Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 04.07.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.01.05 22:20



Аз само болка ли съм написал? Отивам да погледна...
Дааа. Не е трябвало само да напиша. По-правилно би било да напиша много болка. И повярвай ми, има ситуации при които си невинен за болката, която ти причиняват. В това отношение аз и вие си приличаме. Не ме питай обаче публично какво точно искам да кажа с това за болката.

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: half_educated]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.01.05 22:22



Книгата на живота ли имаш предвид Халфи? В нея всички уроци са свързани с болка и/или унижение. Да не забравяме и срамът. За тези, които го имат.

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: AЛБATPOC]  
Автор half_educated (в отпуск)
Публикувано10.01.05 22:28



М-даам има нещо което не изказваш...Боли те още....ще говорим утре.

"Не всичко, което минава през разума си заслужава опознаването"К.Кастанеда


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: half_educated]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано10.01.05 22:32



Не Халфи. Вече не ме боли така, както ме болеше някога. Но бяха много години, когато някой можеше да ме накара да се сгърча само с едно невнимателно докосване. И после за най-голяма негова изненада биваше изяден със се парцалките или биваше разкъсан методично парченце по парченце докато му се отще да ме вижда.
Доволен съм, че не познаваш онзи Албатрос. В същност когато се запознахме с теб той все още беше тук, но вече го няма.

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: AЛБATPOC]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано10.01.05 23:07



Което не ни убива, ни прави по-силни !



Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: borealiss]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано10.01.05 23:14



Преди 3 години, когато започваше връзката ми с небеса и цигулки и аз бях на 20 - самонадеяно щях да кажа, че това са глупости, че е напълно достатъчно да се обичате. Да, ама не. Понякога не е достатъчно. На 20 още нищо не знаеш. И на 23 не знаеш много, но тази връзка не пропусна да ме научи поне на основните неща... колкото и болезнено да беше на моменти, го смятам за нещо като благословия. Колко често се случва така, че след това не сме по-мъдри от преди това и не разбираме кое как е дошло...

Отношенията между двама, особено интимните, са сложна плетка от характери, съдби и история... Опитът е задължителен, за да можеш да виждаш, да разбираш и да диференцираш. Трябва време, за да опознаеш себе си и да можеш да отграничиш кое е твое, кое не е... кое е проекция, кое е реакция, откъде произлиза, кое ти е приоритет. Аз не съм фен на компромисите във връзките. Не искам никой да прави компромис заради мен, но и не искам да го изисиква. Когато си с такава нагласа, се научаваш, че личната сфера на другия е неприкосновена и че можеш да влизаш там само, ако я отворят за теб и да стоиш само, колкото си допуснат. Стига да можеш да го приемеш. Че не сте симбиотични създания, че не сте пасващи половинки, а цялостни същества... за мен това е същността на една "зряла любов" - цялото да прелива в цялото. Но за да стигнеш дотам се иска опит... да устоиш на рушащите се излюзии и да не се отчаеш.

За мен една връзка трябва да се гради на доброволни начала, а не на някакъв вид взаимна зависимост. Проблем има, когато сме научени от родителите си или обществото, че най-сигурната форма на отношения е зависмостта. Всички попадаме в този капан, а някой и цял живот не се измъкват от него. Иска се време и опит, за да разчистиш предразсъдъците, очакванията, претенциите и да имаш любов в чист вид. Просто любов.
Трябва много неща да ти се случат и да направиш усилие да ги разбереш...

Мисля, че всяко разочарование идва от несъразмерно очакване.
Всяка болка всъщност е вътре в нас, отвън е само "отключващият фактор". Мисля, че най-голямата грешка във връзките е да държиш другия отговорен за собствената си недостатъчност.
Но всичко това без опит няма как да го разберем. Проба - грешка и евентуално някакво осъзнаване.
Слава Богу моята връзка преживя всички тези катаклизми на моето порастване. Но това се дължи на наличния опит от другата страна. Много по-лесно е, когато другият вече е минал по този път и не се чуди какво ти става, а търпеливо те изчаква. Понеже знае, че рано или късно ще ти просветне.

...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 23:31



Звучи адски трудно...



Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: Gnomeo]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано10.01.05 23:46



Е адски трудно... обаче как си заслужава!
Може би при мен са ускорени нещата... гаджето има такова свойство да ми вади отнякъде трудните теми и да ме кара да си ги отработвам. Случайно, не съзнателно. Пък аз съм се хванала на хорото... И тъкмо си помисля - готово, "пристигнах" и хоп - нещо ме връща метри назад... Но е благодарно, наистина усещаш, че растеш. А той е доста по-голям от мен (18 години) и хич не ми се връзва и не ми позволява да минавам метър.
Всъщност имаме едни страхотни приятелски отношения - не си придиряме, не си изкарваме на другия проблемите, чак не знам дали не си изпреварвам времето... да съм толкова спокойна и целомъдрена по отношение на него.
Обаче, знаеш ли, питам се друго - как ли би било с друг човек? С който не сме имали този общ път? Дали опитът важи за всички, така да се каже или може да бъде използван само с конкретния партньор?

А иначе мисля, че всички връзки са хубави, не само тези, дето ги усещаш като "съдбовни" - и съвсем безобидните връзки - учиш се неусетно, с по-малко сътресения... и всичко по реда си...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Гъзe ()
Публикувано10.01.05 23:55



Сигурно си права, но на мен все още ми се иска да вярвам в съвършената симбиоза .



Тема Re: Нужен ли е жизнен опит за да имаме щастлива връзканови [re: Гъзe]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано11.01.05 00:07



На всички ни се иска Да не вадя сега чичко Фройд, ама разбираш накъде бия, нали?
Мисля, че в това се състои порастването - да се откажеш от "иска ми се" и да приемеш нещата такива, каквито са. Да си носиш отговорностите и да не очакваш друг да ти ги носи.
Аз не съм се засилила мнопго да бъда голяма, ама с този човек до мен не ми остава избор. И си мисля, че по-добре така, отколкото да започвам от а-б с някой, който е на същия акъл като мен... че кой знае къде ще се озовем...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.