Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 21.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Промени в правилата на клуба  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано08.01.05 16:47



Уважаеми приятели, с jaytee се събрахме, помислихме и направихме промени в правилата. Част от промените са почти козметични, но има добавено и едно ново правило:

7. Срещи на клуба се организират по инициатива на пишещите в клуба. Организаторът на всяка конкретна среща определя всички правила, по които ще бъде организирана срещата, вкл. мястото, датата и часа на срещата и начинът, по който тази информация ще бъде обявена на участващите в срещата.

Мотивите за тази добавка са ясни на всички, чели през последните няколко дни.

С пълното съгласие на jaytee беше направена и една сериозна редакция. Досега в правилата на клуба пишеше:
Клуб "Адам и Адам" представлява форум за всякакви дискусии между мъже с хомо, би или транссексуална ориентация. Добре дошли са хетеросексуални жени и мъже стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.

Според мен, това правило си означава, че гей и бисексуалните мъже са си в клуба "у дома", а останалите прилично държащи се хора с различна сексуална ориентация са добре дошли гости. Оказа се обаче, че лесбийките и бисексуалните жени дори и като гости не са поканени!? По тази причина, решихме незабавно да поправим несправедливостта, още повече, че отношението ни към хората с различна сексуална ориентация не е "-фобско".

Сега в правилото е отбелязано:

Добре дошли са всички, независимо от сексуалната си ориентация, стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 00:25



Поздравления за корекцията, що се отнася до лесбийките.
Аз бих предложил просто срещите да се организират от модераторите по техен избор. Така ще се избегнат двойни стандарти или условия, които отразяват "фобските" или негативните възгледи на един или друг редови член, но щом така сте решили...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 00:53



Има нещо умно в предложението ти.

Лично аз не одобрявам метода за уведомяване за детайлите... Не виждам нищо толкова лошо да се обявява публично къде и кога е срещата.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 01:07



Така, както е написано, организаторът избира как да организира. Ние не можем да задължим хората как да си организират среща. Също не може да се очаква модераторите да органзират срещите. Те са единствено модератори на дискусиите в клуба. Модераторите могат да решат по какъв наин да се дискутира тук организирането на една среща, но не може да се очаква те да организират срещата. Моля ви не забравяйте, че каквато и среща да се органзира, тя ще е среща между хората, живеещи в определен град. А в клуба ни има хора не само от различни краища на България, но и от най-различни държави.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 10:04



Добре дошли са всички, независимо от сексуалната си ориентация, стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.

Много добре формулирано. И все пак нека отбележа, че и при предишната формулировка нито за момент не съм се почувствал нежелан тук:))) Дано и аз спазвам доброто поведение в нужната степен.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 10:07



Чакай... тази формулировка дава възможност спокойно да се отреже който и да е посетител, стига организиращия срещата да не желае да го покани. И стига някой от останалите да не го доведе. И няма никакви двойни стандарти. Има само междуличностно харесване или нехаресване.

Добавка: Ако не бяха последните няколко дни никога не би ми дошло на ум да отрежа някого от сбирка на която аз бих бил организатор, обаче мисълта за един скандал на едно подобно мероприятие просто не ми харесва. Предполагам, че Елия, когато е в добро настроение е прекрасен събеседник, но когато страстите се изострят някак не ти е до това. Съжалявам, но невроните са единствените невъзстановими клетки а аз държа моите да останат живи колкото е възможно по-дълго.

ще полетиш ли с мен

Редактирано от AЛБATPOC на 09.01.05 10:22.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 10:39



Това го разбирам, но почнах да се съгласявам с Елия за онова с тайните срещи... Ми ако мен организаторът не иска да ме покани щото не ми харесва прическата примерно спокойно може да не го направи и изобщо да не разбера кога и къде е срещата. Не знам как трябва да бъде, но със сигурност не така.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 10:48



А ти защо би искал да отидеш на среща, организирана от човек, който не те харесва? Идеята е всеки да може да поеме инициативата за организиране на среща и ако един не може да обедини всички, тогава друг ще го направи и времето ще покаже кой го може и кой не го може.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 10:54



Ако на срещата ще бъдат само хора, които не ме харесват и които и аз не харесвам, естествено е, че няма да отида. Но ако искам да видя всички останали, а организатора не ме харесва и не ме покани, това означава, че изтървам...

Мисля си все пак, че Модераторите трябва да се нагърбят за вбъдеще с тази задача, защото те отговарят донякъде за клуба. Да се позволи на всеки да си организира срещите, все едно ни кани на гости у тях, не ми се струва добра идея.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 11:05



Душица си ти Гномео. Теб никой няма дате дискриминира, ама я направи нещо подобно на това, което направи Елия да видиш как просто "случайно" ще те пропуснат.
В клубчетата на дира се мотая от края на 2000г. Още с появата си бях подхванат от един стар клубар и ми се наложи да водя война. Може би и затова така лесно скачам - все пак първите впечатления от нещо се отпечатват за цял живот. След това по различно време ми се случи да водя две войни и да наблюдавам още една, ама тотална. Последната беше между управата на дира и пишещите в едно клубче. Нещата бяха освинени дотам, че беше тотално забранено да се пише в клубчето за известно време. От всички без изключение.
И като казвам войнички имам предвид развихряне на страстите, което е доста по-остро от това, което беше тия дни тук.
Много пъти съм мислил дали има някакъв начин да се избегне това. Да се кротнат хората и да бъдат малко по-добронамерени. И не съм могъл да измисля нищо.
Поради специфичната тематика на този клуб той е по-уязвим за определен тип нападки и ти го видя тия дни. Тази промяна на правилата може и да не е соломоновото решение, но е един добър предпазен клапан срещу подобен тип нападки. А в крайна сметка, ако правилно разбирам нещата, спокойствието на пишещие в клуба е на първо място.
И ако трябва да бъде изолиран един в името наспокойствието на 10 или 20 души то аз не бих се поколебал да го направя и автоматично бих се изложил на обвинение в дискриминиране.
Предложеното в случая обаче дава същите възможности като спестява обвинението в дискриминация и прехвърля нещана в сферата на личните симпатии и антипатии. А никой не може да обвини никого за това, че някой му е несимпатичен с поведението си.
Това беше моето мнение и то не обвързва никого с нищо.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор Guardian_Hearts (.hack//)
Публикувано09.01.05 11:25



Смятам, че нещата зависят от организатора. Ако някой реши да организира среща ей така, за да си види ника закован най-отгоре, или заради някаква си негова причина, това е изцяло негов проблем, който обаче ще рефлектира върху клуба. Но все пак си мисля, че когато човек поеме отговорността да организира среща на клуба, той трябва да се съобрази с това, че срещата е за целия клуб.
Ставало е дума и преди, и ако не е станало ясно-пак ще повторя-голяма част от нас се познават наживо. Ако примерно не харесвам теб(), нищо не ми пречи да кажа на тези които искам да поканя да заповядат еди къде си, еди кога си, независимо дали ги познавам или не. А на теб да не ти кажа. И това без да пускам съобщение, че организирам среща и т.н. в клуба. Пък теб може някой от тези които съм поканил да ти каже. Но тогава проблема ще си е между теб и мен. Клуба няма да има нищо общо.
Когато тръгнах да организирам първата среща се запитлачих с едни там примерни предложения за правила. Тогава сметнахте, че не е нужно да се усложняват нещата. Сега какви съм ги предлагал не е тема на обсъждане. Но може би, на фона на всичко казано тия дни, е редно да измислим някакви правила за организирането на среща. Така този който организира срещата няма да се прави на "кой съм аз", а просто ще се заеме с организаторската дейност.
Срещите на клуба са срещи на клуба. Ако някой не иска да кани някой, значи той не иска да прави среща на клуба. Да си прави своя си среща. Но да не я натрапва на клуба.
Толку.

Каквото има да става ще стане, каквото има да не става няма да стане.


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 11:38



Ами, съгласен съм, давайте мислете правила. Приемете сегашния вариант на правило 7 като временен и като има повече предложения ще ги подложим на гласуване. ОК?

Редактирано от jaytee на 09.01.05 11:42.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 11:41



> А ти защо би искал да отидеш на среща, организирана от човек, който не те харесва?

Аз няма да отида на срещата защото харесвам или не организатора, а заради всички останали. Ако ме покани на лична среща разбирам ама не виждам защо от него да зависи дали ще ходя или не на среща на целия клуб.

Напомям, че говоря принципно!



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 11:48



Супер си го казал

Аз съм ЗА да измислим правила за организирането на срещи. И гласуването е добра идея, както казва Джейти. Само се притеснявам да не гласуват пак 31 човека...

Предлагам да пуснем няколко предложения и модераторите да направят контролирана анкета



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 11:57



Разбира се, гласуването ще стане по правило 8, но първо трябва да се оформи поне едно алернативно предложение. Засега имаме два варианта:

1) Да няма правило за организиране на срещи, т.е. правило 7 отпада;

2) Правило 7 да остане така, както е в момента.

Мислете за алтернативни варианти и да кажем след една седмица ще направим гласуване. Съгласни ли сте за една седмица?

Редактирано от jaytee на 09.01.05 12:00.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано09.01.05 12:07



> Мислете за алтернативни варианти и да кажем след една седмица ще направим гласуване. Съгласни ли сте за една седмица?

Става



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.01.05 13:21



Модераторите отговарят за клуба и толкова. Те не са длъжни да се захващат с организиране на срещи, още повече че тези срещи са инициативи на посетителите. Това, че на някой не му харесвало еди си какво и начина и дъра бъра не е техен проблем, защото те си имат достатъчно главоболия покрай задълженията, които изпълняват солидарно.




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 13:26



Ами не знам как да отгворя на въпросите ти. Моля те предложи правила за организиране на среща, след седмица ще събера всички предложения и ще ги подложим на гласуване. Аз също ще си помисля за правила.

Възможен е такъв вариант:

Среща на клуба се организира по инициатива на пишещите в клуба. Организаторът обявява намерението си да организира среща в тема, заедно с деня, часа мястото на срещата. Всеки, който иска да присъства на срещата, заявява това открито в темата.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.01.05 13:29



Аз съм против правила за организиране на срещи. Не си спонмям в някой друг клуб да има такива правила. Според мен това долпълнително ще усложни нещата.




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 13:34



ОК, това също е вариант!



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 13:40



Виж Елия. В Евите стана случайно това, че писах с три ника. Освен това аз никога не съм се крил. Винаги съм заявявал, и пак ще го заявя, че в интернет аз просто се забавлявам. Освен в случаите, когато се обвържа сериозно с някое клубче. Адам и Адам е второто клубче с което се обвързвам. Не е важно кое е другото. И ако един конкретен човек от това клубче не ме предаде ти никога няма да научиш другото ми клубче, просто защото никовете, които знаеш никога не се появяват там.
Както и да е. Това не е важно, но го написах само за да не си мислиш, че се крия. Ако искаш мога и други мои никове, с които се забавлявам да ти напиша.
А това какво бих направил аз ако съм организатор на среща? Ами бих поканил всички желаещи, независимо дали са ми приятни или не, стига да съм убеден, че няма да има ексцесии от страна на някой от тях и стига да съм убеден, че по време на срещата нещата биха били кротки. Включително и теб бих поканил, стига да съм убеден, че ще си удържиш на думата да бъдеш кротка. И стига да дадеш дума разбира се.
Патриция. Не ме познаваш достатъчно и затова подценяваш някои мои качества. Не забравяй, че аз съм преди всичко човек. И чак след това съм останалите неща, които съм.
А ако някой е нежелан от всички - тогава има два варианта, но тях ще ги изкоментирам само по принцип.
Първи вариант.
Организатора кани всички. Появява се и нежеланият елемент в резултат на което на следващата среща, която прави същия организатор просто не идва никой.
Втори вариант.
Останалите протестират срещу поканата на нежелания елемент и организатора (поне според мен така е достойно) просто е принуден да обясни на нежелания елемен какви бележки е получил, естествено без да уточнява конкретни имена, и просто помолва нежелания елемент да приеме нещата спокойно и да не идва.
Знаеш ли Елия. С кротко би могла да постигнеш повече отколкото с насилие. Поне при мен. За целта ти трябва обаче и доверието ми.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 13:54



Тогава просто гласуването трябва да бъде открито. На други места е правено и то с успех. И тогава всеки вижда кой е гласувал и кой не е.

ще полетиш ли с мен


Тема Гениално!нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Джeми (!Fucking Free!)
Публикувано09.01.05 14:04



Хайде, сега, случайно станало, че си писал с три от -найсетте си ник-а в Евите?!?...
Което, впрочем, изобщо не е било необходимо, 'щото с кой да е ник пак много си личиш. Достатъчно е един-два постинга да ти прочете човек, че да му светне. Независимо дали се забавляваш или пък си сериозен. Даже IP-то не е нужно да се гледа. Барем, като сменяш ник-овете, сменяй и клишетата...

П.П.: Аз лично малко се съмнявам в това, че Патриция има желанието да те познава достатъчно, че и да ти надценява качествата... хъм... човешки. Съмнявам се също, че държи да има доверието ти. Тя просто е умна жена.
Изобщо, цялата ти предпоставка, че всеки, на когото пишеш, трябва непременно да те познава, оценява и да се бори за доверието ти, ми изглежда на нездрава основа. В крайна сметка, познавам още около 30-40 Центъра на Вселената...
Поздрави. Джеми.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия ()
Публикувано09.01.05 14:11



Дадох пример просто за ситуация, която трябва да се помисли, когато се взимат решения. Не е нужно да разпалваш конфликт пак. Както виждаш не е проблем да си пишеш и с 10 ника.
Нямам и намерение да провеждам следствие кое е другото ти клубче. Ако досега не съм присъствала там, значи не е в кръга на моите интереси. Та не се притеснявай... дори с големи букви да го напишеш, няма да те притеснявам там.

Албатрос... нека един път завинаги изчистим този въпрос и да не го повдигаме повече...
Не се нуждая от доверието ти. И нямам намерение да постигам каквото й да било при теб и с теб.
Тук съм, защото с тези момчета дори и да се караме помежду си, имаме идентични проблеми и сравнително обща среда и интереси. Ако интересите ми бяха свързани с хетеросексуални мъже, щях да съм в Говорим си за секс или в Адам и Ева или в Женски клуб.
Дали ти ще си тук за мен е все едно. Дали ще си в Евата не ми е все едно и бих била против. Не смятам че там ти е мястото. Но пък и не ми пука особено. Ще се оправят и без мен.
Накратко... присъствието ти тук ми е любопитно как се развива, но посоката на това любопитство са как се държат, реагират и се отнасят гейвете... а не ти.
Та спести ми доверието си и разбирането си... и не го приемай като лично отношение... така се отнасям с всеки мъж като теб. Чудесно е че си тук и искаш да разбереш и да приемеш и да бъдеш приет от момчетата и за това ти желание те поздравявам. Одобрявам го и дори го поощрявам. Така че насочи доверието и разбирането си към тях.

Пак повтарям.. нищо лично... не те познавам, може да си страхотно готин мъж, страхотен човек, страхотна личност и всичко най... и това само бих коментирала по следния начин: Ако е така, то ти би направил щастлива някоя хетеросексуална жена. И сигурно им липсваш и страдат, че не си при тях.

Редактирано от eлия на 09.01.05 14:14.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 14:27



Елия. Дай да не коментираме хетеросексуалните жени и тяхното поведение. И като не те интересувам просто млъкни и спри да ме ръчкаш. Човк постъпва така с хората от които не се интересува. А ако продължи да ръчка това само означава някакъв интерес.

ще полетиш ли с мен


Тема Джеми. Не се прави на глупава.нови [re: Джeми]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 14:33



Пределно ясно е какво имах желание да направя. Даже на едно място си го заявих открито. За малко тотално да ви освиня клуба на евите. Спрях се. Ако не си доволна от това, че съм се спрял кажи. Мога да започна отново, но нямам желание.
Все още имам желание нещата да приключат мирно и тихо. Дано и ти го имаш. И използвам момента да заявя, че по отношение на моите остроти официално освобождавам от отговорност всички, които познавам в интернет. В това отношение аз съм неконтролируем. Дори и от тези, които в живота съм приел за приятели. Надявам се, че съм достатъчно ясен.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Джеми. Не се прави на глупава.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано09.01.05 14:51



Моля ви придържайте се към темата. Конфликтът "Албатрос - Ева и Ева" е оффтопик.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: AЛБATPOC]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано09.01.05 14:52



Хей АЛБАТРОС ,за пореден път си страшно прав приятелю.За добро или лошо си много разумен човек.Държа да отбележа,че и Елия е много конструктивна денс и по принцип е права.Но принципите са хубаво нещо,но те са като законите не винаги са обвързани с конкретиката.Аз съм на мнение,че ако някой реши да организира среща това си е огромна отговорност и той има право да я организира в ред ,в който намери за удачен.А за това приятен-неприятен щом твърдим че сме принципни тогава трябва максимално да се абстрахираме от личностни впечетления и напатки.И наистина с добро и кроткост се постига много повече отколкото с война.
Това да го запомни най-вече Елия.Малко разум много ще и помогне за постигане успешно отстояване на каузите и.

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Джеми. Не се прави на глупава.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 14:53



Защото желанието ми се изпари. Те не са ми направили нищо все пак. Единствено ми заявиха, че ти не пишеш там доста отдавна, което не е 100% вярно, но няма да се заяждам с тях заради тази дребна лъжа.

ще полетиш ли с мен


Тема Едно уточнение.нови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 14:55



Конфликтът "Албатрос - Ева и Ева" за мен лично умря още преди да е започвал както трябва.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: borealiss]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 15:01



Благодаря ти за милите думи. Що се отнася до Елия, тя има доста разум, ако разум=акъл, но не и достига кротост, което по принцип е лесно обяснимо явление, но ако го обясня публично ще вземе пак да ми скочи. Просто на моменти агресията и е в повечко. Държи непременно нещата да станат по нейния начин, та дори и да бъдат счупени междувременно.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:12



Няма двойни стандарти. Около 15 човека получиха еднакъв текст с данните за срещата. Ако някой друг поиска информация - ще я получи.
Цялата дискусия която се води е нелепа, както и повечето ви инсинуации.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:14



Повечето хора предпочитат информацията да се разпространи така. Това не е моя среща, а среща на клуба и през цялото време се съобразявам с настроенията на клуба, а не с моите разбирания.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:15



Ми ако мен организаторът не иска да ме покани щото не ми харесва прическата примерно спокойно може да не го направи и изобщо да не разбера кога и къде е срещата.
Всички, които са писали в последните седмици са получили инфо за срещата. Ако някой не е получил - да се обади.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:16



Правила за срещи само ще затруднят нещата. Поне така си мисля.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:18



Аз няма да отида на срещата защото харесвам или не организатора, а заради всички останали. Ако ме покани на лична среща разбирам ама не виждам защо от него да зависи дали ще ходя или не на среща на целия клуб.
Не го разбрах това.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:19



Така че, ако примерно аз организирам среща, и Мизархи не желае да се среща с мен, защото съм му неприятна, той няма да дойде просто. Но ето че срещата я организира Приньо, Мизархи идва като не знае че аз съм там и хоп... изненада... Трябва да си тръгне или да ме търпи намусено.
Срещата е на клуба. Кого харесваш и кого не си е лично твой проблем.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 18:21



Ами това аз го разбирам така. Например аз не харесвам теб. И когато организирам среща казвам на всички кога и къд ще бъде срещата а на теб не ти казвам нищо или ти казвам да чакаш бързия влак от перник
В случая аз и ти сме произволно избрани персони.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: AЛБATPOC]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.01.05 18:23



Всички получиха информация. Другото са глупави инсинуации.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано09.01.05 18:24



???
Ти какво сега... казваш Тежката си дума ли? Това е нужно, това не е нужно, това е безсмислено, онова си е личен проблем.
Опитваме се чрез една спокойна и обмислена дискусия да си дадем всички мненията и после да се вземат някакви решения. Вместо да вадиш по изречение от постинга на всеки и да коментираш извадени от контекста реплики, можеше да си напишеш мнението изцяло по въпроса и модератора да го вземе предвид.

Редактирано от eлия на 09.01.05 18:25.



Тема Re: Джеми. Не се прави на глупава.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Джeми (!Fucking Free!)
Публикувано09.01.05 19:16



Ако не си доволна от това, че съм се спрял кажи. Мога да започна отново, но нямам желание.

Ти какво? Заплашваш Евите? Или заплашваш конкретно мен?
А това, че сам се определяш като "неконтролируем", ми навява идеята, че не си надраснал много прословутата 3-та година в развитието на детето... мдам.
А, да... нямам навика да се правя - аз съм. В това число - и глупава. Нали съм жена...

П.П.: МОМЧЕТА, извинете за оф-топичните включвания, но пернатият ви домашен любимец наистина е досаден...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Че ти чак сега ли го научаваш :)))))нови [re: Джeми]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 19:21



Всяка година приза пръв досадник на нета е мой

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Че ти чак сега ли го научаваш :)))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано09.01.05 19:29



И пръв шизофреник - ако имах толкова никове, нямаше да си знам паролите...
Пфффт - нещо си набрал инерция.
сОпри се. Повечето неща, които виждаш в другите, се отнасят с пълна сила за теб.

Модове, сори - трийте... не ми издържаха нервите...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.05 19:49



Моето предложение е Модераторите да изберат няколко дати в годината на които всеки да знае че ще има среща на клуба и това да стане традиция. Също модераторите да посочват мястото и часа. Така няма да има недоволни, нито обидени. Освен това, модераторите могат да изберат дали да качат темата най отгоре или да пуснат лично съобщение на всеки.



Тема Re: Оффтопикнови [re: eлия]  
Автор Koтkaтa Mapтa (от улицата)
Публикувано09.01.05 20:26



Хъх... изглежда аз съм "най-тъп потребител в дир-а", защото сигурно щях да забравям кой профил с коя парола е
Та - съмнението в случая се отнася до мен...
А иначе нали разбираш колко съм се залетяла да съм Пръв Пазител на Тайните на Албатрос-Дементор-Фреди /и другите, дето няма да ги споменавам/...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема превод в ефирнови [re: prinyo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.01.05 21:29



"Аз няма да отида на срещата защото харесвам или не организатора, а заради всички останали"

-Колкото и да харесва организатора на срещата, той ще отиде заради всички останали, а не заради него самия. Или ако не харесва организатора, то поне харесва всички останали.

Ако ме покани на лична среща разбирам ама не виждам защо от него да зависи дали ще ходя или не на среща на целия клуб.

-Желае да го поканиш на лична среща, но не разбира защо трябва да присъства целия клуб на нея.




Тема Re: превод в ефирнови [re: BBourgas]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 21:37



Защо се бъзикаш с момчето? Не се е изразил 100% ясно, но поне е добронамерен. Това не можеш да му отречеш.

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: превод в ефирнови [re: AЛБATPOC]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.01.05 21:37



зашото ми харесва да се бъзикам




Тема Re: превод в ефирнови [re: BBourgas]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано09.01.05 21:46



В това си приличаме с теб. Но се различаваме явно в обектите на бъзикане. Обичаш ли Шекспир?

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема пак оффнови [re: AЛБATPOC]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.01.05 22:01



Сладуууууур!Чакам те набележки, че досаждаме




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.01.05 09:30



> Лично аз не одобрявам метода за уведомяване за детайлите...

Съгласен съм, че в детайлите може да има нещо притеснително за някои, но то лесно може да се реши по следния начин:
Организаторът измисля къде и кога.
Подава инфото на модератор.
Модераторът/модераторите разпраща(т) по лични бележки тези данни.
В клуба се обявява, че срещата е насрочена и хората -- уведомени. Ако някой не е получил данните, оплаква се, и просто му се съобщава на съответния (пак).

Приньо например ми прати по лична бележка на мен датата, мястото и часа, както и личния си телефон ако се наложи.
По този начин се избягва проблемът с това че организаторът Х не харесва някой си Y, можело да не му каже за срещата.

Макар че аз не мисля, че това е проблем, който да си заслужава тая сложна процедура.

> Не виждам нищо толкова лошо да се обявява публично къде
> и кога е срещата.

Аз пък съм категорично против. Нямам желание смахнати скинари да ме причакват на мястото на срещата или на изхода от заведението. Тук някой каза, че еди къде си било проведено еди какво си и нищо лошо не било станало. Щото ми се е случвало да държа ръката на приятеля си на улицата, но последния път не беше без последици.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 09:55



> Организаторът измисля къде и кога.
Подава инфото на модератор.
Модераторът/модераторите разпраща(т) по лични бележки тези данни.
В клуба се обявява, че срещата е насрочена и хората -- уведомени. Ако някой не е получил данните, оплаква се, и просто му се съобщава на съответния (пак).

Това много ми харесва!

Сетих се обаче нещо, което е много важно - ми модераторът как ще знае на кои хора да прати бележка? Да прати ли например на АЛБАТРОС или Елия? А нещата може да са и много по-невинни - може просто да не се сети за някой. Също и вероятността за лични пристрастия остава.
Мисълта ми е, че няма списък с хората които имат право да бъдат поканени. Това според мен такъв списък е задължителна добавка към твойто предложение. Нещо като членство в клуба, без никакви условия и тн, стига да го познаваме. Какво ще кажете?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано10.01.05 10:22



Членство.... не разбирам идеята.
Инфо за срещата получиха всички, които са писали в последните седмици - тръгнах назад по темите и пуснах лични съобщения. Това е среща на виртуален клуб - няма "списъци".
В частност - Албатрос и Елия пишат тук - тоест получават инормация за срещата. Нарочно изчаках края на анкетата за да пусна инфото,за да няма пак писъци за дискриминация. Сега всички получихте един и същ текст изпратен по едно и също време.

Редактирано от prinyo на 10.01.05 10:25.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 10:27



Имам предвид място, на което има изброени никовете на хората, които са постоянни пишещи в клуба и имат право да дойдат. Така всеки ще знае кой ще дойде (ако иска разбира се), модаторът или този който пуска бележките няма да се налага да се връща назад из темите за да гледа кой писал последно и кой не. Просто за улеснение. Думата членство не е подходяща, прав си.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 10:55



> Аз пък съм категорично против. Нямам желание смахнати скинари да ме причакват на мястото на срещата или на изхода от заведението.

И все пак това е малко прекалено според мен... Ми какъв е проблемът всеки четвъртък пред Джемини да ни причакват тия смахнати скинари? И мястото е обявено и денят и часът.

Притесненията ти не са неоснователни... знаеш, че те разбирам, но не може винаги да се крием като престъпници.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.01.05 11:26



> Притесненията ти не са неоснователни... знаеш, че те разбирам,

Да, човек в края на краищата се научава да рискува :-)

> но не може винаги да се крием като престъпници.

Радвам се, че разбираш това, дори когато се страхуваш



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано10.01.05 11:37



никовете на хората, които са постоянни пишещи в клуба и имат право да дойдат.
Ако човек се чувства част от клуба, дори да не е писал много, какъв е проблемът да дойде на среща?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 11:49



ми няма проблем, само да си каже че иска да го включим в списъка



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано10.01.05 13:01



Не знам дали предложението ми е уместно, но има един сайт, чрез който могат да се организират срещи....www.evite.com. Могат да се планират срещи и покана да получи по пощата всеки от поканените. След това в мейла си кликва и отваря обявата за среща и може да посочи дали ще дойде или да направи коментар. Така се вижда кой е поканен, както и всички, които плануват да дойдат или са възпрепятствани....



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: ANEW]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.01.05 13:41



Това звучи добре. Там може ли човек сам да се регистрира за среща или трябва да бъде поканен?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.01.05 13:48



Ами за мен не е проблем да направя страничка с никовете, които, да кажем, са тук от поне един месец и са пуснали поне 25 мнения. Всеки ще бъде включен в списъка само ако иска, т.е. няма да включвам хора, които не искат никът им да е в този списък. И всеки ще има право да бъде изключен от списъка, ако иска. Тогава като има среща един от модераторите ще има задължението да изпрати детайлите на срещата на всички от списъка. Това как ви звучи?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано10.01.05 14:01



Ами нямам добри спомени, трябва да се провери, ама мисля че са възможни и двата варианта, защото сайта предлага търсене по събития в определен регион, щом можеш да виждаш събитята, който някой друг е организирал, логично е да можеш да се самопоканиш като заявиш присъствие.....Трябва да проверим....



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано10.01.05 14:04



Това ми звучи като много и излишна работа, но щом искаш да се нагърбваш с такива неща....



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: ANEW]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.01.05 14:32



Първо ще проверя тоя сайт, за който казваш после ще мислим за по първобитни варианти.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: ANEW]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано10.01.05 14:39



А какво ще кажете да направим Google или Yahoo група за клуба? Да изпратя покани на всички и който иска ще може да стане член. След това всеки член на групата ще може да изпраща съобщения на цялата група...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано10.01.05 14:50



Ами и това е варианти разбира се :-))



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.01.05 16:38



Много трудно ще се направи паралел между посетителите на клуба и евентуалната група.

Ако изобщо има някой, от който да крием мястото и датата с тая шашма, той лесно може да се включи в групата, твърдейки че... Ооох, ужас :-)

Бе не разбирам какъв е смисълът от всички телодвижения. Вече се знае, че срещата е насрочена. Ако някой е пропуснат, да прати лична бележка на модератор и готово.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано10.01.05 16:50



Струва ми се, че тогава Yahoo групата ще подмени клуба...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано10.01.05 18:02



> Струва ми се, че тогава Yahoo групата ще подмени клуба...

Съмнявам се, понеже инетрфейса на dir.bg е много по-приятелски настроен. Във всеки случай по идея едното долу-горе покрива другото и надали могат да съшествуват паралелно.

Редактирано от Hopтттчe на 10.01.05 18:23.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 20:12



Ми щом не те затруднява не виждам проблем Освен ако някой не е против това предложение. Идеите за Yаhoo група и тн ми се струват по сложни, това все пак е просто списък.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 20:39



Ако изобщо има някой, от който да крием мястото и датата с тая шашма... тъжно за нас



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано10.01.05 21:16



Ами може би си прав. След цялата тази гюрултия, тези, които са искали да дойдат вече им е минало, тези, които не са чували за срещи на АиА вече са чули и са се меракландисали, изобщо ми се срува, че следващата среща май няма да е на АиА. Здраве да е.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.01.05 09:17



Не, yahoo или google група (аз предпочитам google) няма да подмени клуба. Тя е само списък от е-мейл адреси, всеки от които получава съобщенията, изпратени до груповия адрес. Нали това е идеята, да имаме списък на редовно пишещите в клуба, за да е по-удобна комуникацията, когато искаш да кажеш нещо на всички и само на тях.

Аз мислих кое е по-добро и ми се струва, че ако направим уеб страничка с никовете, тя ще е много неудобна за поддържане, защото хората си сменят никовете и регистрациите и постоянно някой ще трябва да ги следи... Второ, списък с никовете не е удобен за изпращане на групово съобщение. Освен това предимството на е-мейл групата е, че никой няма да бъде включен в нея насила. Всеки ще получи покана и ще трябва да потвърди участието си. И ще може да се отпише сам, ако иска... Т.е. инициативата е у всеки, не е отговорен един човек да поддържа списък.

Това, което ви предлагам е Google група, в която ще поканя всеки, който има над 25 мнения в клуба, първото от които е пуснато не по-рано от 12 декември 2004 г. Всеки, който иска ще потвърди участието си в групата.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.01.05 09:30



На мен ми изглежда много прилично.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано11.01.05 10:09



Аз съм за, звучи разумно, най-малкото може да пробваме да видим дали ще проработи :-)))



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано11.01.05 10:12



Не, yahoo или google група (аз предпочитам google) няма да подмени клуба. Тя е само списък от е-мейл адреси, всеки от които получава съобщенията, изпратени до груповия адрес.
...и надлежно архивирани и показвани през уеб интерфейс.
Ползвам Yahoo групите от около 4 години и ми е доста ясно за какво става дума.
Създаване на виртуален клуб заради виртуален клуб ми се струва доста объркващо. Просто ще се получи двоен поток на дискусията, страхувам се.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.01.05 10:16



Аз няма да ходя да пиша в чужди страници щото международния ми нет е супер бавен. Това се отнася предполагам и за много други. Пък и това е последната причина поради която бих предпочел сладкото ни клубче ))))))))



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.01.05 13:42



Но уеб интерфейса е само ако имаш Yahoo ID. Всъщност аз погледнах преди малко Google отново и май Yahoo е по-подходящ вариант за нашия случай, защото в Google трябва някой да покани новите членове, а в Yahoo всеки може да поиска регистрация сам.

Идеята е, ако направим е-мейл група, да не каним никого, а всеки който иска да се включи сам да поиска регистрация. Ако поискалият регистрация отговаря на условията (25 мнения, 1 месец), тогава да му разрешим да се присъедини. Така участието на всеки в е-мейл групата ще е по негова инициатива и воля и никой няма да се чувства насилен да участва. Модераторите тук ще са модератори и там. Тук в темата с правилата можем да сложим линк към групата... Нещо такова. Това не е специално за срещите, а по принцип да имаме е-мейл група, например, в случай, че дир.бг закрият клубовете си...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано11.01.05 14:14



А как ще се осигури че човекът, който твърди, че се включва от еди кой си дирски ник, наистина се включва от него?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.01.05 14:26



Да кажем получаваме заявка за регистрация от abc123@abv.bg и той твърди, че е Нортттче в дир.бг. Тогава модераторите изпращат бележка на Нортттче в дир.бг и го питат дали наистина това е той... Това само за хората, които нямат същия е-мейл адрес в профилите си в дир-а... После в yahoo групата може да направим нещо от сорта кой кой е...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано11.01.05 15:10



Добре :-)



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано11.01.05 16:08



с challenge-response authentication по различни канали ;)
Mail + лични бележки.
Ако не е достатъчно можем да добавим генератори на случайни пароли и hash сума на дигирализиран пръстов отпечатък


Stone please explain why your silence makes more noise than thunder


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано11.01.05 16:09



Когато получиш писмо и натиснеш reply и отговориш, отговорът ще се получи от всички останали. И някой друг ще отговори така и разговорът ще потече. И после ще с цитираме - например постинг в дира "както писах в мейлите аз мисля еди-какво-си"....



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: WebMister]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано11.01.05 16:22



Хихи :-)))
Това с отпечатъка и без туй се канят май да го въвеждат в паспортите... :-)



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано11.01.05 16:30



Те и микрочипове за разпознаване ще ни имплантират един ден.

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: AЛБATPOC]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано11.01.05 16:34



Даа, и някои ще останем без работа .
Или пък не... кой знае...

Stone please explain why your silence makes more noise than thunder


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: WebMister]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано11.01.05 16:36



Работа винаги ще има. Виж заплати...

И в ада даже няма
ярост по-голяма
от тази на жената
ритната в устата. Шекспир


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано12.01.05 05:56



Това не е непременно лошо. Дир.бг ще бъде винаги основно поле за дискусии, защото тук се появяват новите хора и тук имаме по-широка публика. В е-мейл групата бихме били затворен кръг от "стари познати" и не би имало мотивация за пространни дискусии на абстрактни теми.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано12.01.05 12:46



Не мисля че струва разумно-ще се получи капсулованa консолидация на клубарите




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано12.01.05 13:15



Ама това всичко все заради срещите ли?!

Едва ли, мисля си, има нужда да се отива толкова далеч.

И едно правило стига. Нещо от рода на предложеното правило 7.

Според мен единственото, което остана да се уточни, след внесените поправки за участниците в клуба, е дали организаторът да има свобода да организира срещата по свои условия и критерии към присъстващите (примерно без жени, без половинки;-), само хора с над 25 мнения и т.н. просто примери), или не - т.е. той само да има инициативата, да резервира мястото и да го съобщи на желаещите, публично заявили това в нарочната тема.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано12.01.05 14:09



и ако аз реша да организирам среща, различна от заложеното в правилата? какво ще стане? ами нищо особено (въпросът беше риторичен) - който поканя ще дойде, когото не поканя - няма.

правилото в точка 7 само затвърждава съществуващото (и на практика непроменяемо) положение на нещата - всеки има право да кани когото си иска и всеки от поканените е свободен да отиде или не.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано12.01.05 15:12



и ако аз реша да организирам среща, различна от заложеното в правилата? какво ще стане?

ми току-виж се намерила някоя елия, която да опищи всичко "защо така, защо иначе" и да се занимаваме пак с глупости по цели седмици...
А ако толкова държиш да си организираш "различна среща", няма нужда изобщо да занимаваш целия клуб с нея - направо си покани на лични или по Кю хората, които искаш...Много просто.

всеки има право да кани когото си иска

Под "всеки" всеки организатор ли имаш предвид? ми то тогава за к`ви срещи на клуба говорим?! ебаси...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано12.01.05 17:04



ОК



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано12.01.05 17:49



аз името и лицето зад "елия" не познавам...

Колкото ти си някой във виртуалното пространство, толкова и аз. Ясно?

Не мислех, че ще се наложи да го обяснявам, но под "някоя елия" не съм имал предвид лице, име, а събирателен израз(пример) за никове, които обичат да сеят интриги и да създават проблеми.

И накрая гледам, че си отговорила на Сам по същество, каквото и аз. Т.е. в крайна сметка сме на едно мнение.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 12.01.05 17:58.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.01.05 03:39



тиии нещо май пак те прихващат ...
въпроси тук няма. дали някой има или няма лице не е важно. това е форум и тук се съди за някой по написаното от него. смешно е да се спори какво е "лицето" на някой, просто защото никой не влиза с лицето си, а с ник. какво те накара да си помислиш, че някой ще ти обърне повече внимание, от това което ти се полага и ще вземе да се занимава с интерпретации?!




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор Guardian_Hearts (.hack//)
Публикувано19.01.05 10:19



Ето и моите виждания:

Среща на клуба: Среща на клуба представлява среща организирана за всички посетители на клуба. За ВСИЧКИ от клуба. Не само за посетители с по над еди-колко-си мнения, които са гей или бисексуални. Не само за тези които пишат тук всеки ден. А и за тези които пишат тук по-рядко, или много рядко. И за тези които "само четат", и по свои собствени съображения не пишат. Според мен това е най-правилното определение за "среща на клуба".
Мисля си, че веднага ще се намери някой, който да ме опонира, че това е среща на клуб Адам и Адам, и, че.... За мен всеки който пише в клуба, или само чете мненията, е част от клуба. Независимо какъв му е пола, независимо в кой друг клуб се "подвизава", независимо колко мнения има. Не сме някаква секта или затворено братство, че да си броим мненията, да гледаме кой кога е влизал, кой какво има между краката и какво ли още не. Аз ли си усложнявам живота с това си виждане, или пък всяко едно поставено ограничение(за това кой е член на клуб АиА) усложнява нещата? Повредата е в моя телевизор, нали?

Организатор на среща на клуба: Според мен това е човек, който решава да организира, по свое усмотрение, и/или поради изявено желание от другите посетители на клуба, среща на клуба. От една страна смятам, че всеки може да изяви желание да организира среща на клуба, от друга обаче дълбоко се съмнявам, че този "всеки" ще е съгласен да организира среща на клуба, такава каквато я описах по-горе. Без да изолира някого, без да уточнява, че поканени са тези и тези, без да излага мнение, че според него някой или някои хора не бива да присъстват. Всеки има правото да организира среща на клуба, като този "всеки" би трябвало да прецени дали може, иска и смята, че ще се справи с организирането на среща на клуба, както и дали има добрата воля непредубедеността, за да организира такава. Да си организатор на срещата не е гръмка титла, не означава, че ще седиш начело на масата или нещо подобно. Означава единствено, че си имал желанието да поемеш задължението по организацията. Нищо повече, нищо по-мако.

Организиране на среща на клуба: Удачно според мен е да се види, чрез тема, дали има желание за такава среща. В друга тема, да се обявят датата и часът на срещата. В тази тема всеки който иска открито да заяви, че ще присъства или има желание да присъства, изявява това си желание, дава мнението си дали часът и датата са му удобни(ако на множеството са неудобни-следва промяната им), както и дали мястото да бъде обявено публично. Тези които не са обявили публично намеренията си да присътват, автоматично губят право на глас дали мястото да бъде обявено публично. По подразбиране. Тези които не желаят да обявят публично дали искат/ще присъстват го правят на лични бележки или по друг начин(ICQ, e-mail). Така организаторът ще има представа за броя на присъстващите и евентуално да се направи резервация.
Всякакви други мнения, несвързани с темата за срещата, мрънкания, коментари, забележки и прочие, би следвало да бъдат изтривани от същата тази тема.

Незнайно защо всички се опитват да изкарат нещата от сложни по-сложни: това усложнявало нещата, онова натоварвало допълнително, а пък другото-направо превръщало идеята в мисията невъзможна. А нещата не са сложни. Просто всички ни бива повече да крякаме отколкото да седнем да помислим и да изясним нещата веднъж за винаги(или поне за по-дълъг период от време). Без да се отплесваме в други спорове, в междуличностни разпри, в нападки, обвинения, мрънкания, протести и какви ли не чудесии. Е, ако товави се вижда "сложно" и "усложняващо", нищо чудно, че се стигна до такива простотии.

Лично аз настоявах и продължавам да настоявам, че правило за организирането за срещите трябва да има. В следствие на цялата тая история. Няколко пъти ми казаха, че правилата само щели да "усложнят" нещата. Е, според мен и без правило нещата си бяха достатъчно усложнени. А в темата за гласуване не откривам нищо за което да дам гласа си. Затова и този постинг.

Има вероятност да си кажете - "Тоя пък сега какво мрънка? Нали срещата мина добре?". Еми да. Мина. Да му мисли следващия който реши, че иска да организира или му се ходи на такава среща. Нали?

Каквото има да става ще стане, каквото има да не става няма да стане.


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 11:02



Нищо не разбрах.

Срещата беше организирана без никакви ограничения - който поиска дойде.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано19.01.05 11:47



Доколкото разбирам човекът говори за бъдещите срещи, а не за конкретна минала среща.

Според него трябва да има някакво правило, а доколкото разбирам не му харесва нито едно от компилираните правила, предложени от Джейти в анкетата (понеже май не е гласувал още). Аз още се колебая какво трябва да е правилото и затова не съм гласувал там. И от наличните, се колебая между две доста противоположни правила :-)



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 12:03



Досега е имало две срещи - едната организирана от него, другата от мен.
Мисля си, че и двете срещи не са причина за всички опасния и разиграни сценарии. Някаква странна параноя има тук.
Ако към всички главоболия по организирането на срещи се добавят и правила, не съм сигурен кой ще се навие да организира следващите срещи.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 12:04



Ама ти сериозно ли?

Ще вземеш да ме накараш да повярвам, че нищо не си разбрал наистина...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 12:05



Какво не съм разбрал?



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 12:16



Ако към всички главоболия по организирането на срещи се добавят и правила, не съм сигурен кой ще се навие да организира следващите срещи.

Аз пък мисля, че някои "главоболия" могат да бъдат спестени именно чрез някакво правило, пък макар и затвърждаващо досегашния начин на организиране.

А за това, че ти не си сигурен кой ще се навие да организира по-натам, ако има правило(?!), нали не си мислиш, че действително няма да има кой, само щото на теб така ти се струва? Това си е твое мнение, но никой не може да каже как ще стане. Или поне не се сещам за врачки тук;-). Времето и мнението на мнозинството ще покажат. Аз пък знам поне за един човек, който и в момента е навит да организира...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 12:24



И от наличните, се колебая между две доста противоположни правила :-)

Хм, какво съвпадение

Вчера клонях към едното, днес към другото повече...

Чудя се дали да не използвам формула от рода на "гласуване с допълнение/уточнение"

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 12:31



нали не си мислиш, че действително няма да има кой, само щото на теб така ти се струва?
С това изречение можеш да отговориш на всеки постинг в клуба посветен на която и да било тема. Това не е клуб на екстрасенсите или на "малките божества" и всеки казва това, което мисли, а не това, което със сигурност ще стане.

Сега като гледам как се движи дискусията съжалявам, че се захванах с организирането на предишната среща.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 13:13



Това не е клуб на екстрасенсите или на "малките божества" и всеки казва това, което мисли, а не това, което със сигурност ще стане.

Много ясно. И аз това казах, ако погледнеш добре.

Аз просто зададох въпрос, като освен това ти дадох и обосновка защо смятам, че ще има кой да организира срещи. А твоето не беше подкрепено от аргумент и факти, т.е. е някакво подвеждащо мнение-хвърчаща хипотеза. Какъв е проблемът - в това, че някой ти опонира?

Освен това, мисля, че няма нужда да продължаваме това. Позволявам си да повторя, че мнозинството ще реши въпроса, независимо от мнението на някои от нас. А времето ще покаже кое е правилно.

Виж, ако продължим с разправии обаче, наистина може да няма вече кой да организира, а не защото има/няма правило...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 13:48



А твоето не беше подкрепено от аргумент и факти, т.е. е някакво подвеждащо мнение-хвърчаща хипотеза.
Кое точно е мнението - хипотеза и кой с какво е опонирал на него?
Тоест не разбирам заяждането за какво е. Ако наистина опонираш на нещо,което съм казал, посочи кое е то.

И двете досегашни срещи бяха организирани съвсем демократично. По моите наблюдения във форума пишат интелигентни хора и нямам основание да се съмнявам, че и следващите ще са така. Постингът ми беше в отговор на написаното от Пазителя и въпросът беше какво му дава основание за черните сценарии.

Редактирано от prinyo на 19.01.05 14:00.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 15:30



Ами явно се налага пак да кажа... Ненапразно цитирам на какво отговарям точно.

За това ставаше дума:
Ако към всички главоболия по организирането на срещи се добавят и правила, не съм сигурен кой ще се навие да организира следващите срещи.

Това, че ти не виждаш кой (или не си сигурен, че ще има кой), не значи че няма да има кой. Това е нещо, което не може да знаем сега. Едно е да споделиш мнение за филм, да коментираш парфюм, статия или някакъв факт. Друго е да правиш подвеждащи предположения, без реална основа.. Това имах предвид с "мнение-хипотеза", прогноза или както искаш го наричай. В случая то си е просто на вятъра и не може да бъде обосновано. За това и ти опонирах - аз пък знам, че поне един желаещ има.

Точка по въпроса. Ако има нещо още неясно, върни се и попрочети пак.
А, и още нещо, Павлине... Може да си набрал инерция от спорове с някои дами, но моля те, имай предвид, че не всички се заяждат, когато говорят с теб...Не е здравословно да го мислиш...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 19.01.05 15:32.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 15:58



Разбрах
Само едно уточнение. Аз го наричам не подвеждащо предположение, а опасение. Радвам се, че го опровергаваш.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано20.01.05 03:13



Ама гласуването почна преди три дена... Не мога да добавя твоето предложение. Аз питах по-горе дали една седмица стига за даване на предложения и никой не каза, че му трябва повече от една седмица...



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: jaytee]  
Автор Guardian_Hearts (.hack//)
Публикувано20.01.05 09:43



Знам.
Не искам да се включва предложението ми. Просто исках да си кажа мнението. Нищо повече. Исках да си кажа каквото имам да казвам, и чак тогава да гласвам. Просто се опитах да изложа вижданията си.

Каквото има да става ще стане, каквото има да не става няма да стане.


Тема [преместено мнение на redjeep]нови [re: Sam]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано24.01.05 17:14



Защо трябва да се срещате,кому е нужно,не ви ли е достатъчно
времето срещу монитора,което използвате за разговори?
Поне аз така разбирам,
срещи на живо,не би трябвало да има,защото си губи ефекта
връската която се прави тук.
Или...........



Тема Re: [преместено мнение на redjeep]нови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано24.01.05 22:25



Именно "или" !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.