Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 26.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Искам някой да ми каже!  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано04.03.05 01:19



От българи все повече и повече чувам изказвания, че гейовете се рекламирали, че нямало гей, който поне три пъти на разговор да не повтори, че е гей и колко е нормално това, че парадирали и затова били непоносими. Живея в чужбина и този аргумент не съм го чувала. Същевременно не мога да преценя ситуацията в България. Затова питам, има ли такова нещо? Защо хората реагират на активизма по такъв начин? Прекалено много ли говорим за сексуалността си наистина?



Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: янa_янa]  
Автор Guardian_Hearts (fel de fel)
Публикувано04.03.05 03:52



Смятам, че си зависи. Не можеш да кажеш, че всички гейове се "рекламират", както не можеш да кажеш, че всички не го правят. Въпрос на избор и нагласа.

Признавам си обаче, че всъшност не знам какво ще рече "да се рекламирам". Не съм прах за пране, нито дамска превръзка, че да кроя планове за рекламна стратегия, чрез която да завладея вътрешния(и външен) пазар. Не повтарям поне по три пъти на разговор, че съм гей. Не обяснявам на околните колко нормално е това, нито парадирам със сексуалните си предпочитания. Че съм непоносим-непоносим съм, и не само това, но това е друга тема. Като изключим семейството и роднините, всички други знаят. Знаеха в училище, съучениците ми, учителите, другите класове. Знаят в университета ми, курса ми, преподавателите. Знаят и са знаели всичките ми предишни и настоящи приятели и приятелки. Но не защото съм тръбял насам и натам. А защото когато са ме питали и съм преценил, че човека не пита за да се заяде, съм отговарял. И защото когато някой подметне нещо и отправи някакъв негативен коментар по мой адрес, отговарям с "Е, и?", а не почвам да отричам да заплашвам и какво ли още не. Аз проблем със себе си по този въпрос нямам, не съм и имал. Не занимавам околните(с изключение на тези които ги интересува, засяга и т.н.; моите близки приятели демек) със сексуалните навици и предпочитания на моята персона.

За активизма-не знам. Ненавиждам всяка негова форма и проява, освен в невинните случаи когато се опитвам да "зарибя" някой да прочете "Мъжете като рогат добитък", примерно.

Ако това което са ти казали е изцяло вярно, излиза, че съм някакво невероятно изключение от правилото. А повярвай ми, не съм.

Тъй де, някой да ти каже-е казвам ти моето мнение. Познавам себе си, затова и коментирам главно въз основа на мен самия, моя опит и преценка и дрън-дрън та пляс...

Посуепис: Такава реклама си ударих, не е истина. Май излиза, че правилно си чула изказванията по повод, че се "рекламираме". Ама как да устоиш на изкушението...



Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: янa_янa]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано04.03.05 11:13



разбира се, че няма такова нещо или ако има то е рядко./все пак в условията на нашето консервативно общество, малцеина са тези, които открито могат да заявят своята хомосексуалност/въпреки че на това аз не му викам парадиране!//

Много по-срещано е точно обратното-хетеросексуални да потрийстват, че харесват само жени!



Тема хомо/хетеро клишенови [re: BBourgas]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано05.03.05 02:45



Все повече стигам до извода, че хомо/хетеро деленето е само в ума ни. Това е някаква дуалност, която е наложена. Като малки са ни казали - момичетата харесват момчета, момчетата - момичета и от там са обърнали целия ни свят наопаки и то по една толкова дълбокозасягаща ни тема, като сексуалността. Тогава не си се питал вярно ли е или не. Приемал си наготово. Вярвал си на родителите си. А не е ли все едно да ти кажат - момчетата трябва да си играят с колички, а момичетата с кукли. Абсолютно същата работа. И какво от това ако някое момиче предпочита да се катери по дърветата, а някое момче - да готви примерно? Но готовите работи са за улеснение..уж...друго си е вместо да мислиш да кажеш - така е и точка.
Човекът не е мъж или жена. Той е преди всичко човек. Аз не се влюбвам в някой си, защото е мъж. Влюбвам се в неговата същност, в това, което е той вътрешно. Другото е следствие. Сексът е просто удоволствие (като се абстрахираме от репродуктивната му страна). А се получава чрез възбуда на половите органи. Как ще я постигнеш тази възбуда, за тялото е без значение - ако нямаш някакви задръжки, ще изпиташ оргазъм и удоволствие и с мъж и със жена. Другото пък е само предпочитание - аз обичам шоколад, ти пък фъстъци. Противоположносттите се привличат, а всеки в определен момент е повече "мъж" или "жена"...тогава в определени стадии на живота си мога да бъда хетеросексуален или хомосексуален човек. Имам нужда от мъжка енергия, която да урявновеси женската в мен - избирам си мъж и обратно.
Та така мисля напоследък...омръзна ми да класифицирам всичко...човекът е толкова огромна и разнообразна същност...как ще го побереш в рамкки..??..



Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: янa_янa]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано05.03.05 04:59



Тези момчета от този клуб, които познавам на живо не са го правили ама с тях сме се виждали само на срещи. А тези гейове с които съм работил са давали на околните да разберат каква е сексуалността им, но само ако са достатъчно чувствителни. И не са го казвали в прав текст.
Не считай това за стандарт. Това е моят опит.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: хомо/хетеро клишенови [re: smokche]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано05.03.05 05:05



Човекът не е мъж или жена. Той е преди всичко човек. ... Имам нужда от мъжка енергия, която да урявновеси женската в мен - избирам си мъж и обратно.

Мисля, че с теб бихме имали за какво да си поговорим.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: янa_янa]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.03.05 15:55



За един гей, да довери на приятелите си този факт, това е важна стъпка. Оттук нататък, нормално е в компания да споделя за своите преживявания с приятеля си, да разказва подробности от "интимния" си живот. Ако това е рекламиране, то може би голяма част от момчетата го правят. Естествено същото важи на 100 процента и за хетеросексуалните, само дето, те които се считат за норма, не си обръщат внимание...

Ще поясня с един пример. Ако хетеро мъж каже "Довечера с жена ми ще ходим на кино", то той не се самоизтъква, според хетерото де, но ако някой гей каже "Довечера с моят приятел отиваме на кино", виж вече се рекламира...



Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: янa_янa]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано06.03.05 00:05



Да ти каже,какво да ти каже?
Ами хора сме,каквото и да правим сме хора като всички останали.
Във всяко стадо си има черни овце.



Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано06.03.05 12:48



. Ако хетеро мъж каже "Довечера с жена ми ще ходим на кино", то той не се самоизтъква, според хетерото де, но ако някой гей каже "Довечера с моят приятел отиваме на кино", виж вече се рекламира...

вече се рекламира...

Не съм съгласен с теб защото не го приемам така.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Искам някой да ми каже!нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.03.05 15:34



Ти си изключение, затова. Повечето хора обаче смятат за съвсем нормално един мъж да ходи с приятелката или жена си на кино, гости, да я държи под ръка да я целува. Когато момче направи същото с приятеля си, нещата вече не са "парадиране".

Аз не искам специално внимание, но пък искам това, което имат всички. Писнало ми е от опулени физиономии, когато целуна гаджето си на улицата, сякаш съм направил кой знае какво...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.