Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано12.01.05 14:09



и ако аз реша да организирам среща, различна от заложеното в правилата? какво ще стане? ами нищо особено (въпросът беше риторичен) - който поканя ще дойде, когото не поканя - няма.

правилото в точка 7 само затвърждава съществуващото (и на практика непроменяемо) положение на нещата - всеки има право да кани когото си иска и всеки от поканените е свободен да отиде или не.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано12.01.05 15:12



и ако аз реша да организирам среща, различна от заложеното в правилата? какво ще стане?

ми току-виж се намерила някоя елия, която да опищи всичко "защо така, защо иначе" и да се занимаваме пак с глупости по цели седмици...
А ако толкова държиш да си организираш "различна среща", няма нужда изобщо да занимаваш целия клуб с нея - направо си покани на лични или по Кю хората, които искаш...Много просто.

всеки има право да кани когото си иска

Под "всеки" всеки организатор ли имаш предвид? ми то тогава за к`ви срещи на клуба говорим?! ебаси...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: pensif]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано12.01.05 17:04



ОК



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано12.01.05 17:49



аз името и лицето зад "елия" не познавам...

Колкото ти си някой във виртуалното пространство, толкова и аз. Ясно?

Не мислех, че ще се наложи да го обяснявам, но под "някоя елия" не съм имал предвид лице, име, а събирателен израз(пример) за никове, които обичат да сеят интриги и да създават проблеми.

И накрая гледам, че си отговорила на Сам по същество, каквото и аз. Т.е. в крайна сметка сме на едно мнение.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 12.01.05 17:58.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.01.05 03:39



тиии нещо май пак те прихващат ...
въпроси тук няма. дали някой има или няма лице не е важно. това е форум и тук се съди за някой по написаното от него. смешно е да се спори какво е "лицето" на някой, просто защото никой не влиза с лицето си, а с ник. какво те накара да си помислиш, че някой ще ти обърне повече внимание, от това което ти се полага и ще вземе да се занимава с интерпретации?!




Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Sam]  
Автор Guardian_Hearts (.hack//)
Публикувано19.01.05 10:19



Ето и моите виждания:

Среща на клуба: Среща на клуба представлява среща организирана за всички посетители на клуба. За ВСИЧКИ от клуба. Не само за посетители с по над еди-колко-си мнения, които са гей или бисексуални. Не само за тези които пишат тук всеки ден. А и за тези които пишат тук по-рядко, или много рядко. И за тези които "само четат", и по свои собствени съображения не пишат. Според мен това е най-правилното определение за "среща на клуба".
Мисля си, че веднага ще се намери някой, който да ме опонира, че това е среща на клуб Адам и Адам, и, че.... За мен всеки който пише в клуба, или само чете мненията, е част от клуба. Независимо какъв му е пола, независимо в кой друг клуб се "подвизава", независимо колко мнения има. Не сме някаква секта или затворено братство, че да си броим мненията, да гледаме кой кога е влизал, кой какво има между краката и какво ли още не. Аз ли си усложнявам живота с това си виждане, или пък всяко едно поставено ограничение(за това кой е член на клуб АиА) усложнява нещата? Повредата е в моя телевизор, нали?

Организатор на среща на клуба: Според мен това е човек, който решава да организира, по свое усмотрение, и/или поради изявено желание от другите посетители на клуба, среща на клуба. От една страна смятам, че всеки може да изяви желание да организира среща на клуба, от друга обаче дълбоко се съмнявам, че този "всеки" ще е съгласен да организира среща на клуба, такава каквато я описах по-горе. Без да изолира някого, без да уточнява, че поканени са тези и тези, без да излага мнение, че според него някой или някои хора не бива да присъстват. Всеки има правото да организира среща на клуба, като този "всеки" би трябвало да прецени дали може, иска и смята, че ще се справи с организирането на среща на клуба, както и дали има добрата воля непредубедеността, за да организира такава. Да си организатор на срещата не е гръмка титла, не означава, че ще седиш начело на масата или нещо подобно. Означава единствено, че си имал желанието да поемеш задължението по организацията. Нищо повече, нищо по-мако.

Организиране на среща на клуба: Удачно според мен е да се види, чрез тема, дали има желание за такава среща. В друга тема, да се обявят датата и часът на срещата. В тази тема всеки който иска открито да заяви, че ще присъства или има желание да присъства, изявява това си желание, дава мнението си дали часът и датата са му удобни(ако на множеството са неудобни-следва промяната им), както и дали мястото да бъде обявено публично. Тези които не са обявили публично намеренията си да присътват, автоматично губят право на глас дали мястото да бъде обявено публично. По подразбиране. Тези които не желаят да обявят публично дали искат/ще присъстват го правят на лични бележки или по друг начин(ICQ, e-mail). Така организаторът ще има представа за броя на присъстващите и евентуално да се направи резервация.
Всякакви други мнения, несвързани с темата за срещата, мрънкания, коментари, забележки и прочие, би следвало да бъдат изтривани от същата тази тема.

Незнайно защо всички се опитват да изкарат нещата от сложни по-сложни: това усложнявало нещата, онова натоварвало допълнително, а пък другото-направо превръщало идеята в мисията невъзможна. А нещата не са сложни. Просто всички ни бива повече да крякаме отколкото да седнем да помислим и да изясним нещата веднъж за винаги(или поне за по-дълъг период от време). Без да се отплесваме в други спорове, в междуличностни разпри, в нападки, обвинения, мрънкания, протести и какви ли не чудесии. Е, ако товави се вижда "сложно" и "усложняващо", нищо чудно, че се стигна до такива простотии.

Лично аз настоявах и продължавам да настоявам, че правило за организирането за срещите трябва да има. В следствие на цялата тая история. Няколко пъти ми казаха, че правилата само щели да "усложнят" нещата. Е, според мен и без правило нещата си бяха достатъчно усложнени. А в темата за гласуване не откривам нищо за което да дам гласа си. Затова и този постинг.

Има вероятност да си кажете - "Тоя пък сега какво мрънка? Нали срещата мина добре?". Еми да. Мина. Да му мисли следващия който реши, че иска да организира или му се ходи на такава среща. Нали?

Каквото има да става ще стане, каквото има да не става няма да стане.


Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 11:02



Нищо не разбрах.

Срещата беше организирана без никакви ограничения - който поиска дойде.



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: prinyo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано19.01.05 11:47



Доколкото разбирам човекът говори за бъдещите срещи, а не за конкретна минала среща.

Според него трябва да има някакво правило, а доколкото разбирам не му харесва нито едно от компилираните правила, предложени от Джейти в анкетата (понеже май не е гласувал още). Аз още се колебая какво трябва да е правилото и затова не съм гласувал там. И от наличните, се колебая между две доста противоположни правила :-)



Тема Re: Промени в правилата на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.01.05 12:03



Досега е имало две срещи - едната организирана от него, другата от мен.
Мисля си, че и двете срещи не са причина за всички опасния и разиграни сценарии. Някаква странна параноя има тук.
Ако към всички главоболия по организирането на срещи се добавят и правила, не съм сигурен кой ще се навие да организира следващите срещи.



Тема Re: Промени в правилата на клуба [re: prinyo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано19.01.05 12:04



Ама ти сериозно ли?

Ще вземеш да ме накараш да повярвам, че нищо не си разбрал наистина...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.