Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 02.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема анкета  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:11



Като гей, чувствате ли се по-близък до женския пол? Ако ДА - защо. Ако ли НЕ обяснете защо?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 00:22



Въпросът е малко неясен, затова ще дам и няколко отговора за себе си.

По принцип мога по-лесно да намеря път за общуване спрямо много жени, за които повечето хетеросексуални мъже някакси не успяват да се спогодят. Дали това има нещо общо с туй че съм гей не знам. Просто наблюдение.

А иначе дали някаква вътрешна нагласа ме прави душевно по-близък до жените, много се съмнявам.

В определени случаи дори предпочитам жените. Примерно на пазара предпочитам да купя нещо от жена -- просто ми се струват по-приветливи и свестни, отколкото мъжете продавачи.

От друга страна не мога да кажа че предпочитам женска компания по принцип. В една компания по принцип ме привличат характерите на хората, а не съм забелязал да има превес към някой от половете. Е, намесят ли се сексуални интереси, нещата доста се изменят



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:29



Много добре разбра какво имам предвид, но както и да е.
Ще разясня:

Като гей чувстваш ли се повече като жена отколкото като мъж?

Пуснах анкетата защото ми е интересно как е при останалите. Гно написа "да". Аз не се чувствам жена. И затова ми стана странно как така... :)

Редактирано от BBourgas на 10.02.05 00:32.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 00:36



> Много добре знаеше какво имам предвид но както и да е.

Не мисля . Това, което си мислиш че другите автоматично ти четат в ума и знаят какво всъщност искаш да кажеш, може да ти донесе цял куп недоразумения. Само днес например на три пъти ми се случи да ме схванат по неочакван за мен начин, или един колега да схване друг по съвсем неочвакван начин. Затова може да получиш примерно отговор "да" от някой, който има предвид "да" на своето, а не на твоето разбиране на собствения ти въпрос.

> Ще разясня въпроса си. Като гей чувстваш ли се повече
> като жена отколкото като мъж?

Чувствам се мъж.



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 00:49



По принцип мога по-лесно да намеря път за общуване спрямо много жени, за които повечето хетеросексуални мъже някакси не успяват да се спогодят. Дали това има нещо общо с туй че съм гей не знам. Просто наблюдение.

А иначе дали някаква вътрешна нагласа ме прави душевно по-близък до жените, много се съмнявам.

В определени случаи дори предпочитам жените. Примерно на пазара предпочитам да купя нещо от жена -- просто ми се струват по-приветливи и свестни, отколкото мъжете продавачи.

От друга страна не мога да кажа че предпочитам женска компания по принцип. В една компания по принцип ме привличат характерите на хората, а не съм забелязал да има превес към някой от половете. Е, намесят ли се сексуални интереси, нещата доста се изменят



Бъркаш. Горният ти отговор би бил валиден ако въпроса ми беше "Като гей, чувствате ли се по-близък КЪМ женския пол".
Така както е валидно, че не бихме обвинявали автора затова, че не четем по-внимателно, в следствие на което пък би се обяснявала липсата на подобни нелепи грешки от наша страна.

Та според теб Нортттттттттттттт правилно ли е да се смята, както Гно смята, че гейовете сме по-близки до женския пол?

П.С.: Не си ми отговорил защо се чувстваш мъж?

Редактирано от BBourgas на 10.02.05 01:05.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 01:12



> Бъркаш. Горният ти отговор би бил валиден ако въпроса
> ми беше "Като гей, чувствате ли се по-близък КЪМ женския пол".
> Така както е валидно, че ако четем по-внимателно не бихме
> ставали свидетели на подобни нелепи грешки.

Не мисля че тоя елемент на изказа уточнява сериозно значението на това, дето си искал да кажеш. Ако за мен го уточняваше, нямаше да си губя думите, за да ти отговарям според различните тълкувания, които намирам за възможни на въпроса ти. Което, да отбележа нескромно, е от добра воля да взема градивно отношение към интересната ти тема )) И в първия си отговор дори не критикувах неяснотата, а само я отбелязах

> Та според теб Нортттттттттттттт правилно ли е да се смята,
> че гейовете сме по-близки до женския пол?

Разбира се, че не, и случаят е много сходен с темата за "женствеността" и "лабилността". Поначало е глупаво, според мен, такива индивидуални човешки характеристики да се приписват на всеки представител на групата. Глупаво е да го смята обществото, още по-глупаво е така безогледно да подхожда конкретен човек към друг конкретен човек.

За съжаление това не променя факта, че обществото смята именно така. Колкото и да се вайкаме, че е глупаво и че не бива. Например, Gnomeo изтъкна в някаква тема наоколо бе, че мнозина ни смятат за еди-какви си, а не че наистина сме такива. И няма нищо лошо това да се вземе за основа на интересен въпрос, както ти взе негова реплика и покрай нея създаде настоящата тема

> П.С.: Не си ми отговорил защо се чувстваш мъж?

Ми щом изпитваш потребност, ще "отговоря" . Не знам :-)))) Както не знам защо съм гей, защо патенцата се раждат (хехе, излюпват се ) боси, нито защо всички електрони във Вселената са еднакви

Редактирано от Hopтттчe на 10.02.05 01:17.



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 01:30



Разбира се, че не, и случаят е много сходен с темата за "женствеността" и "лабилността". Поначало е глупаво, според мен, такива индивидуални човешки характеристики да се приписват на всеки представител на групата. Глупаво е да го смята обществото, още по-глупаво е така безогледно да подхожда конкретен човек към друг конкретен човек.

За съжаление това не променя факта, че обществото смята именно така. Колкото и да се вайкаме, че е глупаво и че не бива. Например, Gnomeo изтъкна в някаква тема наоколо бе, че мнозина ни смятат за еди-какви си, а не че наистина сме такива. И няма нищо лошо това да се вземе за основа на интересен въпрос, както ти взе негова реплика и покрай нея създаде настоящата тема


Аз не съм на същото мнение. Обществото ще смята така, докато ние не престанем да си мислим, че сме по-близки до женския пол. Крайно време е да се сбогуваме с предрасъдъците си. Взех написаното от Гно, който е по-близък до женския пол - нещо показателно -как после обществото да не смята,че сме по-близки до женския пол, та дали пък не гледаме сериали докато м/у другото разпускаме с ръкоделия?





Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 02:32



> Обществото ще смята така, докато ние не престанем
> да си мислим, че сме по-близки до женския пол.

Ми да видим. Засега аз и ти сме изразили усещането си, че не се усещаме по-близки до женския пол. prinyo също намекна че няма такива усещания. От четиримата дотук само Gnomeo е изразил друго усещане. При това още не е имал възможност да обясни какво е имал предвид.

Да не говорим, че на негово място при твоя подигравателен тон може би изобщо не бих си направил труда да взимам темата ти насериозно и да ти отговарям, ако ще и това да е жалко.

> Крайно време е да се сбогуваме с предрасъдъците си.
> Взех написаното от Гно, който е по-близък до женския пол - нещо
> показателно -

Не виждам как това че някой се смята за някакъв си, ме прави и мене като него?

> как после обществото да не смята,че сме по-близки до женския пол,

Обществото няма право нито да си мисли, че той е като мен, нито аз като него. И той, и аз, и ти имаме право на индивидуалност. И никой от нас няма право и не може да заповядва на другия как да се чувства, дали ще обича анимация, дали ще се кефи на футбол или ще мрази сапунки.

Съществена част от толерантността и липсата на предразсъдъци е да позволиш на другите да бъдат каквито са, щом не ти пречат да живееш както ти искаш.

> та дали пък не гледаме сериали докато м/у другото разпускаме с ръкоделия?

Според мен тука има някакво недоразумение.

Дори ако геят Иван заяви, че се чувства по-близо до жените, лабилен, женствен, това мен няма да ме направи по-малко мъж. Обществото дължи право на самоусещане и на мен, и на него. Поотделно. Ти искаш да натикаш Иван в ъгъла да си мълчи, за да направим по-добро впечатление на обществото. Само че ние имаме нужда и от Иван, и от теб, и от мен. И номерът според мен не е да запушваме устата на Иван, а напротив -- всички да заявим себе си. И той, и ти, и аз.

И конкретно недоразумение (според мен) от историята със сапунките. Задаването на въпроса дали гледаме сапунки по-скоро помага да се изясни въпроса колко от нас гледат сапунки. Това не е призив "моля кажете че гледате сапунки". По скоро е "дайте да видим има ли такова нещо". Ма това си е мое тълкувание. И няма да е първия, нито последния път, когато двамата с теб схващаме различно едно и също нещо. И това не е непременно лошо.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 04:03



След като не изпитваме нуждата от жени, може би не ни липсва това, което една жена би ни дала, т.е. вече го имаме това нещо? Т.е. може би сме по-близко до женския пол от хетеро мъжете. Но това не е повод за истерия.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.02.05 08:18



Вие разбирате много по-добре от повечето мъже женската душевност. И можете да я почувствате по-добре.
Добавка: Криворазбраното възпитание на повечето мъже. Изкривената представа за понятието мъжество и още някои неща осакатяват душевността на повечето от хетеро мъжете.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...

Редактирано от AЛБATPOC на 10.02.05 08:31.



Тема Re: анкетанови [re: AЛБATPOC]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 08:54



Едно уточнение: ние сме възпитани по същия начин като хетеро мъжете и имаме същата представа за мъжество като всеки друг. И жените я имат същата представа.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.02.05 09:12



Но поради разбираеми причини сте се освободили от много от наложените модели на поведение и ограничения. Съгласен ли си с тази забележка?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 09:57



Да не говорим, че на негово място при твоя подигравателен тон може би изобщо не бих си направил труда да взимам темата ти насериозно и да ти отговарям, ако ще и това да е жалко.

Подигравателен тон? Да, тоя е ясно, както казах преди време, щом някой е на различно мнение от Гно, той той се заяжда с него, ако пък не се-то най малкото му се подиграва... Горкия той!


Обществото няма право нито да си мисли, че той е като мен, нито аз като него. И той, и аз, и ти имаме право на индивидуалност. И никой от нас няма право и не може да заповядва на другия как да се чувства, дали ще обича анимация, дали ще се кефи на футбол или ще мрази сапунки.


Нортттттттттттт ти пакс се бъркаш. Къде някой е заповядал на някой как да се държи?

Съществена част от толерантността и липсата на предразсъдъци е да позволиш на другите да бъдат каквито са, щом не ти пречат да живееш както ти искаш.

Така е, но защо пак на мен го обясняваш? Какво си мислиш, че когато някой "сларур" яхнал марабуто, имащ нужда от стоманобетонов пояс, за да усмири колебанията му в кръста, се "развее" по някоя главна улица, няма да обере сума ти подигравки, присмивания, че дори може и да го помлатят малко.
В момента обществото ни задължава да се съобразяваме с него и ще е така още доста време. Тогава каква толерантност? Каква липса на предрасъдъци?
Та не ми е ясно как ще се разрушават тия стереотипи, с тая "наша" близост до женския пол...



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 10:00



И все пак ще ми отговориш ли на въпроса от анкетата ми, дали се чувстваш по близък до женския пол?

Истерия!? Каква истерия?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано10.02.05 13:41



Ако питаш вследствие на дискусията, която се е получила в другата тема (за сапунките), смятам, че си извел неправилно въпроса от контекста, още там дори.

Ако питаш отделно, като независима тема, смятам, че въпросът е безсмислен. Отговор на този въпрос трудно може да се даде (а може би е невъзможно) на рационално ниво. Защото когато се опитаме да намерим такъв, да обясним защо чувстваме едното или другото, неизменно се изпада (и се раждат обвинения) в робуване на стереотипи.

Да погледнем някакви възможни аргументи:

"Аз съм гей, но се чувствам повече жена, защото:
- обичам да готвя
- обичам да чистя, пера и гладя
- обичам романтични филми
- обичам цветята
- не пия ракия и водка, а само безалкохолно и мартини
- обичам да ходя по магазини и да си купувам дрехи, обувки и бельо
- ям шоколад, когато съм нервен
- и т.н., и т.н."

Всичко това са стереотипи за жени, за характеристики на жени, за женственост... Ама я да се замислим колко от нас ги проявяват... И всъщност, защо пък изброените по-горе трябва да са характеристики на жени?!

Или другият вариант:

"Аз съм гей, но се чувствам повече мъж, защото:
- гледам футбол и съм запален фен
- отбирам от готини коли и характеристиките им
- спортувам, ходя на фитнес, плуване и карам ски
- не обичам цветя, валентинки и други превземки
- обичам да си пийвам
- падам си по екшъни, хоръри и епоси
- не обичам много да ходя по магазини за дрехи
- не разбирам и много от козметика
- и т.н., и т.н."

Отново стереотипи. Т.е. и двете позиции с тези и подобни аргументи са атакуеми, безполезни. Каква доказателствена сила имат, какво доказват, при положение, че днес си имаме и еманципирани жени, и метросексуални мъже. И нещата вече не са нито бели, нито черни. И че основното е индивидуалността, различието.

Затова единственото, което ни остава е да приемаме другия с неговия избор. Защото това вече е избор (а не пола, като не говорим в случая за транссексуалните, които рано или късно избират и него) - как да се чувстваш в своите очи, в своята кожа. Това е толерантността. И не може заради това, че някой смята за себе си (така си е преценил), че е по-близко като душевност и възприемане на света до жените, с които ежедневно контактува, да го обвиняваме и да искаме от него да се крие, да се преструва или да го убеждаваме, че греши, заради това, че на нас не ни харесва неговата преценка или избор или не ги споделяме. (Това Нортттче май го беше казал по-добре, с натикването в ъгъла)

Това всичко дотук е обяснение защо смятам, че въпросът ти няма смисъл, както и малко размисли в контекста на разговора ви с Нортттче по-горе.

Но понеже гледам, че все пак настояваш хората да ти отговарят, ето какво имам да кажа - аз съм мъж, и не се чувствам нито повече мъж, нито повече жена, а себе си. И със сигурност имам и "женски", и "мъжки" характеристики, включително от тия, дето съм изброил по-горе съвсем произволно.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 13:57



Не се чувствам по-близък до женския пол. Понякога се плаша, че всъщност се държа като обикновен хетеро.



Тема Re: анкетанови [re: pensif]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.02.05 13:58



Аз може и да не се чувствам гей, но някои от нещата, които си написал важат с пълна сила и за мен:


"Аз съм гей, но се чувствам повече жена, защото:
- обичам да готвя (уча се с удоволствие)
- обичам да чистя, пера и гладя (вече свикнах освен с гладенето)
- обичам романтични филми (задължително)
- обичам цветята (само живи. откъснати те са мъртви)
- не пия ракия и водка, а само безалкохолно и мартини (бира и вино)
- обичам да ходя по магазини и да си купувам дрехи, обувки и бельо (това не)
- ям шоколад, когато съм нервен (ухаааа)
- и т.н., и т.н."



Та... ставам ли за гей?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: анкетанови [re: AЛБATPOC]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 14:18



Всеки по своему.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.02.05 14:37



> Та не ми е ясно как ще се разрушават тия стереотипи, с тая "наша" близост > до женския пол...

Близостта до женския пол не е лоша репутация. Проблемът е в този, който я възприема по този начин. Жена, женственост, женска работа, женски мозък, женска логика и т.н. са все неща, които няма причина да имат негативен отенък.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 14:43



Като гей чувстваш ли се повече като жена отколкото като мъж?

Пуснах анкетата защото ми е интересно как е при останалите. Гно написа "да". Аз не се чувствам жена.


Изопачаваш думите ми - никъде не съм казвал, че се чувствам жена. Както доста хора вече отбезялаха извеждаш думите ми от контекста и им влагаш някакво твое тълкуване.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 14:49



Много е важно да се разграничи "женственост" от "женски усещания".

Ще дам пример с Уил и Грейс. В Уил няма нищо женствено (е, може би съвсем мъничко, за аромат ), но той е най-добрия приятел на Грейс и я разбира за всичко. Карън от друга страна е невероятно женствена, но и чорапи да си сложи на ушите пак няма да може да се доближи до типичната женска чувствителност. И в двата случая няма нищо лошо - различни хора



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано10.02.05 17:17



Мъж съм от горе до долу.
А това,че обичам парфюми,козметика,цветя,да готвя,да съм чист и да е чисто в къщи,е нещо нормално.
Не мисля,че с тези си качества аз и моята половинка се старайме да сме като жените.
Аз и мойят бойфрен,не се чустваме по близки до женският пол.
Въпросът ти, не ме обижда ни най малко,но анкетата ти е повече
за хората които посещават АА и никога не вземат участие,и се нуждаят
от информация за щяло и не щяло,нещо като вмешателство в личният живот
на всеки един от нас.
Аз съм човек,и живея моят личен живот,така както аз си искам.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.02.05 20:32



> Да, тоя е ясно, както казах преди време, щом някой
> е на различно мнение от Гно, той той се заяжда с него,
> ако пък не се-то най малкото му се подиграва...

Не съм казвал такива неща, нито ги мисля, така че това ще оставя без коментар

> Горкия той!

О не, ако някой изобщо е горък по тоя повод, не мисля че е той

> ...ти пакс се бъркаш. Къде някой е заповядал
> на някой как да се държи?

Ми някой като каже че се усеща един какъв си, какво значи да му кажеш "стига с тия неща"? Ми така се усеща, кво да направим.

> В момента обществото ни задължава да се съобразяваме
> с него и ще е така още доста време.

Дума да няма

> Тогава каква толерантност? Каква липса на предрасъдъци?

Тази, която се придобива бавно и трудно. Като онзи лаф за Библията че Мойсей разкарвал там-колко десетилетия народа си на зиг-заг, за да измрат всички, дето са израснали с робска душа, та на Обетованата земя да стъпят свободни по душа хора. (Disclaimer: тълкуванието на зиг-зага не било в самата Библия)

> Та не ми е ясно как ще се разрушават тия стереотипи,
> с тая "наша" близост до женския пол...

Вече мисля че отговорих на това, ма да го кажа пак. Стереотипът според мен ще се разпадне когато обшеството престане да вижда само женствените/лабилните гейове. А започне да вижда и другите. За да види, че има не само женствени/лабилни, а и много други. Подчертавам, не да се "скрият" женствените/лабилните, а да се покажат и останалите. А за "показването" всеки прави каквото му е по силите и каквото може/желае/иска да направи в живота си.

Ако сред нас наистина има близки до "женския пол", какво да направим? Да се правим че ги няма ли, какво? Да ги пратим в ъгъла да се срамуват? В концлагер? Защото ах колко са лоши, развалят ни имиджа? Те са тук, сред нас и имат същото право и способности като теб да бъдат ценни -- такива, каквито се чувстват.

Редактирано от Hopтттчe на 10.02.05 20:52.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 22:27



Написал си "да" в отговор на мое мнение, в което присътваше само един въпрос. Какво друго, освен да приема че си отговорил на въпросът ми?!



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 22:32



я ми кажи какво имаш предвид, когато говориш за мъжка близост до женския пол? Аз се сещам само за феминизация. За мен е това си е чисто лигавене - не ми харесва, както и не харесвам такива хора. Вероятно не съм единствения - лошата репутация си я има, колкото и да ме убеждаваш, че близостта на един мъж до женския пол ... не е лоша репутация...



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 22:55



едва преди малко ми подшушнаха защо така усърдно адвокатстваш на момчето... ваши си работи


">В момента обществото ни задължава да се съобразяваме
> с него и ще е така още доста време.

Дума да няма"

Е хайде, моля те! Само не ми казвай, че си позволявате ти и приятелят ти да се държите хванати за ръка, да се целувате на публично място и т.н. Защото ако не си позволявате да го правите то вие се съобразявате с нагласите на обществото... Това беше само един малък пример.
------------------------------------------------------------------
> Тогава каква толерантност? Каква липса на предрасъдъци?
Тази, която се придобива бавно и трудно. Като онзи лаф за Библията че Мойсей разкарвал там-колко десетилетия народа си на зиг-заг, за да измрат всички, дето са израснали с робска душа, та на Обетованата земя да стъпят свободни по душа хора. (Disclaimer: тълкуванието на зиг-зага не било в самата Библия)

Да, прав си. Вероятно ще минат "там-колкото десетилетия" са нужни... Време през, което ще трябва да се съобразяваш обществените нагласи.

------------------------------------------------------------------

Вече мисля че отговорих на това, ма да го кажа пак. Стереотипът според мен ще се разпадне когато обшеството престане да вижда само женствените/лабилните гейове. А започне да вижда и другите. За да види, че има не само женствени/лабилни, а и много други. Подчертавам, не да се "скрият" женствените/лабилните, а да се покажат и останалите. А за "показването" всеки прави каквото му е по силите и каквото може/желае/иска да направи в живота си.

Да и кое мислиш, че ще накара мен и останалите "НЕ женствени/ НЕ лабилни" да се покажат след като вече са прокарани такива стереотипи от останалите? Защото аз се сещам единствено за негативни последствия от това да излезна гласно и ясно да заявя "Да, аз съм гей!". Точно поради тази причина много момчета се притесняват да заявят своята сексуалност-защото можгат/желаят/искат да направят в живота си.

------------------------------------------------------------------

Ако сред нас наистина има близки до "женския пол", какво да направим? Да се правим че ги няма ли, какво? Да ги пратим в ъгъла да се срамуват? В концлагер? Защото ах колко са лоши, развалят ни имиджа? Те са тук, сред нас и имат същото право и способности като теб да бъдат ценни -- такива, каквито се чувстват.

Ами какво да ги правим пък? Да вземем да ги лансираме на първа линия ли? На мен не ми е приятно и не контактувам с феминизирани момчета. Ибягвам ги, но не ги обвинявам за това което са, това си е техен проблем. Техен проблем който неминуемо става и мой, покрай асоцирането ми/ни с тях

Редактирано от BBourgas на 10.02.05 23:08.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 23:06



Е хайде, моля те! Само не ми казвай, че си позволявате ти и приятелят ти да се държите хванати за ръка, да се целувате на публично място и т.н.

Нека и аз му поадвокатствам малко - ДА, позволява(хме) си го.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 23:10



Къде? В къщи, гушнати пред телевизора и на тъмно ли?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 23:17



Ми не съвсем - обиколихме центъра на Пловдив хванати за ръце посред бял пролетен ден



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 23:27



Е то така и баба знае. Всеки си действа свободно на непознато място, особено ако е голям град, в който никой не те познава-вие 1 път. А мама и тате знаят ли? А пред блока позволявате ли си го това? А това в ПЛД за геройство ли трябва да минава?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 23:32



А това в ПЛД за геройство ли трябва да минава?

Ти попита - аз ти отговорих, не съм претендирал за никакви геройства.

И само за инфо, на много от въпросите ти мога да отговоря така, че да останеш доста учуден, но поради обективни причини няма да го направя.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 23:52



Наистина ли си мислиш че бих останал учуден?!Поради субективни причини те питам



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jism (39/би)
Публикувано11.02.05 00:12



Разбирам те...
Искаш да подчернаеш,че някои от гей средите приемат имидж на женствени индивиди и даже накрая съвсем неволно, карикатурно подражават с поведението си на жените... и това вече избива на...
Но наистина не можеш да теглиш черта и както Нортче ти заяви "не са за концлагер"...
Така накои харесват да се афишират в живота.
Не оправдавам и онези, дето са се снишили и се крият и от сянката си и се правят на мъжкари "на всяка цена".
Важното е сам да се харесваш,да си наясно кой си и какво търсиш.Тогава по-лесно "ще те асимилират" и околните...Почти всички имаме ясна представа за нашата природа, а вижте - понякога крещим от самота и те можем да се разберем...



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.02.05 02:30



Много е сложен въпросът, който поставяш и едва ли ще му отговоря много смислено, но ще нахвърля някои неща, все пак.

Понеже сме различни от мнозинството, мнозинството предпочита ни вижда като попадащи в някакъв модел. Така по-лесно може да предсказва нашето поведение и да бъде сигурно, че различността ни не го заплашва. И понеже спим с мъже, което е "нормално" поведение за една жена, ние биваме лесно асоциирани с жените. Оттам пренебрежително-негативното отношение към жените до към началото на 20 век (а някъде и до днес) е лесно да бъде пренесено и върху нас. На това помага и фактът, че хомосексуалното поведение е недопустимо от нашата религия по стечение на различни исторически обстоятелства и обвинението в такова е много ефективно оръжие за разправа с политически врагове. И така нашият проблем става двоен.

Според мен, усилията ни трябва да бъдат не в това да доказваме, че не сме женствени, а в това да показваме, че е нормално за хората да правят секс със собствения си пол и че е нормално мъжете и жените (хетеро или хомо) да имат широк спектър на поведение и разнообразни характери. Аз, например, деля хората на такива, с които намирам общ език и с които мога да работя заедно и на такива, с които не намирам общ език и с които не мога да работя заедно. Тези две групи от хора не са на признак пол, сексуална ориентация или женственост.

А тези, които смятат, че всеки женствен в техните очи мъж заслужава хубав бой, за да започне да се държи като мъж, имат сериозен проблем. Те са пример за хора, с които едва ли бих намерил общ език.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 11:55



А тези, които смятат, че всеки женствен в техните очи мъж заслужава хубав бой, за да започне да се държи като мъж, имат сериозен проблем. Те са пример за хора, с които едва ли бих намерил общ език.

Съгласен съм с това. Не съм съгласен с това, че покрай тях и останалите обират пешкира и се асоцират с тяхното поведение. Не съм съгласен и с поведението на повечето от нас, които лицемерничат. Уж ги подкрепят и са солидарни с тях, но нямат нито един феминизран познат, странят от подобни компании и обсъждат умело държанието им в хетеросексуална среда.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.02.05 14:12



Не съм съгласен и с поведението на повечето от нас, които лицемерничат. Уж ги подкрепят и са солидарни с тях, но нямат нито един феминизран познат, странят от подобни компании и обсъждат умело държанието им в хетеросексуална среда.

Има смисъл в това, което казваш. Според теб кое е по-добре - да си честен и открито да си казваш, че феминизираните те дразнят, както правиш ти, или да се се държиш с тях толерантно и разбиращо въпреки, че не са ти приятни?

Аз лично не знам кое би било по-добре.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 14:32



аз съм честен и открито казвам че феминизираните ме дразнят. избягвам ги и не подържам контакти с тях. Не се държа с тях толерантно, защото няма за какво да съм толерантен с тях... Тяхното държание и последствията от това са си техен проблем.

При теб как е? Чувстваш ли се толерантен и съпричастен към тях?

Редактирано от BBourgas на 11.02.05 14:41.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.02.05 14:42



Не се държа с тях толерантно, защото няма за какво да съм толерантен с тях

Не смяташ ли, че точно понеже много хора мислят така затова съществува дискриминацията?

Ти казваш, че не виждаш защо да си толерантен с феминизираните мъже и в същото време упрекваш хетеросексуалните, че не виждат защо да са толерантни с мъжете, които спят с мъже...



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 14:48



С какво аз - като един нефеминизиран гей, мога да бъда толерантен с някой - феминизиран гей, който е обект на присмех заради поведението си? Аз нямам такъв проблем и не мога да съм му съпричастен, а както обясниха по-горе не можем и не е правилно да се стремим да ги променяме. Ако изразя състрадателност, толерантност или съпричастност би било лицемерие!



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано11.02.05 16:29



> едва преди малко ми подшушнаха защо
> така усърдно адвокатстваш на момчето... ваши си работи

Хихи Този коментар ми показва, че абсолютно никакво внимание не си обърнал на обосновката ми. Твоя си работа.

Затова пък в такъв случай не намирам за смислено да продължавам настоящия разговор с теб. Така че това ще бъде последното ми мнение в тази нишка.

> > В момента обществото ни задължава да се съобразяваме
> > с него и ще е така още доста време.
>
> Дума да няма
>
> Е хайде, моля те! Само не ми казвай, че си позволявате
> ти и приятелят ти...

Да не прекаляваме с мнителността. С "дума да няма" се съгласих чистосърдечно с това, че трябва да се съобразяваме с обществото и дълго ще бъде така.

Това не ни пречи да рискуваме, когато така ни идва (съответно да си спечелим физическа атака от някой скинхед).

> Да и кое мислиш, че ще накара мен и останалите
> "НЕ женствени/ НЕ лабилни" да се покажат след
> като вече са прокарани такива стереотипи от останалите?

"Женственият" гей не е виновен, че обществото си е направило тъп извод за всички гейове.

Ако "неженственият" е толкова плах и страхлив, че вечно си стои в дупката и не се показва, ами там ще си и остане. Изключително просто е.

> Ами какво да ги правим пък? Да вземем да ги лансираме
> на първа линия ли?

Защо изобщо трябва да ги правиш нещо? Те си живеят, ти си живееш. Като не те кефят, не общувай с тях.

> Ибягвам ги, но не ги обвинявам за това което са,
> това си е техен проблем.

Машалла.

> Техен проблем който неминуемо
> става и мой, покрай асоцирането ми/ни с тях

Просто според мен не са те виновни за твоя проблем.

Все едно ако ти си козле, и ако вълкът да изяде някое агне, ти като козле да тръгнеш да обвиняваш агнето, че то е виновно задето вълка сега иска да изяде и теб, щото си мисли че щом агнето е вкусно, значи и ти си вкусен.

Не може да искаш някой да изгони мечките от гората, за да влезеш в нея. Ако те е непреодолимо страх от мечки, не ходиш в гората.

Редактирано от Hopтттчe на 11.02.05 16:35.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано11.02.05 18:01



Виж, никой не може да те кара да си състрадателен и съчувстващ на нещо/някой, които не харесваш и не одобряваш. Нито да лицемерничиш. Това е ясно.

Но да си толерантен за мен не е непременно да проявяваш активно одобрение, съчувствие или някакво действие преко волята си. Това може да е и просто бездействие - т.е. приемаш, че има такива хора, които са различни от теб, не желаеш да се асоциираш с тях и толкова, но не ги и обиждаш, не ги критикуваш постоянно, не ги тормозиш заради това, което са и заради избора им.

А за неприятния за теб факт, че някой неправилно и неоснователно асоциира теб с тях, не са виновни те, а най-вече асоцииращият. Някой вече го спомена. Но това няма да се промени като се скрият или избият забелязващите се неизбежно по-"феминизирани" гей-момчета, а като се покажат другите. И то не с негативно отношение и камъни върху "по-женствените", а със своите лица и мъжественост. Ала колко време ще е необходимо за промени на обществените нагласи и идеи за хомосексуалните мъже отвъд тъпия стереотип "женички", това вече е друг въпрос и никой не може да е сигурен... Мисля, че зависи първо от всички ни, без значение от "кои" сме.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: анкетанови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 18:37



Но да си толерантен за мен не е непременно да проявяваш активно одобрение, съчувствие или някакво действие преко волята си. Това може да е и просто бездействие - т.е. приемаш, че има такива хора, които са различни от теб, не желаеш да се асоциираш с тях и толкова, но не ги и обиждаш, не ги критикуваш постоянно, не ги тормозиш заради това, което са и заради избора им.

Така и правя - приемам, че има такива хора и толкова... Къде съм ги обиждал, съм ги критикувал и тормозил заради заради това което са, че не разбрах?

A останалото съм напълно съгласен!



Тема Re: анкетанови [re: Hopтттчe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 18:50



"Женственият" гей не е виновен, че обществото си е направило тъп извод за всички гейове.
Ако "неженственият" е толкова плах и страхлив, че вечно си стои в дупката и не се показва, ами там ще си и остане. Изключително просто е.


"Женствените" гейове не са виновни, заради изводите на обществото, но примерът е налице - "неженствените" момчета не рискуват да се показват от дупките си...

--------------------------------------------------------------------------------------
"> Техен проблем който неминуемо
> става и мой, покрай асоцирането ми/ни с тях."


Просто според мен не са те виновни за твоя проблем.

Дам, щях да се съглася ако това беше лично мой проблем. Но не е. Разговорите ми с много други момчета и познати сочат съвсем друго. Асоцирането на всичко гейове под общ знаменател, само заради "цветущите" представители играе ролята на лоша реклама за останалите момчета. Това е факт, който се доказва от вътрешната дискриминация в хомосексуалното ни общество.
От 30 мин висене в гей чатовете, нито един/едно от 20-тината момчета/мъже, с които разговарях не търсеше запознанство/секс с феминизиран партньoр. Дори изрично ме предупреждаваха и обясняваха, че не понасят такива момчета...

Деленето е още по явно в общуването - феминизираните момчета си излизат със себеподобни, а останалите с нефеминизирани. Феминизираните биват вътрешно изолирани и отхвърлени. Това на глупавите заключения на обществото ли се дължи?

Редактирано от BBourgas на 11.02.05 19:12.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано11.02.05 18:59



А къде съм казал, че ти си правил това?

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: анкетанови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 19:06



останах с впечатление че думите са ти пряко насочени към мен, заради надставките, които употреби :

...приемаш, че има такива хора, които са различни от теб, не желаеш да се асоциираш с тях и толкова, но не ги и обиждаш, не ги критикуваш постоянно, не ги тормозиш заради това, което са и заради избора им.

Редактирано от BBourgas на 11.02.05 19:08.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.02.05 19:09



Ще ти отговоря кратко - с жените аз нямам НИЩО общо - дори вече не спя с тях :)



Тема Re: анкетанови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 19:18



Аз за друго питах бе Мена



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано11.02.05 19:36



Ами да, на теб говорех и се опитвах да обясня как аз виждам толерантността в случая, понеже ти каза, че не можеш да бъдеш толерантен. Прочети пак и ще видиш, че съм използвал "може", че говоря за бездействие, което касае както позитивни действия (каквито ти заяви, че не желаеш да проявяваш), така и негативни (каквито логично се очаква да не се проявяват като говорим за бездействие и толерантност)... Но не съм те обвинявал, че си правил нещо:-о Не разбирам защо си се засегнал, освен ако не си гузен нещо?


А, бтв, казва се "наставка", без "д". А в случая дори и не става дума за наставки, а за окончание. Надявам се, че не се сърдиш за малката поправка.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 11.02.05 19:37.



Тема Re: анкетанови [re: pensif]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 20:18



Благодаря за поправката за наставката и окончанията. Разбира се че не се сърдя!



Тема (без текст)нови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано11.02.05 20:31





Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Гъзe (Дъвка с косъм:))
Публикувано12.02.05 14:36



> Асоцирането на всичко гейове под общ знаменател, само заради "цветущите" представители играе ролята на лоша реклама за останалите момчета.
Не мисля. Аз съм чувал често пъти мнението (от хетеросексуални) че симпатизират на гейовете стига да им идва отвътре (т.е. точно женствените имат предвид) докато за останалите казват, че са им противни. Има и хора (най - вече мъже с мустаци по потници(и големи шамари)) които не се кефят много на женствени гейове, но те и на неженствени не се кефят ако знаят, че са гейове. За всеки случай ако мислиш, че много ще заобича обществото ако си промени представата за гейовете... лъжеш се. Иначе смятам, че за един гей е напълно нормално да има нещо женствено в него, но разбира се не прекалено . Аз може би само в говора малко така заваляно говоря, но иначе китките ми са здрави яко тренирам за китка в залата



Тема Re: анкетанови [re: Гъзe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано12.02.05 15:06



Иначе смятам, че за един гей е напълно нормално да има нещо женствено в него, но разбира се не прекалено





Тема Re: анкетанови [re: Гъзe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано12.02.05 21:40



Аз съм чувал често пъти мнението (от хетеросексуални) че симпатизират на гейовете стига да им идва отвътре (т.е. точно женствените имат предвид) докато за останалите казват, че са им противни.

Да не би тези, които си чул да коментират това, да са имали предвид травестити, защото и аз съм ставал свидетел на подобни одобрителни коментари.

*---------------------------------------------------------------------------------------------*

Има и хора (най - вече мъже с мустаци по потници(и големи шамари)) които не се кефят много на женствени гейове, но те и на неженствени не се кефят ако знаят, че са гейове.

Как така ако знаят? Значе на едните им личи, апък на другите не им, щом е възможно и да не знаят. Клише или не - една от често срещаните причини, която хетеросексуалните изтъкват, като "оправдание" за "недолюбването" си към хомосексуалните мъже е, "че им личало" и по този начин парадирали със своята различна сексуална ориентация, което ги дразнило. Затова не съм много сигурен дали се лъжа за това:

"За всеки случай ако мислиш, че много ще заобича обществото ако си промени представата за гейовете..."

*---------------------------------------------------------------------------------------------*

A относно това:

"Иначе смятам, че за един гей е напълно нормално да има нещо женствено в него, но разбира се не прекалено."

...аз пък не съм на същото мнение. Защо пък да е нормално? Или просто това "нормално" идва от към грешните представи на хетеросексуалното обществото, което слага под общ знаменател всички, въз основа на това, което вижда?

*---------------------------------------------------------------------------------------------*

Ето и още един пример за съществуването на вътрешна дискриминация:

"...но разбира се не прекалено"

Тоест е считаш за нормално, да има нещо женствено в някое гей момче, но когато е прекалено не е нормално?! Хм...

*---------------------------------------------------------------------------------------------*

Аз може би само в говора малко така заваляно говоря, но иначе китките ми са здрави яко тренирам за китка в залата

Така както си го написал излиза, че обръщаш повече внимание на това място защото ти е слабо



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Гъзe (Дъвка с косъм:))
Публикувано13.02.05 21:17



Значи ти искаш обществото да прехвърли неудобрението си върху женствените гейове, а другите да остави намира понеже те също не понасят женствени.
Аз пък не разбирам, защо трябва някой да бъде неудобряван? Не е справедливо, не е цивилизовано. Значи ти искаш да насаждаш дискриминация. Никой не сее съгласил с теб в тази анкета. Аз даже нищо незнаех за такава дискриминация докато не влязох в тоя форум, а ся вече знам и може да реша да почна да я прилагам нещеш ли.
Тази "дискриминация" според мойте наблюдения цари най - вече по чатове и по такива места, в които хората ходят с цел секс. Лошо няма. Всеки си има сексуални предпочитания. И аз имам. Харесвам негри и излизам с негри (примерно). Петкан пък харесва азиатци и излиза с азиатци. Това повод ли е за дискриминация?
За китката ми... не съм казал, че наблягам на китката, а казах че блъскам за китка. Почти всяко упръжнение вкарва напрежение в китката, но ти това няма от къде да го знаеш



Тема Re: анкетанови [re: Гъзe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.02.05 22:16



"Значи ти искаш обществото да прехвърли неудобрението си върху женствените гейове, а другите да остави намира понеже те също не понасят женствени. Аз пък не разбирам, защо трябва някой да бъде неудобряван? Не е справедливо, не е цивилизовано."

Разбрал си ме погрешно. Просто аз искам да не ме асоцират с феминизраните гейове.

---------------------------------------------------------------------------------------

Никой не сее съгласил с теб в тази анкета. Аз даже нищо незнаех за такава дискриминация докато не влязох в тоя форум, а ся вече знам и може да реша да почна да я прилагам нещеш ли.
Тази "дискриминация" според мойте наблюдения цари най - вече по чатове и по такива места, в които хората ходят с цел секс. Лошо няма. Всеки си има сексуални предпочитания. И аз имам. Харесвам негри и излизам с негри.


А незнам само кой налага дискриминация. Както написа по-рано за теб е нормално гей момче да има нещо женствено в себе си, но когато то е прекалено значе не е нормално!

Не е нужно някой да се е съгласил с мен-аз не съм като овцете. За себе си съм си прав. Освен това до голяма степен останалите лицемерничат, както и ти. След като няма дискриминация, защо не кажеш колко феминизирани приятели/познати имаш или защо ги избягваш? Не всичко е въпрос на "нехаресване", става въпрос за отбягване и изолация.

Апък за чата - нима извън рамката на тези, които търсят секс не е по-различно в чата? А извън чата? А ти защо не излизаш с феминизрани и нямаш такива познати? А нима това за китката ти "направи впечатление" по някакъв начин, че да ми отговориш така? Защо, да не би да е лошо да чупиш китки? Или налагаш дискриминация спрямо чупещите китки?



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Гъзe (Дъвка с косъм:))
Публикувано14.02.05 14:38



>>> за теб е нормално гей момче да има нещо женствено в себе си, но когато то е прекалено значе не е нормално!
Никога не съм го казвал. За мен е нормално един гей да е леко женствен ако е много женствен вече бие на травестит, а не на гей.
>>>защо, да не би да е лошо да чупиш китки? Или налагаш дискриминация спрямо чупещите китки?
Темата беше дали се чувствате по - близо до женския пол и аз отговорих накратко за себе си. Казал съм че съм такъв, а не онакъв. Твърдиш че съм налагал дискриминация. Аз не бих могъл да налагам дискриминация. Моя е грешката, че казах, че ти налагаш дискриминация, но това не е правилно, защото дискриминация може да налага само обществото. Един човек не може да налага дискриминация. Ти не налагаш дискриминация, но си в нейна подкрепа, докато аз не съм в нейна подкрепа. Ти твърдиш, че аз и другите "лицемери" от форума подкрепяме дискриминацията косвено. Значи... едно е лицемерие друго е тактичност и възпитание, границата обаче е тънка. Може и така да е. Може и да подкрепяме дискриминацията косвено. От двете злини е най - добре да избереш по - малката.
Това ми е последния поуст по този спор.





Тема Re: анкетанови [re: Гъзe]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано14.02.05 16:36



радвам се, че чрез провокацията вградена в мнението ми си достигнал до горните изводи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.