Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 08.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ч А С О В Е Т Е  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.07.05 14:10



- Ела по-близо, моля те. Хвани ръката ми. Ще се разсърдиш ли...
- Дали ще се разсърдя ако не дойдеш на партито ли?
- Ще се разсърдиш ли ако умра?
- Ако умреш?! Какво искаш да кажеш?
- Нищо не искам да кажа. Просто... Искам да кажа, че единствената причина да живея е за да задоволя теб.
- Ми това е, което правим. Това е, което хората правят. Живеят един за друг.

това ли е, което правим? живеем за да задоволим другите? запълваме техните нужди с нашите часове без дори да знаем дали имат друг смисъл?


използвам препоръката си за този филм (която е много много гореща) за да задам и някои въпроси. филмът разказва за един ден от живота на три жени, и трите хомосексуални, през мирогледа на Вирждиния Улф. тя самата е една от трите. невероятен е

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: Ч А С О В Е Т Е (корекция)нови [re: Gnomeo]  
Автор linjack (някой си)
Публикувано12.07.05 01:18



От самото начало ще си призная, че не съм чел книгата, чиито автор, Майкъл Кънингам (Michael Cunningham) е гей, бтв, но съм гледал филма много внимателно. Освен това преди два месеца четох 'Mrs. Dalloway' от Вирджиния Улф, но не успях да я дочета поради липса на време:((

От филма става ясно, и то опосредствено, единствено, че Клариса е лезбийка, докато за останалите две героини такъв извод не може да се направи, доколкото си спомням.
Самата Улф е историческа личност, вж.

. Тя действително е много интересен човек и писател - част работите й са на феминистка и лезбийска тематика, но по всичко личи, че е обичала съпруга си - така че можем да твърдим, че по-скоро е била би...

Що се отнася до споделените с друг часове - аз мисля, че това наистина е един от смислите на живота, но мнозина, не упсявайки да постигнат поне част от това, което той включва се впускат към някой друг житейски смисъл - някой от т.нар. "идоли в живота" - власт, пари, слава, работа...
Или както казва цар Соломон, след като има всичко това: "Суета на суетите, Каза Еклесиаст, и всичко е суета". Според мен дори това да споделяш с друг човек и да изслушваш неговата изповед също е суета, защото човекът, освен всичко друго, е и суетно животно...



Тема Re: Улф(корекция)нови [re: linjack]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано12.07.05 10:51



по всичко личи, че е обичала съпруга си - така че можем да твърдим, че по-скоро е била би...

позволи ми да не се съглася с тази част от твърдението ти
това че е обичала съпруга си, според мен не определя по никакъв начин сексуалността й!
да, те са имали силна връзкa, но след като тази връзка е била интелектуална, емоционална, но не и сексуална да се твърди подобно нещо е абсурдно


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.


Тема Re: погледни в Уикито, в дискусиинови [re: linjack]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано14.07.05 12:13



написах, че е хомосексуална заради това, което видях във филма - тя дори не докосна съпруга си, но за сметка на това даде една страстна целувка на жена и от сълзите в очите й личеше, че адски я обича.

както и да е. сексуалната ориентация на Улф съвсем не е съществена за темата.

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re:...дискусиинови [re: linjack]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано14.07.05 14:09



след като внася спор и в научните среди, едва ли ние тук, по интуиция, можем да дадем отговор

благодаря за статията!


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.


Тема Re: погледни в Уикито, в дискусиинови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано14.07.05 15:23



Tази жена беше сестра й... защо да не я обича?...

I once was me, but now he's gone.


Тема Re: погледни в Уикито, в дискусиинови [re: WebMister]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано14.07.05 17:42



ти роднините си обикновено в устата и с език ли ги целуваш?

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: погледни в Уикито, в дискусиинови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано14.07.05 18:16



За езика ще трябва да си преговоря филма ... да не я бъркаш с друга целувка?
А иначе аз съм мъж...виждал съм жени, вкл. роднини, които се целуват в устата без "задни" мисли... имам и две приятелки с които се целуваме по устата (очевидно) без сексуален смисъл.

I once was me, but now he's gone.


Тема Re: погледни в Уикито, в дискусиинови [re: WebMister]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано14.07.05 20:21



ето как помня сцената аз: сестра й каза на децата да се качват в колата докато тя се сбогува с Вирджиния. после отиде при нея и мисля, че си хванаха ръцете. тогава Вирджиния й хвана с две ръце главата и я целуна в устата. супер страстна целувка си беше според мен. сестрата се дърпаше мъничко но после се остави. когато най-накрая се откъснаха една от друга, тя гледаше като видяла призрак, а Вирджиния плачеше.

това помня аз, може да бъркам разбира се

пп: и в училище момичетата се целуваха за здрасти, но определено не така

--
имам си една мечта... да ме няма



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.