптера и десетина прескъпи лимузини. Знаем за силата на Евророма, за зоните в гетата, където само барети могат да пристъпят.

Нормално е тези хора също да реагират. Но ако го направят като турци или като цигани... наистина ще взривят българското общество и що е българин ще скочи.
Затова се прави чрез български правозащитни организации, които да се заемат с това.

Къде сме ние в тази масовка обаче и как се вписваме в тази точно картинка, нямам идея... Единствено си го обяснявам със "сега ние ще ви подкрепим, после вие"...
Това дотук е разбираемо.. но не е обяснимо защо заедно със Сидеров не дадът под съд и Трифонов и Козовски. А и не е далновидно.
Защото нито Слави, нито Сидеров са Биолчев..
И не слабоплатените, посредствените и нереализираните юристи на Университета ще се изправят срещу нас, а безкрайно скъпоплатени юридически лъвове с огромен авторитет и връзки, с огромно влияние и лоби. Срещу тях ще изправим Деси, Акси, Павлин, Моника и Дим, Катето Евро и Станислав придружени от скромен адвокат, смъртно уплашен и нископлатен.

И последното, най-лошото... тези хора не прощават... Те отмъщават.
Ще си изпатим от всичко това...



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано25.07.05 11:05



За какво подаване на ръка за помощ и приобщаване говориш!! Ти май съвсем не си схванал за какво става въпрос! Чети внимателно съобщението и внимавай като пишеш.... защото аз бях на срещата и никой не е говорил за това как ще си подоваме ръка за помощ и ще се приобщаваме.....стига с тези спасителни мисии, алоууу.....



Тема Re: Конкретиканови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано25.07.05 17:09



Депутатите имат имунитет по наказателните дела. Нямат имунитет за граждански искове, доколкото съм запозната. Така или иначе всички искове по този закон са граждански и не са криминализирани, така че май не може да се ползва с имунитет. Това принципно.

Слави... е друга тема. Естествено, че и него не могат да го пипнат. Особено в България. Намесих името му просто за пример, че него много по-лесно могат да намерят причина да го съдят, отколкото Сидеров. И много по-логично и подкрепено. Някой се чувства обиден, друг подигран... знам ли... все нещо от пръстите си могат да изсмучат. Пък и всички сме му нервни. Аз няма да забравя, как каза в ефир, че му идвало да удари два шамара на тези "пикли" от ТАТУ, които се целували в студиото му.
Гарантирано обаче в иска към Сидеров няма да има примери за хомофобия. Това дело няма да е на гей обществото. Спомни си с какви фанфари от Джемини обявиха първото спечелено дело по този закон от... циганка... И колко скромно делото срещу СУ...
Вярно се циганизираме масово...



Тема Re: Конкретиканови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано25.07.05 17:14



Да, бяха много скромни в изказванията си за онова дело. Даже май за разлика от съда, не бяха видяли и нищо хомофобско в изгонването на момчетата от сауната. Но това е минало. Съмнително е и Джемини да постигнат успех, особено в случая, но все пак нека да пробват.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: prinyo]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано28.07.05 18:37



Така. Бих искал да внеса малко яснота във всичко обсъждано в тази тема:)

1. Срещата между организациите НЕ беше за подаване на ръце, "спаителни пояси" и прочие. Всички си съществуваме без особени затруднения. Самостоятелно.

2. Срещата между организациите БЕШЕ опит за уговаряне на публично разбирателство между отделните сдружения и фондации. Успешен опит.

3. Срещата имаше и конкретни измерения, а именно предстоящият иск и гей-празници във Варна, на които както изглежда ще учстваме всички. Това никога (НИКОГА) не се е случвало преди. Организирано и координирано.

4. Искът срещу Волен Сидеров е граждански. Инициативата е на Български Хлесинкски Комитет. Целта им е да съберат една по-широка колиция от гражданския сектор, с цел да се покаже, че когато е необходимо, НПО може да бъде организирано и да създаде обществен натиск върху несправедливостта. А това дали има или няма хомофобски изказвания е въпрос, с който от БХК са се заели много сериозно да проучат. Да не забравяме все пак, че той има не само публични речи, но и предавания, книги, изказвания по митинги...документирано. Спорът тук ми се струва е излишен. Професионалистите ще преценят кое, колко и как ще мине в съда. Нали се досещате, че организация като БХК не е от вчера и няма тука така да действа неподготвено. Няма драма. Иск ще има - с или без хомофобски изказвания. В този смисъл участието на гей общността би било израз на съпричастност към други уязвими групи. Така ше направят и групите на хора с увреждания. За тях пък Сидеров дори не е споменавал. Но тук говорим за нещо отвъд воденете на конкретни дела по конкретни случаи на дискриминация. Тук става въпрос за една мащабна ответна реакция срещу едно подчертано агресивно, фашистко, насаждащо омраза и нетърпимост поведение.

5. Друга цел на срещата на "високо равнище" (:)!) беше да се обсъди възможността гей-организациите да участват в тази коалиция освен самостоятелно (което всяка ще прецени според собствените си приоритети) като юридчески лица (а дори и като физически лица, както е случая с Дим Дуков и Катерина Евро, където смисълът е да се ползва обществената им значимост), но и като една суб-гей-коалиция, достигнала до общото становище, че в тази инициатива гей общността трябва да участва. Това ще покаже на същата, че гей-организациите могат да се обединияват, когато е е необходимо. Пък и другите НПО ще разберат, че гейс и лезбианс могат да действат организирано, колкото и това да прилича на "циганизация", друг начин просто не е измислен още...

6. Козовски се кротна, след като разбра, че хомофобското му поведение вече не е печеливша тактика, така че той не е интересен. Виж Слави е друга работа, но пък да гледаме по-ведро на нещата, аз лично искрено се забавлявам, когато иронизира гейс, в края на краищата трябва да гледаме по-отгоре на тези неща, щом масата се забавлява така, нека подминем простака с мълчание:)

7. “А да не се лъжем - Делото на Куиър го издърпа Милен и четирите момчета. Така че ако някой има авторитет и опит в това отношение, надали е новият им ИД, Ивелин, Дим или Катето Евро.”...?! (е много ясно баси, не си спомням някой от нас да учи или да е учил право)

8. “И не слабоплатените, посредствените и нереализираните юристи на Университета ще се изправят срещу нас, а безкрайно скъпоплатени юридически лъвове с огромен авторитет и връзки, с огромно влияние и лоби. Срещу тях ще изправим Деси, Акси, Павлин, Моника и Дим, Катето Евро и Станислав придружени от скромен адвокат, смъртно уплашен и нископлатен” – това не го очаквах точно от теб!

Съжалявам, ако съм ви доскучал с дългия си постинг. Това е, което исках да кажа:)

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: mauer]  
Автор eлия ()
Публикувано28.07.05 21:18



Ами имам много особено принципно и лично мнение по отношение на делата. Но нека не занимаваме тук всички, че без това съм им досадила и не искам още да досаждам с неща, които са само приципни и не чувствам като важни за нещата с които съм свързана аз.
Ако желаеш да дискутираме... в лични бележки... нямам против.

Иначе... желая ви късмет...



Тема Опс...!нови [re: mauer]  
Автор eлия ()
Публикувано29.07.05 04:29



Едва сега загрях, как може да се тълкуват думите ми: "придружени от скромен адвокат, смъртно уплашен и нископлатен"...
И то едва след като ми го подсказаха...

Пояснявам:
Не съм имала предвид Милен. Високо ценя професионализма му, в който вярвах и преди да го докаже. Дори и за момент не ми мина презума, че може именно Милен да застане зад това дело като адвокат. И да го видя с очите си, няма да го повярвам. Така че в представите ми беше съвсем друг - неизвестен и случаен адвокат, навил се някак да седне да защитава ненарушени гей права срещу хонорар от страна на организациите.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор Camilla (nameless)
Публикувано29.07.05 17:26



други са "по-заслужили" да бъдат съдени за хомофобски изказвания....

Да ама тея другите, не влекат масите след себе си, а Воленчо вика скинчета пред парламента. Аре стига глупости!?

And unfair


Тема Re: Конкретиканови [re: BGMEN.COM]  
Автор Camilla (nameless)
Публикувано29.07.05 17:40



Да бе те се сетиха кога. Трябваше да подадът иск преди да е дал клетва. Хм. Ама някои хора се влячат като охлюви. Даже преди изборите трябваше да действат. Сега цялата опозици се изВоленостти и не ни скига Атака и ВМРО в парламента, а ми и десницата им върви по нелепото арогантно и направо осъдително поведение в парламента. Кой знае кви закони ще гласуват. А за закон за съжителнството ЗАБРАВЕТЕ. Както в оная песен:

За мене просто забрави...........


Много си вярвате, обаче много избързахте с тоя закон. В България нещата не са узрели още. Кой знае и кога ще узреят. Да не говорим Че ще има 0 време, ако въобще се сформира правителство за приемане на закони за някакви си съжителства /би било дори твърде ЕГОТИЧНО да се иска това/ след като има парламент който трудно работи, и още по-трудно ще приеме дори най-необходимите закони за евроинтеграция. Ако такава въобще се състои

And unfair


Тема Re: Конкретиканови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано29.07.05 22:31



ох моля ви! не започвайте пак с тези спорове!! пише си го в правилата:

7. Клубът не е място за разрешаване на проблеми и конфликти между българските ЛГБТ организации.

НАУЧЕТЕ ГО ТОВА ПРАВИЛО НАЙ-СЕТНЕ

--



имам си една мечта... да ме няма

Тема Re: Конкретиканови [re: Gnomeo]  
Автор eлия ()
Публикувано29.07.05 23:52



Я поясни между кои две организации се решава конфликт или проблем и какъв конфликт или проблем според теб се решава?

А стига си ме вкарвал в рамки!



Тема Re: Конкретиканови [re: Gnomeo]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано30.07.05 00:08



Ми те правилата са за тез` дето могат да четат, а не за тез` дет` могат да пишат........ От мен да знаеш, разлика има. То е очевидно де... ... ... ... ... Нищо ново не казвам.



Тема Re: ... по повод Сидеровнови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано30.07.05 16:50



Е... къде тук виждаш нещо, за което можеш да сезираш съда? Не ми и минава през умада твърдя, че Сидеров не е хомофоб, само твърдя, че в изказванията му... включително това, което си посочил, няма нищо, за което да можем да сезираме съда.
Закона Ники, съди за дискриминация... Тук той не ни дискриминира, не ни преследва и не ни сегрегира... Той се изказва само... При това в това изказване няма дори подбуждане към дискриминация.
Сидеров може и да е хомофоб, но за фобии все още не се съди... така че... ние ще трябва да посочим с какво точно сме били третирани неблагоприятно и кои от нас в сравнение с други - нехомосексуални хора - са били поставени в неравностойно положение. За него ще е лесно да докаже, че ние не сме били третирани неравностойно, защото спрямо нас няма извършено действие, издаден акт, документ, призив, отказ, натиск...
Ако аз заявя, че ми се иска да извърша кражба, не мога да бъда съдена за кражба, докато не я извърша наистина...
В този дух...



Тема Re: ... по повод Сидеровнови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано30.07.05 22:39



Еми... може... Тук вече навлизаме в юридическата страна на нещата, а за нея си трябват юристи...
Аз просто изказах мнението си на базата на обща култура... но как е точно... юристите ще преценят.



Тема Re: ... по повод Сидеровнови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано30.07.05 23:08



Тези думи са подстрекаване за дискриминация:

В отговор на:

Не, не съм толерантен с тях. Така, както те не са толерантни с мен и непрекъснато тикат педерастията или циганията си в лицето ми. Някой ден сигурно ще поискат от няколкото останали хетеросексуални у нас да се кастрираме, за да не нарушаваме човешките права на травеститите и педерастите.




Въпросът е сега ли трябва да се реагира или след като гей мъж бъде нападнат от последователите му. Ако второто се случи, тогава пак може да се появят адвокати, които да го оправдаят и да кажат, че не е виновен за действията на извършителите на нападенитето... и така нататък...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: mauer]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 13:27



Много хора дискутираха в тази тема искът на Български хелзинкски комитет (БХК) срещу Волен Сидеров, но ме съмнява, че те са прочели за какъв иск точно става дума и дори не знаят кой е инициаторът. Единствено Мауер внесе яснота по въпроса (както и по много други въпроси свързани със срещата на организациите) за което му благодаря. Но смятам че е нужно да публикувам и точната информация която бе изпратена до мен от БГО Джемини (предполагам защото съм регистриран на сайта им):

"БГО Джемини бе поканена от Български хелзинкски комитет да се
присъедини към широка коалиция от обществени организации, които ще заведат
гражданско съдебно дело срещу

Волен Сидеров по чл. 71, ал. 3 във връзка с чл. 71, ал. 1 от Закона за
защита срещу дискриминацията (ЗЗСД). Искът ще бъде съдът да установи,
че крайните антисемитски,

антитурски, антиромски, хомофобски, антимюсюлмански, антипротестантски
и антикатолически изявления на Сидеров, публикувани в негови книги,
статии, речи и предавания, съставляват тормоз на основата на етнос,
религия, език и сексуална ориентация като форма на дискриминация, както и
подбуждане към дискриминация (чл. 5 ЗЗСД). Ще се иска съдът да осъди
Сидеров да се въздържа в бъдеще от подобни изявления. Няма да се иска
обезщетение или друга санкция. Делото ще е гражданско. Няма да се търси
наказазателна отговорност. Ще се търси лична отговорност на Сидеров за
негови индивидуални деяния. Няма да се оспорва законността на организацията
“Атака” или да се иска тя да бъде забранена. Коалицията от организации,
които ще бъдат ищци в обществен интерес срещу Сидеров, ще включва
малцинствени организации, организации на хора с увреждания, правозащитни
организации, женски организации, изследователски центрове, организации за
правна и обществена реформа, професионални сдружения, потребителски
организации и др. Към коалицията могат да се присъединят и отделни
личности с малцинствена принадлежност."

Аз напълно подкрепям тези действия на БХК и мисля, че имат пълно основание за да бъдат предприети.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано31.07.05 17:16



Ами нали затова дискутираме. Ти смяташ за основателен този иск. Аз смятам, че няма дискриминационно и неравностойно третиране на хомосексуалните, което да е подходящо са съд.
Съответно ти казваш, че напълно ги подкрепяш, аз пък не ги подкрепям и ще се разгранича.
Хора сме и мислим различно... Сигурна съм, че няма да може да се докаже ХОМОФОБИЯ и дискриминация спрямо хомосексуалните. За другите... аз самата съм супер зле настроена към циганите и турците. Смятам определено, че трябва да се свалят новините на турски, смятам и че спрямо циганите трябва да се вземат крайни мерки, за да започнат да спазват законите на страната. За мюсулманския фанатизъм всички знаем... мисля, че тук няма да имаме различия... За другите неща не съм компетентна да отсъдя, но те пък нямат никаква връзка с дискриминацията на хомосексуалните българи.
Знам само, че дискриминация спрямо хомосексуалните българи просто няма как да се докаже. Така че, не виждам ролята на хомосексуалните българи в тези дела.
Това си ми е моето мнение... разбира се, други хора 100% ще имат друго мнение...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 17:59



Законите са си закони и те трябва да се спазват от всеки който живее или е временно в България, независимо от неговата раса, пол и т.н. За тези които престъпват законите си има полиция, съд, затвор. България е правова държава, претендираща да постигне развита демокрация. Не може при тези обстоятелства, да пратиш наказателни отряди срещу хора за които дори не си сигурна, че са извършили престъпление. А Болен Сидеров разчита именно на тези отряди (скинхедс) които нямат и капка мозък и на които и аз съм бил жертва. А причината да стана жертва е, че съм Варненец и съм посетил "чужд" град в собствената си родина (бях с хетеро компания). Няма да споменавам името на града, защото не смятам, че всички които живеят в този хубав град са малоумни като тази шепа не хора, а животни. Тази случка беше преди 10 години, но още ми държи влага.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано31.07.05 19:33



Самия ти... претендиращ за едно или друго... наричаш този човек "Болен"... вместо Волен. Изводи не правя...
На какви отряди разчита Волен Сидеров и дали наистина разчита на отряди, надявам се, че ще го докажете пред съда. Ако не успеете, явно просто си клеветите... Или гузни - негонени бягате. Едно от двете.
Какви наказателни отряди си въобразяваш, че ще се пращат... нямам понятие... надявам се да уточниш. Решението с престъпленията на циганите е просто... ефективни присъди по бързата процедура - за възрастните... Трудово възпитателни училища за децата. Който не плаща ток - няма да му свети. Който си открадне ток - се съди за кражба. Който не плаща вода - няма да има вода. Който краде вода - затвор. И така...
Както е за българите.

Съжалявам за твоята жертва. Насилието спрямо невинни хора не е хубаво нещо. Какво общо има това обаче с делото за дискриминация на хомосексуалните хора от страна на Волен Сидеров персонално - идея си нямам. Той ли е бил в тази група? Ако е така... мисля че трябваше да кажеш по-рано, за да не мине давностния срок.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.07.05 20:08



Публичното подстрекаване поражда тези наказателни отряди. Защото на малоумниците им трябва само някой политик да им пусне муха и те да направят от нея слон. А Боленчо не пуска мухи, а направо слонове. Време е да му се подкастрят крилцата, така както е станало преди няколко години с крайните националисти и на Запад. Сега там си мерят думите преди да правят публични изявления.
Що се отнася до какво общо има това с хомосексуалните, аз съм преди всичко човек, а след това хомосексуален. Не одобрявам дискриминацията, както на сексуална основа, така и на расова и етническа.
Съгласен съм с теб за действията срещу тези които нарушават закона, но не съм съгласен с това да се настройват на кръв българи срещу роми. Ако се действа със законни средства срещу ромите, те няма и да имат основания да водят дела в Хага или Страсбург срещу България.
Не може заради действията на някои хора да наказваш всички. Мисля, че ние също сме от хората които страдат заради поставянето на всички под общ знаменател.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано01.08.05 01:18



Ами каза го най-накрая това, към което те водех. Че тук заемаш принципна позиция срещу дискриминацията, в качеството си на гражданин на България, а не на хомосексуален. Което е напълно разбираемо в този случай. Неразбираемо е, когато се заема позиция (подчертавам, че говоря за този случай) в качеството не на граждани... а именно на хомосексуални.

Волен не е нужно да настройва българите срещу циганите... Достатъчно направи Доган, като обяви в ефир по национална телевизия, че ще направи нужното циганите да НЕ си плащат тока и водата, а да продължат да ги ползват.

Те ти общ знаменател! И аз искам да съм циганка, като ми дойде сметката за тока и водата!
Ама за жалост... съм българка.
И щом има турска етническа партия... Щом има циганска етническа партия (дори не една), не виждам защо да няма и българска етническа партия. Някой трябва да се грижи и за българите в тази България.
А дали и как подстрекават турците и циганите, не можем да разберем, защото не знаем цигански и турски и защото техните митинги не ги излъчват. Фактите обаче са, че циганите убиват българи... неведнъж... а убит от българи циганин - няма.
Та преди Волен, виж там Дон Цеци - или Цар Киро...

Добавям, защото току що се сетих.
Преди време - не много отдавна... миналата година... Константин Тренчев - Президента на КТ Подкрепа, призова по медиите българите да създадът въоръжени отряди и сами да се заемат с опазването си от циганската напаст.
За това какво ще кажеш?

Редактирано от eлия на 01.08.05 01:21.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано01.08.05 01:40



В отговор на:

аз самата съм супер зле настроена към циганите и турците. Смятам определено, че трябва да се свалят новините на турски, смятам и че спрямо циганите трябва да се вземат крайни мерки, за да започнат да спазват законите на страната. За мюсулманския фанатизъм всички знаем... мисля, че тук няма да имаме различия...



И защо си супер зле настроена към турците? Аз пък съм супер зле настроен към всяко расистко отношение.

Шокиран съм от откритата омраза, която се излива срещу българските турци покрай тези избори и виртуално и на живо. Опитах се да се поставя на тяхно място и просто не мога да разбера как успяват да си траят и да търпят подобно отношение. Те са граждани на тази държава като всички други и заслужават уважение и нормално човешко отношение. Така мислех и когато живеех в България. Етнически българин съм и съм от поколението, което го учеха в училище да мрази турците.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано01.08.05 02:14



Елия, циганите и турците не са Проблемът на България. Пропагандирането на омраза към тях няма да доведе до нищо добро. Животът в България ще е толкова добър, колкото хората умеят да се уважават един друг въпреки различията си.



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано01.08.05 02:44



Ами като ти се наложи да отидеш в турските райони и се окаже, че не можеш да си купиш нищо, на което не знаеш как се казва на турски... Вода, храна, цигари или кафе... като ти се откаже каквото и да било, ако си попитал или поискал на български език... ще можеш да проявиш своето лошо отношение към расизма.
Това са факти.
Както е факт, че турския министър се обръщаше към българите, работещи в неговото министерство с "гяури".



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано01.08.05 02:49



Естествено, че не са Проблемът. Но са проблем.
И въпросът не е в различията.... Уважението е двупосочна улица. Досега винаги в България е било от посока българите - другите.
Престъпленията не са приоритет само на циганите, разбира се... но я има 1% честни цигани, я няма...
А са поне милион в седем милионна България.
Че то Европа пропищя от българските цигани. Франция върна визите за българи заради тях. Италия затегна контрола като последна мярка преди връщане на визите - пак заради тях.
Ние за Европейски съюз говорим...
ЦСКА гостува за мач в Албания преди седмица... Публиката беше посрещната от албанците с плакат на български "Добре дошли балкански цигани!"

Албанците ни се подиграват, че сме циганска нация...



Тема Re: Среща на Джемини, Куър България, Тангра и Билитиснови [re: eлия]  
Автор netKo ()
Публикувано05.08.05 15:06



Елия, не мога да повярвам, че явно изразяваш расизъм. Можеше от самото начало на познанстото ни да ми кажеш, че ме мразиш, а не да го научавам от постингите ти в клубове. Би ли могла поне да обясниш защо ме мразиш?

Радвам се, че повечето хора в България не са расисти като теб, и не мислят в черно-бяло за нещата от живота.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Offtopicнови [re: netKo]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано05.08.05 16:10



Наситено сини очи. Чист Турчин ли си?



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор netKo ()
Публикувано05.08.05 17:05



Наистина е офтопик. Ако искаш да ме контактнеш можеш да намериш инфо там, където си ми видял сините очи.

За да вкарам поста ти в топика ще попитам дали въпросът ти (второто изречение) е контекстен на констатацията (първото изречение), от което пък може да последва цял клон на нишката за изградените стереотипи и клишета.

И все пак, за да ти отговоря: ако отчета контекста на тази нишка, бих ти отговорил - да, чист турчин съм (каквото и да значи "чист"), ако обаче този контекст го нямаше не бих бил толкова категоричен с отговор като "Да, чист турчин съм".

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Offtopicнови [re: netKo]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано05.08.05 17:30



Понеже е рядкост Турчин със сини очи, затуй се заинтригувах. Иначе извини - не си мой тип. Предпочитам късокосмети породи със слаби тела.



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано05.08.05 18:32



Аз пък го харесвам, при това доста

Но нека да си остане м/у нас!

Редактирано от BBourgas на 05.08.05 18:36.



Тема Re: Offtopicнови [re: BBourgas]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано05.08.05 18:59



Оставил си е ICQ номера за удобство - дерзай



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано05.08.05 20:16



абе аз от доста време дерзая



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано05.08.05 23:04



Не е чак такава рядкост турците са съвсем нормално изглеждащи хора. Има доста светли турци със сини очи.



Тема Re: Offtopicнови [re: Гъзe]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано05.08.05 23:48



Не, няма. Има доста наследници на еничари със сини очи и/или руси коси. Чистия турчин е черен или кестеняв.



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано06.08.05 01:07



Нищо не съм споменавал за коса. Под светли имах предвид КОЖА!



Тема Re: Offtopicнови [re: martyr]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано06.08.05 01:21



Виж какво пише в Wikipedia:

"Some have very light features, including blue eyes and blondish or reddish hair, although people from Turkey often look Mediterranean, having brown or black hair and eyes, and olive to dark features. The existence of people who have light features, hair and eyes, along with a Mongolian facial structure, is common among some Central Asian Turkic groups, such as Uzbeks and Tatars."





Тема Re: Offtopicнови [re: jaytee]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.05 12:48



Точно на място. Аз млъквам ... и без друго достатъчно разводних темата.



Тема Re: Offtopicнови [re: Гъзe]  
Автор Gary (човек)
Публикувано08.08.05 10:20



Че кои хора са ненормално изглеждащи ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.