Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.02.05 23:32



А това в ПЛД за геройство ли трябва да минава?

Ти попита - аз ти отговорих, не съм претендирал за никакви геройства.

И само за инфо, на много от въпросите ти мога да отговоря така, че да останеш доста учуден, но поради обективни причини няма да го направя.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.02.05 23:52



Наистина ли си мислиш че бих останал учуден?!Поради субективни причини те питам



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jism (39/би)
Публикувано11.02.05 00:12



Разбирам те...
Искаш да подчернаеш,че някои от гей средите приемат имидж на женствени индивиди и даже накрая съвсем неволно, карикатурно подражават с поведението си на жените... и това вече избива на...
Но наистина не можеш да теглиш черта и както Нортче ти заяви "не са за концлагер"...
Така накои харесват да се афишират в живота.
Не оправдавам и онези, дето са се снишили и се крият и от сянката си и се правят на мъжкари "на всяка цена".
Важното е сам да се харесваш,да си наясно кой си и какво търсиш.Тогава по-лесно "ще те асимилират" и околните...Почти всички имаме ясна представа за нашата природа, а вижте - понякога крещим от самота и те можем да се разберем...



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.02.05 02:30



Много е сложен въпросът, който поставяш и едва ли ще му отговоря много смислено, но ще нахвърля някои неща, все пак.

Понеже сме различни от мнозинството, мнозинството предпочита ни вижда като попадащи в някакъв модел. Така по-лесно може да предсказва нашето поведение и да бъде сигурно, че различността ни не го заплашва. И понеже спим с мъже, което е "нормално" поведение за една жена, ние биваме лесно асоциирани с жените. Оттам пренебрежително-негативното отношение към жените до към началото на 20 век (а някъде и до днес) е лесно да бъде пренесено и върху нас. На това помага и фактът, че хомосексуалното поведение е недопустимо от нашата религия по стечение на различни исторически обстоятелства и обвинението в такова е много ефективно оръжие за разправа с политически врагове. И така нашият проблем става двоен.

Според мен, усилията ни трябва да бъдат не в това да доказваме, че не сме женствени, а в това да показваме, че е нормално за хората да правят секс със собствения си пол и че е нормално мъжете и жените (хетеро или хомо) да имат широк спектър на поведение и разнообразни характери. Аз, например, деля хората на такива, с които намирам общ език и с които мога да работя заедно и на такива, с които не намирам общ език и с които не мога да работя заедно. Тези две групи от хора не са на признак пол, сексуална ориентация или женственост.

А тези, които смятат, че всеки женствен в техните очи мъж заслужава хубав бой, за да започне да се държи като мъж, имат сериозен проблем. Те са пример за хора, с които едва ли бих намерил общ език.



Тема Re: анкетанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 11:55



А тези, които смятат, че всеки женствен в техните очи мъж заслужава хубав бой, за да започне да се държи като мъж, имат сериозен проблем. Те са пример за хора, с които едва ли бих намерил общ език.

Съгласен съм с това. Не съм съгласен с това, че покрай тях и останалите обират пешкира и се асоцират с тяхното поведение. Не съм съгласен и с поведението на повечето от нас, които лицемерничат. Уж ги подкрепят и са солидарни с тях, но нямат нито един феминизран познат, странят от подобни компании и обсъждат умело държанието им в хетеросексуална среда.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.02.05 14:12



Не съм съгласен и с поведението на повечето от нас, които лицемерничат. Уж ги подкрепят и са солидарни с тях, но нямат нито един феминизран познат, странят от подобни компании и обсъждат умело държанието им в хетеросексуална среда.

Има смисъл в това, което казваш. Според теб кое е по-добре - да си честен и открито да си казваш, че феминизираните те дразнят, както правиш ти, или да се се държиш с тях толерантно и разбиращо въпреки, че не са ти приятни?

Аз лично не знам кое би било по-добре.



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 14:32



аз съм честен и открито казвам че феминизираните ме дразнят. избягвам ги и не подържам контакти с тях. Не се държа с тях толерантно, защото няма за какво да съм толерантен с тях... Тяхното държание и последствията от това са си техен проблем.

При теб как е? Чувстваш ли се толерантен и съпричастен към тях?

Редактирано от BBourgas на 11.02.05 14:41.



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.02.05 14:42



Не се държа с тях толерантно, защото няма за какво да съм толерантен с тях

Не смяташ ли, че точно понеже много хора мислят така затова съществува дискриминацията?

Ти казваш, че не виждаш защо да си толерантен с феминизираните мъже и в същото време упрекваш хетеросексуалните, че не виждат защо да са толерантни с мъжете, които спят с мъже...



Тема Re: анкетанови [re: Gnomeo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.02.05 14:48



С какво аз - като един нефеминизиран гей, мога да бъда толерантен с някой - феминизиран гей, който е обект на присмех заради поведението си? Аз нямам такъв проблем и не мога да съм му съпричастен, а както обясниха по-горе не можем и не е правилно да се стремим да ги променяме. Ако изразя състрадателност, толерантност или съпричастност би било лицемерие!



Тема Re: анкетанови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано11.02.05 16:29



> едва преди малко ми подшушнаха защо
> така усърдно адвокатстваш на момчето... ваши си работи

Хихи Този коментар ми показва, че абсолютно никакво внимание не си обърнал на обосновката ми. Твоя си работа.

Затова пък в такъв случай не намирам за смислено да продължавам настоящия разговор с теб. Така че това ще бъде последното ми мнение в тази нишка.

> > В момента обществото ни задължава да се съобразяваме
> > с него и ще е така още доста време.
>
> Дума да няма
>
> Е хайде, моля те! Само не ми казвай, че си позволявате
> ти и приятелят ти...

Да не прекаляваме с мнителността. С "дума да няма" се съгласих чистосърдечно с това, че трябва да се съобразяваме с обществото и дълго ще бъде така.

Това не ни пречи да рискуваме, когато така ни идва (съответно да си спечелим физическа атака от някой скинхед).

> Да и кое мислиш, че ще накара мен и останалите
> "НЕ женствени/ НЕ лабилни" да се покажат след
> като вече са прокарани такива стереотипи от останалите?

"Женственият" гей не е виновен, че обществото си е направило тъп извод за всички гейове.

Ако "неженственият" е толкова плах и страхлив, че вечно си стои в дупката и не се показва, ами там ще си и остане. Изключително просто е.

> Ами какво да ги правим пък? Да вземем да ги лансираме
> на първа линия ли?

Защо изобщо трябва да ги правиш нещо? Те си живеят, ти си живееш. Като не те кефят, не общувай с тях.

> Ибягвам ги, но не ги обвинявам за това което са,
> това си е техен проблем.

Машалла.

> Техен проблем който неминуемо
> става и мой, покрай асоцирането ми/ни с тях

Просто според мен не са те виновни за твоя проблем.

Все едно ако ти си козле, и ако вълкът да изяде някое агне, ти като козле да тръгнеш да обвиняваш агнето, че то е виновно задето вълка сега иска да изяде и теб, щото си мисли че щом агнето е вкусно, значи и ти си вкусен.

Не може да искаш някой да изгони мечките от гората, за да влезеш в нея. Ако те е непреодолимо страх от мечки, не ходиш в гората.

Редактирано от Hopтттчe на 11.02.05 16:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.