Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прошка.  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано13.03.05 11:53



Всички знаем кой ден е днес. А тези, които не знаят нека си купят по едно църковно календарче. Нека си простим това, което волно или неволно сме си причинили.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Прошка.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано13.03.05 18:06



Ако трябва да искам прошка на всички на които съм причинил нещо лошо един ден няма да ми стигне... Пък и смисълът на прощаването е не толкова да го кажеш колкото да го мислиш и чувстваш, при това положение според мен повечето хора искайки или давайки прошка лъжат.

Редактирано от Gnomeo на 13.03.05 22:52.



Тема Re: Прошка.нови [re: Gnomeo]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано13.03.05 21:57



Прошка?
Аз не съм религиозен.
Прошка за какво,я стига.



Тема Re: Прошка.нови [re: redjeep]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано13.03.05 23:00



Да отричаш нещо като символното даване на прошка заради едната религия ми се вижда глупаво. Това ми звучи като тия дето отричат 8ми март защото бил комунистически празник. Абсурът на този "празник", според мен, съм го посочил по-горе.

А за въпроса ти - наистина ли мислиш, че няма защо да искаш прошка или да простиш на някого?



Тема Re: Прошка.нови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано13.03.05 23:49



Точно това казах - "символното даване на прошка", т.е. не че трябва това да е единствения ден в който да прощаваш, това е просто някакъв символ, който няма нужда да спазваш, но няма нужда и да отричаш. Както казах в началото ако не го чувстваш в сърцето си всяка прошка е лицемерие и в случая празникът може да бъде повод за него. Но това си зависи от човека, не от датата.



Тема Re: Прошка.нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.03.05 16:13



То и цветя не се подаряват само на 8ми марта ама я виж колко хора се сещат ей така без повод да го правят?!

Прошката е в основата на юдео-християнския морален кодекс, който страшно много е повлиял съвременната култура. Религиозни или не все някога казваме Прости ми, не бях прав!

Така ли е Елия или ..... за тебе това не важи?



Тема Re: Прошка.нови [re: ANEW]  
Автор eлия ()
Публикувано14.03.05 21:25



Разбира се, че за мен това не важи.
Цветя подарявам не само по празниците изискващи поднасяне на цветя. А прошка искам, когато сгреша пред някого, без да чакам да дойде съответната годишна дата.
Та 40 дни преди Коледа бих поискала прошка само от човек пред когото съм сгрешила 40 дни преди Коледа. На другите искам тогава, когато му е времето.

Що се отнася до празника, и изисквания от него обичай младите да искат прошка пред възрастните, това си е християнски обичай и празник, а аз не съм християнка, за да се нуждая да го спазвам и без нужда.

Чакай да добавя, защото се сетих с какъв човек разговарям:
Прави разлика между "не съм християнка" и "не съм религиозна"!!!

Редактирано от eлия на 14.03.05 21:27.



Тема Re: Прошка.нови [re: Gnomeo]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано15.03.05 00:16



То си има подходящи моменти за прошки.
А тук става дума за религиозен ден.
Прочети какво е писал Албатрос по горе.
Нито крада,нито убивам,чист съм пред съвеста си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.