Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 19.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Папата нападна гей-любовта и абортитенови  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано24.02.05 13:51





Само се чудя, какво общо имат здравите леви сили у нас с католицизма и папата в частност.
И как една книга на папа Йоан-Павел ІІ би повлияла на: 1во - предстоящите парламентарни избори у нас, 2ро - на бавно, но все пак случващи се промени у нас.

...most girls are straight until they're not...

Тема Re: Папата нападна гей-любовта и абортитенови [re: dexter_sum]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано24.02.05 16:09



Уф, абе вярва ли някой, че тоя атрофирал старец може да формира мисъл от повече от две срички Фигурант ми се вижда дядката, и ми е жал за него даже, докато е жив ще го водят като маймунка от панаир на панаир.... Ама чак да ме убедят че е написал книга, по-скоро ще повярвам в дядо коледа.

______



Тема Re: Папата нападна гей-любовта и абортитенови [re: tchupakabra]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано24.02.05 18:28



Всъщност няма значение, дали той я е написал или не. Това е позицията на Ватикана и то не от издаването на книгата насам.

А коментарите на в. "Сега" са доста мижави и вероятно са писани колкото да запълнят колонката, без да се влага в тях мисъл.



Тема Re: Папата нападна гей-любовта и абортитенови [re: dexter_sum]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано25.02.05 17:50



Абе тоя склерозирал психопат няма ли вече да умира? Лигите не може да си обърше пък иначе дай му книги да издава. Сега ако имаше гей организации на място трябваше да внесат един тлъст иск срещу него. За морални щети, за обида, за клевета и набедяване, за разпалване на ненавист по отношение на сексуалните малцинства и пр. и пр.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Религия и сексуална ориентациянови [re: dexter_sum]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано26.02.05 10:19



Интересно ми е, как се връзват хомосексуалността и католицизма. Имам познат, който е католик и гей едновременно. Трябва да го питам...

Аз самият не съм особено религиозен, макар да се определям като източноправославен. Но съм източноправославен само дотолкова, доколкото това не влиза в противоречие със собствените ми схващания. Тоест привързвам религията към схващанията си, а не се опитвам да се самонасиля да пречупя схващанията си за света, поведението ми, ориентацията ми и живота ми...

Знам, че се получава нещо като "дървено желязо", обаче не ми пука особено. Така ми е достатъчно удобно.

Вие как се справяте с това противоречие и забелязвате ли го изобщо?



Тема Re: Религия и сексуална ориентациянови [re: Sam]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано26.02.05 11:02



Понякога е трудно да съчетаеш религията със сексуалните си предпочитания. По убеждения съм протестант - много повече ми допада идеята за личното преживяване и срещата с Бога отколкото традиционното и понякога напълно неосъзнато принадлежие към православието. От друга страна поради отчуждеността си от хората Православната църква понастоящем не възразява активно срещу хомосексуализма (за разлика от протестантството и католицизма), както по каквито и да е "наболели" проблеми на съвременното общество. Аз самият дълго съм се борил и търсил отговор за "различието" вътре в мене. Включително и крайни методи като пълно отричане от секс и тотално въздържане....ама не помогна особено.... В крайна сметка мисля, че да си гей и да си вярващ е ОК. Не така мислят обаче в





Тема Re: Религия и сексуална ориентациянови [re: ANEW]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано26.02.05 11:38



Значи моделът ти на поведение и приемане на себе си и религията не е кой знае колко различен от моя.

А има и друго - аз не бих се натискал за място сред хора, които просто не ме искат, не искат такива като мен. Това е като клуб за чернокожи, в който аз, белия да искам да вляза... В сайта към който си пуснал линк пише, че не искат такива като нас. Аз пък не искам такива като тях...

Не се засягай, пиша тези неща гледайки от моята си гледна точка, която признавам, си е гледна точка на един повърхностно запознат с проблема човек. Познавам го само дотолкова, доколкото касае лично мен. А както казах - касае ме повърхностно, защото АЗ така съм ИЗБРАЛ. Имам си достатъчно други задачки и ангажименти и проблеми, за да си стоварвам още един на главата - как да съвместя религията и сексуалната си ориентация.



Тема Re: Религия и сексуална ориентациянови [re: Sam]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано26.02.05 12:17



И си прав и не си прав. Това че някъде не ме искат заради сексуалната ориентация означава ли, че трябва да вдигам гълъбите и да се чупя. Утре няма да ме искат на работа, или в градския транспорт, или в киното....

Въпросът с вярата и хомосексуализма е доста сложен и многопластов. Хората във сайта, който бях посочил в предния ми постиг си имат доса проблеми, както е явно. Там съм се намесил, само за да "проверя" нагласите им. Не че не съм знаел как ще реагират. Но поне в една глава да се е загнездила мисълта, че този краен консерватизъм може и да не е съвсем библейски, е добре....

Аз съм гей, също така съм християнин. Искам да съм и двете.... ако може....явно може...



Тема Re: Религия и сексуална ориентациянови [re: ANEW]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано26.02.05 12:32



И аз исках някога да бъда и двете, но това просто е невъзможно. Ако вярваш в Библията значи вярваш и в "Ако мъж легне с мъжко като с женско това е гнусота и...".

Открих също така комедията на всички религии - всяка казва, че е истинската и всички последователи на другите ще отидат в Ада. Не е по силите на никой човек да реши коя е истинската религия и просто избира една от всичките. Не е ли глупаво?

Затова аз избрах да вярвам в Бог, без значение как се казва, имал ли е син или не и кой какво е писал за него.



Тема Re: Религия и сексуална ориентация [re: ANEW]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано26.02.05 16:43



-> churchBG.com
Прочетох го... и стигнах до извода, че явно просто няма смисъл, не си заслужава усилията да си гей-християнин. Християнската представа за щастие с жена, къща и тн. ми се струва адски депресираща. Не е възможно всички да са еднакви и не е редно! Християнанството е някав извратен фашизъм!Подтискащ и гаден!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.