Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 27.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предложениенови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано07.05.05 17:38



Обвиняват ме, че не слушам, но ти определено ме биеш по точки. В един от малкото си почивни дни трябва да отделя половин ден да изчета Война и мир в електронен вариант. На последните ти постинги се включи и Кармина Бурана и гледката вече не е романтична.

Права си, че заявленията за членство не се подават ей така. Хората не правят нещо ей така, а защото имат някакъв стимул. На въпроса защо искаш да членуваш в Джемини, само няколко месеца след като Джемини беше в най-голямата си криза и ти персонално не я подкрепи, отговора, който получих е валиден и за теб, и за Иво - че искате да помагате на ЛГБТ общността. Активистка като теб няма нужда от организационни крила, под чиято закрила да помага на ЛГБТ общността. Както казват старите хора, времето показва. За времето, за което ти и Иво сте членове, помощта за ЛГБТ обществото и активността в Джемини бяха демонстрирани чрез съдебен иск срещу организацията. За да бъда по-точна, именно срещу екипа, който се нагърби да извади организацията от блатото, срещу което всички роптаеха, създаде новата Джемини и въпреки глупостите и недоверието, се бори тази организация да бъде полезна. Интересна визия за помощ на ЛГБТ обществото.

Като развален телефон неколкократно казах ясно, че Джемини не е била замразявана. Това, че под замразяване на оперативна дейност ти продължаваш да тълкуваш замразяване на организацията си е твоя работа.

Ежедневно работя с човек, който е завършил българска филология, така че популистки изказвания и наивно изглеждащи протести тип „благородни помисли и намерения”, които чета в постингите ти напоследък просто не минават. След като сама казваш, че не знаеш какво мисли и иска Иво, който е най-добрия ти приятел, как може да се наемаш да говориш от името на други хора като Милен, Ивелин и Дим?

Не знам дали "разделяй и владей" е тактиката ти, но ако не е, тогава е добра игра. Не съм вземала отношение по темата тук, за да не се повтарям с Павлин. Въпросното "разделяй и владей" е толкова очевадно, че чак крещи. Нахално е да прикриваш лични амбиции зад благородни намерения за благото на организация, на която до и в момента си показвала враждебни намерения. Условията, да не кажа ултиматумите и заплахите, срещу организацията, бяха изложени още преди няколко месеца, когато ти и Иво просто си казахте. Условията и заплахите продължават с поредната игра на нерви, на която бях свидетел преди няколко дни.

Ти сама подсказваш средството на решаване на проблемите, за които ти си до голямата степен проводника. Определено в средството не се споменава друго освен бръщолевенето в интернет. Преди месеци, за да избегнем подобни фарсове в интернет и извън интернет, предложих среща с теб, Павлин, Иво и цялата сговорна дружинка, които имат някакъв проблем и нещо искат, тогава какво каза ти и Иво? Че няма какво да си говорите и не искате да се виждате. Фактите показаха друго.

Джемини започна много бавно да си стъпва на краката, защото екипа, който я възстанови създаде много ясна политика - прозрачност и демократичност. Двойните игри и интригите не вървят. Направи си кратка равносметка за поведението на Джемини от април 2004, за да си дадеш сметка за организационната култура, която същият този екип, когото този иск ти в постингите си атакувате. Играта на интриги и забърсването на спекулации и манипулации отнема ужасно много време и на нас, а още повече време да ги превъзмогнем, защото докато на някои хора интригите са им поведение, други хора се опитват да работят без фанфари, потупване по рамото и без оплюване на други хора.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Предложениенови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (минаващ)
Публикувано07.05.05 18:19



Прав си, абсолютно прав.

Сега, като прочетох как съм написал поста... пот ме изби. /за английския/
От както съм във форума, често пиша неща, които не разбирам как ми излизат от пръстите. Язвителен или груб - не използвам такова поведение. Камо ли в професионаланата среда, където съм име .... и заради почтеност.

А идеята на поста е проста: "Къде го пише това?"
Етествено, го открих... и то си е разумното решение.

Кофти, издънка ...



Тема Re: Предложениенови [re: musha-busha]  
Автор eлия ()
Публикувано08.05.05 01:02



Добре де...аз съм виновна за всички злини на света.
Признавам...
Нека сега прекратим тази излишна дискусия.



Тема Re: Предложениенови [re: Kurvoazie]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано12.06.05 13:32



>Форума е чат на друго ниво.
Форума е точно обратното на чат. Форум и чат взаимно се изключват!!! По принцип във форум чатерските мнения, (които не допринасят с нищо към дискусията) се трият.



Тема Предложението ти няма да мине,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано13.06.05 10:32



След като Наглия модератор те е трил с цел да те УНИЖИ!



Тема Re: Предложението ти няма да мине,нови [re: Kлapиca]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано13.06.05 12:17



Едва ли ме е трил с цел да ме унижи. А и дори да го беше направил, едно триене на няколко думички не би ме унижило по никакъв начин. Ако някой тръгне да ме унижава ще му се наложи да е далеч по-изобретателен.

В този клуб съм от близо година и осем месеца. За това време не успях да разбера две неща:
- откъде това негативно отношение на преобладаващите маси към определени личности?
- откъде тоя вечен плам за бунт срещу модераторите?

По повод първия ми въпрос. Задавал съм го много пъти, на много хора. И никой досега, нито веднъж, не ми е дал отговор който за мен да е смислен, основателен и причинен. Но честно да ви кажа-ваш си проблем. Като изключим факта, че ми е любопитно(такъв съм си по природа) това не е въпрос който да смущава съня ми, да осмисля съществуването ми и така нататък. Просто по навик съм свикнал да питам "Защо?". Мой си проблем.

По повод на втория ми въпрос. Признавам си, че не съм го задавал на "бунтуващите се". Но пък винаги съм се чудел-като толкова ви бива да недоволствате заради основателни и неоснователни причини, смятате ли, че друг от посетителите на клуба или самите вие бихте се справили по-добре или поне не по-зле? О, да, ни най-малко не се съмнявам, че сте "по-усвет"... То кой не е? Може и аз самия да не харесвам модератерите или начина им на модериране, но това са две различни неща. Едно е да не харесвам модератора като потребител-тъпи мнения, прекалено надути изказвания, прекалено голяма самоувереност и прекалена компетентност(твърде често-неоправдана), абсолютна правота на мнението и така нататък, не е нужно да изброявам всичко. Друго е да не харесвам начина им на модериране-неоправдано, самоуправленчески, нахално, "аз съм МОДЕРАТОР, тук се слуша мойта дума..." и тем подобни. Според мен част от поведението на модераторите е продиктувано от поведението на потребителите тук. Навъдиха се едни пуритани-не е за приказване. Не само, че дума не може да обелиш за секс, ами и "кур" вече е меко казано мръсна дума-направо мега супер ултра псувня, дето ти обижда рода до девето коляно. Появи ли се нормална мръсна дума, такава каквато всеки от нас използва в ежедневието си, баш пуританите почват едно пискане, едни митинги в защита на чистата реч, едни "вижте се какви сте", "ами деца ако влязат тук" и тъй нататък тъпизми все в тоя дух. В следствие на това, за да има мир и разбирателство модераторите модерират. Появи се проблем с голите снимки-създаде се правило за удивителната в заглавието-заради мнозинството потребители, не заради някакво моментно хрумване на модераторите.

Каквито модератори си изберем-такива. Както се държим в клуба, както и каквото говорим-всичко оказва влияние. Не може да пропищиш срещу секуалните теми, а после да ревнеш, че видиш ли интересни теми, дискусии, размяна на идеи и мнения няма.
Когато има недоволни-казват си. Ако има много недоволни-айде чиба, нови кандидати, нови избори и готово.

Няма да отправям призиви и предложения-явно на никой не са му нужни. Просто не омаскарявайе едно принципно хубаво нещо като тоя клуб.

Амин! Аз проговорих! Аз казах!

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: Предложението ти няма да мине,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано13.06.05 12:29



Явно си свикнал да те натискат и подтискат, и да не ти дават никаква свобода, а ти да се радваш че за пореден път са ти запушили устата за да не кажеш нещо като свободен човек.

Може би и ти попадаш в категорията "ЖЕНАТА да не МЕ РАЗБЕРЕ", а може би не - това не ме интересува, но да не ти прави впечатление че са ти взели свободата да говориш, говори за мен, много


На другите въпроси е безсмислено да отговарям, аз ли ще ти отварям очите?
Ами не искам!



Тема Re: Предложението ти няма да мине,нови [re: Kлapиca]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано13.06.05 12:47



Скъпа, никой не ти е отнел свободата да говориш, макар и да не го забелязваш. Но ако продължиш да разпалваш конфликт ще банна всичките ти првъплащения. Считай това за първо предупреждение. Ще броя до три.



Тема Re: Предложението ти няма да мине,нови [re: Kлapиca]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано13.06.05 12:53



Да ме натискат наистина обичам. Иначе сам си се подтискам.
Само да те осведомя, че устата ми трудно би могла да бъде запушена. Камо ли от някой от този клуб. За съжаление.

За това в коя категория попадам-бих ти казал, ама гледам, че не те интересува, затова ще пасувам. Свободата да говоря си я имам, никой никога не ми я е пипал, а ако е посягал му е било напомняно, че може да съм добричко, но само докато не озверея. За теб не съм говорил, за момента и не смятам да говоря. Далеч по-интересно сега ми е да си пиля ноктите.

Въпрос/и не съм ти задавал, то и затова няма на какво да отговаряш. Колкото до очите-вземи ми ги отвори, че каквито са гурелясали от липса на сън и алергии направо сам не мога си ги отворя.

Колкото до искането и по-точно не искането, ей са ще звънна на баба ми да почне да разплита вълнените чорапи дето ми ги плете за зимата.

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема оставката с зъби О знам и ноктинови [re: jaytee]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано13.06.05 14:26



Но съм те питал защо си ми коригирал мнение без причина!
Защо не отговориш там?
По добре се махни от модераторството:
защото

когато си ме трил БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ, не съм писала нищо лошо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.