Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 17.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: от 1 до 10нови [re: Love/Hate]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано20.06.05 18:59



Опит за коменар и малко помощ за неанглоговорящите. Не особено успешно начинание на моя милост. Първите дест.

(1) - Да платиш вечерята не означава, че си си платил и за секс след това. И само защото той е платил, не означава, че трябва да му се отблагодариш като спиш с него. Освен ако наистина не искаш.
Коментар: Псулютно вярно, но... Забелязал съм, че по-възрастните напират да плащат. По-възрастни в смисъл, по-възрастни от мен. Никога не приемам. Не е от някакво криворазбрано достойнство-просто позволявам да ме черпят само приятели, а на първа среща едва ли може да говорим за такива близки отношения. Така и не разбрах защо го правят.

(2) - Никога не ходете на кино на първа среща.
Коментар: Не знам защо, но явно си е така. Поне от първите срещи на които съм ходил на кино с някой, нищо не е излязло. Може би на кино ходиш, за да не ти се налага да се сещаш с кой(или какво) си на среща. Концентрираш се във филма, после казваш "чао" и бегом... Сравнително пресни впечатления.

(3) - Свежият дъх е важен, но никога не дъвчете дъвка по време на среща. Ще приличате на крава.
Коментар: No comment. Му-у-у-у-у-у-у-у....

(4) - Ако забележиш някое момче/някой мъж, който ти харесва, не го фиксирай с поглед тип "ще те изям". Отиди при него и му кажи "здрасти". По-добре да му дадеш шанса да покаже, че е незаинтересуван, отколкото да го стреснеш карайки го да си мисли, че си излязъл на лов за свежи мръвки.
Коментар: Кофти превод, а и нещо това правило ми е тъпо и неизползваемо и неприложимо и...

(5) - Бъдете едновременно наясно с репутацията на хората, и с това, че често тя е незаслужена. Избягването на полулярни "играчи" е добра стратегия за "новаците", но с течение на времето, трупайки опит и увереност в себе си, правете собствени заключения.
Коментар: 100 % вярно.

(6) - Никога не канете на среща най-добрия приятел, съквартирант и/или бивше гадже на някой с когото наскоро сте излизали или излизате в момента. Репутацията ви ще иде в в кучи г*з.
Коментар: Нямам мнение и опит в тази насока.

(7) - Когато скъсате с някой, но все още искате да дружите с него, правете го в група. И никога не излизайте с него(не бъдете в една компания) докато сте на среща.
Коментар: Сигурно е вярно.

(8) - Никога не излизайте на среща с един, прибирайки се след това с друг. Поне приключете като хората първата си среща.
Коментар: Добре дошли в българската реалност.

(9) - Разберете, че двамата не винаги ще сте на едно мнение. Само защото сте имали спор, не означава, че сте обрекли връзката на провал. Има голяма разлика между спор и кавга.
Коментар: Но ако той никога, ама абсолютно никога не е на едно мнение с вас по нито един въпрос-помогнете му да открие пътя към вратата. Ако искате да спорите с радио-купете си.

(10) - Двойна среща не означава да поканиш на среща двама едновременно. На това му се вика тройка(?).
Коментар: Само за "тройка" се сетих. Тройна среща не съм имал, но съм излизал на няколко срещи една след друга с различни хора. Наблюдавал съм и обратното-хора с които съм бил на среща бързащи към следващата. Води се вариация на скоростна среща(на открито). Пести време, в повечето случаи заслилва отегчението.

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: от 1 до 10нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.05 19:30



И аз като теб - опит да улесня Не знам колко е сполучливо, но пък от сърце


(11) Това, че приятелят ти е извън града не прави връзката ви „свободна”.

(12) Това, че неговото гадже е извън града, не значи, че техните отношения са „свободни”.

(13) Ако той каже, че има „свободна” връзка, в девет от десет случая значи, че лъже.

(14) Никой няма действително намерение да ти предостави гаджето си.

(15) Дори и най-готиното момче си има тъмна страна.

(16) /сори, това си го преведете сами/- If his dick points up, suck him off 69-style.

(17) Не се крийте в храстите, за да видите как изглежда непознатият, с когото имате среща. Бъдете мъж. Отидете до него, стиснете му ръката и просто се дръжте нормално.

(18) Ако не искате да го виждате повече след първата среща, не казвайте, че ще му се обадите отново. Вместо това кажете „Благодаря за хубавото изкарване. Приятна вечер.” Ако поиска да излезе с Вас пак, кажете „Не, но благодаря за поканата.” По-лесно е отколкото си мислите.

(19) Никога не отивайте на първа среща с група свои приятели. Той ще се почувства изключен, а вашите приятели или ще ви накарат да се чувствате неудобно, или ще се опитат да ви венчаят, или ще го свалят.

(20) Не въвличайте приятелите си във вашите страдания около срещите. Жонглирането между ненавиждането и приемането на вашият партньор ще ги умори и в крайна сметка няма да получите подкрепата им, когато най-много се нуждаете от нея.

(21) Ако приключите връзка с момче, което сте срещнали в сауната, в интернет или в храстите, уеднаквете си историите преди да го запознаете със семейството и приятелите си.

(22) ТОЙ, Единственият и Точният за Вас може да е навсякъде.

(23) Дръжте на думата си. Обадете се, когато сте казали, че ще го направите. Отидете, когато сте обещали. „Модното закъснение” (ВИП персоните винаги закъсняват, защото смятат, че това ги прави по-важни) важи само във филмите.

(24) Споделете за сексуалната си ориентация пред всички, пред които можете на го направите. Емоционално силните мъже не крият сексуалната си ориентация.

(25) Никога не правете предположения.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: от 11 до 20нови [re: Love/Hate]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано20.06.05 19:31



(11) - Само защото гаджето ти е извън града, не означава, че имаш "отворена връзка".
Коментар: Зависи...

(12) - Само защото гаджето му е извън града, не означава, че имат "отворена връзка".
Коментар: Зависи...

(13) - Ако той ти казва, че има "отворена връзка", в девет от десет случаи той лъже.
Коментар: Ако е толкова тъп да ти обяснява в какви отношения с трето лице се намира, значи си попаднал на кретен от качествените. Позабавлявай се, а после го изпорти. Не заслужава нищо друго. Ако е готин-спи с него. И после го изпорти. И се надявай да си достатъчно наясно как да го направиш.

(14) - Едва ли някой наистина ще зареже гаджето си заради теб.
Коментар: И слава на небесата...

(15) - Дори и най-добричкият има своята "тъмна страна".
Коментар: И добре, че я има, тъй като друго интересно едва ли може да предложи.

(16) - Ако онази му работа сочи нагоре, действайте в поза 69.
Коментар: От една страна-вярно и улесняващо. От друга-я накарай български "само активен" да се юрне в 69. Стой та гледай сеир.

(17) - Не се крийте в сянката, за да проверите що за птица е сляпата ви среща, преди да се срещнете. Бъдете мъж, отидете при него, здрависайте се, и учтиво минете през необходимите процедури.
Коментар: Запознайте се с думата "тенекия". Освен това изключения има-примерно ако това се окаже някой с който вече сте излизали три пъти на среща, а той все си сменя никовете и пак се юрва към вас, без дори да помни ника ви, който е непроменен от години. Има и още изключения, но всеки за него си.

(18) - Ако не желаете да го виждате след края на първата среща, не му казвайте, че ще му се обадите. Вместо това кажете" Благодаря за вечерта. Беше ми приятно". Ако ви покани той, кажете "Не, мерси все пак." По-лесно е отколкото мислите.
Коментар: Българската реалност... По темата съм казал каквото имам да кажа назад в темите, на който му се чете-да потърси.

(19) - Никога не излизайте на първа среща с група ваши приятели. Той ще се почувства изключен, а вашите приятели или ще ви изложат, или ще се опитат да ви сватосат, или ще флиртуват с него.
Коментар: Също така никога не излизайте на среща с някой който си води морална подкрепа, освен ако не сте се разбрали и двамата да си водите такава. По-добре му вържете тенекия, отколкото да си губите времето.

(20) - Не въвличайте приятелите си в терзанията около срещите си. Лиричните отклонения за любовта или омразата ви към гаджето(потенциалното гадже), ще ги отегчат и ще изчерпят запасите им от съпричастност, която би ви била нужна в даден наистина важен момент.
Коментар: Никога не заебавайте приятелите си заради гадже или кандидат гадже. Никога не си заслужава. Нито пък те го заслужават. Пореден пример за българската(сигурне не само) реалност... Споделяйте в граници и норми. Ако нямате такива-създайте си.

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: от 11 до 20нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.05 19:32



Ех, ама си бърз Аз ще взема от 60 до 69, да не стане объркване

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: от 1 до 10нови [re: musha-busha]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано20.06.05 19:34



Правиш ли летни курсове по английски, краткост и съдържателност?

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: от 11 до 20нови [re: musha-busha]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано20.06.05 19:35



Оки. Но преведи 61 така, че да повярвам.

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: от 11 до 20нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.05 19:45



Испешъли фор ю, поне колкото аз го разбирам:

(61) Добре изглеждащите мъже си имат своите специфични проблеми и несигурност ( в т.ч. и със самочувствието). Не смятайте, че непременно е обвързан с някой, само защото е атрактивен. И не предполагайте, че непременно е сноб, само защото е красив.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: от 21 до 30нови [re: Love/Hate]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано20.06.05 20:02



(21) - Ако в крайна сметка се загаджите с някой когото сте срещнали в банята, по интернет или в храстите(!!!-разгеле), уеднаквете историите си преди да го представите пред приятели и роднини.
Коментар: Нещо ми се губи превода, но иначе нямам какво да добавя.

(22) - Господин Подходящ може да е навсякъде.
Да не се бърка с господин Перфектен. Говорим за съвсем различни неща.

(23) - Дръжте на думата си. Обадете сте, ако сте обещали. Отидете на срещата, щом сте казли, че ще отидете. Да закъснееш, заради общата представа, че важните хора се появяват по-късно е глупост.
Коментар: БГ реалити... Обещанията не са това което бяха. Всъщност са-осезателна промяна за 10 години-никаква, липсва, няма данни. Ако тръгнете да закъснявате-пратете смс или се обадете, в рамките на елементарното възпитание е.

(24) - Не крийте сескуалната си ориентацио от колкото се може повече хора. Емоционално стабилни са мъжете наясно със сексуалната си ориентация и не-криещи я.
Коментар: Псулютно вярно. Да не се налага да си измисляш, да лъжеш и да преиначаваш нещата за пред всички е доста облекчаващо.

(25) - Никога не предполагайте.
Коментар: Правете го винаги. Иначе сте напълно безмозъчни, неспособни да разсъждават лигльовци. Друг е въпросът за гласността на предположенията ви. Преценете доколко познавате човека и кога може да си го позволите.

(26) - Почистете жилището си, все едно той ще прекара нощта там.
Коментар: Но ако живеете с родителите си, които не знаят за вас-не си губете времето в чистене на целия апартамент. Няма да ви помогне с нищо, освен да свалите няколко грама от усилената работа. И ще направи добро впечатление на вашите, но да не вземат да станат подозрителни ако никога не са ви виждали с прахосмукачка в ръка...

(27) - Отделете повече време за външния си вид преди среща, отколкото отделяте обикновено.
Коментар: Не се престаравайте. Вероятността човекът отсреща да е положил същите или поне наполовина усилия е почти нищожна. И не прекалявайте.

(28) - Специално внимание обърнете на обувките си, ноктите на ръцете и косата.
Коментар: Обувките са нещо което се преглъща, н ознайте, че маниаците на тема обувки са много, дори и сред хетеросексуалните мъже. Така, че най-вероятно ще им бъде обърнато внимание. За ноктите-повече от ясно. На ръцете и на краката-не на дългите нокти. И в името на всичко свято-не на дългия нокът на кутрето!!! За косата-важното е да е чиста, и ако имате пърхут, поне за този път гледайте да използвате подходящ шампоан-нали впечатление ще правите. Тези двете неща са достатъчни.

(29) - За бога, носете чисто бельо. Купете си нов чифт, който да обувате само за срещи или по-такива случаи.
Коментар: По-ясно от това-няма накъде.

(30) - Изключете си мобилния. Ако звъни откажете разговора. Най-добре оставете телефона си вкъщи.
Коментар: Глупости. никога не забравяйте телефона си. Това е ваше спасение, удобно извинение, средство за морална подкрепа и какво ли още не.

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: от 11 до 20 [re: Guardian_Hearts]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.05 20:02



Чак летни курсове не, по-скоро аз трябва да отида Две седмици работа в Джемини и почват българските ти колеги да се изнервят, докато говорят с теб и непрекъснато казваш как ще си разпределите тасковете, а екшън плана ще го пратиш по мейл

(60) Хомосексуалната ориентация не е сигурен показател за вкус, класа или интелигентност.

(61) Добре изглеждащите мъже си имат своите специфични проблеми и несигурност. Не смятайте, че непременно е обвързан, само защото е атрактивен. И не предполагайте, че непременно е сноб, само защото е красив.

(62) Ако ти върже тенекия за среща, това не значи непременно, че имаш някакъв проблем. Може просто да не го интересуваш.

(63) Внимавай с употребата на думите „Обичам те” за хора и домашни любимци. Да обичаш всичко значи, че имаш ниско самочувствие и ужасна нужда от внимание и обич.

(64) Ако всичко свърши, значи просто, че е всичко е свършило. Не се пазари, след като са скъсали с теб. Макар че понякога с втори шанс нещата се оправят, с трети и четвърти не. Вместо това, просто остани сам за известно време.

(65) Това, че той е страхотен в леглото, не значи непременно, че е влюбен в теб.

(66) Не смятай всеки мъж, който срещнеш, за потенциален съпруг (в БГ - партньор). Това е особен вид самоизтезание. Фантазирай си за него, ако искаш, но му дай възможността да бъде какъвто е, а ти се дръж спокойно и не се съди строго. Не е твоя вината ако той не е Твоят човек.

(67) Всички свестни мъже вече са заети. Ти къде излизаш? Какви мъже срещаш?

(68) В свят, пълен с гейове, всъщност има съвсем малко мъже. Научи разликата и се постарай да бъдеш най-доброто и от двете.

(69) В действителност не можеш да промениш никого и никой не може да те промени, но можеш да накараш другите да вярват, че това е възможно.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: от 21 до 30нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано20.06.05 20:12



(22) - Господин Подходящ може да е навсякъде.
Да не се бърка с господин Перфектен. Говорим за съвсем различни неща.


тази забележка много ми хареса

--
имам си една мечта... да ме няма



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.