Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 23.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Промени в правилата на клубанови  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано08.01.05 16:47



Уважаеми приятели, с jaytee се събрахме, помислихме и направихме промени в правилата. Част от промените са почти козметични, но има добавено и едно ново правило:

7. Срещи на клуба се организират по инициатива на пишещите в клуба. Организаторът на всяка конкретна среща определя всички правила, по които ще бъде организирана срещата, вкл. мястото, датата и часа на срещата и начинът, по който тази информация ще бъде обявена на участващите в срещата.

Мотивите за тази добавка са ясни на всички, чели през последните няколко дни.

С пълното съгласие на jaytee беше направена и една сериозна редакция. Досега в правилата на клуба пишеше:
Клуб "Адам и Адам" представлява форум за всякакви дискусии между мъже с хомо, би или транссексуална ориентация. Добре дошли са хетеросексуални жени и мъже стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.

Според мен, това правило си означава, че гей и бисексуалните мъже са си в клуба "у дома", а останалите прилично държащи се хора с различна сексуална ориентация са добре дошли гости. Оказа се обаче, че лесбийките и бисексуалните жени дори и като гости не са поканени!? По тази причина, решихме незабавно да поправим несправедливостта, още повече, че отношението ни към хората с различна сексуална ориентация не е "-фобско".

Сега в правилото е отбелязано:

Добре дошли са всички, независимо от сексуалната си ориентация, стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 00:25



Поздравления за корекцията, що се отнася до лесбийките.
Аз бих предложил просто срещите да се организират от модераторите по техен избор. Така ще се избегнат двойни стандарти или условия, които отразяват "фобските" или негативните възгледи на един или друг редови член, но щом така сте решили...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 00:53



Има нещо умно в предложението ти.

Лично аз не одобрявам метода за уведомяване за детайлите... Не виждам нищо толкова лошо да се обявява публично къде и кога е срещата.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 01:07



Така, както е написано, организаторът избира как да организира. Ние не можем да задължим хората как да си организират среща. Също не може да се очаква модераторите да органзират срещите. Те са единствено модератори на дискусиите в клуба. Модераторите могат да решат по какъв наин да се дискутира тук организирането на една среща, но не може да се очаква те да организират срещата. Моля ви не забравяйте, че каквато и среща да се органзира, тя ще е среща между хората, живеещи в определен град. А в клуба ни има хора не само от различни краища на България, но и от най-различни държави.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 10:04



Добре дошли са всички, независимо от сексуалната си ориентация, стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.

Много добре формулирано. И все пак нека отбележа, че и при предишната формулировка нито за момент не съм се почувствал нежелан тук:))) Дано и аз спазвам доброто поведение в нужната степен.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 10:07



Чакай... тази формулировка дава възможност спокойно да се отреже който и да е посетител, стига организиращия срещата да не желае да го покани. И стига някой от останалите да не го доведе. И няма никакви двойни стандарти. Има само междуличностно харесване или нехаресване.

Добавка: Ако не бяха последните няколко дни никога не би ми дошло на ум да отрежа някого от сбирка на която аз бих бил организатор, обаче мисълта за един скандал на едно подобно мероприятие просто не ми харесва. Предполагам, че Елия, когато е в добро настроение е прекрасен събеседник, но когато страстите се изострят някак не ти е до това. Съжалявам, но невроните са единствените невъзстановими клетки а аз държа моите да останат живи колкото е възможно по-дълго.

ще полетиш ли с мен

Редактирано от AЛБATPOC на 09.01.05 10:22.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 10:39



Това го разбирам, но почнах да се съгласявам с Елия за онова с тайните срещи... Ми ако мен организаторът не иска да ме покани щото не ми харесва прическата примерно спокойно може да не го направи и изобщо да не разбера кога и къде е срещата. Не знам как трябва да бъде, но със сигурност не така.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 10:48



А ти защо би искал да отидеш на среща, организирана от човек, който не те харесва? Идеята е всеки да може да поеме инициативата за организиране на среща и ако един не може да обедини всички, тогава друг ще го направи и времето ще покаже кой го може и кой не го може.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 10:54



Ако на срещата ще бъдат само хора, които не ме харесват и които и аз не харесвам, естествено е, че няма да отида. Но ако искам да видя всички останали, а организатора не ме харесва и не ме покани, това означава, че изтървам...

Мисля си все пак, че Модераторите трябва да се нагърбят за вбъдеще с тази задача, защото те отговарят донякъде за клуба. Да се позволи на всеки да си организира срещите, все едно ни кани на гости у тях, не ми се струва добра идея.



Тема Re: Промени в правилата на клуба [re: Gnomeo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 11:05



Душица си ти Гномео. Теб никой няма дате дискриминира, ама я направи нещо подобно на това, което направи Елия да видиш как просто "случайно" ще те пропуснат.
В клубчетата на дира се мотая от края на 2000г. Още с появата си бях подхванат от един стар клубар и ми се наложи да водя война. Може би и затова така лесно скачам - все пак първите впечатления от нещо се отпечатват за цял живот. След това по различно време ми се случи да водя две войни и да наблюдавам още една, ама тотална. Последната беше между управата на дира и пишещите в едно клубче. Нещата бяха освинени дотам, че беше тотално забранено да се пише в клубчето за известно време. От всички без изключение.
И като казвам войнички имам предвид развихряне на страстите, което е доста по-остро от това, което беше тия дни тук.
Много пъти съм мислил дали има някакъв начин да се избегне това. Да се кротнат хората и да бъдат малко по-добронамерени. И не съм могъл да измисля нищо.
Поради специфичната тематика на този клуб той е по-уязвим за определен тип нападки и ти го видя тия дни. Тази промяна на правилата може и да не е соломоновото решение, но е един добър предпазен клапан срещу подобен тип нападки. А в крайна сметка, ако правилно разбирам нещата, спокойствието на пишещие в клуба е на първо място.
И ако трябва да бъде изолиран един в името наспокойствието на 10 или 20 души то аз не бих се поколебал да го направя и автоматично бих се изложил на обвинение в дискриминиране.
Предложеното в случая обаче дава същите възможности като спестява обвинението в дискриминация и прехвърля нещана в сферата на личните симпатии и антипатии. А никой не може да обвини никого за това, че някой му е несимпатичен с поведението си.
Това беше моето мнение и то не обвързва никого с нищо.

ще полетиш ли с мен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.