Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема анкетанови  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:11



Като гей, чувствате ли се по-близък до женския пол? Ако ДА - защо. Ако ли НЕ обяснете защо?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 00:22



Въпросът е малко неясен, затова ще дам и няколко отговора за себе си.

По принцип мога по-лесно да намеря път за общуване спрямо много жени, за които повечето хетеросексуални мъже някакси не успяват да се спогодят. Дали това има нещо общо с туй че съм гей не знам. Просто наблюдение.

А иначе дали някаква вътрешна нагласа ме прави душевно по-близък до жените, много се съмнявам.

В определени случаи дори предпочитам жените. Примерно на пазара предпочитам да купя нещо от жена -- просто ми се струват по-приветливи и свестни, отколкото мъжете продавачи.

От друга страна не мога да кажа че предпочитам женска компания по принцип. В една компания по принцип ме привличат характерите на хората, а не съм забелязал да има превес към някой от половете. Е, намесят ли се сексуални интереси, нещата доста се изменят



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:29



Много добре разбра какво имам предвид, но както и да е.
Ще разясня:

Като гей чувстваш ли се повече като жена отколкото като мъж?

Пуснах анкетата защото ми е интересно как е при останалите. Гно написа "да". Аз не се чувствам жена. И затова ми стана странно как така... :)

Редактирано от BBourgas на 10.02.05 00:32.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 00:36



> Много добре знаеше какво имам предвид но както и да е.

Не мисля . Това, което си мислиш че другите автоматично ти четат в ума и знаят какво всъщност искаш да кажеш, може да ти донесе цял куп недоразумения. Само днес например на три пъти ми се случи да ме схванат по неочакван за мен начин, или един колега да схване друг по съвсем неочвакван начин. Затова може да получиш примерно отговор "да" от някой, който има предвид "да" на своето, а не на твоето разбиране на собствения ти въпрос.

> Ще разясня въпроса си. Като гей чувстваш ли се повече
> като жена отколкото като мъж?

Чувствам се мъж.



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:49



По принцип мога по-лесно да намеря път за общуване спрямо много жени, за които повечето хетеросексуални мъже някакси не успяват да се спогодят. Дали това има нещо общо с туй че съм гей не знам. Просто наблюдение.

А иначе дали някаква вътрешна нагласа ме прави душевно по-близък до жените, много се съмнявам.

В определени случаи дори предпочитам жените. Примерно на пазара предпочитам да купя нещо от жена -- просто ми се струват по-приветливи и свестни, отколкото мъжете продавачи.

От друга страна не мога да кажа че предпочитам женска компания по принцип. В една компания по принцип ме привличат характерите на хората, а не съм забелязал да има превес към някой от половете. Е, намесят ли се сексуални интереси, нещата доста се изменят



Бъркаш. Горният ти отговор би бил валиден ако въпроса ми беше "Като гей, чувствате ли се по-близък КЪМ женския пол".
Така както е валидно, че не бихме обвинявали автора затова, че не четем по-внимателно, в следствие на което пък би се обяснявала липсата на подобни нелепи грешки от наша страна.

Та според теб Нортттттттттттттт правилно ли е да се смята, както Гно смята, че гейовете сме по-близки до женския пол?

П.С.: Не си ми отговорил защо се чувстваш мъж?

Редактирано от BBourgas на 10.02.05 01:05.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 01:12



> Бъркаш. Горният ти отговор би бил валиден ако въпроса
> ми беше "Като гей, чувствате ли се по-близък КЪМ женския пол".
> Така както е валидно, че ако четем по-внимателно не бихме
> ставали свидетели на подобни нелепи грешки.

Не мисля че тоя елемент на изказа уточнява сериозно значението на това, дето си искал да кажеш. Ако за мен го уточняваше, нямаше да си губя думите, за да ти отговарям според различните тълкувания, които намирам за възможни на въпроса ти. Което, да отбележа нескромно, е от добра воля да взема градивно отношение към интересната ти тема )) И в първия си отговор дори не критикувах неяснотата, а само я отбелязах

> Та според теб Нортттттттттттттт правилно ли е да се смята,
> че гейовете сме по-близки до женския пол?

Разбира се, че не, и случаят е много сходен с темата за "женствеността" и "лабилността". Поначало е глупаво, според мен, такива индивидуални човешки характеристики да се приписват на всеки представител на групата. Глупаво е да го смята обществото, още по-глупаво е така безогледно да подхожда конкретен човек към друг конкретен човек.

За съжаление това не променя факта, че обществото смята именно така. Колкото и да се вайкаме, че е глупаво и че не бива. Например, Gnomeo изтъкна в някаква тема наоколо бе, че мнозина ни смятат за еди-какви си, а не че наистина сме такива. И няма нищо лошо това да се вземе за основа на интересен въпрос, както ти взе негова реплика и покрай нея създаде настоящата тема

> П.С.: Не си ми отговорил защо се чувстваш мъж?

Ми щом изпитваш потребност, ще "отговоря" . Не знам :-)))) Както не знам защо съм гей, защо патенцата се раждат (хехе, излюпват се ) боси, нито защо всички електрони във Вселената са еднакви

Редактирано от Hopтттчe на 10.02.05 01:17.



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 01:30



Разбира се, че не, и случаят е много сходен с темата за "женствеността" и "лабилността". Поначало е глупаво, според мен, такива индивидуални човешки характеристики да се приписват на всеки представител на групата. Глупаво е да го смята обществото, още по-глупаво е така безогледно да подхожда конкретен човек към друг конкретен човек.

За съжаление това не променя факта, че обществото смята именно така. Колкото и да се вайкаме, че е глупаво и че не бива. Например, Gnomeo изтъкна в някаква тема наоколо бе, че мнозина ни смятат за еди-какви си, а не че наистина сме такива. И няма нищо лошо това да се вземе за основа на интересен въпрос, както ти взе негова реплика и покрай нея създаде настоящата тема


Аз не съм на същото мнение. Обществото ще смята така, докато ние не престанем да си мислим, че сме по-близки до женския пол. Крайно време е да се сбогуваме с предрасъдъците си. Взех написаното от Гно, който е по-близък до женския пол - нещо показателно -как после обществото да не смята,че сме по-близки до женския пол, та дали пък не гледаме сериали докато м/у другото разпускаме с ръкоделия?





Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 02:32



> Обществото ще смята така, докато ние не престанем
> да си мислим, че сме по-близки до женския пол.

Ми да видим. Засега аз и ти сме изразили усещането си, че не се усещаме по-близки до женския пол. prinyo също намекна че няма такива усещания. От четиримата дотук само Gnomeo е изразил друго усещане. При това още не е имал възможност да обясни какво е имал предвид.

Да не говорим, че на негово място при твоя подигравателен тон може би изобщо не бих си направил труда да взимам темата ти насериозно и да ти отговарям, ако ще и това да е жалко.

> Крайно време е да се сбогуваме с предрасъдъците си.
> Взех написаното от Гно, който е по-близък до женския пол - нещо
> показателно -

Не виждам как това че някой се смята за някакъв си, ме прави и мене като него?

> как после обществото да не смята,че сме по-близки до женския пол,

Обществото няма право нито да си мисли, че той е като мен, нито аз като него. И той, и аз, и ти имаме право на индивидуалност. И никой от нас няма право и не може да заповядва на другия как да се чувства, дали ще обича анимация, дали ще се кефи на футбол или ще мрази сапунки.

Съществена част от толерантността и липсата на предразсъдъци е да позволиш на другите да бъдат каквито са, щом не ти пречат да живееш както ти искаш.

> та дали пък не гледаме сериали докато м/у другото разпускаме с ръкоделия?

Според мен тука има някакво недоразумение.

Дори ако геят Иван заяви, че се чувства по-близо до жените, лабилен, женствен, това мен няма да ме направи по-малко мъж. Обществото дължи право на самоусещане и на мен, и на него. Поотделно. Ти искаш да натикаш Иван в ъгъла да си мълчи, за да направим по-добро впечатление на обществото. Само че ние имаме нужда и от Иван, и от теб, и от мен. И номерът според мен не е да запушваме устата на Иван, а напротив -- всички да заявим себе си. И той, и ти, и аз.

И конкретно недоразумение (според мен) от историята със сапунките. Задаването на въпроса дали гледаме сапунки по-скоро помага да се изясни въпроса колко от нас гледат сапунки. Това не е призив "моля кажете че гледате сапунки". По скоро е "дайте да видим има ли такова нещо". Ма това си е мое тълкувание. И няма да е първия, нито последния път, когато двамата с теб схващаме различно едно и също нещо. И това не е непременно лошо.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 04:03



След като не изпитваме нуждата от жени, може би не ни липсва това, което една жена би ни дала, т.е. вече го имаме това нещо? Т.е. може би сме по-близко до женския пол от хетеро мъжете. Но това не е повод за истерия.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.02.05 08:18



Вие разбирате много по-добре от повечето мъже женската душевност. И можете да я почувствате по-добре.
Добавка: Криворазбраното възпитание на повечето мъже. Изкривената представа за понятието мъжество и още някои неща осакатяват душевността на повечето от хетеро мъжете.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...

Редактирано от AЛБATPOC на 10.02.05 08:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.