Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 11.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови  
Автор azardan ()
Публикувано14.02.05 01:20



Няма никакъв скандал - по-скоро беше безплатна минутка за реклама на един сгромолясващ се рейтинг. Всъщност се оказа, че босът на "Жокер медия", който е продуцент на група "Каффе", е доста по-хитър и по-находчив от г-н Трифонов, а както се видя и от данните от гласуването, е вложил двойно повече пари. Пък после нека се наслушаме на твърдения от сорта на :
а) колко и какви били организаторите (БНТ - носителя на правата за конкурса на "Евровизия"),
б) как само се опитали да му дръпнат шалтера на г-н Трифонов от НДК (при три токови удара в центъра на София същата вечер)
в) как се прече на фолклора да се слее с популярната музика (култура) ...
Само бих добавил, че когато губиш трябва да го правиш като голямите в в този бранш - с достойнство и чест. Да уважиш онези, които са ти повярвали, харесали и са гласували за теб. Другото прилича на слабост и безсилие. Просто съжалявам г-н Трифонов, но мисля че никак не е почтенно и морално по всевъзможен начин да оплюваш близо 4 г. БНТ от ефира на бТВ и после да очакваш отново да се появиш на "бял кон". Постоянно да "пищиш" къде ли не в медийното пространство по "Big Brother", а после съвсем умишлено да впрегнеш същия кон тип "reality show" в собственото си предаване. Винаги ще се намери някой, който като Баш Майстора да ти сложи шапката. Защото колкото и да ти се иска не си единствен, всемогъщ и "най-" в мижавия роден шоубизнес. Тук оставям на профисоналистите и музикални критици да определят до колко и какви вокални качества притежава г-н Трифонов, до колко и какви български (а не ориенталски) фолкорни мотиви има в неговата песен, защо е поканена именно ромска а не някаква друга певица (поклон пред гласовитата Софи Маринова) за колаборация ...
Но ако всичко това ви се струва празни приказки, то само мога да кажа, че понякога скандалите в шоубизнеса изиграват много лоша шега на скандалджията. Искрено се надявам с г-н Трифонов да не се получи така. Просто защото неговото място е да се заяжда на дребно с правителството, с депутатите и политиците, с гейовете (г-н Трифонов никога не е криел своята хомофобия и ми е много интересно поради каква причина СЕМ не се е самосезирал за словоизлиянията му?!?), с кого ли още не ...



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: azardan]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано14.02.05 13:31



И все пак никъде не прилагаш довод, че Слави е излъгал.

Ако гледаш новини би чул с ушите си данните които дават мобилните оператори - до 12 часа на обяд в събота гласовете са били около 7000 за Слави и по-малко от 3000 за Каффе. След 12 гласовете за Каффе се трупат с 12 000 на ЧАС! Явно целокупният български народ наистина обича тази група...

Както и да го гледаш това си е скандал. Кой ще спечели и кой ще загуби обаче тепърва ще видим



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: Gnomeo]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано14.02.05 13:48



Между другото, много хора наистина харесват Каффе. А целокупните български хетерки май обявиха Орлин за най-секси мъж на изминалата година. Харесват и Гравити Ко.

А и целия конкурс е такава пародия, както и подобните нему, че това би бил достоен завършек. Ако ми кажеш български конкурс с непредизвестен резултат, ще те черпя една бира:))))

А ако наистина е станало така, което донякъде ме съмнява, защото екипа Трифонов/Росен Петров отдавна са известни с продажност и инсинуации (та на лъжливото овчарче нали знаеш...), много се радвам, защото такива мошенници май могат да бъдат прецакани само от подобни. Не че е нещо, и не че справедливостта тържествува... обаче... ми писна от безнаказаност и подкупност.

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: azardan]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано14.02.05 13:56



Нищо скандално не виждам - абсолютно в регламента и духа на конкурса е да Купуваш гласове. Де факто, всички гласове се купуват Загадка за мен си остава малоумието човешко - при всяка инициатива за смс-о-отдаване веднага се втурват хиляди и всеки се бори да бъде напред Колко оскърбително и абсурдно е да плащаш 50 стотинки, за да гласуваш за музиката, която харесваш Четох идеи за повтаряне на гласуването - не е ли страхотно Още веднъж да се внесат едни суми, ама тоя път с повече амбиция от балъците, щото, видите ли, се борим с несправедливост Майтап Дали ще е да гласуваме за песен, да помогнем на малкия гошко, да подкрепим сестрите от либия, да изгоним зара или да задържим мара, Бедният Български народ си чупи пръстите от пращане на смс-и, а аз се чудя дали е твърде късно да организирам някаква смс-игра.

______



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: azardan]  
Автор Гъзe (Дъвка с косъм:))
Публикувано14.02.05 15:22



А някой може ли да ми каже коя беше песента на Каффе? Песента на Слави има ориенталски мотиви, но не се натрапват толкова според мен.



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: Гъзe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано14.02.05 15:25



Песента на Каффе по мое мнение беше най-безличната песен на конкурса. Не е лоша, но просто няма никакъв шанс да спечели каквото и да е (освен ако не е с пари разбира се )



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: Gnomeo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано14.02.05 16:17



Дам, а в крайна сметка май покрай всичко останало на най-заден план остана това, че конкурсът е за песен, за внушението от съчетаването в едно на музика, текст, изпълнение и представяне на песента... а не за красота, за етнически произход, за надхитряне или за мерене на кой му е по-голяма...банковата сметка

В контекста, в който беше сложен целият конкурс за бг песен за "Евровизия", аз смятам, че песента на Софи и Слави беше най-подходяща - в нея има присъствие, интересни мотиви, има силна емоция, има 2 колоритни гласа, съчетанието от които прави сериозно впечатление, и т.н. - неща, които на такъв конкурс са важни, си мисля. Дори и да не спечелеше голяма награда, щеше да се отличи и забележи със сигурност...

Колкото до тия тъпи гласувания с смс, не знам дали е възможно технически (сигурно да), но ако организаторите наистина държат да чуят гласа на публиката (на народа), а не на само на някой, и не търсят единствено попълнения от финансов характер (с трупането на възможно повече смс, без значение как и дали е коректно спрямо участници, другите гласоподаватели и т.н.), то си мисля, че е подходящо от един номер да има право да се гласува само веднъж. Като на истинско гласуване за важен избор. А там за разните им игрички с комерсиален характер да си правят каквото щат, като има кой да им се връзва... Ама това беше по-друго... И цялата работа стана много гнусна...

Не знам дали нещо ще се промени оттук нататък покрай тоя "бг" конкурс, не ми се вярва, затова пожелавам успех на момчетата от "Каффе". Каквото и да говорим, явно те ще участват там от името на България. Поне съм сигурен, че няма да ни изложат.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: tchupakabra]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано14.02.05 16:20



тоест данапълно си прав!!!

м/у дургото днес в стандарт четох статия, че и "слави и сие" са гласували за себе си с около 10000 гласа:)

А м/у дургото това за качването на гласовете с 12000 гласа не било вярно. според мтел те се качвали с 3-4000 на час



Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: pensif]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано14.02.05 17:37



А може ли някой, който си няма представа, да задъде логичният въпрос "Кой спечели тоя конкурс в крайна сметка"?. А теб, Пенсиф, да те питам и друго, понеже виждам, че защитаваш гологлавия малоумник, който няма абсолютно никакъв глас, за теьника да не говорим, и Софка (която поне глас има...). Ти съзнаваш ли, че това беше конкурс за БЪЛГАРСКА песен, която да представи БЪЛГАРИЯ на Евровизията? Вярно е, че Каффе са безлични (и аз не я помня тая песен), но, вярвай ми, ако бяха отишли Софка и Славчо, аз тук по-назапад щях засрамено да крия, че съм българин, само и само някой да не ме свърже с чалгата, с която за малко да се изложим на Евровизия...

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано14.02.05 18:01



А може ли някой, който си няма представа, да задъде логичният въпрос "Кой спечели тоя конкурс в крайна сметка"?.

Аз не мога да отговоря на този въпрос.

понеже виждам, че защитаваш гологлавия малоумник[...] и Софка
Аз не съм адвокат на никого, изказах си мнението, пречи ли нещо? Обидих ли някого?

Ти съзнаваш ли, че това беше конкурс за БЪЛГАРСКА песен, която да представи БЪЛГАРИЯ на Евровизията?
Да, а ти?

ако бяха отишли Софка и Славчо, аз тук по-назапад щях засрамено да крия, че съм българин
Това, че би се срамувал, че си българин си е твой проблем...

само и само някой да не ме свърже с чалгата, с която за малко да се изложим на Евровизия
допитването за гласуване беше до народа - по презумпция се очаква масата да реши. Ако смяташ, че масовият вкус е лош и не трябва той да определя такова нещо, сърди се на организаторите, на журито, допуснало песента до финала, на това, че си българин и т.н. на не знам още какво.
Колкото до това, дали щяхме да се изложим с тази песен, щото е чалга (как разбра?!), а как, според теб, в Европа щяха да разберат, че това е чалга?! И защо мислиш, че нямаше да се хареса?
В тоя ред на мисли, защо мислиш, че се харесва например латино от рода на "Асерехе"и Лас Кетчуп преди няколко години, което е по-смотана чалга и от някои от най-смотаните наши? Или защо се хареса Таркан в Европа като си пееше на турски модерната "чалга"?

Vivre mes differences ou sauver les apparences?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.