Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 26.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано12.06.05 19:04



"До истината се достига през море от глупости"



Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано13.06.05 06:55



Far out in the ocean, where the water is as blue as the prettiest cornflower, and as clear as crystal, it is very, very deep; so deep, indeed, that no cable could fathom it: many church steeples, piled one upon another, would not reach from the ground beneath to the surface of the water above. There dwell the Sea King and his subjects. We must not imagine that there is nothing at the bottom of the sea but bare yellow sand. No, indeed; the most singular flowers and plants grow there; the leaves and stems of which are so pliant, that the slightest agitation of the water causes them to stir as if they had life.

(Excerpt from H.C. Andersen's The Little Mermaid)


Неразбиращите английски биха могли да потърсят много по-достоен превод от този по-долу на цитатта от "Малката русалка" на Андерсен.

Далеч в океана, дето водата е тъй синя, като най-прекрасната метличина, и чиста като кристал, там е много дълбоко; тъй дълбоко, че ни един лот не може да я измери: дори множество църковни камбанарии една над друга, не биха достигнали твърдта под повърхността на водата отгоре. Там живееха Царят Морски и неговите поданици. Но да не си помислите, че на дъното на морето няма нищо, освен гол жълт пясък. Наистина, не бива; там растат най-чудати цветя и растения; листата и стъблата им са тъй чувствително нежни, че и най-недоловимото движение на водата ги кара да трептят като живи.

Редактирано от Hopтттчe на 13.06.05 06:57.



Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Guardian_Hearts (прекалено добър)
Публикувано13.06.05 08:27



"То като си няма за какво да се хване..."

Росица Деянова от гр. Омуртаг, участничка в конкусра "С едни гърди напред", в интервю с Венета Райкова

Всеки мъж в живота си е забождал по един змей.


Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано13.06.05 20:39



от официално изявление на мормонската църква относно хомосексуалността:

"We realize there may be great loneliness in their lives but there must also be recognition of what is right before the Lord."

"Разбираме, че сигурно има много самота в живота на тези хора, но трябва също така да има и почитане на божиите закони."

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано20.06.05 20:29



можеш да изтриеш някого от ума си. да го заличиш от сърцето си е друга работа.

това са плакатните думи на Блясъкът на чистия ум. всеки път когато се замисля въру тях стигам до извода, че те са или най-вярното нещо на света, или съвършената лъжа...

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (lost)
Публикувано20.06.05 21:16



Думите звучат добре, но какво ли означават? Как така ще го изтриеш от ума си, а ще остане в сърцето? Нещо не ми се връзва.



Тема Re: Думи които...нови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано20.06.05 22:45



интересното е, че текстът може да съществува в контекста на филма по един буквален начин и в контекста на живота по един по-скоро образен начин. във втория случай под "изтриеш" трябва да разбираш "забравиш". тези идеи за истинска любов и други такива глупости съществуват от както свят светува, но по мое мнение никога не са били така концентрирани в нещо толкова абстрактно, абсурдно и красиво като този филм... просто е невероятен и неслучайно взе оскар за оригинален сценарий

--
имам си една мечта... да ме няма


Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано21.06.05 11:56



a защо мислиш че разликата между съвършената лъжа най-вярното нещо на света е толкова голяма? и двете са от един дол дренки...

When will the flames at last consume us?


Тема Re: Думи които...нови [re: Gnomeo]  
Автор Jory_Kardas (only the strong)
Публикувано22.06.05 23:28



"The Life is very dear and too short for us not to reach hand out and touch the next one to us with Love"

В приблизителен превод:

"Животът е твърде хубав и кратък за нас за да протегнем ръка и да докоснем човека до нас с любов!"



Тема Брутално.нови [re: Gnomeo]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано22.06.05 23:39



Перифразирам едно старо Българо-хипарско парче, което аз много обичам да пея, като се напия. Та ... :

Решат ли двама, да се ****,
легло да няма, не ще се спрат.
Ще легнат голи, на таз земя,
и ще се ***** до сутринта.



Като се накова - огладнявам и гълтам букви!

Редактирано от martyr на 22.06.05 23:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.