Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 24.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: divicil]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано17.02.05 11:44



Понеже мнението ти е адресирано до мен, да те попитам кое точно е "Глупости на квадрат!"?

Ей, някои хора не се научиха, че и другите могат да имат мнение, различно от техния висш вкус и тяхното единствено валидно мнение...

А може би твоето мнение е не по-малка глупост, понеже не всички хора, които харесват в случая "Единствени", ходят по кръчми, слушат музика само пияни или им се налага да изтрезняват, че да забравят някоя песен, която им е харесала (някои просто не употребяват алкохол)...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: jaytee]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано17.02.05 11:56



Има известна прилика (не е толкова ненормално), но чак пък идентични...

Колкото до "изговарянето на думите" - , нямаше да ми хрумне, че някой може и за това да се хване

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: pensif]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано17.02.05 14:55



Вярно, че за европейците няма значение как изговаря думите.



Тема Интересно е все пак...нови [re: azardan]  
Автор Guardian_Hearts (HiME)
Публикувано18.02.05 22:57



... срещу кого ще се състезаваме.

Като за начало - Helena Paparizou от "Antique", която вече не е от "Antique". Не се знае с коя песен ще се състезава, но пък тя си е тя. А и има опит - трето място на Евровизия 2001 с "I would die for you". Някои казват, че без колегите си от "Antique" не я виждат как ще я кара, но лично аз не съм на същото мнение. Бива си я, и то много.

Беларус ще бъде представен от Анжелика Агурбаш. Готина е, има приятен глас. Определено е добра.

След като по-миналата година Турция разби конкуренцията със Сертаб, тазгодишната представителка Гюлсерен се кани да повтори този успех. За съжаление песента с която ще се състезава, "Rimi Rimi Ley", не прави кой знае какво впечатление, въпреки, че на мен лично ми допадна. Все още не съм намерил превод на текста, за да реша дали да и симпатизирам, а и самото представяне също ще изиграе някаква роля, но все пак съм пложително настроен по неин адрес.

Glennis Grace от Холандия определено е сред личните ми фаворити. Страхотна е, върхът е!

Швейцария пък ще възлага надеждите си на Vanilla Ninja. Отново - сред фаворитите ми. Мноо ма кефът!!! Допада ми стилът им, да не говорим, че са супер сладко-секси-върховни....

А има още мнооого страни....

И така... Като за начало на Каффе ще им се наложи да се преборят с 25 страни за място в челната десятка, след което ще се присъединят и другите 14... И ще им се наложи за втори път да се състезават, този път с 23 държави. Представителите на много страни все още не са известни, за други пък не е известна песента с която ще се състезават. Но за мен Каффе нямат дори минимално-нищожен шанс за каквато и да било изява. Едва ли ще направят впечатление на някого с тази песен тип "умря ми коня", а единият вид на Орлин доникъде няма да стигне. Най-много да отегчат публиката до немай къде... Признавам си, че не гледах концерта в НДК. Видях много малко, примерно изпълнението на Кали, което определено ми хареса. Тя и Слави & Софи, бяха фаворитите ми. Хареса ми представянето на Кали, сценичното поведение, хореографията, костюмите-все неща които не са без значение. Каффе не показаха нито едно от тези. Просто излязоха и си издрънкаха протяжната безлична глупост.

За това кой колко платил, кой какво направил, кой как излъгал-едва ли има смисъл да си разсъждавам. Важното в случая е, че дори и по някаква незнайно каква причина Каффе да направят впечатление, аз не бих бил горд с това. Някъде някой каза, че би се срамувал, от това, че е българин, ако Слави и Софи Маринова бяха отишли на конкурса. Е, аз определено се срамувам от това, че Каффе ще ни представят на Евровизия. Защото си мисля, че ако страната ти участва на този конкурс, ти би трябвало да аплодираш представителите си, да ги подкрепяш, да знаеш, че те са най-добрия избор, тези които наистина ще покажат, че сме талантливи, че има хляб в нас, че сме страхотни, че наистина имаме бит, култура и трдиции в музиката с които да се гордеем(и т.н.), а не да си казваш "Е, здраве да е. Виж, догодина..." и да издивяваш от кеф на почти всички останали представители, но не и на собствените.

Наистина жалко.

И още нещо. Приемайки, че някой някак е лъгал при гласуванията, интересно ми е да видя как ще протекат гласуванията на самата Евровизия.
Аз ще гласувам. Поне съм сигурен, че давайки си левовете(нямам представа колко пари ще са) за единия глас в полза на Швейцария, Беларус, Гърция, Турция, Холандия и т.н., подкрепям нещо хубаво, а не някаква боза. Да го еба и патриотизма - за Каффе не бих дал дори прашинка, ако ще на междувселенски конкурс да ни представят!

Hikaru kaze no naka yume no hane mai oriru yo...


Тема Re: Интересно е все пак...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.02.05 00:01



Съгласен. Не съм слушал чуждите песни, само за другото съм съгласен.

Иначе, според правилата на конкурса, Каффе си спечелиха честно. Правилата казват: СМС-и ! СМС-и има за Каффе, следователно - какъв е проблема?



Тема Re: Интересно е все пак...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано19.02.05 04:26



Преди всичко, от България не може да се гласува за България на финала на Евровизия. Само за други страни.

> че те са най-добрия избор, тези които наистина ще покажат, че сме
> талантливи, че има хляб в нас, че сме страхотни, че наистина имаме бит,
> култура и трдиции в музиката с които да се гордеем

Песента на Слави ли имаш предвид? Чии традиции, бит и култура представлява тази песен по-конкретно? Защо аз имам проблем да открия моята култура в нея? Не е изключено проблемът да е в мен.

Не ме разбирай погрешно, аз нямам нищо против цигански фолклор да представи България, но Слави ми е ужасно антипатичен и скучен. Не мисля, че има талант, има гола амбиция и много силно желание да се докаже, че е мъж. Начинът, по който пее, ми напомня начинът, по който Тодор Колев пееше циганските си песни (акцентът). Но при Тодор Колев това беше с голям финес, направено като шарж с ирония. Докато Слави пее с глас на анимационен герой и дълбоко се вживява в бездарието си. Казах си го.

Виж, Софи Маринова е fun. Нейното соло във въпросната песен е едно от нещата, които никога не съм вярвал, че ще станат мейнстрийм в България. Което ме кара да мисля, че и за нас има шанс. Два любими момента в солото и: "на отминали въпроси хотговор не ща", "м-е-е-е-е-е-н" Това второто минава над всякакви езикови бариери и заради него трябваше да ги пуснат на Евровизия да направят шоуто.

Редактирано от jaytee на 20.02.05 14:45.



Тема Re: Интересно е все пак...нови [re: jaytee]  
Автор Guardian_Hearts (HiME)
Публикувано19.02.05 10:37



Стига с тоя Слави! Казах, че песента му със Софи Маринова е една от песните които ми харесват. Но нямах него в предвид в онова което цитира.

За мен много по-добре от всички които се явиха на този конкурс щеше да се представи примерно Николина Чакардъкова. Е да, не е "млад талант", нито пък е с "атрактивна визия"(разбирай бюста и да прелива от деколтето и да си фръцка задника), но пък е страхотна(лично мнение)! И песента хубаво щеше да изпее, и шоу щеше да направи, и бита, културата и традицията щеше да покаже.

Друг интересен момент е, че в шоуто на самия Слави, там в онова нещо дето избират певец и т.н.(подочул човека, че иде Звездна Акадамия...) до един пеят народни песни. Мисля, че беше задължително всеки един от тях да изпее такава песен. И от малкото което съм гледал, преспокойно мога да заявя, че имаше моимичета които пееха страхотно, много по-добре от Каффе и Слави. Но факт е, че никой не излезе да се състезава с подобна песен. За едно нещо Слави е прав(или този който му го е написал това нещо): няма да направим впечатление с песни, каквито другите страни пеят и правят много по-добре от нас, колкото и да им се иска на някои хора.

Ама за тая Евровизия можем да си разсъждаваме до безкрай. Примерно за това, че Нина Николина, която е печално известна с нулевите си певчески качества на живо, въпреки всичко се бутна в конкурса. Или за "Мелоди"... До безкрай.

Остава впечатлението, че талантливите хора в България или нямат нужното самочувствие, или абсолютно всичко зависи от връзките и парите. И в двата случая-кофти.

Стискам палци догодина Софи Маринова да се яви сама на предварителния избор за песен!!! Па ако ще и на патагонско наречие да пее!

И последно-това, че от България няма да може да се гласува за България, ме улеснява безумно много.

Hikaru kaze no naka yume no hane mai oriru yo...


Тема Re: Скандал на Eurovision?!? Глупости ...нови [re: azardan]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано19.02.05 13:05







Тема Re: Интересно е все пак...нови [re: jaytee]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано19.02.05 16:40



Ейййй, момента с "Хотговор" ми е най-любимия, хафтеееее:))) (х)Ако не беше го споменал ти, (х)аз щях да си направя труда:))))
И тя е ора, бате, нишо, чше е сиганка...



Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Малко отклонение за масовата етно културанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор azardan ()
Публикувано20.02.05 02:15



Цитат : "... Защото си мисля, че ако страната ти участва на този конкурс, ти би трябвало да аплодираш представителите си, да ги подкрепяш, да знаеш, че те са най-добрия избор, тези които наистина ще покажат, че сме талантливи, че има хляб в нас, че сме страхотни, че наистина имаме бит, култура и трдиции в музиката с които да се гордеем (и т.н.), а не да си казваш "Е, здраве да е. Виж, догодина..." и да издивяваш от кеф на почти всички останали представители, но не и на собствените."
Честно казано това ме изуми!!! За талантливите българи две мнения просто няма. Че е време най-после български изпълнител да постигне световна популярност и пробив в класациите - ДА! Време е. Че има хляб в нас - бих казал много при това! Но за бога какъв български бит, какви български традиции и каква българска култура видяхте в музиката и изобщо в песните на г-н Трифонов и цялата т.н. поп-фолк гилдя? В една музика, наложена доста безпардонно чрез вкусовите предпочитания (определени от умствените такива) на "мутрите", които после станаха "бизнесмени, политици, журналисти, и въобще едни много добре облечени хора" някъде в ранните 90-те, и която няма нищо общо с българската традиция, бит и култура?! И точно с такива песни и изпълнители ще се гордеете пред Европа?!? В интерес на иситната в медиите много се спекулира имено с уърлд течението и етно модата в популярната музика, за размиването на границите и културните влияния ... Е да, така е. Но в песните на Сертаб Еренер, Руслана Яшченко, Сакис Рувас, Тоше Проески ... Всеки знае какви са нашите песни. Може би публична тайна е от къде, как и какво е открадното. Не искам да влизам в спорове - но когато говорим за национална гордост, нека все пак да го правим с българския бит, българските ритми, българската култура, а не с нещо което ама НИКАК НЕ Е БЪЛГАРСКО ...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.