Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 07.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Иск ?нови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано23.07.05 22:37



Естествено, че основната заслуга е на Милен. Добре е и той да помогне на Джемини, все пак Куиър са с толкова повече опит в това отношение.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано23.07.05 22:42



Аз мисля, че важното е да има партньорство, хубаво е че Куиър България подават ръка на Джемини и ще им помогнат в техните начинания, не е лошо че най-авторитетната фондация, приобщава най-старата гей организация....



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 00:09



На мен ми се струва обратното, но нейсе.



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 00:16



Виж сега... Джемини не завежда дело за хомофобия. Джемини се включва към група организации, които искат да съдят Сидеров за много неща, които наистина съществуват в неговите изказвания. Но сред тези неща трудно може да се открие хомофобия. За това ставаше дума.
Куиър и Милен.. с целия си опит от първото дело, няма да има как да докажат пряка дискриминация. Нито да посочат лица, дискриминирани от Сидеров на основа сексуалната им ориентация. Защото той (Сидеров) дори ... ако не си забелязал... използва думата... гей... Гей!!!

Цялата работа е просто един PR... Което не е зле, между другото. Стига да не се залитне пък сега в предимно ПР - акции и да се зарежат пак хората.



Тема Re: Иск ?нови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано24.07.05 12:51



Ами аз Сидеров малко съм го слушала от митингаджийската му дейност. Но прослушай записа на предаванията му... речите... където има качени. Като тази, към която даде линк Петер. Използва думата "гейове". Чак се изненадах. Остава и вместо "цигани", да каже "роми"...
Това му изказване, което ти цитираш е меко казано смешно. Все едно педерастите са някакъв етнос.

Като цяло от Атака се твърди, че те нямат против етносите. Имат против тези етноси, представителите на които масово пречат на България и нарушават законите на България. Да ти кажа, и на мен ми е гадно да слушам новини на турски, да ме наричат "гяурка" и да ме учат, че хляб на турски е "екмек", та ако попадна в такъв район, да не остана гладна. Гадно ми е и Доган да обещава, че циганите няма да плащат ток и вода. Гадно ми е да си стискам чантичката като обезумяла по Витошка и Графа, заради циганските орди от джебчийки. И много други неща в този дух.

Та... всъщност... не съм защитничка на Атака, но да се тръгне да се съди Сидеров за хомофобия и обидни изказвания по отношение на хомосексуалните, а да се подмине Слави и Козовски, и да се оправдава Биолчев, ми звучи... хм...



Тема Re: Иск ?нови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано24.07.05 22:47



За съжаление си напълно права-и аз си мисля, че много други са "по-заслужили" да бъдат съдени за хомофобски изказвания. Само че, някои кучета скачат според тоягата.



Тема Re: Конкретиканови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано25.07.05 00:53



Аз също не съм защитник на Атака и на идеите, които изповядват - но базирайки се само на голите факти, ми е много трудно да си представа по какъв начин би бил формулиран един иск срещу тях. Когато човек се вслуша внимателно в изказванията на Сидеров, може да забележи, че той никога и никъде не е казвал "циганите на сапун" или "гейовете - в затвор". Според мен той доста хитро, премерено и манипулативно в предизборната си кампания използва различни думички, които хората /по различни причини, които не искам да коментирам сега/, асоциират с негативен товар - а той успява да внуши, че ще помогне на обществото да се оттърси не от самите "проблемни" хора, а от "товара", който тези хора носят. За циганите - да - казва, че ще ги накара да си плащат данъците. Но как ще накара гей-хората да станат "нормални" - такова нещо той не е казвал, поне доколкото аз знам.

От тази гледна точка, изцяло те подкрепям, че поне засега има много по-ясни и по-категорично изказани анти-квалификации за гей-хората, които заслужават по-голямо внимание, отколкото изказванията на Сидеров.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Конкретиканови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано25.07.05 02:07



Ами виж сега аз какво мисля.
Сидеров много остро напада циганизацията и турцизацията на страната ни. Нещо, с което аз в голяма степен съм съгласна, че все повече се забелязва.
Момента е, че както знаем ДПС е много силна, влиятелна и богата партия. Цеганите, особено така наречените цигански Барони, също не си знаят парите. Чели сме всички за сватби с по три хеликоптера и десетина прескъпи лимузини. Знаем за силата на Евророма, за зоните в гетата, където само барети могат да пристъпят.

Нормално е тези хора също да реагират. Но ако го направят като турци или като цигани... наистина ще взривят българското общество и що е българин ще скочи.
Затова се прави чрез български правозащитни организации, които да се заемат с това.

Къде сме ние в тази масовка обаче и как се вписваме в тази точно картинка, нямам идея... Единствено си го обяснявам със "сега ние ще ви подкрепим, после вие"...
Това дотук е разбираемо.. но не е обяснимо защо заедно със Сидеров не дадът под съд и Трифонов и Козовски. А и не е далновидно.
Защото нито Слави, нито Сидеров са Биолчев..
И не слабоплатените, посредствените и нереализираните юристи на Университета ще се изправят срещу нас, а безкрайно скъпоплатени юридически лъвове с огромен авторитет и връзки, с огромно влияние и лоби. Срещу тях ще изправим Деси, Акси, Павлин, Моника и Дим, Катето Евро и Станислав придружени от скромен адвокат, смъртно уплашен и нископлатен.

И последното, най-лошото... тези хора не прощават... Те отмъщават.
Ще си изпатим от всичко това...



Тема Re: Иск ?нови [re: BGMEN.COM]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано25.07.05 11:05



За какво подаване на ръка за помощ и приобщаване говориш!! Ти май съвсем не си схванал за какво става въпрос! Чети внимателно съобщението и внимавай като пишеш.... защото аз бях на срещата и никой не е говорил за това как ще си подоваме ръка за помощ и ще се приобщаваме.....стига с тези спасителни мисии, алоууу.....



Тема Re: Конкретиканови [re: Nikam]  
Автор eлия ()
Публикувано25.07.05 17:09



Депутатите имат имунитет по наказателните дела. Нямат имунитет за граждански искове, доколкото съм запозната. Така или иначе всички искове по този закон са граждански и не са криминализирани, така че май не може да се ползва с имунитет. Това принципно.

Слави... е друга тема. Естествено, че и него не могат да го пипнат. Особено в България. Намесих името му просто за пример, че него много по-лесно могат да намерят причина да го съдят, отколкото Сидеров. И много по-логично и подкрепено. Някой се чувства обиден, друг подигран... знам ли... все нещо от пръстите си могат да изсмучат. Пък и всички сме му нервни. Аз няма да забравя, как каза в ефир, че му идвало да удари два шамара на тези "пикли" от ТАТУ, които се целували в студиото му.
Гарантирано обаче в иска към Сидеров няма да има примери за хомофобия. Това дело няма да е на гей обществото. Спомни си с какви фанфари от Джемини обявиха първото спечелено дело по този закон от... циганка... И колко скромно делото срещу СУ...
Вярно се циганизираме масово...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.